Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Dirk

#14280
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-28, 23:20:07
Mondom, a Llano-t
csak azért mondtam, hogy avval, mint "semminél jobb"
megoldással kihúzd addig, amíg jönnek az új videókártyák,
vagy a jelenlegiek ára csökken.
Vagy megpróbálhatod azt is, hogy most még csak ez, és ha
kevés, akkor veszel mellé egy vidkarit; ha pedig elég, akkor
olcsóbban megúsztad.

Ha jövőre veszek 1 jobb videokártyát és még az akkori játékok elmennek vele nem ultra low-on hanem olyan medium környékén akkor nekem most ez jön be a legjobban.
Igazából én az elmúlt 4 év játékait akarnám kipróbálni! De ha már veszek gépet azért a jövő évi játékok jó lenne ha eldöcögnének rajta. Ezért tetszett meg nekem ez a konfig mert a még most megjelenő játékok mediumban csak elfutnak még ezzel a video kártyával ami ebben benne van.
(prohardver cikkben olyan a 18k-s alá tették de nem sokkal mutatott rosszabb eredményeket)
És gondolom a 4x 2,9-es proci még jövőre se lesz szar főleg ha a videókártya számít.

ui:
Geforce kártyát tudok majd bele venni? :D

Dreamcleaver

Kéne egy 2 terrás vinyó elfogadható áron.

Ezekkel az alacsony fogyasztású "green" cuccokkal van valakinek tapasztalata? Milyenek?

Seagate Barracuda Green vagy WD Caviar Green pl mindkettő 18-19k körül van.

A Samsung akkor tényleg nem tervezi, hogy SATA 3-as vinyókat készít?


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Nekem WD van és nincs vele problémám, 32-33 foknál feljebb sosem megy, torrent mellett is tudok róla filmet nézni, igaz nem rendszernek használom, hanem tárolówinyónak. Az egyetlen probléma, hogy a fejparkolást egy külön programmal ki kellett kapcsolnom benne, de azóta csak módosították ezt a 8 seces baromságot.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Ezek a "Green" 5400as vinyók teljesen elfogadott és népszerű tagjai a társadalomnak. Céljuk a nagy mennyiségű adat tárolása oly módon, hogy az a legkevesebb hőt és zajt termelje, vagyis lassabban pörögnek és viszonylag hamar lekapcsolnak üresjáratban.

Samu kiszállt a HDD piacból, már csak SSDvel foglalkozik, és azt nagyon jól teszi.
[reserved]

Cobra

Rendszerlemeznek nem jók a Green HDD-k, de tárolónak tökéletesek. Nekem egy Samsung 1Tb-os van, teljesen hangtalan és inkább a másik lemez meg a gép többi része melegíti (mondjuk sokat ugye nem is megy, mivel tároló).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Kösz a válaszokat. Nekem is főleg tárhelynek kell.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2011-09-29, 20:50:17
Ezekkel az alacsony fogyasztású "green" cuccokkal van valakinek tapasztalata?

Már évek óta mondogatom :)

Van: WD5000AACS (I.gen WDGP) 500GB, már használaton kívül, de 1.5-2 év
tiszta futási ideje van (24/7 ment); WD15EARS 1.5TB, használatban; Barracuda
G 2TB, kb két hete vettem 14k-ért, tehát javaslom nézz jobban körül, 18k-nál
azért még látok jobb árakat.
Ezek kifejezetten nagy fájlok tárolására jók. Nagy fájloknál megy a szekvenciális
írás-olvasás, ott nem sokkal maradnak le a 7200-asoktól, de közben csöndesebbek
és kevesebbet fogyasztanak


Slightly related: végre sikerült működőre összeraknom a mini-szerverem, most már
a virtuális wifi router is fut és usb-s wifi adapteren tudja osztani a netet. Related,
mert a rendszer (Windows Home Server 2011 -- 14k boltban) WD3200BEVS 2.5"
5400 notiwinyón van, és ebben van a WD15EARS és a Barr.G 2TB, mindkettő green

Fazék

Quote from: Selmo on 2011-09-29, 21:04:02Az egyetlen probléma, hogy a fejparkolást egy külön programmal ki kellett kapcsolnom benne, de azóta csak módosították ezt a 8 seces baromságot.
milyen programot használtál erre?
van egy samsung g3 station 1TB-os hülyeségem, amit be akarnék rakni a router mellé folyamatos torrent használatra illetve hálózati/távoli elérésre.
de ez a vacak 8mp-enként pihenésbe akar menni, ami arányfigyelős oldalas torrenteknél elég simán elő tud fordulni, hogy ennyi ideig nincs adatforgalom, szóval azt veszem észre, hogy zavaróan sokat áll le/indul újra naponta, szeretném kitolni ezt a parkolási időt.

