Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Halp.
Van egy index.php-m az interhoston.
Az FF parszor ugy probalta megnyitni, hogy le ohajtotta tolteni.
Korulneztem googe-val.
Azt mondtak, hogy a php legelejere irjak be olyat, hogy
header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2");
Megtettem.
Tovabbra is szivat.
:/

Raadasul az FF frissites utan a quickproxy gombom eltunt. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Flaser

Quote from: Kvikveg on 2011-06-10, 12:47:12
Halp.
Van egy index.php-m az interhoston.
Az FF parszor ugy probalta megnyitni, hogy le ohajtotta tolteni.
Korulneztem googe-val.
Azt mondtak, hogy a php legelejere irjak be olyat, hogy
header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2");
Megtettem.
Tovabbra is szivat.
:/

Raadasul az FF frissites utan a quickproxy gombom eltunt. :/

Azt hiszem a Nightly Tester Tool-al tudod egyed pluginek betöltését kényszeríteni a Firefox-ban.
A PHP-hez nem tudok tippet.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

Quote from: TurboK on 2011-06-10, 05:27:31
Silentpcreview-et ismerem. Ott a Nexusokat hajazzák. Legutóbb amikor itt rákérdeztem akkor egy hozzáértő kolléga mondta hogy nem kell tőlük elszállva lenni, mert egy másik gyártó ventijeit matricázzák át, úgy rémlik a Yate Loon lehetett az.

Leginkább az zavar, hogy majd minden ventinek van egy alap berregése, amolyan halk kattogás. Ezt hogyan lehet elkerülni, mire kell figyelni hogy ne ilyen legyen?
Vegyél Noctuát? :D
[reserved]

Cloud

#13923
Ha új oprendszert telepítek de szeretném megtartani a játékmentéseket, akkor elég a USER könyvtárat lementenem a rendszerpartícióról ugye? Aztán ha felment az új win7 akkor csak simán visszamásolom...


Vagy inkább klónozzam a mostani rendszerpartíciót? SSD-t vettem,teszem is be OS-nek.

Flaser

Quote from: Cloud on 2011-06-10, 14:47:41
Ha új oprendszert telepítek de szeretném megtartani a játékmentéseket, akkor elég a USER könyvtárat lementenem a rendszerpartícióról ugye? Aztán ha felment az új win7 akkor csak simán visszamásolom...


Vagy inkább klónozzam a mostani rendszerpartíciót? SSD-t vettem,teszem is be OS-nek.

Ez abszolút játék függő, hogy hova ment. Van olyan amely az All Users account-ba, van ami a tiedbe, van ami simán a saját könyvtárába.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: Kvikveg on 2011-06-10, 12:47:12
Halp.
Van egy index.php-m az interhoston.
Az FF parszor ugy probalta megnyitni, hogy le ohajtotta tolteni.
Korulneztem googe-val.
Azt mondtak, hogy a php legelejere irjak be olyat, hogy
header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2");
Megtettem.
Tovabbra is szivat.
:/
Pakolj fel a Firefoxhoz egy Firebug addont, azzal meg tudod nézni, milyen headereket küld a szerver. Amúgy a "Content-disposition" környékén nézelődj még, mert ott is lehet gond. Nekem most pont egy ilyen volt, ugyanis a házilag fejlesztett kis szerverprogram alapból "Content-disposition: Attachment" headerrel küldte az adatot, amit FF mindig le akart tölteni.

Kvikveg

Quote from: Moha on 2011-06-10, 16:43:17
Quote from: Kvikveg on 2011-06-10, 12:47:12
Halp.
Van egy index.php-m az interhoston.
Az FF parszor ugy probalta megnyitni, hogy le ohajtotta tolteni.
Korulneztem googe-val.
Azt mondtak, hogy a php legelejere irjak be olyat, hogy
header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2");
Megtettem.
Tovabbra is szivat.
:/
Pakolj fel a Firefoxhoz egy Firebug addont, azzal meg tudod nézni, milyen headereket küld a szerver. Amúgy a "Content-disposition" környékén nézelődj még, mert ott is lehet gond. Nekem most pont egy ilyen volt, ugyanis a házilag fejlesztett kis szerverprogram alapból "Content-disposition: Attachment" headerrel küldte az adatot, amit FF mindig le akart tölteni.
Most betoltam, hogy
header('Content-Disposition: inline;"');
es ugyanazt csinalja.

