Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2012-07-09, 18:48:30
Van itthon egy nagy rakat megírt, de azóta elő sem vett CDm.
Hol lehet leadni? Inkább nem dobnám a kukába. A tok megy a műanyagok közé, de a CD nem oda való.
Régen asszem a MM-ban lehetett, de mostanában nem látom a honlapjukon a lehetőséget.
http://www.youtube.com/watch?v=CfXxVaD7UR8
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Tesco-ban elvileg bele lehet dobálni szelektívbe.

Darkstar

Megpróbálom, köszi.

Quote from: Nakedapehttp://www.youtube.com/watch?v=CfXxVaD7UR8

Ez kicsit elütne a szobám/ház jelenlegi designjától.  :D


Más: ps3-at kéne venni, végigtolni pár játékot. Eleinte használtban gondolkozom. Milyet/mekkorát és mennyiért érdemes venni, hol, illetve mire kell figyelni? Cuccok régió-lockosak rajta? Illetve [spoiler]mennyire lehet rá játékokat torrentről beszerezni? A full atelier sorozat kicsit drága lenne.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

vannak mindenféle pletykák egy frissített PS3 konzol kiadásról, szóval helyedben lehet várnék még kicsit a vétellel, hátha lejjebb nyomja az árakat.

NLZ

Quote from: Darkstar on 2012-07-10, 02:43:24
Megpróbálom, köszi.

Quote from: Nakedapehttp://www.youtube.com/watch?v=CfXxVaD7UR8

Ez kicsit elütne a szobám/ház jelenlegi designjától.  :D


Más: ps3-at kéne venni, végigtolni pár játékot. Eleinte használtban gondolkozom. Milyet/mekkorát és mennyiért érdemes venni, hol, illetve mire kell figyelni? Cuccok régió-lockosak rajta? Illetve [spoiler]mennyire lehet rá játékokat torrentről beszerezni? A full atelier sorozat kicsit drága lenne.[/spoiler]
[spoiler]Nem értek hozzá, de nKórra 8 hónap alatt raktak fel 100 darabot és mindegyiknek 1-10 seedje van. Ugyanennyi X360-ból két hónap alatt gyűlik össze és seed is van bőven.[/spoiler]
[reserved]

Moha

Hello!

Beárazást szeretnék kérni az alábbi két gépre.
NEM az enyém és NEM megvenni akarom, csak egy reális
eladási értéket mondani annak, akié.

Gép 1:
MSI Socket 939 alaplap
Athlon64 4000+
3db 512MB DDR1
Radeon X300 PCIE videókártya
160GB Sata HDD
2db LG DVD-RW
19" AOC TFT monitor (5:4 arány)
Ház és táp teljesen alap, olcsó cucc

Gép 2:
Socket 478 alaplap
Celeron 2.4
1GB DDR1
Geforce FX5200 AGP
120GB + 80 GB IDE HDD
1db LG DVD-R + 1db LG DVD-RW
17" Samsung TFT monitor
Ház és táp itt is olcsó

Én első blikkre 30-at mondtam az első és 20-at a második gépre (tehát monitorral, billencsel, egérrel, mindennel együtt ennyi) és mondtam, hogy kb. 5000-el többért meg lehet hirdetni, aztán majd úgyis alkudnak.
Reális ez nagyjából vagy többet/kevesebbet érnek?

Köszi.

Cobra

A 30 és 20 inkább kiindulási ár szerintem. Mindkét gépnél a monitor a legértékesebb alkatrész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fema

Esetleg itt nézz szét, hátha találsz hasonlót:

http://hardverapro.hu

Edit: ha nem szabad ilyet linkelni, szóljatok pls

White SeeD

Adott egy öreg D-link adsl modem DSL-360R. tréhóm 5mb-s net
Most vettem TP-link TL-WR740N router.
Probléma: Nem hajlandó a router kapcsolódni.
Beállítottam a gyors wizardjával mindent ahogy kell. pppoe net, bejelentkezőnév, jelszó. Közben rebootoltatja tök fölöslegesen. Minden kész és connect. Nem történik semmi. Ott írja kékkel hogy connect de percek után sincsen net.
Rádugom közvetlenül a gépre a a modemet, simán 5 sec alatt megy a kapcsolat.