Kuroi Tenshi

wdidle3.exe, gyártó-specifikus, wd-ket állítja. Samukhoz nem tudom, hogy
lenne.

Quote from: Fazék on 2011-09-29, 23:19:29
a router mellé folyamatos torrent használatra illetve hálózati/távoli elérésre.

Egy dologra készülj csak lelkiekben fel (a routeres oleg / dd-wrt beállításának
maceráján túl), az pedig az, hogy így max 3-5MBps sebességet fogsz csak
elérni. Én ezért is építettem inkább szervert.

Fazék

#14289
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-29, 23:24:47így max 3-5MBps sebességet fogsz csak
elérni.
és ez a határ miből fakad?

szerk:
itt azt írják a cikkben, hogy 4-5MB/s írásra, 9MB/s olvasásra képes

ez is egy kicsit meglepett, nem számítottam rá, hogy ez ilyen lassú lesz, de talán még pont megfelel az én céljaimnak.

azt hiszem 25/1,5 Mbit-es netem van itthon, gyorsabb nem lesz egyhamar, ezt meg nagyjából még tudja hozni a router, ha minden igaz

szerk2: most látom, hogy "Ftp alatt valamivel lassabb, kb 500 KB/s." hmm. továbbra is megér egy próbát részemről :)

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-29, 23:12:17
Slightly related: végre sikerült működőre összeraknom a mini-szerverem, most már
a virtuális wifi router is fut és usb-s wifi adapteren tudja osztani a netet. Related,
mert a rendszer (Windows Home Server 2011 -- 14k boltban) WD3200BEVS 2.5"
5400 notiwinyón van, és ebben van a WD15EARS és a Barr.G 2TB, mindkettő green
Szabad kérdezni, mi mindenre használod?
Illetve (tárolóvinyókat nem számítva) kb. milyen értékű hardvert raktál alá?

Quote from: Fazék on 2011-09-29, 23:33:14
és ez a határ miből fakad?
Viszonylag szerény teljesítményű lapkákon laknak a routerek, én ennek tudnám be.

Nekem amúgy Asus RT-N16 van + dd-wrt (utólag egyikkel sem vagyok 100% elégedett, de elmegy a dolog), és bizony a távolról beVPN-ező laptopról egy full backup (képekkel, munkákkal, nagyon mély könyvtárhierarchiában rengeteg pár bájtos fájllal, mindennel együtt 18.5 giga) tényleg vagy 12 óráig eltart, szóval szó szerint reggeltől estig fut :)

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-29, 23:12:17
Quote from: Dreamcleaver on 2011-09-29, 20:50:17
Ezekkel az alacsony fogyasztású "green" cuccokkal van valakinek tapasztalata?

Már évek óta mondogatom :)

Barracuda G 2TB, kb két hete vettem 14k-ért, tehát javaslom nézz jobban körül, 18k-nál
azért még látok jobb árakat.

14k? Mármint áfával együtt? Hol?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

#14292
Quote from: Fazék on 2011-09-29, 23:33:14
és ez a határ miből fakad?

Ahogy Próféta is írta, ezekben 166-400MHz-es egyszerű RISC procik vannak,
ennyi a feldolgozási sebességük. A 9MBps már egész jónak számít, az én régi
Wl500gp-m max 5-öt, de átlagban 4-et tudott, sajnos kicsit tüskésen, így
már a magasabb bitrátájú 720p animét/filmeket sem tudtam róla nézni.

Quote from: Próféta on 2011-09-30, 00:05:32
Szabad kérdezni, mi mindenre használod?
Illetve (tárolóvinyókat nem számítva) kb. milyen értékű hardvert raktál alá?

Kezdeném a hardverrel, úgy a többi érthetőbb lesz:
miniITX gép, Duál-Atom + Ion lap, 4GB RAM, a lemezek, Seasonic SFX 80+ táp,
egy PCIe Gb kártya, és még két halk venti, egyik a procit-chipsetet hűti, a
másik a winyókat. Ja meg még egy usb-s wifi adapter.
Cél: majd közvetlenül a modem és a nagygép közé kötve, valamint wifin evvel
szórva a netet, ez egy router és tűzfal is lesz. A nagy winyókból gondolom nem
nehéz kitalálni, hogy fájlszerver is, a két lemez között "kvázi-raid1" syncelve a
fájlokat: animék, filmek, zenék, stb. Az Ion adja magát, hogy filmnézésre is lehet
használni. Valamint ide készülnek a backupok is. Aztán elvileg lehet streamelésre
is használni, nekem terra incognita. Amire viszont még tervezem, hogy valami
távoli eléréssel be tudjak rá rdp-zni (vnc, csak a konkrét megoldásnak nem
néztem még utána), vagy akár esetleg egy saját ftp-szerver is.