Az az erdekes, hogy ez tokugyanaz az index.html amit mindig meghivok.
Eppen formot toltok ki, ha ranyomok az OK gombra, le akarja tolteni az index.php-t. De nem mindig.
Filefeltoltes akasztja ki ha jol latom, meghozza egy .png ami meg nem is nagy... a .gif-re nem rinyalt.
Garr...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-08, 22:55:28E3x00 dobozos 10k
Asrock G31-G41 8,5k
2GB legolcsóbb DDR2 RAM 7k
OEM FSP táp és olcsó ház
HDD 250-320GB 8k
vinyó az nemrég lett véve, pont amiatt szedtem szét mostanában párszor azt a gépet, ezzel nem kizárt, hogy elősegítve a korai halálát  ^^"

eddigi összeállítás:
GigaByte GZ-M1 fekete számítógép ház
FSP 350W 80plus tápegység
Intel Celeron Dual Core E3400 2,6GHz processzor
Intel DG41RQ alaplap*
Kingmax 2GB 800MHz DDR2 memória

árak tudom hogy sok helyen akár 10-15%-kal is jobbak, de lényegtelen mi miatt, ebből a boltból kell vásárolnom.

*ASRock lapon csak 10/100-as lan van, én meg szeressem a gigabit-et, még ha egyelőre más eszköz nem is nagyon van, ami ki tudná használni a hálózaton ^^"
esetleg valami dealbreaker érv az intel lap ellen?

illetve néztem, hogy DDR3 ram-ok jóval olcsóbbak, kb amennyivel drágább a DDR3-as lap, annyival olcsóbb bele a ram...
de gondolom a proci 800-as FSB-je miatt fölösleges a DDR3

vagy ti változtatnátok még vmit a konfigon 45e bruttó alatti végösszeggel?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-06-10, 21:10:44
lényegtelen mi miatt, ebből a boltból kell vásárolnom.

Ismerős ^^" Gondolom az utólagos és átutalásos rendezés miatt, talált?
Nekem meg ezért kell a HRP-ből rendelnem a cégnél, pedig már csináltak
olyanokat, hogy inkább bottal se piszkálnám őket. A többi nagyker viszont
túl rugalmatlan, x forgalom kell partner státuszhoz, és x vásárlás eléréséig
csak kp-s fizetés,... meh...

Az intel lap ellen csak a portok szűkösségét hoznám fel.
Biztos van olyan Asrock vagy Giga lap is, amin van Gb lan. Az én előző,
akkoriban legolcsóbb 945G-s alsókategóriás lapomon is volt.

Quote from: TurboK on 2011-06-10, 05:27:31
Silentpcreview-et ismerem. Ott a Nexusokat hajazzák. Legutóbb amikor itt rákérdeztem akkor egy hozzáértő kolléga mondta hogy nem kell tőlük elszállva lenni, mert egy másik gyártó ventijeit matricázzák át, úgy rémlik a Yate Loon lehetett az.

Leginkább az zavar, hogy majd minden ventinek van egy alap berregése, amolyan halk kattogás. Ezt hogyan lehet elkerülni, mire kell figyelni hogy ne ilyen legyen?

Igen, egészen pontosan én mondtam :p
Az közismert - SPCR-en is néha már meg volt említve, - hogy a
Nexus ventijei is a YL gyártósorain készülnek.

Ezt igazából kiküszöbölni nem tudod. Ha érintkeznek, akkor ott
a surlódásnak mindig lesz valamennyi hangja.
Legfeljebb a Sunon Maglev, de az ritka és drága, eddig csak
egyszer hallottam olyanról beszámolót.

Quote from: Cloud on 2011-06-10, 14:47:41
Vagy inkább klónozzam a mostani rendszerpartíciót? SSD-t vettem,teszem is be OS-nek.

Nem biztos, hogy jó, az SSD-nek más beállítások kellenek.
Volt hozzá teljes retail pack, nem? Gyártók általában
mellékelni szoktak sw-t, amivel átviheted a cuccokat, s
talán még windowsban is működik ez a "fájlok és beállítások
átvitele", igaz sosem próbáltam...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-10, 21:32:48
Quote from: Fazék on 2011-06-10, 21:10:44
lényegtelen mi miatt, ebből a boltból kell vásárolnom.

