Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Nakedape on 2011-12-14, 14:57:32
samsung b2100 -t ha függetlenítenék, merre kell elinduljak? /láma

Ismerős mobilos? Ezeket nem lehet otthon szerintem kiüttetni.

Raggie

Van valakinek tapasztalata ASUS O!Play HDP-R1 vagy HDP-R3 lejátszókkal?
( http://www.asus.com/Multimedia/Digital_Media_Player/OPlay_Air/ )

Ilyet rendeltem karácsonyra és szeretném tudni, hogy jó-e, vannak-e betegségei, és hogy a beépített wifi elég erős-e.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Anyámnak kéne vmi hülyebiztos módszer, hogy kimentse a notebookjáról napi szinten a doksikat egy külső winchesterre. Ötletek?
[reserved]

Darkstar

Ezen mi kell, hogy hülyebiztos legyen? Hogy ne felejtse el?
Mert kihúzni pár dokumentumot egy külső HDDre azért nem egy nagy mutatvány.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Drágább küldő HDD-kez szokott lenni adatmentő program, ami elvileg magától lementi a beállított dolgokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Synctoy, Freefilesync, stb.

TurboK

Quote from: Darkstar on 2011-12-18, 17:35:12
Ezen mi kell, hogy hülyebiztos legyen? Hogy ne felejtse el?
Mert kihúzni pár dokumentumot egy külső HDDre azért nem egy nagy mutatvány.

Meglepődnél.

Nekem az édesanyám azzal akarta megoldani a halott laptopjáról a képek lementését, hogy elküldi a vinyót postán, én meg lementem dvdre és visszaküldöm. Édesanyám akkor éppen Floridában lakott.

Mutattam neki az öt dolláros ebayről rendelhető sata-usb kábelt amivel le tud menteni mindent ő is, de inkább hozta magával mindkét laptopját amikor hazajött.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Van bármiféle módszer arra hogy a win7 vágolapon szereplő írást visszahozzuk? (azóta már sajna lett használva. :( )

Selmo

Hipnózisos emlékfelidézés.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Quote from: Selmo on 2011-12-19, 19:49:34
Hipnózisos emlékfelidézés.

:(

EA support-at chateltem, mert origin nem ismert fel egy játékot. Sikerült elinézni a játékot, plusz kaptam egy 50%-os kódot amit bármilyen origin-es játékra beválthatok. Vágólapra másoltam, chatet bezártam, aztán elfeledkeztem az egészről. :(

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-12-19, 19:53:01
Quote from: Selmo on 2011-12-19, 19:49:34
Hipnózisos emlékfelidézés.

:(

EA support-at chateltem, mert origin nem ismert fel egy játékot. Sikerült elinézni a játékot, plusz kaptam egy 50%-os kódot amit bármilyen origin-es játékra beválthatok. Vágólapra másoltam, chatet bezártam, aztán elfeledkeztem az egészről. :(
bocsánat, de most nevetek.

Cloud

#14561
Quote from: Fazék on 2011-12-19, 20:33:47
Quote from: Cloud on 2011-12-19, 19:53:01
Quote from: Selmo on 2011-12-19, 19:49:34
Hipnózisos emlékfelidézés.

:(

EA support-at chateltem, mert origin nem ismert fel egy játékot. Sikerült elinézni a játékot, plusz kaptam egy 50%-os kódot amit bármilyen origin-es játékra beválthatok. Vágólapra másoltam, chatet bezártam, aztán elfeledkeztem az egészről. :(
bocsánat, de most nevetek.

Hja tudom, így jártam... 

szerk:

Mentségemre legyen, hogy családtag jött hogy gyorsan segítenem kell valamit.  :) :D

Raggie

Milyen chat volt az? Mert szokott azoknak log-ja lenni.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Quote from: Raggie on 2011-12-19, 22:14:01
Milyen chat volt az? Mert szokott azoknak log-ja lenni.

EA live support chat. De már nem érdekes, két ph-s arctól kaptam egy egy 20%-os kupont, így gyorsan megvettem a két játékot amit akartam. :) (jesszus egyre több eredeti játékom van. Mi történik velem?? )

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-12-19, 22:58:05
Quote from: Raggie on 2011-12-19, 22:14:01
Milyen chat volt az? Mert szokott azoknak log-ja lenni.

EA live support chat. De már nem érdekes, két ph-s arctól kaptam egy egy 20%-os kupont, így gyorsan megvettem a két játékot amit akartam. :) (jesszus egyre több eredeti játékom van. Mi történik velem?? )
amúgy sorry, szóval átérzem a problémádat, ilyen tipikus hülyeségeket sajnos hajlamos elkövetni az ember, aztán csak veri a falba a fejét...

NLZ

Nehogymár ezt ne lehessen megszerezni újra azt a kódot.
[reserved]

Cloud

#14566
Quote from: Fazék on 2011-12-19, 23:02:20
Quote from: Cloud on 2011-12-19, 22:58:05
Quote from: Raggie on 2011-12-19, 22:14:01
Milyen chat volt az? Mert szokott azoknak log-ja lenni.

EA live support chat. De már nem érdekes, két ph-s arctól kaptam egy egy 20%-os kupont, így gyorsan megvettem a két játékot amit akartam. :) (jesszus egyre több eredeti játékom van. Mi történik velem?? )
amúgy sorry, szóval átérzem a problémádat, ilyen tipikus hülyeségeket sajnos hajlamos elkövetni az ember, aztán csak veri a falba a fejét...

