Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Damnatus

#1320
Hali!

Két kérdésem lenne:

1. Mi minõség szempontjábó a sorrend: asf, sfv, rm, mpeg, avi, mkv, ogm?

2. Hogy tudom kiderítreni, hogy melyik a jobb minõségû film? Amikor megnézem a  file infót, akkor az a jobb, amelyiknek nagyobb a felbontása?

A segítséget elõre is köszi!

Karma XXL

Quote from: DamnatusHali!

Két kérdésem lenne:

1. Mi minõség szempontjábó a sorrend: asf, sfv, rm, mpeg, avi, mkv, ogm?  

Csökkenõ sorrendben, a jelenlegi ismereteim alapján:
MKV, OGM, AVI, MPEG, RM = ASF (nem tudom, mindkettõ streaming formátum igazából)

Az SFV az nem film, hanem az ellenõrzõszám  :rolleyes:

Quote2. Hogy tudom kiderítreni, hogy melyik a jobb minõségû film? Amikor megnézem a  file infót, akkor az a jobb, amelyiknek nagyobb a felbontása?

Most szintén sekélyes ismereteimre hagyatkozva: a felbontás sokat számít... De semmi többet nem t'ok errõl elmondani :teccik:
Talán annyit, hogy ha van mindig DVD-Ripet tölts le :)

Damnatus

Hali!

SysOP XXL
Köszi az infót!

Dragon

Sztem:

MKV, OGM -> nem mérvadó, hisz itt arról van szó csupán, hogy a video stream meg több audio és több subtitle stream egybe van rakva, a video pedig valamilyen DivX és társai féle formátum.

rm, asf, -> na ezt ne is említsd, ennek köze nincs a minõséghez, ez szenny, amivel az ingyenes 10 másodperced demókat tömörítik pocsék minõségbe, nehogy élvezhesd, mer akkor bizti nem elégedsz meg a letöltésével, hanem megveszed az árut

MPEG,AVI -> na ezt nem tudom pontosan, de (persze javítsatok ki, ha hülyeséget mondok) tudtommal az AVI csak a fájl kiterjesztése, "neve" ha úgy tetszik, a belsõ kódolás lehet attól még MPEG
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

Bocsi, de kódoltál már RV10-be? (RealVideo 10)
Na az üti a legfrissebb Divx-et, csak azért mondom...:)

CHRONOS

Karma XXL

Quote from: bpka000Sztem:

MKV, OGM -> nem mérvadó, hisz itt arról van szó csupán, hogy a video stream meg több audio és több subtitle stream egybe van rakva, a video pedig valamilyen DivX és társai féle formátum.

Ebben igazad van, csak azért mondom, mert a nagyobb minõségben dolgozó csapatok használják ezeket a formátumokat.

Quoterm, asf, -> na ezt ne is említsd, ennek köze nincs a minõséghez, ez szenny, amivel az ingyenes 10 másodperced demókat tömörítik pocsék minõségbe, nehogy élvezhesd, mer akkor bizti nem elégedsz meg a letöltésével, hanem megveszed az árut

:zen:

QuoteMPEG,AVI -> na ezt nem tudom pontosan, de (persze javítsatok ki, ha hülyeséget mondok) tudtommal az AVI csak a fájl kiterjesztése, "neve" ha úgy tetszik, a belsõ kódolás lehet attól még MPEG

A sötétben tapogatózok, de a tapasztalataim azt mutatják, hogy nem ugyanaz... Egyrészt a fájlszerkezet más (biztos próbáltál már félkész AVIt lejátszani), másrészt az MPEG gyengébb minõség. Ezt épp az elõbb olvastam :) Az MPEG-4 kódolás 256kpbs-es, fixált szabvány, míg a DivX-et, XViDez, stb. folyamatosan fejlesztik :) De azért van igazság abban, amit mondasz, mert a DivX és tsa. az MPEG4bõl fejlõdtek ki.

