Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud

Androidra van olyan lejátszóprogram ami konvertálás nélkül lejátsza a divx-es filmeket sorozatokat felirattámogatással?

HD2-m van most(1ghz-800x480as kijelző), elméletileg vinnie kellene. (VLC player esetleg?)

kikuchiyo

#14581
Kérdés: hogy kell visszatenni a space gombot szétszedés-tisztítás után, hogy mindkét vége működjön?

Szerk: faszebbeaszarba. Mindegy, az a része, ahova nyomni szoktam, most működik.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2011-12-22, 16:54:10
Kérdés: hogy kell visszatenni a space gombot szétszedés-tisztítás után, hogy mindkét vége működjön?

Szerk: faszebbeaszarba. Mindegy, az a része, ahova nyomni szoktam, most működik.
Milyen billentyuzet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Genius kell-a-fenének-multimédia gombokkal dúsított régióccsóvacak. Most a C alatti résztől balra rossz, a többi része jó.

[spoiler]A gombok csak diszkréten voltak mocskosak, de alattuk valami egészen undorító, makacs sárga dzsuva gyűlt fel. Végül csak az izopropil-alkoholos fogkefe tudta elfogadhatóan leszedni. Magukat a gombokat bedobtam az ultrahangos tisztítóba és főztem betűlevest. :)[/spoiler]
Failure is the default option

Kvikveg

#14584
Ha a fem palcak kornyeken volt kis sarga dzsuva, az lehetett zsir is, szoktak oda rakni. Kulonben nyekereg. XD
Ha mas volt akkor nem szoltam.  :eek:

Betuleves LOL.

Amugy nem lenne ertelmesebb 2500ert venni egyet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2011-12-22, 00:04:46
Androidra van olyan lejátszóprogram ami konvertálás nélkül lejátsza a divx-es filmeket sorozatokat felirattámogatással?
(VLC player esetleg?)

MX playert ajánlották többen, de még sosem próbáltam.
VLC-t? Nooormális? :p Asztali gépre se, minek, ha Mplayer2 / smplayer / mpchc
jobb nála?

Cloud

#14586
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-12-22, 19:45:39
Quote from: Cloud on 2011-12-22, 00:04:46
Androidra van olyan lejátszóprogram ami konvertálás nélkül lejátsza a divx-es filmeket sorozatokat felirattámogatással?
(VLC player esetleg?)

MX playert ajánlották többen, de még sosem próbáltam.
VLC-t? Nooormális? :p Asztali gépre se, minek, ha Mplayer2 / smplayer / mpchc
jobb nála?

Csak mondtam, de akkor megnézem az MXplayert. :) KÖszi.

szerk:

Kipróbáltam, megy ez rendesen, de feliratot nem tudok betenni a film alá. :( Kiírja hogy nem támogatott a felirat. :(

Cloud

Kérnék egy kis segítséget.



Jött ma este a családba egy Samsung Plazma TV. HD ready felbontású, max 1366x768@60HZ.

PC-vel összekötöttem hdmi kábellal, mpc-homecinema-ba beállítottam hogy full screen-ben a tv-n legyen a kép, viszont a hangot hogy tudom beállítani hogy az is a tv-n szóljon ne a fejhallgatómon a pc-n? Hülye vagyok tv-gép összekötéshez, tuti hogy valamilyen lépést kihagytam.

TurboK

Vagy a windowsnak mondod meg hogy a hdmi device legyen az elsődleges hangeszköz, vagy mpc-hc-ben options->playback->output->audio renderer alatt. (attól függően hogy csak a mpchc-t akarod hogy a tévén szóljon, vagy a gépen mindene)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

#14589
Quote from: TurboK on 2011-12-24, 00:27:47
Vagy a windowsnak mondod meg hogy a hdmi device legyen az elsődleges hangeszköz, vagy mpc-hc-ben options->playback->output->audio renderer alatt. (attól függően hogy csak a mpchc-t akarod hogy a tévén szóljon, vagy a gépen mindene)

Az elsődleges hangeszközre már rájöttem köszönöm szépen. Esetleg van még valami finomhangolási lehetőség mpchc-ben?(amit tudok még hogy 60hz-es a tv, ha ez számít valamit. )

TurboK

Konkrétan mi nem tetszik rajta hogy finomhangolni akarod? Esetleg még az underscant érdemes 0%-ra tenni, hogy pixelre stimmeljen a kép.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

[reserved]

Cloud

Quote from: TurboK on 2011-12-24, 02:37:15
Konkrétan mi nem tetszik rajta hogy finomhangolni akarod? Esetleg még az underscant érdemes 0%-ra tenni, hogy pixelre stimmeljen a kép.

Végül is minden ok, csak kérdeztem. :D

NLZ

Na mit fogok elfelejteni lementeni a gépről, mielőtt újratelepítem?
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2011-12-24, 12:08:11
Na mit fogok elfelejteni lementeni a gépről, mielőtt újratelepítem?

tentacle pron könyvtár?

TurboK

Quote from: Cloud on 2011-12-24, 08:57:36
Quote from: TurboK on 2011-12-24, 02:37:15
Konkrétan mi nem tetszik rajta hogy finomhangolni akarod? Esetleg még az underscant érdemes 0%-ra tenni, hogy pixelre stimmeljen a kép.