MOndjuk én még jól jártam, ismerős mesélte hogy ő úgy járt hogy egy serial nem volt jó, felment support chatre, 20perces procedúra után meggyőzte őket hogy ott a dobozos játék az asztalán de kódot nem fogadja el. Kapott egy új kódot, erre kékhalált kapott, pont amikor kimásolta a kódot. :D (két napra rá mondjuk másik supportos csákó adott neki egy új kódot)


EGyébként Origin-en nem érdemes semmit venni. Mocskos lehúzó banda. Olyan mint a steam.Csak ott vannak akciók legalább, de itt...

Darkstar

Ócsóért keresek vezetéknélküli fülest. Tudom, hogy a 10-11k tartományban nem kell hihetetlen hangorgiára és minőségre számítani, de most ennyit szánnék rá max. Valami ötlet?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2011-12-20, 13:57:43
Ócsóért keresek vezetéknélküli fülest. Tudom, hogy a 10-11k tartományban nem kell hihetetlen hangorgiára és minőségre számítani, de most ennyit szánnék rá max. Valami ötlet?
amivel tapasztalat van: BH-103-as nokia headset 8-9k körül van - botfüllel tökéletes :D

munkába ill. hazamenet hallgatom, kb napi másfél órát, heti kb 1-2x töltöm.

Darkstar

Hopp, kimaradt, hogy igazából otthonra kéne.  :D

Vagy ott is ezt használod?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2011-12-20, 16:48:28
Hopp, kimaradt, hogy igazából otthonra kéne.  :D

Vagy ott is ezt használod?
nope. alapvetően nem szeretem a fülbenyomós változatokat, de mivel nyáron rohadtul melegít a fejhallgató útközben, ezért végül ilyen mellett döntöttem, de otthon semmiképpen sem használnám.
otthon eddig egy Sennheiser RS-120-ast használtam, de azon túl, hogy kilóg az általad meghatározott keretből, még óva is intenélek tőle.

rühellem.

1. kényelmetlen, de marhára. kb fél óra használat után már fájt a fülem tőle, olyan vacakul nyomta
2. rádiós, tehát állítgatni kellett és vagy kellő hangja volt és egy kicsit volt vmi minimális zörej is a háttérben, vagy tűéles volt a hang, zörej nélkül, de halk volt. és ezt még a kertes övezetben produkálta. ahogy beköltöztem egy kicsit sűrűbben lakott övezetbe, ott még rosszabb tudott lenni az egyéb rádiós készülékek áthallása
3. és a vitathatatlanul legidegesítőbb, ami miatt kedvem lenne a megoldás kitalálóját lekötözni egy székhez, fején ezzel a fejhallgatóval és 5 percenkénti időzítéssel 1 jelkiadással napokig kínoznám, az az, hogy konkrétan, ha mondjuk számítógéphez használtad, és eltelt vagy 2-3 perc a legutolsó zene/hang/youtube videó/akármi óta, akkor magától kikapcsolt az adóegység, és ekkor szépen kurvahangosan nulla figyelmeztetéssel a füledbe nyom olyan statikus zörejt a fülhallgató, hogy kiugrasz a székedből... agyfaszt kaptam ettől a tulajdonságától.

mostanra meg is hibásodott a szar, nem képes felfogni, hogy folyamatosan kap jelet, az első jelvétel még megvan, jön folyamatosan a hang gond nélkül, azt hinné az ember, hogy minden faszán működik, elkezdi nézni a filmet, csak éppen az automatikus adókikapcsolás-számláló elindul és pár perc múlva süketítő statikus zajt nyom a füledbe, hogy megszűnt a jelforrás már régóta, szóval standby-ba rakta magát... idegességemben csak fölbasztam a polcra és azóta is csak azért vettem elő egyszer, mert elfelejtettem, hogy van ez a hibája és újból eljátszottam az egészet :)


Cobra

Pont most láttam egy Aldi vagy Lidl újságban 10k-ért vezeték nélküli fejhallgatót. A következő lépés már 25k, szóval nézd meg ezt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-12-20, 20:52:01
Pont most láttam egy Aldi vagy Lidl újságban 10k-ért vezeték nélküli fejhallgatót. A következő lépés már 25k, szóval nézd meg ezt.
ahogy nézem azért vannak alternatívák az aldi-s fülhallgatóval szemben: http://www.argep.hu/main.asp?kid=3-113&sort=preis

Cobra

Azért a márkásabb típusoknál a 10k alatti vagy körüli darabok vagy infrásak vagy 433Mhz-esek, ami erősen zajos sajnos (nekem is volt és még családi házban is belezúgott bizonyos pontokon valami).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Nekem egy Sony TMR-RF850R van, kényelmes (órák után sem fájdul meg a fejem/fülem benne, ami nagy szó egy teljes fejhallgatónál) és jó az izolációja, de ez is zajos és időnként kikapcsol, úgy, ahogy Fazék írta.
Failure is the default option

Dirk

Kellene nekem 1 olyan mediaplayer aminek van olyan ikonja hogy teljes képernyő, anyámnak nem megy sehogy se a dupla kattintás. Vagy van arra vmi beállítási lehetőség? Windows mediaplayer classic-ot használok, így ő is :D
az alt+enter se jó megoldás.

kikuchiyo

Használjon (S)Mplayert, azzal működik az F gomb, mint teljes képernyőre váltás.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Dirk on 2011-12-21, 18:51:34
Kellene nekem 1 olyan mediaplayer aminek van olyan ikonja hogy teljes képernyő, anyámnak nem megy sehogy se a dupla kattintás. Vagy van arra vmi beállítási lehetőség? Windows mediaplayer classic-ot használok, így ő is :D
az alt+enter se jó megoldás.
Jobb gomb full screen se megy?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Options/Playback/Fullscreen...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

MPC-HC -ban F11 vagy Alt+Enter
[reserved]