Elvileg sok dolog még bele van építve ebbe a WHS2011-be, de még nem
jutottam a végére, meg sajnos időm se sok átrágni magam.

Quote from: Dreamcleaver on 2011-09-30, 00:54:47
14k? Mármint áfával együtt? Hol?

Pár napja még volt, most már nincs. De 5K300-at még látok 14k-ért,
igaz a bolt már épp kinn van a városhatáron.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-30, 01:04:32
Ahogy Próféta is írta, ezekben 166-400MHz-es egyszerű RISC procik vannak,
ennyi a feldolgozási sebességük.
Nem szeretnék vérre menő vitába bocsátkozni, hogy melyik tényező a jelentősebb, de szerintem az alaplap / SoC is erősen visszafoghatja. Elvileg egy vinyó - RAM - vinyó másolást a mindenféle alaplapi vezérlőknek meg kéne tudniuk oldani maguktól, a CPU szinte minimális adminisztrációs segítségével (a hálózati forgalom kezeléséhez persze mindenképp kell a CPU, különösen ha sok kicsi csomag jön). Így aztán érzésem szerint nem azért 8 MB/s, mert csak 400 Mhz-es a CPU és 50 CPU-órajel kellene minden egyes bájt arrébbtaszigálásához. Sőt, kifejezetten azt érzem tipikusnak, hogy a CPU unatkozik, amíg a lassú I/O-ra kell várnia (desktop / szerver gépeknél meg aztán pláne).


Kuroi Tenshi

Már nem emlékszem hol olvastam, de ott szépen ki volt számítva az órajelből, hogy
miért annyi. A kulcs az, hogy nem alaplapi vezérlők csinálják, hanem az egész
usb-s lemezkezelés emulált. Ha rendes hardveres, vezérlői támogatás lenne, akkor
nyilván ennek a többszöröse lenne (ld. hasonló sebességű RISC chipek vannak a
merevlemezekre ültetve mint vezérlőchip, amik azért nem csak ekkora sebességet
produkálnak).

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-30, 01:42:29
nem alaplapi vezérlők csinálják
hát akkor pláne, hogy a béna chipset fogja vissza a teljesítményt, nem a CPU-val van a baj :)

Cobra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-30, 01:04:32
Pár napja még volt, most már nincs. De 5K300-at még látok 14k-ért,
igaz a bolt már épp kinn van a városhatáron.
Az akciós készlet kifogyott.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-30, 01:42:29
Már nem emlékszem hol olvastam, de ott szépen ki volt számítva az órajelből, hogy
miért annyi. A kulcs az, hogy nem alaplapi vezérlők csinálják, hanem az egész
usb-s lemezkezelés emulált. Ha rendes hardveres, vezérlői támogatás lenne, akkor
nyilván ennek a többszöröse lenne (ld. hasonló sebességű RISC chipek vannak a
merevlemezekre ültetve mint vezérlőchip, amik azért nem csak ekkora sebességet
produkálnak).

A történethez az is hozzátartozik, hogy milyen filerendszerre van az USB-s háttértár formázva. NTFS-el pl. botrányos a teljesítmény (NTFS-3G) ill. egy sima Samba-n át is igencsak lassú lehetnek a dolgok. Ezeknél érezhetően a CPU a szűk keresztmetszet, azaz nem maga az I/O ilyen lassú, hanem a szoftveres körítés ami társul hozzá.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Gondoltam utánanézek, hogy mi a helyzet a tisztaszoftver programmal, mert korábban hallottam, hogy egyesek nagyon verték rá a nyálukat, hogy olcsóbb lett a szerződés.

EZ MOST KOMOLY, HOGY A HALLGATÓK NEM IGÉNYELHETNEK LICENSZET?

Végülis csak a lényege veszett el az egésznek............

A további véleményem leírása után magamat kellene moderálnom, de szerintem el tudjátok képzelni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2011-09-30, 22:11:35
Gondoltam utánanézek, hogy mi a helyzet a tisztaszoftver programmal, mert korábban hallottam, hogy egyesek nagyon verték rá a nyálukat, hogy olcsóbb lett a szerződés.