Karma XXL

Quote from: ChronosBocsi, de kódoltál már RV10-be? (RealVideo 10)
Na az üti a legfrissebb Divx-et, csak azért mondom...:)

CHRONOS

És mi tudja lejátszani? :D Az én gépemen nem fut a RealPlayer, akármelyik verzióját próbálom telepíteni  :rolleyes:
Az MPlayer+Win32codecs-el meg nem próbáltam, mert igazából nincs is RM a gépemen :) Csak 2havonta egyszer... Talán.

Chronos

Quote from: SysOP XXLÉs mi tudja lejátszani? :D Az én gépemen nem fut a RealPlayer, akármelyik verzióját próbálom telepíteni  :rolleyes:
Az MPlayer+Win32codecs-el meg nem próbáltam, mert igazából nincs is RM a gépemen :) Csak 2havonta egyszer... Talán.
Ez most gúnyolódás akart lenni, vagy csak egyszerûen nem értesz hozzá?
Ha értenél hozzá, nem írtál volna ekkora marhaságot...(és akkor még enyhén fejeztem ki magam)

Bpka000-nak pedig azt üzenem, hogy elõbb kódoljon be egy videót az általa felsorolt formátumokba, és akkor rájön, hogy mekkora baromságokat írt...

CHRONOS

Karma XXL

Quote from: ChronosEz most gúnyolódás akart lenni, vagy csak egyszerûen nem értesz hozzá?
Ha értenél hozzá, nem írtál volna ekkora marhaságot...(és akkor még enyhén fejeztem ki magam)

Bpka000-nak pedig azt üzenem, hogy elõbb kódoljon be egy videót az általa felsorolt formátumokba, és akkor rájön, hogy mekkora baromságokat írt...

CHRONOS

Jól van, nem kell azonnal fraggelni. Arra akartam utalni, hogy a Real szoftverei mennyit érnek számomra. Csak egy személyes vélemény.. Sheesh...

Dragon

#1329
Node akkor vajon miért nem RM-be tömörítenek a manapság oly népszerû bandák hmmmm.....?  :_piszka:
Nehogy túl jó legyen?

Én eddig még egyetlenegy jó RM videót sem láttam, de ez lehet, hogy az én hibám. Elképzelhetõ, hogy a legeslegújabb verzió az már toronymagasan veri a mittoménmelyik DivX-et, és ha így van, te bátran kódólj abba, én inkább a túloldalról szoktam megközelíteni a dolgot, és azt nézem, hogy milyen formátumokban és minõségben érhetõek el anyagok (ha már ilyen fórumon vagyunk, pl. anime...). RM-et fél évente egyszer, ha használok, azt is kényszerbõl szenvedtem fel a gépre. De a személyes tapasztalat az, hogy ami RM-be lett kódolva, az szar, talán azért, mert direkt pocsék minõségre akarták eleve kódolni, ezt nem tudom.
Egyébként meg légyszi ne vedd személyes sértésnek amit egy fájlformátumról írok, nem ellened irányul.....



--------------------
meg itt van egy link az MPEG-es témához: http://www.doom9.org/faqs.htm
és még egy: http://www.doom9.org/codec-comparisons.htm


.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

Ha animés csapatok nem is, de mozifilmeket már rippeltek rm-be, pontosabban mkv-n belüli rm-be...:)
Részemrõl a téma lezárva, én továbbra is használni fogom...:)

Csak felidegesített, hogy egyesek ha meghallják hogy "rm", már rögtön "az a pocsék minõség?" a válasz... :rolleyes:
Igen, ahogy bpka000 is mondta, azok az rm-ek eleve pocsék minõségbe voltak kódolva, gondolom netes megjelenítés szempontjából...

CHRONOS

Xaga

Szerintem is nagyon jó formátum az rm, nem kell azt szidni. Aki már látot rm formátumban kodolt filmet - amit nem arra szántak hogy a netrõl a kis modemes is pillanatok alatt leszedje - az tudja hogy simán fölveszi a versenyt a legjobbakkal is. Real Media Rulez :D

Moha

Az rm is eredetileg internetes steraming-hez lett kifejlesztve, akárcsak a wmv. Az biztos, hogy amit netes streamingre szántak, az nem is lesz jó minõségû. De persze lehet ezekkel is nagyon jó minõséget csinálni, csak az már aligha lesz streaming-re alkalmas bitrátájú :D
Nekem most ugyan nincs fent a RealPlayer, de láttam már pár elég jó minõségû rm és wmv formátumú videót.

