Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Szerintem inkább add apádnak a mostani alaplapot, processzort meg a 8600GT-t (esetleg vegyél rá egy normális hűtőt), vegyél mellé valami olcsó házat meg egy FSP 350-APN tápot. Használt monitort kapsz 15-20e-ért, merevlemeznek meg ott az egyik 500-as, ha még megvan, amit el akartál adni (mondjuk ne a Green-t rakd rendszerlemeznek).
Magadnak meg veszel valami AM3-as konfigot és megmutatod chilipnek, hogy fele annyiból kihoztad ugyanazt a teljesítményt :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip


Cobra

#13712
Mit wut? 870 chipsetes lap 20-22e Ft, AthlonII X4 640 (3Ghz-es) 23e Ft, Phenom II X4 965BE meg 35e. Az i5 2500 meg nem sokkal gyorsabb a 965-nél, de a 640-es is szinte mindenhez elég (jó, 100e Ft-os videókártya alá már kevés).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Na jó de 2500k feltolva 5ghz-re, már sokkal gyorsabb mint az amd. (csak szorzót meg maximum feszt kell állítani és 24/7ben mehet is)

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-04-27, 20:36:20
Na jó de 2500k feltolva 5ghz-re, már sokkal gyorsabb mint az amd. (csak szorzót meg maximum feszt kell állítani és 24/7ben mehet is)
igen, de abban igaza van Cobra-nak, hogy nekem ebből a szempontból az amd a nyerő, mert soha az életbe nem kísérleteztem tuningolással és nem is tervezem. én már csak ilyen állatfajta vagyok :)

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2011-04-27, 18:13:23
wut?wut?wutwutwut?

Kicsit sarkít, de valamelyest igaza van. Bőven elég lett volna procinak
2300 vagy 2400 is, egy olcsóbb P67-es lap, és olcsóbb RAM (14k? Azért
majd' 6GB-ot is kapni...). Ami játékokban leginkább számít, az a vidkari,
a proci is csak addig kell, hogy ki tudja szolgálni a vidkarit, utána már
mindegy, hogy 100 vagy 120 FPS 800*600-on (normál felbontáson meg
szinte semennyi).


Quote from: Fazék on 2011-04-27, 14:58:40
sztem monitorral együtt 60k

erről az árlistáról

elgondolkodtam rajta, hogy esetleg rásózom az én gépem egy részét

Egen, ha monitorral 60k, akkor ez a két választás van. Egy új gépet
összerakni (alacsony fogyasztásra és lájtos használatra pl. AMD Brazos
mITX 25k, mITX ház táppal 10k, 2GB RAM 5k, notiwinyó 8k, ODD 4k)
önmagában majdnem annyi (ez így 52k).

Én inkább a gép-becserélési akciót választanám, az E6750 cseréjén már
úgyis gondolkoztál, s az tényleg gyenge láncszem. Egy 2300 vagy 2400,
egy P67 vagy akár csak H67 lap, 2×2 vagy 2×4GB RAM. A 8800GTS az
erősebb procival lehet minimálisan gyorsul, ha a C2D már nagyon vissza-
fogta valahol; vagy eladod és veszel egy akciós 5850-est.

Fazék

ok, köszi a tippeket mindenkinek, apámmal letárgyalom a dolgot és megpróbálkozom egy ilyen gépbecserélési akcióval :)

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2011-04-25, 20:45:37
Az is elég, hogy
wget -r -l 1 -A.jpg http://4lols.com/gallery/v/Steamy/4GIFsDotCom01.jpg.html

Szépen végigmegy a next linkeken és leszedi a képeket. Sajnos nem egy kupacba, hanem mindet külön könyvtárba, de onnan már relatíve egyszerű összemásolgatni (vagy egyes képnézegetők megeszik úgy is).
Nem hallottam erről a wget-ről, köszi! :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2011-04-28, 12:10:06
Quote from: kikuchiyo on 2011-04-25, 20:45:37
Az is elég, hogy
wget -r -l 1 -A.jpg http://4lols.com/gallery/v/Steamy/4GIFsDotCom01.jpg.html

Szépen végigmegy a next linkeken és leszedi a képeket. Sajnos nem egy kupacba, hanem mindet külön könyvtárba, de onnan már relatíve egyszerű összemásolgatni (vagy egyes képnézegetők megeszik úgy is).
Nem hallottam erről a wget-ről, köszi! :merci:
Ilyenkor oregnek erzem magam. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2011-04-28, 19:31:27
Quote from: Ramiz on 2011-04-28, 12:10:06
Quote from: kikuchiyo on 2011-04-25, 20:45:37
Az is elég, hogy
wget -r -l 1 -A.jpg http://4lols.com/gallery/v/Steamy/4GIFsDotCom01.jpg.html

Szépen végigmegy a next linkeken és leszedi a képeket. Sajnos nem egy kupacba, hanem mindet külön könyvtárba, de onnan már relatíve egyszerű összemásolgatni (vagy egyes képnézegetők megeszik úgy is).
Nem hallottam erről a wget-ről, köszi! :merci:
Ilyenkor oregnek erzem magam. XD
Ne tedd, én is hallottam már wgetről, pedig nem vagyok linuxos, se pedig nagy pc guru.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2011-04-28, 19:33:11
Ne tedd, én is hallottam már wgetről, pedig nem vagyok linuxos, se pedig nagy pc guru.
Jo, de hasznaltad is '97 vagy '98-ban? :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2011-04-28, 19:34:21
Quote from: NLZ on 2011-04-28, 19:33:11
Ne tedd, én is hallottam már wgetről, pedig nem vagyok linuxos, se pedig nagy pc guru.
Jo, de hasznaltad is '97 vagy '98-ban? :)
Nem kell felvágni. :P
[reserved]

