Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manu

Quote from: CobraManu próbáld a 32.10-es drivert, bár én XP alaltt már nem használtam az MX-et, szóval csak Win98 alatt mûködik biztosan.

Szóval az a nagy helyzet, hogy ezt a verziót már nemigen találni sehol, de találtam egy patchet. A vicc csak az, hogy nem installálam, mer' akkor kellett volna egy reboot, hanem csak letöltöttem. És most meg mûködik minden insrall nélkül. Ki érti ezt??!! Hiába, a gépek olyanok, mint a nõk - kiszámíthatatlanok, de ha eleget gyõzködöd õket, csak összejön, amit akarsz :D
Azért köszönöm, ebbõl is tanultam, örök hála!

Vobi

A naruto sorozat legujabb (94) részét most szedtem le az usteam-ról de nem tudom lejátszani. Valaki tud segíteni? Lehet , hogy nincs jó kodekem bár eddig sose voltak gondjaim. Elõre is köszike

Dragon

Nos, én tudom, hogy itt az USTeam-esek közt nagy divatja van a MPlayernek, vagy minek, de õszintén szólva én a BSPlayernél jobbat nem találtam még. / http://bsplayer.org / (ingyenes, tud MKV,OGM, miegymást, és full kényelmes kezelõfelülete van)
Ezenkívül van ám új DivX, meg XviD codec is, tessék keresni, lehet, hogy ott van a gond!
(divx.com , a másikra meg keressetek rá, mint binary, most így kisujjból nem bírok címet mondani)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: bpka000Nos, én tudom, hogy itt az USTeam-esek közt nagy divatja van a MPlayernek, vagy minek, de õszintén szólva én a BSPlayernél jobbat nem találtam még. / http://bsplayer.org / (ingyenes, tud MKV,OGM, miegymást, és full kényelmes kezelõfelülete van)
Ezenkívül van ám új DivX, meg XviD codec is, tessék keresni, lehet, hogy ott van a gond!
(divx.com , a másikra meg keressetek rá, mint binary, most így kisujjból nem bírok címet mondani)
Na igen mi azert hasznalunk mplayert hogy ne kelljen letolteni mindenfele bzi kodeket meg egyeb szivasoktol szeretnenk megkimelni magunkat.
Ja igen es az mplayer is ingyenes raadasul magyar.
A kovetkezoket tudja:
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/info.html
A winfosos verziot innen tod leszedni: http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/
Death is the only redemption

Dragon

Nos, a képességei igazán meggyõzõek, de (habár most biztos aszondod, hogy lusta dög vagyok, meg egérbuzi) én már nagyon elszoktam attól, hogy parancssorba írkáljak dolgokat.
Hát igen, régi szép idõk, amikor még DOSt használtam (még Win95 OSR2 alatt is évekig megvolt a "Command prompt only"-hoz tartozó config.sys-em, meg autoexec.bat-om). Akkoriban tényleg csak a funkcionalitás volt a szempont, de valahogy ma már igénylem az egyszerûbb klikkelõs kezelõfelület. Ez van.
Persze, ha amúgy is ópen szórsz, akkor mér nem veszem a fáradságot, és csinálom meg a GUIt hozzá.... na majd meglássuk.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: bpka000Nos, a képességei igazán meggyõzõek, de (habár most biztos aszondod, hogy lusta dög vagyok, meg egérbuzi) én már nagyon elszoktam attól, hogy parancssorba írkáljak dolgokat.
Hát igen, régi szép idõk, amikor még DOSt használtam (még Win95 OSR2 alatt is évekig megvolt a "Command prompt only"-hoz tartozó config.sys-em, meg autoexec.bat-om). Akkoriban tényleg csak a funkcionalitás volt a szempont, de valahogy ma már igénylem az egyszerûbb klikkelõs kezelõfelület. Ez van.
Persze, ha amúgy is ópen szórsz, akkor mér nem veszem a fáradságot, és csinálom meg a GUIt hozzá.... na majd meglássuk.
Ha a "hozzatarsitom a fajlokhoz es rapottyentek az enterre" nemeleg kenyelmes neked akkor bocsi.
Death is the only redemption

Dragon

Hát itt nemcsak erre gondoltam. Hanem pl. a jobb katt > preferences > ilyen-olyan settings, satöbbire, amit ez picit mellõz. Legalább hotkey van benne, de gondolom azt is fájlátírogatással lehet módosítani. Persze, ha csak puritán módon lejátszani akarjuk a filet, akkor tökéletes.