EZ MOST KOMOLY, HOGY A HALLGATÓK NEM IGÉNYELHETNEK LICENSZET?

Végülis csak a lényege veszett el az egésznek............
már nem rémlik pontosan mik változtak, de kb igen, ez történt. megoldották, hogy kb használhatatlan legyen az egész, de a pénzt továbbra is megkapják érte.

Darkstar

Igazából ez a H/Sz vegyesbe akart menni, de most már jó lesz itt.

Ahogy elnéztem, az változott, hogy a hallgatók nemes egyszerűséggel nem igényelhetik, mert csak intézményi igénylőlap van. Illetve egy utalás, hogy "rászorultsági alapon" majd lesz. Valamikor...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

Quote from: Darkstar on 2011-09-30, 22:11:35
Gondoltam utánanézek, hogy mi a helyzet a tisztaszoftver programmal, mert korábban hallottam, hogy egyesek nagyon verték rá a nyálukat, hogy olcsóbb lett a szerződés.

EZ MOST KOMOLY, HOGY A HALLGATÓK NEM IGÉNYELHETNEK LICENSZET?

Végülis csak a lényege veszett el az egésznek............

A további véleményem leírása után magamat kellene moderálnom, de szerintem el tudjátok képzelni.

Ha info karos/szakos hallgató vagy még van MSDNAA hozzáféred. A többi hallgató (közép- vagy felsőoktatásbeli) megszívta.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Tudom, VOLT hozzáférésem. :D

Habár annyi lenne az egész, hogy belépek az ETR-re és keresek egy olyan EHA-t, ami még nincs regelve az MSDNAA rendszerbe.

Hm...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2011-09-30, 22:11:35
Gondoltam utánanézek, hogy mi a helyzet a tisztaszoftver programmal, mert korábban hallottam, hogy egyesek nagyon verték rá a nyálukat, hogy olcsóbb lett a szerződés.

EZ MOST KOMOLY, HOGY A HALLGATÓK NEM IGÉNYELHETNEK LICENSZET?

Végülis csak a lényege veszett el az egésznek............

A további véleményem leírása után magamat kellene moderálnom, de szerintem el tudjátok képzelni.
[reserved]

Selmo

Quote from: Darkstar on 2011-09-30, 22:20:22
Igazából ez a H/Sz vegyesbe akart menni, de most már jó lesz itt.

Ahogy elnéztem, az változott, hogy a hallgatók nemes egyszerűséggel nem igényelhetik, mert csak intézményi igénylőlap van. Illetve egy utalás, hogy "rászorultsági alapon" majd lesz. Valamikor...
Cifrább, az érvényes igényelt licenszek is érvénytelenk lesznek matrica hiányában, de csak itthon, az MS elfogadja. :gyagya:

A tökéletesség unalmas.

chilip

következő a helyzet:

nem jön be a neptun oldala ( 1 hete kezdődött kb, addig bejött ) , de havernak meg igen ( más a netszolgáltató, nekem ugyebár diginet überalles). amúgy a gamestar oldalával is ugyanez a helyzet, de ez lényegtelen most.

minden más megy tökéletesen tudomásom szerint.

ez a probléma nekem böngészőfüggetlen, próbáltam mozillában alapból, explorerben majd chrome-ot csak ezért feltettem.

a gépem router mögött van de ez 1 héttel ezelőttig nem okozott problémát (főleg úgy hogy még válogatja is hogy melyik weboldalt engedi be), semelyik másik gépen nem jön be

és ez kicsit gáz így mivel majd vizsgaidőszakban nem tudom felvenni a vizsgákat innen :P

Cobra

Digi-s modemet újraindítottad már?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

ez mán optikai kábeles cucc vagy mifene, "a JÖVŐ" 4500-ért 80 megabit :D ( ami csak 10 de sztem ez a router lesz, és az nem bír nagyobb forgalmat :P )

Cloud

Quote from: chilip on 2011-10-02, 19:55:38
ez mán optikai kábeles cucc vagy mifene, "a JÖVŐ" 4500-ért 80 megabit :D ( ami csak 10 de sztem ez a router lesz, és az nem bír nagyobb forgalmat :P )

Ha router nem bírja akkor sok értelme nincs a 80as netnek: :D

chilip

régen nem ekkora volt és "csak" 4700 Ft / hónap. 1000 Ft-ok vannak a csomagok közt szóval... most nemrég néztem rá és vagy 30 megabittel tolták meg felfele a határt