Az mkv és az ogm container formátumok, ami annyit tesz, hogy - elméletileg - bármilyen audio és videosáv lehet benne, ugyanolyanok, mint az avi-ban is, csak míg az avi-ban (szabvány szerint) csak 1 video és 1 audiosáv lehet, addig az ogm-ben több audio, az mkv-ben pedig akár több videosáv is lehet.
Az MPEG maga, mint technika szintén nem mondható szar minõségûnek. Annyi az egész, hogy a sima mpg kiterjesztésû fájlok általában MPEG1 kódolásúak, aminek meg vannak a maga korlátai (pl a felbontás max 384x288, ha jól tudom). Az MPEG1-et eredetileg a VCD-hez dolgozták ki és elvileg VHS minõséget ad.
A DivX és az xvid pedig az MPEG4 szabványra épülnek. Ezek esetében a minõség jórészt 2 dologtól függ: a felbontástól és a tömörítési bitrátától.
Egy-egy videofájl tömörítésérõl a GSpot tud infókat adni. Egyébként meg, ha el akarod dönteni, hogy melyik verzió a jobb: nézz bele mindkettõbe. Sokszor szemmel jobban meg lehet állapítani, mert nem csak a kódolás minõsége döntõ, hanem a forrás is, amibõl kódolva lett. Ha az eredeti rossz minõségû, azon a jó kódolás sem tud segíteni.

Manu

Végre egy normális válasz :tezsvir:  :jee:

Damnatus

Hali!

Köszönöm az infókat, amit leszûrtem belõle:
mkv, ogm, avi, mpg az "általános" sorrend minõség szempontjából
A minõséget akkor a felbontástól és a tömörítési bitrátától függ (amit GSpottal tudok megnézni). Illetve érdemes belenézni mindkettõbe.

Igazából onnan jött a kérdés, hogy kaptam kölcsön filmeket, s így a GITS megvan 3 változatban is, és én szemmel annyira nem tudom eldönteni a különbséget. Ezért voltam arra kiváncsi, hogy mi más módon lehet még eldönteni a minõséget. Azt hiszem, most már menni fog.

Rm-rõl annyit, hogy én is rossz minõségû rm fájlokkal találkoztam eddig, igaz, mindet egy helyrõl töltöttem le. (de ezt csak tapasztalataim okán írom le, a technikai részhez nem értek).

Mégegyszer kösz az infót!

Stairan

Nekem egy kis segítség kéne irc-hez.
Csak az a gondom, hogy nem tudom használni a @find parancsot, mert amikor a @-ot akarom írni mindig beír egy ilyet: áíóíóíõáÛÛs
Próbáltam copy paste-el a @-ot, de akkor sem volt jó, ugyanezt kiírja, csak elõtte ott van a @ is. így:@áíóíóíõáÛÛs

Moha

Quote from: StairanNekem egy kis segítség kéne irc-hez.
Csak az a gondom, hogy nem tudom használni a @find parancsot, mert amikor a @-ot akarom írni mindig beír egy ilyet: áíóíóíõáÛÛs
Próbáltam copy paste-el a @-ot, de akkor sem volt jó, ugyanezt kiírja, csak elõtte ott van a @ is. így:@áíóíóíõáÛÛs
:eek: Ez így elég érdekes jelenség. Nincs valami extra billentyûzetkezelõd, vagy valami mIRC script-ed, ami okozhatja? Önmagában nem kellene ilyet csinálnia. Ha a billentyûzetkiosztást változtatod (angolra) akkor is ugyanez a helyzet?