Szóval félre ne értsd, nekem egyébként nincs bajom vele, nem szidni akarom, csak erre pl. az egyik kedvenc takarítónõm (aki sztem csak tanárnak adta ki magát a fõsulin) azt mondaná, hogy "nem felhasználóbarát!".
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: bpka000Hát itt nemcsak erre gondoltam. Hanem pl. a jobb katt > preferences > ilyen-olyan settings, satöbbire, amit ez picit mellõz. Legalább hotkey van benne, de gondolom azt is fájlátírogatással lehet módosítani. Persze, ha csak puritán módon lejátszani akarjuk a filet, akkor tökéletes.



Szóval félre ne értsd, nekem egyébként nincs bajom vele, nem szidni akarom, csak erre pl. az egyik kedvenc takarítónõm (aki sztem csak tanárnak adta ki magát a fõsulin) azt mondaná, hogy "nem felhasználóbarát!".
Dehogynem. Userfriendly not luserfriendly. Aki nemkepes 5 gombot fejbentartani az tenyleg hasznaljon wmpt meg ilyen szarokat. En szeretem megkimelni magam az olyan problemaktol, "hogy jajjistenem nemmegy a film most mittegyek." Meg a leszedtem az xy codecpakkot es most a winfosom 2percenkent rebootol... Nameg ahogy teis mondtad, jott uj ki divx es xvid, neked ezeket lekell tolteni telepitgetni meg egyebek. Nekem nagyonis megfelel hogy akarhol letoltom azt a par mb os lejatszot es mindenhol uu lejatsza a filet...
Death is the only redemption

Dragon

Hát, mint mondtam, lusta vagyok, nem ötöt, de akár egyet is fejben tartani.
Sajna az ilyen vindózos szaroktól eltunyultam, és inkább böngészek percekig az egérrel egy menüben, minthogy megjegyezzek egy néhány kilobyteos .ini filet. Meg nekem sokkal kényelmesebb az is, hogy ott egy csúszka, oszt azt cibálom az egérkével, és úgy keresek a filmben.
Sosem volt egyébként problémám a kodekekkel, ezért is nem látom azt az elõnyt a MPlayerben a többihez képest.

De nem akarok ebbõl vitát kerekíteni, ízlések és pofonok, tudod.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: bpka000Hát, mint mondtam, lusta vagyok, nem ötöt, de akár egyet is fejben tartani.
Sajna az ilyen vindózos szaroktól eltunyultam, és inkább böngészek percekig az egérrel egy menüben, minthogy megjegyezzek egy néhány kilobyteos .ini filet. Meg nekem sokkal kényelmesebb az is, hogy ott egy csúszka, oszt azt cibálom az egérkével, és úgy keresek a filmben.
Sosem volt egyébként problémám a kodekekkel, ezért is nem látom azt az elõnyt a MPlayerben a többihez képest.

De nem akarok ebbõl vitát kerekíteni, ízlések és pofonok, tudod.
Ahogy mondod. Szerencsere mindenkinek mas jon be.
Death is the only redemption

Moha

Hû, micsoda vita kerekedett....
Most szerintem sokan tudnák mondani, hogy még milyen player a jó. Szerintem mindenki azt használ, ami neki tetszik.  Én pl még mindíg maradtam a jó öreg RadLight kománál...

Damnatus

Hali!

Quote from: MohaHû, micsoda vita kerekedett....
Most szerintem sokan tudnák mondani, hogy még milyen player a jó. Szerintem mindenki azt használ, ami neki tetszik.  Én pl még mindíg maradtam a jó öreg RadLight kománál...

Pedig a Redlight csak... ;)  :_piszka:

DarkDreemer

Csá! Szal én nem vagyok annyira jártas errefele (semennyire), és érdeklõdnék, hogy ki az illetékes a letöltésekkel kapcsolatos dolgokkal, mert szeretnék neki írni egy kilóméteres emailt, mert nagyon sok kérdésem lenne. Elõre is köszi. Emailben (darkdreemer@freemail.hu) is tudtok infó nyújtani. Elöre is köszi!!!!