Ismerős ^^" Gondolom az utólagos és átutalásos rendezés miatt, talált?
bingó ^^"
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-10, 21:32:48Az intel lap ellen csak a portok szűkösségét hoznám fel.
Biztos van olyan Asrock vagy Giga lap is, amin van Gb lan. Az én előző,
akkoriban legolcsóbb 945G-s alsókategóriás lapomon is volt.
raktáron lévő, microATX, LGA775, Intel G41, IDE tulajdonságokkal bíró lapból csak 5 egyéb lap van (IDE-re a dvd-olvasó miatt van szükség, úgyis alig van használva, semmi értelme nem lenne venni egy újat, amíg ez is jó)

MSI G41TM-P33 G41 LGA775 DDR2 VGA PCIE GbE mATX (- ez csak azért nem szimpatikus, mert a többire +12 hónap gari van)
ASUS P5QPL-AM LGA775 DDR2 VGA PCIE GbE mATX
ASUS P5G41T-M LX LGA775 DDR3 VGA PCIE GbE mATX
GA G41MT-D3 OEM LGA775 DDR3 VGA PCIE mATX
GA G41M-COMBO LGA775 DDR2/DDR3 VGA PCIE mATX

ezek mindegyike belefér még az összeghatárba (DDR3-asok is, mert DDR3 ram meg olcsóbb ugyebár), szóval ha vmelyiket ajánlod, akkor az lesz, és köszi még egyszer :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-10, 21:32:48
Quote from: Cloud on 2011-06-10, 14:47:41
Vagy inkább klónozzam a mostani rendszerpartíciót? SSD-t vettem,teszem is be OS-nek.

Nem biztos, hogy jó, az SSD-nek más beállítások kellenek.
amikor elkapott az SSD láz, akkor átnéztem pár általános cikket, és azokban is ezt írták, csak nem mertem megemlíteni, hátha rosszul emlékszem erre is ^^"

Kuroi Tenshi

Akkor sztem P5G41T, ezek közül ennek van a legnormálisabb
fesszabja; és a DDR3 olcsóbb. A bios meg irodai gépbe szinte
mindegy, bár már volt dolgom pár éve egy asussal, ami nem
állította a ventit, folyton maxon pedig még irodába is elég
hangos... remélem azóta már fejlődtek...

Cloud

Új telepítés lett belőle végül is. :)

Kvikveg

Hm, pedig mar remenykedtem, hogy kozben valaki varazslatos modon beirta, hogy mi az en roblemam megoldasa. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2011-06-11, 00:22:07
Hm, pedig mar remenykedtem, hogy kozben valaki varazslatos modon beirta, hogy mi az en roblemam megoldasa. XD
google chrome ? :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Soha!

Kozben a Live headers kicsit elorebb vitt, meg ez az oldal
http://stackoverflow.com/questions/2823536/why-is-firefox-prompting-to-download-a-file-that-is-postd-to
QuoteIt would seem that the web server believes that your request is not an HTTP/1.0+ request, so falling back to prehistoric HTTP/0.9, from back before there were headers to worry about.

Consequently it returns an HTTP/0.9 response. There's no Content-Type header in an HTTP/0.9 response, so the browser doesn't know what type of file it's getting back, so it treats it as application/octet-stream and prompts to save.
Code (rossz) Select

14Kt-os, 3 színu arany gyuru cirkónia kövekkel kirakva.
-----------------------------187161971819895
Content-Disposition: form-data; name="MAX_FILE_SIZE"

30000000
-----------------------------187161971819895
Content-Disposition: form-data; name="photo"; filename="header.png"
Content-Type: image/png

‰PNG


HTTP/0.9 200 OK
----------------------------------------------------------



Code (jo) Select

14Kt-os, 3 színu arany gyuru cirkónia kövekkel kirakva.
-----------------------------54472172614771
Content-Disposition: form-data; name="MAX_FILE_SIZE"

30000000
-----------------------------54472172614771
Content-Disposition: form-data; name="photo"; filename="flag_hu.jpg"
Content-Type: image/jpeg

yOya
HTTP/1.1 200 OK

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#13935
Ok az imagecreatefrompng kicsinalja. Tudnam miert. Deja vue erzesem van...

edit:
Mar az oroszok is szivnak vele
link
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Szerintetek egy ilyen gépet:

P3 (nem celeron) 800Mhz Coppermine
2x256MB SDRam
20 GB HDD
int. vga, int lan
CD-R

van-e esély eladni ill. kb 9000 HUF reális ár-e érte?

Fazék

Quote from: Moha on 2011-06-12, 18:33:02
Szerintetek egy ilyen gépet:

P3 (nem celeron) 800Mhz Coppermine
2x256MB SDRam
20 GB HDD
int. vga, int lan
CD-R

van-e esély eladni ill. kb 9000 HUF reális ár-e érte?
sztem sajnos abszolút nem reális
http://www.hadrianus.hu/termekek.php?csoport=1&tipus=2

Member

Monitorral együtt esetleg. Mert amúgy 4500 körülit ér így elsőre. Az a RAM és HDD nagyon tré.
Verj át vkit. :D

Cloud

Mivel ssd bekerült rendszernek, lett egy felesleges partícióm a vinyón. Valahogy ezt össze lehet fűzni a másik adatpartícióval?

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-06-12, 22:52:56
Mivel ssd bekerült rendszernek, lett egy felesleges partícióm a vinyón. Valahogy ezt össze lehet fűzni a másik adatpartícióval?
eztet ajánlom:
EASEUS Partition Master Home Edition
a letöltések vége felé van

TurboK

Quote from: Cloud on 2011-06-12, 22:52:56
Mivel ssd bekerült rendszernek, lett egy felesleges partícióm a vinyón. Valahogy ezt össze lehet fűzni a másik adatpartícióval?
Erre a windows beépitett particiókezelője is képes.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Meghagyom a partíciót, mert ha valamit mégis elcseszek akkor sok sok adat megy a süllyesztőbe. :) :D



Inkább egy újabb probléma, bár lehet hogy user hiba van a dolog mögött... Telefonommal  nem tudok feljönni a fórumra(ZTE Blade) Mi lehet az oka? A böngésző csak tölt, csak tölt, csak tölt...



Xzone

Quote from: Cloud on 2011-06-14, 18:26:12
Meghagyom a partíciót, mert ha valamit mégis elcseszek akkor sok sok adat megy a süllyesztőbe. :) :D



Inkább egy újabb probléma, bár lehet hogy user hiba van a dolog mögött... Telefonommal  nem tudok feljönni a fórumra(ZTE Blade) Mi lehet az oka? A böngésző csak tölt, csak tölt, csak tölt...

Milyen böngésző? Ha Opera Mini, azzal nem is fog menni, mert megpróbálja átnyomni az összes adatot egy külföldi szerveren, a fórum pedig csak Mo.-ról érhető el.

Fazék

Quote from: Xzone on 2011-06-14, 18:44:58
Quote from: Cloud on 2011-06-14, 18:26:12
Meghagyom a partíciót, mert ha valamit mégis elcseszek akkor sok sok adat megy a süllyesztőbe. :) :D



Inkább egy újabb probléma, bár lehet hogy user hiba van a dolog mögött... Telefonommal  nem tudok feljönni a fórumra(ZTE Blade) Mi lehet az oka? A böngésző csak tölt, csak tölt, csak tölt...

Milyen böngésző? Ha Opera Mini, azzal nem is fog menni, mert megpróbálja átnyomni az összes adatot egy külföldi szerveren, a fórum pedig csak Mo.-ról érhető el.
yup. ebbe én is belefutottam anno.

opera mobile-t rakj rá pl

Cloud

Yup, Opera mini van fenn. Opera mobile-al már jó minden...  (amúgy miért is lett letiltva kintről a fórum?)

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-06-14, 19:34:18
Yup, Opera mini van fenn. Opera mobile-al már jó minden...  (amúgy miért is lett letiltva kintről a fórum?)
nem kifejezetten a fórum lett letilva. rengetegen rászálltak külföldről is az ftp-re, innentől meg talán érthető a dolog :)

Cloud

Eh,most meg opera mobil osszeomlik mindig...Nem tudom mi lehet a baja. Esetleg masik ajanlott bongeszo? Skyfire? Dolphin?

motifator

Dolphin nem rossz, használtam egy darabig, de aztán rájöttem, hogy a gyári android browser mindent tud, ami nekem kell, azóta csak azt használom. Skyfire-t nem ismerem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

#13949
Quote from: Cloud on 2011-06-15, 11:00:54
Eh,most meg opera mobil osszeomlik mindig...Nem tudom mi lehet a baja. Esetleg masik ajanlott bongeszo? Skyfire? Dolphin?
esetleg Firefox, ha bátor vagy
http://www.mozilla.com/en-US/mobile/download/


szerk: mozillawiki szerint nem kompatibilis a mobiloddal, szóval ez kizárva