Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

#13770
eh...
adott egy FullHD LCD TV és egy 22"-os DELL monitor egy 8800GTS kártya és egy Win7 64 bit legújabb nvidia driver-rel

DVI kábellel van rákötva a monitor és dvi-d-sub átalakító + d-sub kábellel a tv

első alkalommal irodából lopott d-sub kábelt használtam. 1.8m hosszú, teljesen jól működött, érzékelte a tv-t a gép, tudtam FULL HD felbontásban rátenni a desktop-ot, filmet nézni rajta, miközben a monitoron böngésztem, stb, szóval minden rendben volt.

de mivel a gép később távol lesz a tv-től, ezért vettem egy 3m-es d-sub kábelt és a másikat visszavittem az irodába.

meg mernék esküdni, hogy elsőre ezzel a kábellel is hibátlanul működött és tv-ként érzékelte a d-sub csatlakozást, aznap filmet is tudtam nézni, stb de tegnap hogy újra próbálkoztam a 'megjelenítési beállításokon' belül már csak "generic non-pnp monitor"-ként érzékeli a tv-t... és max 1600x1200-as felbontást tudok beállítani, a választható felbontások jó részét nem is tudja kezelni a tv, a többi része vagy rossz képarányú, vagy lelóg a tv-ről... picit bosszantó a dolog.

(a monitor továbbra is hibátlanul működik)

ötlet, hogy mi okozhatja és mi lehet a megoldás erre?

Flaser

#13771
A gondot az okozza, hogy analóg, erősítettlen jelet viszel át egy hosszú kábelen ami sok zajt szed össze. Van zaj szűrés (nagy henger alakú bizbasz) a kábelen?

Egyáltalán nem értem, hogy miért nem egy DVI-HDMI kábelt használsz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#13772
Quote from: Flaser on 2011-05-07, 17:38:39
A gondot az okozza, hogy analóg, erősítettlen jelet viszel át egy hosszú kábelen ami sok zajt szed össze. Van zaj szűrés (nagy henger alakú bizbasz) a kábelen?
no igen, én is erre tippeltem, hogy a kábelhossz kavarhat be. persze van ilyen zajszűrés rajta, de ezek szerint nem sokat ér
Quote from: Flaser on 2011-05-07, 17:38:39
Egyáltalán nem értem, hogy miért nem egy DVI-HDMI kábelt használsz.
1. nincs ilyen kábelem/átalakítóm. (szerk: és ahogy nézem nem is olcsó egy ilyen kábel... jó mondjuk csak 1x kell venni szerk2: hülye argep.hu "hdmi dvi" keresésre nem adta ki az olcsó kábeleket, google bezzeg megtalálta argep.hu-n az olcsót is... nem értem...)
2. úgy olvastam, hogy így RGB módban jelentősen kevesebb az input lag, amit mivel játékra is használnám a tv-s megjelenítést, ezért igencsak nem mindegy részemről.
- persze ez simán lehet hogy hülyeség, de mivel volt ilyen kábelem, (és a 3m-es se volt drága, csak ezer forint (szerk: de mint kiderült ugyanennyiért vehettem volna dvi-hdmi-t is) ezért egyszerűbbnek találtam így csatlakoztatni.

Cloud

#13773
Barátnőm rafinált módon tudtomra hozta hogy szeretné lecserélni több éves alcatel telefonját. Harcmestereket megszégyenítő taktikával kiszedtem hogy a jövendőbeli telefonja mit tudjon.


-Érintőkijelző
-Viszonylag szép kép
-Egyszerű usb-vel háttértárként használható legyen(képek zenék pakolása miatt)
-Fényképező
-Wifi, gps, qwerty nem kell
-Max 20k, +1-2k
-Használt

Ti mit ajánlanátok? Van ilyen árkategóriában egyáltalán a felsorolt tulajdonságokkal telefon? :D

:merci:

Darkstar

Szolgáltató? Előfizus (gondolom) / kártyás?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Vodafone, kártyás. Gondoltam odaadom neki 6300-s nokiám, mert én meg ZTE blade-t veszek, de ő is érintőkijelzős telót akar. (soha nem volt még ilyen neki. :) )

Darkstar

#13776
Kártyával nehéz dió, előfizuval én is simán Blade-et vagy az Xperia-t mondtam volna. Így inkább valami sajátoprendszeres Samu sztem, pl ilyen. (Szép kijelzőről ilyen kategóriában nehéz beszélni)

Ed.: lol, rég néztem a Vodafail kínálatát, ezek még mindíg így el vannak szállva az árazással?

Ed 2: Lol. Nagyfelbontású érintőképernyő --> Techinkai paraméterek --> Kijelző felbontása: 240x400 pixel*pixel
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

#13777
Quote from: Darkstar on 2011-05-07, 20:42:35
Kártyával nehéz dió, előfizuval én is simán Blade-et vagy az Xperia-t mondtam volna.