Moha

Ezekben leginkább zsozso az illetékes. A fórumon keresztül tudsz neki emailt is írni. De ha konkrét kérdéseid vannak, tedd fel õket itt! Az aktív fórumozók szvsz a legtöbb kérdésedre tudhatják a választ és szívesen segítenek. Zsozso-t csak akkor zavard, ha tényleg olyan kérdésed van, amire csak õ tud válaszolni. Legalább is, eléggé elfoglalt ember és nem biztos, hogy ráér mindenre válaszolni.
Még egy dolog: nézz utána a kérdéseidnek a fórum archívban (lapozz vissza, vagy használd a keresõt), mert lehet, hogy valaki már feltette elõtted.

Üdv:
Moha.

Komplikato

Megint belefutottam egy "jó kis problémába" ...  :beken:
Ha MKV fájlt játszom le (történetesen NGE - ZX felújítás) akkor nem tudok külsõ feliratot használni. A JetAudio, a BSPlayer és a WMP esetén kb. 90 másodpercen belül elmegy a hang. (Na de könyörgöm mi köze a feliratnak a hanghoz???)
Ha visszatekerem a videót, akkor újra van hang ... 90 másodpercig.
Az Mplayer-nél meg még nem jöttem rá, hogy miként lehet külsõ felirat használatára venni ha van a videóban (OGM, MKV) belsõ feliratozás.
Valakinek van ötlete?
(Mellékesen se BSP, se JetAudio nem tudja kipakolni az ékezetes betüket, ami a felújított NGE-hez van ... csak a VobSub + MWP. Csak hát MWP a leggagyibb ...)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Cobra

Nekem a VobSub se szereti az unicode karaktereket. Egyébként ha nálad megy a WMP-n VobSubbal, akkor az neked miért nem jó?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Vobi

Van egy elég komoly gondom egy mkv file lejátszásával. Az a bibi, hogy leszedtem a Nausicaa elsõfelét és lejátszás közben a normális hang mellett japánok a háttérben kedéjesen cseverésznek nevetgélnek. Valószinû az én hibám mert nem ismerem eléggé az mkv-t de légyszi segítsen valaki mielõtt agyvérzést kapok.

Komplikato

Quote from: CobraNekem a VobSub se szereti az unicode karaktereket. Egyébként ha nálad megy a WMP-n VobSubbal, akkor az neked miért nem jó?
Mert ha kiírom magamnak vagy másnak, akkor nem szeretném ha a legrosszabb, leggépigényesebb lejátszót kéne használnia hozzá.
Másrészt, mert a 90 másodperces probléma ott is fenáll.  :grrr:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Komplikato

Quote from: Vobi... lejátszás közben a normális hang mellett japánok ...
:wtf:
Mit értesz "normális" hang alatt??? Én azt hiszem az AVI verzót szedtem le, azzal nem volt ilyen gond.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

zsozso

Quote from: KomplikatoMegint belefutottam egy "jó kis problémába" ...  :beken:
Ha MKV fájlt játszom le (történetesen NGE - ZX felújítás) akkor nem tudok külsõ feliratot használni. A JetAudio, a BSPlayer és a WMP esetén kb. 90 másodpercen belül elmegy a hang. (Na de könyörgöm mi köze a feliratnak a hanghoz???)
Ha visszatekerem a videót, akkor újra van hang ... 90 másodpercig.
Az Mplayer-nél meg még nem jöttem rá, hogy miként lehet külsõ felirat használatára venni ha van a videóban (OGM, MKV) belsõ feliratozás.
Valakinek van ötlete?
(Mellékesen se BSP, se JetAudio nem tudja kipakolni az ékezetes betüket, ami a felújított NGE-hez van ... csak a VobSub + MWP. Csak hát MWP a leggagyibb ...)
probaltad mar mondjuk a -sub opciot? ;)
Death is the only redemption

Komplikato

Este kipróbálom ... De ha már itt tartunk.
Ha VisualSubSync-el amit heggesztek SRT-t ékezettel azt tök jól megy mindenhol. Haver viszont sima Notepad-et használ, és neki szívás van az ékezetekkel. Amit nem értek az az, hogy szerkesztõben megnyitva tök ugyan az van bennük, már az ékezeteknél. Vagy csak ott nem látszik milyen "kódolással" van?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Karma XXL

Quote from: KomplikatoEste kipróbálom ... De ha már itt tartunk.
Ha VisualSubSync-el amit heggesztek SRT-t ékezettel azt tök jól megy mindenhol. Haver viszont sima Notepad-et használ, és neki szívás van az ékezetekkel. Amit nem értek az az, hogy szerkesztõben megnyitva tök ugyan az van bennük, már az ékezeteknél. Vagy csak ott nem látszik milyen "kódolással" van?