Végül is minden ok, csak kérdeztem. :D

Hát az underscant érdemes levenni, meg még esetleg állitani a pixel formátumon (rgb vagy ybpbr), catalyst control centerben meg tudom mondani hol van, the geforce kártyáknál nem tudom.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Quote from: chilip on 2011-12-24, 12:15:41
Quote from: NLZ on 2011-12-24, 12:08:11
Na mit fogok elfelejteni lementeni a gépről, mielőtt újratelepítem?

tentacle pron könyvtár?
Az nem gáz, másik vinyón van. Program beállítások eshetnek áldozatul. Pl könyvjelzők vagy totalcommanderbe rakott egyedi gombok.
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2011-12-24, 12:08:11
Na mit fogok elfelejteni lementeni a gépről, mielőtt újratelepítem?
Wifi jelszavak :) (ha laptop)

Fazék

nagybátyám gépén valamiért meghalt az ethernet port, berakott vadiúj PCI-os kártyát, azzal ment egy hétig a net, majd azzal is megadta magát. állítása szerint annyit csinál hogy bedugáskor egy pillanatra fölvillan a led, érzékeli a kábelt, de aztán semmit.

DIGI van náluk, szóval egyetlen ethernet kábel jön be a lakásba és az bele a gépbe.

sajnos még nem láttam a gépet, és most nem is látom sok értelmét 1 órát buszoznom, átmenni és megnézni, mert egy darab note-/netbookom sincs itthon, amivel tutira le bírnám tesztelni a helyi net-kapcsolatot...

másik kérdés: ha esetleg alaplap hibának bizonyul, akkor ugye AM2-es lap és prociról van szó, am2+ -os lap ugye gond nélkül kezeli majd a procit?

NLZ

[reserved]

Cobra

Egyébként meg Digi-t se ártana felhívni, hogy mérjék ki mi jön ki a kábelből. Nekem nagyon gyanús, hogy a kábelen keresztül kapott túláramot mindkét Ethernet vezérlő. Vagy csak simán tönkrement a kábelvég és nem érintkezik rendesen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-12-27, 21:58:35
Egyébként meg Digi-t se ártana felhívni, hogy mérjék ki mi jön ki a kábelből. Nekem nagyon gyanús, hogy a kábelen keresztül kapott túláramot mindkét Ethernet vezérlő. Vagy csak simán tönkrement a kábelvég és nem érintkezik rendesen.
a gond az, hogy ha a digi jön ki, és nem ők a hibásak, akkor perkálni kell kiszállási díjat, meg minden hasonló baromságot :)

szóval ezért kéne előbb odajutnom és lepróbálnom, de erre nem tudom mikor lesz lehetőségem

Nakedape

Quote from: Cloud on 2011-12-14, 17:43:26
Quote from: Nakedape on 2011-12-14, 14:57:32
samsung b2100 -t ha függetlenítenék, merre kell elinduljak? /láma

Ismerős mobilos? Ezeket nem lehet otthon szerintem kiüttetni.

valakinek ismerős vagy megbízható? nálam csak keresés alatt

http://mobilarena.hu/teszt/turbosim/nyomtatobarat/teljes.html

erről vélemény?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Itt olvasgass:

http://mobilarena.hu/tema/turbo_sim/friss.html

ÉN nem biztos hogy belemennék ilyenekbe. Olvastam már hogy csak ideig-óráig működött.

Nakedape

jahh, nem szimpi, továbbra is ismerős mobilos kéne akkor :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Vannak itt matlab-mágusok?

Adott egy kb. 200×300×20 elemszámú 3D tömb. Ezen kéne egy mozgó átlagolást végigtolni, mondjuk 5×5×5-ös ablakmérettel. Tehát az új tömb elemei úgy állnak elő, hogy az eredeti tömb elemei közül kiválasztjuk azokat, amelyek beleesnek egy 5×5×5-ös kockába, és azokat átlagoljuk. A következő elemhez arrébbtoljuk eggyel a kockát stb.

Megírtam 3 egymásba ágyazott ciklussal, elvileg működik is, csak nagyon lassú. Hogy lehet ezt gyorsan és értelmesen megoldani?
Failure is the default option

chilip

mi az hogy lassú? :D mennyi idő alatt fut le?

kikuchiyo

[spoiler]4 óra :)[/spoiler]
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-01-04, 22:00:45
[spoiler]4 óra :)[/spoiler]
MIAF...???! :zomg:
Itt nincs valami trukkozes, hogy melyik iranyba erdemes leptetni? Valami ilyen remlik most meg kodosen.
Meg azon gondolkodom mashogy hogyan lehetne gyorsitani, hogy ne kelljen mondjuk minden 5 hosszu "rudat"/sort 5szor kiszamolni pl.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Ez mukodne?
x y z iranyok vannak
x=200 y=300 z=20
Eloszor omlaszd ossze z iranyban, 5os csusztatassal, lesz igy belole
z=16
x=196 hosszu utana
y=296 hosszu lesz ugyanigy

Aztan az elemeket osszad el 5x5x5tel.

Es most gondold at, hogy ezzel sporoltam-e neked szamolast, mert lovesem nincs es almos vagyok mar hozza de nagyon.

Sot meg az is lehet, hogy orbitalis baromsagot mondtam, de a mai napom hosszu volt...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.