Ed.: lol, rég néztem a Vodafail kínálatát, ezek még mindíg így el vannak szállva az árazással?

El vannak szálva... A lényeg hogy nem új telót veszünk, hanem jó lesz használtan is...  Bolti telefont egy ideje nem veszek, mert horribilis összegük van.
(Én nexus one-t néztem ki magamnak, de aztán megláttam a HASZNÁLT árát és dobtam egy hátast)

Amit egyik ismerősöm ajánlott az a Samsung S5230, meg az LG KP500. Előbbivel van tapasztalatom, de nekem nem jött be(páromnak attól még jó lehet persze) utóbbit nem ismerem.

Darkstar

QuoteSamsunk S5230
QuoteÍgy inkább valami sajátoprendszeres Samu sztem, pl ilyen.
Azt a részt előbb editeltem be, minthogy olvastam volna az új postodat :D
Szóval 2nd.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Mi a f*szért csak a vezetékre írják rá, hogy A/A USB kábel?? Miért nem lehet magára a dobozra ahelyett, hogy két összekapcsolt gépet helyeznek rá, amire éppen alkalmatlan?

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2011-05-07, 23:49:54
Mi a f*szért csak a vezetékre írják rá, hogy A/A USB kábel??

Mert az a normál, 99.9% olyan.

Két gépet kötnél össze vele? Több-portos router, switch, hub nincs
kéznél? Ha mindkét gépen gigabites port van, akkor sima kábelt is
dughatsz rá, a gb auto-sensing és auto-negotiation; ha csak 10/100
FE, akkor sajnos crosslink kell hozzá.

Member

Sajnos az asztali gépen döglött a hálókártya, akármelyik slot-ba dugjam sem üzemel, sőt, van, hogy be sem indul vele a gép. Nem véletlenül akartam ilyen idétlen megoldást. :/

Member

Tudtok valami tippet arra, hogy az új laptopomon (IMB Lenovo Thinkpad R61) miért mehet úgy a net, mintha tárcsázós netem volna? A honlapon felkínált driver-ek nem segítenek, neten egyetlen csókát találtam, akinek ugyanez a gondja volt vele, de választ nem kapott. Amúgy semmi más baja nem volna, de ez már baromira kezd idegesíteni.
Elméletileg Broadcom NetXtreme/NetLink Fast/Gigabit Ethernet van hozzá, de csak intel(r) 82566mc gigabit network connection látszik az eszközkezelőben.

Már szedem le az XP SP4-et, már egyszerűen nem tudok másra gondolni, mint hogy cseszték az oprendszerrel kompatibilissé tenni.

NLZ

[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2011-05-09, 17:28:52
Quote from: Member on 2011-05-09, 16:26:53
XP SP4
Azmi?
Ám akkor hogy EZa driver megvolt már?
Fake torrent, rohadnának meg, minden ezekkel van tele.
Egyik network cucc sem veszi be, már próbáltam korábban.

NLZ

Intel driver detektálója mit szól hozzá? Hogy 3rd party és köze sincs hozzá?

Olyat még lehetne próbálni végső elkeseredettségben, hogy leszeded eztet, aztán rákeresel az eszköz azonosítóra az inf fileokban. Az eszközazonosító az az Eszközkezeló -> hálókártya tulajdonságok -> Részletek -> Hardverazonosítók alatt van. Abból neked az kell, hogy pl PCI\VEN_10EC&DEV_8169, az utána lévő már nem érdekes.
Szal pl így tákeresel totalcommanderben. Egyszer érdemes unicode-ban, egyszer anélkül, mert hülyéje válogatja, hogy miként kódol. Ha megvan a szükséges inf file, akkor driver frissítése kereséssel és megadni neki azt a könyvtárat, ahol az inf filet találtad, mert XP nem hajlandó alkönyvtárban drivert keresni.

Ám minek XP?
[reserved]

Cloud

Tolj már fel rá egy alap win7-et. :D

Member

Quote from: Cloud on 2011-05-09, 19:47:08
Tolj már fel rá egy alap win7-et. :D
Kénytelen leszek. Amikor megkaptam, az volt rajta, gondolom működőképes volt vele.
Végignéztem az összes hardware-t azzal a módszerrel, amit nolzi írt, a legtöbbhöz találtam netem anyagot, ha feltettem a fentit, már remélem, hogy menni fog, mert lassan ott tartok, hogy kivágom az egészet, veszek 200 hektárt és elmegyek remetének.

Cloud

Egyébként kísértetiesen hasonló eset volt velem is. Thinkpad notimban új wifi volt, de xp egyáltalán nem ismerte fel semmilyen driverrel. Toltamrá win7-et, az meg magától felrakott mindent és működött rendesen.