Stairan

Quote from: Moha:eek: Ez így elég érdekes jelenség. Nincs valami extra billentyûzetkezelõd, vagy valami mIRC script-ed, ami okozhatja? Önmagában nem kellene ilyet csinálnia. Ha a billentyûzetkiosztást változtatod (angolra) akkor is ugyanez a helyzet?
Megpróbáltam a billentyûzetet angolra tenni, de úgy sem volt jó.Lehetséges, hogy valami script volt, mert most megpróbáltam egy másik irc progival, és azzal jó volt.
Azért köszi a segítséget!

magus

utolso eselyem... Felraktam a sok hulye kodek packot, de most meg nemtok lejatszani egy wmv-t:( hogy lehet felpakolni a hozza szukseges kodekeket?

Stairan

Quote from: magusutolso eselyem... Felraktam a sok hulye kodek packot, de most meg nemtok lejatszani egy wmv-t:( hogy lehet felpakolni a hozza szukseges kodekeket?
A legegyszerûbb, ha mplayert használsz, ahoz nem kell kodek, ha le akarod tölteni nézd meg ezt a topicot.
De ha mégsem kéne mplayer, akkor töltsd le a microsoft oldaláról a legújabb Media Playert, az tartalmazza a wmv kodeket is.

magus

uj windows media player megvolt, most az mplayert toltom le. uj wmv kodeket is zsedtem le, de vmi kozbenjatszik.

Manu

Mivel lehet gyorsan és jó minõségben DVD-t írni egy lemezre? Van DVD decrypterem, meg instant copym (rettentõ lassú), meg DVD2One+CopytoDVD (gyors, de az eredmény nem a legszebb). Tudna valaki ajánlani eme utóbbi kettõ tulajdonságait ötvözõ programot?

Dragon

Tehát nem egyszerûen kiírni akarsz DVD-re, hanem "biztonsági másolatot készíteni" egy már meglevõbõl, ugye? ;)
Ha a legegyszerûbb megoldást keresed: Nero , gondolom ez amúgy is fenn van a gépeden, nem? (habár van, aki mást használ, de tuti, hogy más ilyen általános íróprogram is tud film DVD-t másolni)
Vagy talán próbáld ki a CloneDVD-t

http://www.elby.ch/products/clone_dvd/
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Neroval csak akkor tudod átmásolni, ha az eredeti lemezen az adatmennyiség nem több, mint 4700Mb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Smartripper-rel, vagy hasonlóval leszeded, ami kell, a többit hagyod a francba (pl mondjuk ruszki szinkron vagy ilyesmi ugye kihagyható :p), és esetleg úgy már ráfér egy normál DVD-re. Bár az biztos, hogy ez egy kicsit idõigényes módszer.

Xaga


Marfy

Meg tudná nekem valaki mondani hogy hogyan lehet fimeket összefûzni a VirtualDub-bal.
Van 1 rövidfilm 4 részre darabolva és azt szeretném õsszefûzni.
Meg lehet vele egyálltalán csinálni?

Moha

Amennyire én tudom, a VD-vel vágni lehet, de összefûzni nem.
Amúgy ha esetleg mpg fájlokról van szó, és azonos a felbontásuk, akkor simán össze is lehet másolni õket. Avi esetén már szerintem mindenképpen újra kell kódolni. Egy videószerkesztõvel meg lehet csinálni, sajna más programot nem tudok ajánlani...

Xaga

#1348
Miért van az hogy ha videot akarok nézni Winfos media playerjkével pl korridortv (tehát olyat ami be van éptve az oldalba) vagy wmv file-t akarok lejátszani a player memoria hibára hivatkozva kilép. Hogy az x memoria cím ugyanoda hivatkozott és ott nem lehet végrehajtani a read-et???

EDIT: közben megoldottam gond volt az AC3 filter beállításaival.

Isi101

Kis segítséget szeretnék kérni tõletek:
Nem tudom, mivel lehetne divx es avit dvd formátumra alakítani,úgy, hogy a feliratot is kezelje a dvd.
Úgy szeretném hogy a felirat kikapcsolható legyen a film alatt. Vagy ez nem lehetséges, és bele kell égetni?