Nem tudom a virtualsubsync milyen kódolást használ, de az XPs notepaddal tudom, hogy lehet váltani a Unicode és egyéb kódolás közt. Amúgy fogadni mernék, hogy itt a hiba.

Dragon

Quote from: VobiVan egy elég komoly gondom egy mkv file lejátszásával. Az a bibi, hogy leszedtem a Nausicaa elsõfelét és lejátszás közben a normális hang mellett japánok a háttérben kedéjesen cseverésznek nevetgélnek. Valószinû az én hibám mert nem ismerem eléggé az mkv-t de légyszi segítsen valaki mielõtt agyvérzést kapok.

Válaszd ki az "Audio Streams"-bõl azt az egyet amit hallani akarsz
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: SysOP XXLNem tudom a virtualsubsync milyen kódolást használ, de az XPs notepaddal tudom, hogy lehet váltani a Unicode és egyéb kódolás közt. Amúgy fogadni mernék, hogy itt a hiba.
Igen, szerintem is. Alapban ANSI-ban ment, de ha van benne "különleges" karakter, akkor unicode-ban menti. Így pl lehet japán karaktereket írni sima mezei TXT-be is.

magus

Elolvastam mindent, kértem segítséget, de hátha tudtok segíteni. Na szal, ogm filokat akartam volna lejatszani. Eloszor feltelepitettem egy netes utasitas alapjan directshow filtereket meg mittomen meg miket, de igazabol 1 fo kodek kellene, azt nem sikerult, a neve: OGG- 0.9.9.5. Ez ezt irja ki install kozben:

Az eljárás belépési pontja (vorbis_bitrate_flushpacket) nem található a DLL-ben (vorbis.dll)

Joh, akkor mondom, felrakom az ace mega codec packot, allitolag azzal megy. Megneztem tuti felrakja e install kozben az ogg-ot, beixeltem, felraktam, de ugyse akarta beolvasni a media player, se a bsplayer. Joh, letoroltem, felraktam a k-lite codec packot, az van most fenn, de az se hasznalt semmit. Azt mondtak utana zoom player, az be tudja. Letoltom, kijelenti h ezt nem ismeri, szedjem le a codecet hozza. A zoom player honlapjan meg ugyanaz a codec vana mi meg mindig hibat ir ki. Vmi ötlet?:(

Komplikato

Próbáld meg ezt ...
http://ratatouille0.free.fr/OggDS0996.exe
És ezt is:
http://www.free-codecs.com/download/Matroska_Pack.htm
Meg persze kell mellé utolsó DivX, Xvid is.
Vagy használj Mplayert! (Ugye Zsozso?)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Vobi

Quote from: bpka000Válaszd ki az "Audio Streams"-bõl azt az egyet amit hallani akarsz

Biztos hülye vagyok de nem tudom mik azok az "Audio Streams"-ek és nem tudom hol lehet õket állítani. Ha szerinted a zöld nyílra jobb gombal kattintva mint ahogy ogm-nél akkor ott sajnos mindent megpróbáltam.

magus

tökön szúrom magam... már 1 hete szívok ezzel, de sehol sem talaltam meg a 6-os verziot... Ezer köszönet, tényleg:) a Matroskat felrakom majd, de most annyira nem fontos, ezer koszonet:)

magus

felraktam, nagyon siraly, neha akad a kep, de az azert van mert szar abs player, na meg1x koszi:D

Dragon

Quote from: VobiBiztos hülye vagyok de nem tudom mik azok az "Audio Streams"-ek és nem tudom hol lehet õket állítani. Ha szerinted a zöld nyílra jobb gombal kattintva mint ahogy ogm-nél akkor ott sajnos mindent megpróbáltam.

Hát, most más programból nem tudok beállításokat mondani, de
kép itt

remélem a BSPlayer-hez való egyenlõre elegendõ.

A lényeg, hogy az OGM, MKV, meg egyéb DVD-riphez használt formátumok több hangcsatornát (streamet) tartalmaznak egyszerre, úgy, ahogy a DVD-k is. Ebbõl lehet válogatni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]