Member

Mostanában kicsit megszaporodtak a kékhalálok, de csak a windows-ból való kilépéskor, és a filmek megnyitásakor. Valami tipp? Mostanában beletettem még egy ram-ot, ha már volt egy szabad slot.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Hehe, de kemény, ezen az alaplapon még nincsen USB boot. :D

Próféta

Quote from: Cobra on 2011-04-28, 21:13:47
www.memtest.org
+ nézzél eseménynaplót, hogy mi okozza ezeket a leállásokat. A STOP error kódjára rákeresve kiderülhet, hogy pl. a videokártya driver.

Fazék

kicsi off-szerűség:
ismét elnézést kell kérnem, hogy pazaroltam az időtöket Cobra, K_T, Cloud. úgy néz ki apámnak ennyire azért nem kell gép, hogy pénzt is kiadjon érte :haha:
és mivel ma szóltak, hogy mégse tudják beszerezni nekem a hosszas tesztolvasgatás után kinézett LCD tv-t, mert már nem gyártják ezt a típust és pár hete fogytak el az utolsó darabok, ezért gyorsan a mai napon kinéztem egy másikat, ami kb pont annyival drágább, hogy gépre már nem igazán jutna pénzem, szóval gépfrissítés minimum 1 (de inkább 2) hónappal eltolva ^^"

kikuchiyo

Honnan lehet legális, nem vírusos Windows Vistát letölteni? Azért kérdezem, mert a laptopon van érvényes matrica hozzá, viszont az előző tulaj egy felsőoktatási licences Win7-et telepített rá, aminek minden baja kezd lenni. Nagyon nem használom, csak épp egy-két programhoz kell néha.
Failure is the default option

NLZ

MSDN/Technet verziókat megpróbálhatsz letorrentezni, azok a módosítatlan verziók. Hogy biztos legyél benne, ellenőrizd le az SHA1/CRC kódját.

https://technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/securedownloads/default.aspx
Itt bárki bejelentkezhet msn loginnal, csak épp letölteni nem tud, viszont az SHA1/CRC kódokat meg lehet nézni.
[reserved]

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2011-04-28, 21:53:09
Honnan lehet legális, nem vírusos Windows Vistát letölteni? Azért kérdezem, mert a laptopon van érvényes matrica hozzá, viszont az előző tulaj egy felsőoktatási licences Win7-et telepített rá, aminek minden baja kezd lenni. Nagyon nem használom, csak épp egy-két programhoz kell néha.

Bármilyen érintetlen rls jó lesz hozzá. Csak arra kell figyelni hogy a megfelelő verziót kell leszedni.


Fazék:

Nemgond. :) :D

chilip

#13730
nem hiszem el, kezdi a monitorom is megadni magát... elképesztő. bekapcsolom a gépet és nem kapcsol be csak 15-20 mp után, most pl még a bekapcsolás után is kikapcsolt egyszer 4-5 mp-re

kéne valami occó (de azé nem bóvli) monitor is azt megnézem belefér-e az AMD-s konfigba :(


most derült ki apámnak van ismerőse aki ilyesmikkel foglalkozik (monitor - TV javítás)  :smile: meglássuk  ^^


ed.: kéne jó "próbaverziós" win7, gondolom van pár verzió fenn a neten, melyik a legjobb?

Cloud

http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows7/products/compare



Home premium fölött nem érdemes gondolkozni ha csak otthonra akarod használni.Szerintem.

TurboK

Quote from: Cloud on 2011-04-30, 19:59:51
http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows7/products/compare



Home premium fölött nem érdemes gondolkozni ha csak otthonra akarod használni.Szerintem.
Inkább Professional. Az XP Mód elég sok fejfájást meg tud akadályozni (pl. nem-is-olyan-régi scanner amihez tojtak win7 x64 drivert írni, nem lehet csak xp mód alatt használni).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

 :lul:
Valljátok be, hogy direkt csináljátok

Cloud



Cloud

Azért az árak között nem egy két ezres különbség van. Én a  L412-t venném, ha lenne annyi pénzem.De a másik Lenovo sem rossz.

Member

Most éppen nekem sincs, de úgy összehasonlításként érdekelt az ár/teljesítmény arány. :)

Cloud

Teljesítményre i5 a legerősebb, de ugye ez a legdrágább is.A kérdés az hogy elég lenne-e neked a legolcsóbb is. Mert lehet hogy jobban járnál a drágábbal hosszabb távon, de ha nem használod ki, akkor felesleges pénzkidobás. Szerintem. De majd jön Tenshi és kijavít, mert hülyeséget mondok. :D

Cobra

130-ért vadonatúj AMD-s gépet lehet venni, ami ugyan nem bírja olyan jól akkuidőben, cserébe tudsz rajta játszani (Radeon 5470 GPU) és FullHD videót is nézni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !