Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

anyám gépén is megtettem a szükséges beállítási lépéseket.
eljutottam odáig, hogy az általa használt böngészőben a firefox-ban letiltottam a képeket.
megnyitottam próbaként pár oldalt
és elhűltem.
ezzel a lépéssel konkrétan használhatatlan szar vált a firefox-ból. teljesen összeomlott az oldalak elrendezése


egyre inkább jó döntésnek érzem, hogy átváltottam a chrome-ra kb fél évvel ezelőtt.
ebben semmi probléma nincs. minden képnek hibátlanul megvan a helye, az oldal elrendezése semmit sem csorbul használhatóságában, gombok ugyanúgy kattinthatóak (ha emlékszel rá, hogy mit reprezentálnak :))

Draconire

Segítséget kérnék laptop vásárláshoz:
A bátyám kérte, hogy nézzek szét/kérdezzek körbe hogy max ~140k-ért mi lehetne egy megbízható és legalább pár évig életképes típus, ami nem esik darabokra.
Bónusz pontért beszerzési helyet is ajánlhattok!

Kuroi Tenshi

Egyéb paraméterek, úgysmint méret, tömeg, felhasználási cél,
grafikus teljesítmény, oprendszer legyen-e benne, stb.?

Draconire

Csak a megbízhatóságot és tartósságot kötötte ki. Sokat utazik, de kocsival, szóval méret/tömeg nem gond, legyen egy értelmes méretű kijelzője kb. Felhasználási cél elég általános, inkább netezés/filmezés, a játékok nem fontosak hogy remekül menjenek, 140k-val szerintem nem akar egy erőgépet. (szerencsére azért tisztában van az erőviszonyokkal ezen a téren)
Oprendszer meg jó lenne ha lenne.

Cobra

140-ért (még) lehet venni egész jó gépeket. Ajánlott márkák: Dell, HP, Lenovo. Ha nem akar játszani, akkor egy üzleti kategóriás laptopppal jár a legjobban.
Innen pl a HP G62 meg a Lenovo Ideapad V570G. Mondjuk egyik se üzleti gép, de úgy látszik 150 alatt nincs egy se jelenleg.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Próbált már valaki Virtual PC-vel Win 95-öt futtatni XP alatt? Erőforrásigényes? Megbízható?

Csupa olyan játékot játszanék (Messiah, Gorky 17 stb), ami nem fut normálisan XP alatt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cheesy

Quote from: Ramiz on 2011-09-24, 14:38:03
Próbált már valaki Virtual PC-vel Win 95-öt futtatni XP alatt? Erőforrásigényes? Megbízható?

Csupa olyan játékot játszanék (Messiah, Gorky 17 stb), ami nem fut normálisan XP alatt.
Esetemben a régi jó HP scanneremhez (3400C) nincs win7 driver. Nincs. De végül rájöttem, hogy ha VMware-n telepítek egy XP-t, akkor azon keresztül tudok scannelni és egy shared dirrel meg is van oldva a file áthozatal :)
Nem árt ha van RAM a gépedben, nálam 6GB esetén nincs gond, de szvsz 4GB a minimum ha virtuanálizálni akarsz.

Selmo

#14227
Win95-nek minek is 4 GB? :lul: Nálam speciel 98SE fut és 128MB RAM-mal hasít, ennél több nem is kell neki. Mindenben működik Ramiz, mert rendes windows, de azzal ugye tisztában vagy, hogy semmiféle 3D-s játékra nincs lehetőséged alatta, mert egy S3Trio64+ VGA van emulálva?
[spoiler]A virtuanálizálásra meg most inkább nem térnék ki. :angyali: [/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Selmo on 2011-09-24, 15:55:44
Mindenben működik Ramiz, mert rendes windows, de azzal ugye tisztában vagy, hogy semmiféle 3D-s játékra nincs lehetőséged alatta, mert egy S3Trio64+ VGA van emulálva?

Sheeeeeet....


Akkor marad a Fazéktól kapott dugi Pentium II-es gép csatasorba állítása.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Selmo on 2011-09-24, 15:55:44
Mindenben működik Ramiz, mert rendes windows, de azzal ugye tisztában vagy, hogy semmiféle 3D-s játékra nincs lehetőséged alatta, mert egy S3Trio64+ VGA van emulálva?
Egy újabb VMware Workstation mondjuk lazán virtualizálja a 3D gyorsítót is, de ahogy nézem csak Win2000 vendég OS-től felfelé. VirtualBox dettó. :(

kada

Quote from: Cheesy on 2011-09-24, 15:22:04
Quote from: Ramiz on 2011-09-24, 14:38:03
Próbált már valaki Virtual PC-vel Win 95-öt futtatni XP alatt? Erőforrásigényes? Megbízható?

Csupa olyan játékot játszanék (Messiah, Gorky 17 stb), ami nem fut normálisan XP alatt.
Esetemben a régi jó HP scanneremhez (3400C) nincs win7 driver. Nincs. De végül rájöttem, hogy ha VMware-n telepítek egy XP-t, akkor azon keresztül tudok scannelni és egy shared dirrel meg is van oldva a file áthozatal :)
Nem árt ha van RAM a gépedben, nálam 6GB esetén nincs gond, de szvsz 4GB a minimum ha virtuanálizálni akarsz.
Na pont ez a bajom volt nekem is, laptop win7esére aszondja hogy nem elég friss...
Szerencsére még van az asztali gépem amin XP fut.
Végülis, ideje egy virtuálkodással játszani tapasztalatot szerezni.

Fazék

Sharkoon usb3-as termékekről vmi tapasztalat?

SATA QuickPort USB3.0
SATA QuickPort XT USB3.0
DriveLink USB3.0

ezek kb egy árban vannak (br. ~8k körül)
azért játszom a vétel gondolatával, mert fölöslegesnek érzem a 6 vinyót a gépemben.
sajnos gyűjtögető életmódot folytatok, vagyis tömve van a gépemben lévő összesen ~7TB-nyi vinyó.
ebből kb 3-4TB már megnézett (és csak szökőévente elővett) filmeket/sorozatokat tartalmaz, amik nyugodtan pihenhetnének a polcon is.
de ha mégis elővenném őket, akkor sem akarnék szórakozni gépbe rakással, szerelhető rack-kel, stb, hanem marhára szimpatikus egy ilyen dokkoló megoldás.
a 720p+ minőségmániámnak köszönhetően a vinyóim száma is nőni fog az elkövetkezendő években

White SeeD

Nekem SATA QuickPort XT USB3.0 van, nagyon jó és kényelmes cucc.
USB3 sebesség olyan mintha a gépbe lenne kötve a hdd, max sebességgel másol mindent. Gépben már csak 1 hdd van.
Viszont ha bekapcsolod, benne a hdd folyamatosan pörög függetlenül a használattól (lehet valami beállítással meg lehet oldani, hogy lemenjen energiatakarékos módba x idő után) én simán kikapcsolom, ha már nem használom, ha meg igen 1 gombnyomás és 5 sec-en belül elérhető minden egy 1,5 tb-s hdd-n.

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Én

Szomszédom rábeszélt a windows 7-re. Az a gondom, hogy sehogy se akarja felismerni a hangszórómat. Sajnos egyáltalán nem értek a géphez, de azért próbálkoztam. A rendszerinformációban azt bírja kinyögni, hogy a "hangeszközöm" egy High Definition Audio hangeszköz. Ehhez találtam is valami drivert, telepítettem, újraindít, semmi új. Halp!

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Én

Igen, innen telepítettem a legfölsőt (32 bites), sajnos eredmény nélkül. :(

Selmo

Milyen alaplap az? Ha nem tudod, a cpu-z mainboard füle megmondja.

A tökéletesség unalmas.

Én

ASUS P5K SE. ASUS honlapján is néztem, ott win7-re nincs is. Megpróbáljam a Vistásat?

Selmo

Első körben azt kéne kipróbálni.

A tökéletesség unalmas.

TurboK

Lehet hülyeség, de azt megnézted hogy a hangszóró rendesen be van-e dugva?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Maga a driver meg a beállításokra használható panel feltelepült rendesen?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Quote from: Selmo on 2011-09-26, 05:23:05
Első körben azt kéne kipróbálni.
Kipróbáltam, semmi :S
Quote from: TurboK on 2011-09-26, 06:53:15
Lehet hülyeség, de azt megnézted hogy a hangszóró rendesen be van-e dugva?
Biztos, kínomba már 57346x leellenőriztem...
Quote from: Cobra on 2011-09-26, 10:12:13
Maga a driver meg a beállításokra használható panel feltelepült rendesen?
Hát, ezt nem tudom. AZ XP-n volt egy külön kezelőpanel hozzá de itt nem találom. A telepítésnél kiírta h sikeresen befejeződött, indítsam újra (megtettem).

szerk&repost: kezdek rájönni mi van: egy driver amit leszedek se telepítődik rendesen. Az eszközkezelőben mindig ugyazokat a fájlokat írja illesztőprogramnak, és nem lehet őket kitörölni a driver mappából. A leszedett cuccok meg csak a program files-ba pakolnak. WTF?

Darkstar

Nem lehet, hogy csak egy önmagát kicsomagoló állományt szedsz le, amit utána abból a folderből, ahova kipakol, telepíteni kéne?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Hát egyrészt, a kipakolt alkalmazások közül egyet se tudok megnyitni (duplaklikk után egyszerűen nem csinál semmit). Másrészt a "programok eltávolításá"nál ki van írva a listába, hogy Realtek High Definition Audio Driver, szal valamit csak felrakott, ha be van jegyezve.

Dirk

Legutóbb vesztetekre nagy hozzáértést tanúsítottatok hardwer téren, így most megint hozzátok fordulok. Csak vennék 1 gépet, 1 normálisat amin még játszani is lehet!
Olyan 80-90k körülire gondolok, az a lényeg hogy a mostani játékok döcögés mentesen menjenek, a jövőre megjelenő játékok még elfussanak, hogy 2 év múlva hogy bírja az nem érdekel :D
Nem tom elég-e ez a pénz, ha nagy a szakadék a 90k-s és a 100k-s ár között teljesítményben még az is megoldható.
Az hogy milyen házat veszek az nem érdekel különös kép, annyit mondjatok max hogy mekkora táp kell bele. Még winchester se kell!
Ami kell:
alaplap+cpu (mind1 hogy amd vagy intel)
videokártya: ha most lenne vmi generáció váltás amiről fingom nincs akkor lehet veszek most egy gyengébbet és majd kis idő múlva egy erősebbet, de akkor most többet fordítanék az alaplap+cpu-ra
Ram: az végül is magáért beszél, annyi hogy mennyi kell bele, én kingston párti vok szal még azzal se lesz gond :D

Előre is köszönöm a segítséget!

Cloud

Két kérdés:

MIlyen monitoron akarsz játszani?(felbontás)
Használtan akarod cuccokat venni, vagy újonnan?

Dirk

Quote from: Cloud on 2011-09-26, 17:27:39
Két kérdés:

MIlyen monitoron akarsz játszani?(felbontás)
Használtan akarod cuccokat venni, vagy újonnan?

Van egy 17"-os 1024x768-as monitor, meg van egy 82-es full hd lcd tv 1920x1080-as vagy milyen :)
És újonnan akarom venni! nem bízok a használtban.

Cloud

Quote from: Dirk on 2011-09-26, 17:33:16
Quote from: Cloud on 2011-09-26, 17:27:39
Két kérdés:

MIlyen monitoron akarsz játszani?(felbontás)
Használtan akarod cuccokat venni, vagy újonnan?

Van egy 17"-os 1024x768-as monitor, meg van egy 82-es full hd lcd tv 1920x1080-as vagy milyen :)
És újonnan akarom venni! nem bízok a használtban.


Tehát akkor:

Proci+lap+ram+vga+ház akár full hd felbontásra, úgy hogy jövőre is menjenek még a játékok...Kicsit necces lesz szerintem. Táp?
Proci hűtés?

Cobra

Tápból bőven elég egy FSP 400-60APN vagy most látok árlistában Chieftec Arena 400W-ot akciósan, mindkettő nagyjából 10k. Vagy még Gigabyte superb 460W, annak jó bele van, az is 10k Aquában. Videókártyából Radeon 6770 van 30-35k között vagy 6850 45-50k között. Nvidiából 550Ti 35-40k, 560GTX már 50-57k, az már nem biztos, hogy belefér árban. Processzorból meg ami tetszik és árban belefér. Intel most jobb vételnek tűnik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

MSI 760GM-P23 (FX), ~12k

AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition, ~27k

KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz, ~5k

Sapphire HD6950 1G, ~58k

Gigabyte GZ-M3, ~6k

kb 108k összesen...


Vagy:

LAP: MSI 760GM-P23 (FX) ~12eFt
CPU: AMD Phenom II X4-955 BE BOX ~26eFt
CLR: Arctic Cooling Alpine 64 PRO REV2. ~2eFt
RAM: 4GB Kingmax DDR3 1333MHz ~5,5eFt
HDD: -
ODD: -
VGA: Sparkle GTX465 1GB ~29eFt
TÁP: Chieftec CTG-500-80PB ~12,5eFt
HÁZ: Cooler Master Elite 342 ~8eFt

Összesen: ~95eFt.


De majd jön Tenshi és ajánl jobbat. :)