Member

Miért nem mondtad ezt előbb? :D Mondjuk nem lepne meg, ha a nagy cégek lobbiznának egymásnak.

Próféta

Quote from: Member on 2011-05-09, 16:26:53
Elméletileg Broadcom NetXtreme/NetLink Fast/Gigabit Ethernet van hozzá, de csak intel(r) 82566mc gigabit network connection látszik az eszközkezelőben.
A Lenovo honlapjáról leszedett driverrel se jó? Van XP-re support.
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-67856.html
(Ha ez is ugyanolyan, mint a BroadCom-féle, akkor pech, de egy próbát megér...)

Ettől függetlenül persze tessék Win7-et használni, ha csak valami különös kompatibilitási nehézség miatt nem kényszerülsz XP-re vissza.

Quote from: Member on 2011-05-09, 20:53:57
Mondjuk nem lepne meg, ha a nagy cégek lobbiznának egymásnak.
Először is, a lobbizás egész mást jelent.  :_piszka:
Másrészt ha egy gyártó kijön egy számítógéppel, és történetesen Windows 7-tel szállítja (mert a kiadás időpontjában az volt a legmodernebb), akkor mégis miért kéne a hardverelemekhez XP-s drivert is készítenie (ami nyilván nem kis munka)?

NLZ

Főleg, hogy az XP kifutóproject, MS is már csak kritikus hibákat javít, de már nem fejleszt rá új programokat/szolgáltatásokat.
[reserved]

Member

#13792
Szopó van, ugyanis a netkapcsolatom semmit sem javult (Win7). Szép csicsás kis kindergarden, de továbbra is csiga.
(Speedtest.net-re pl. csak 5 perce várok, hogy egyáltalán betöltsön az oldal)

Konkrétan 2 kbit/s-sel szágult lefelé az Adobe Flash Player. Valami nagyon nincs rendjén.

Moha

Újabb notikra eleve nem is érdemes XP-t tenni, mert 99% hogy valamilyen driverrel gond lesz (vagy nincs valamihez driver, vagy nem jól műxik).

[spoiler=Trolling]Am.... Linuxot nem próbáltad? :hehe:[/spoiler]

Makos

Quote from: Moha on 2011-05-10, 00:17:03
[spoiler=Trolling]Am.... Linuxot nem próbáltad? :hehe:[/spoiler]
[spoiler]Bátor...én ezt nem mertem megkérdezni :P[/spoiler]

NLZ

Tényleg, vmi USB Linuxot ki lehetne próbálni, azt nem nehéz összedobni mondjuk UNetBootIn-nel.
[reserved]

Member

#13796
És Linux mit javítana azon, hogy még egy Win7 sem megy rajta normálisan? Kezdek gyanakodni, hogy a hardware-rel lesz a gond.
Egyáltalán laptop-ok esetében van alternatív megoldás, hogy ethernet szerkezetet csatlakoztassunk hozzá?

Flaser

Quote from: Member on 2011-05-10, 06:52:41
És Linux mit javítana azon, hogy még egy Win7 sem megy rajta normálisan? Kezdek gyanakodni, hogy a hardware-rel lesz a gond.
Egyáltalán laptop-ok esetében van alternatív megoldás, hogy ethernet szerkezetet csatlakoztassunk hozzá?

PCMCIA hálókártyával lehetséges.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Member

Quote from: Flaser on 2011-05-10, 07:28:18
Quote from: Member on 2011-05-10, 06:52:41
És Linux mit javítana azon, hogy még egy Win7 sem megy rajta normálisan? Kezdek gyanakodni, hogy a hardware-rel lesz a gond.
Egyáltalán laptop-ok esetében van alternatív megoldás, hogy ethernet szerkezetet csatlakoztassunk hozzá?

PCMCIA hálókártyával lehetséges.
Erre gondolsz? És ezt egyáltalán hová kell tenni bele? :haha:

Flaser

Quote from: Member on 2011-05-10, 07:32:20
Quote from: Flaser on 2011-05-10, 07:28:18
Quote from: Member on 2011-05-10, 06:52:41
És Linux mit javítana azon, hogy még egy Win7 sem megy rajta normálisan? Kezdek gyanakodni, hogy a hardware-rel lesz a gond.
Egyáltalán laptop-ok esetében van alternatív megoldás, hogy ethernet szerkezetet csatlakoztassunk hozzá?

PCMCIA hálókártyával lehetséges.
Erre gondolsz? És ezt egyáltalán hová kell tenni bele? :haha:

A laptop PCMCIA aljzatába (ha van neki).

B) Terv: USB-n át.

http://netrino.hu/termek_adatok.php?nr=747
http://pcbonto.addel.hu/detailproduct.php?productid=43081
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."