A routeren bekapcsolás után 1 percel (úgy hogy nincs semmi rádugva már villog a 2. fogaskerék ikon ami elvileg a system error jelent.)
Próbáltam a gagyi CDjével is telepíteni, de a végén az is failuret adott ki.

A gép látja a routert és a webes felületen tudom állítani a dolgokat. A modem működik. A hiba valahol a router-modem között van. Ott is az hogy a router képtelen parancsot adni a modemnek a csatlakozásra. Vezetékeket kipróbáltam, mindegyik működik.

Rossz a router?
Nem kompatibilis az öreg modememmel?
5letek?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Selmo

Frissíts firmwaret.
Btw DHCP engedélyezve van? Mert ha nem oszt ki IP-t akkor várhatod a netet a gépen.

A tökéletesség unalmas.

White SeeD

#15040
dhcp engedélyezve auto.
A PC és a tablet is megkapta a címét, mindkettőről be tudok lépni a router menüjébe.
Firmware frissítés folyamatban, de nem várok tőle túl sokat. :frown:
Így sem megy.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

fema

Tudom, hogy minden modell más, meg ilyenek, de az újabb TP-LINK routerekről csak problémát hallok mindenhonnan.
Múltkor rendszergazda ismerősöm azt mondta, mikor meghallotta, hogy TP-LINK routerről akarok kérdezni, hogy dobjam ki a kukába, mert annyira szarok.

Ha módod van rá, szerintem vidd vissza és cseréltesd ki másra. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2012-07-12, 20:00:13
Így sem megy.

Vidd vissza a boltba, hogy hibás. Főleg, ha önmagában is system errort jelez.

Quote from: fema on 2012-07-12, 21:07:39
Múltkor rendszergazda ismerősöm azt mondta, mikor meghallotta, hogy TP-LINK routerről akarok kérdezni, hogy dobjam ki a kukába, mert annyira szarok.

Szerintem pedig nem. Na akkor most melyik rendszergazdára hallgatsz?

fema

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-07-12, 22:35:05
Szerintem pedig nem. Na akkor most melyik rendszergazdára hallgatsz?

Természetesen arra, amelyiket vagy 5 éve ismerem!  :muhahah:

Amúgy én nem értek a routerekhez, a hálózat téma sose vonzott igazán. Én csak azt tudom, hogy nagyon sok TP-LINK routerről hallom, hogy megvették és csak szenvednek vele. Ennek ellenére nekem is TP-LINK-em van és soha, egyetlen egyszer nem volt vele semmi problémám.
Csak azt mondtam, hogy szerintem mi lenne a legjobb / legegyszerűbb.

[spoiler]Mellesleg miért van, hogy ezen a fórumon, ha segíteni akarok valakinek valahogy, akkor kapásból lehurrognak és kb. kiforgatják a szavaim... Nem értem... Nem akarok én senkinek sem rosszat, nem mondom, hogy a véleményem szent és sérthetetlen.  :confused:[/spoiler]

kada

Quote from: fema on 2012-07-13, 01:13:38
[spoiler]Mellesleg miért van, hogy ezen a fórumon, ha segíteni akarok valakinek valahogy, akkor kapásból lehurrognak és kb. kiforgatják a szavaim... Nem értem... Nem akarok én senkinek sem rosszat, nem mondom, hogy a véleményem szent és sérthetetlen.  :confused:[/spoiler]
KT védi a márkát amivel nem volt gondja - és ezek szerint neked se, "csak" egy ismerősödnek...

Szinte minden pozitív márka és tipusélményre jut negatív, ha az egyik oldalt bedobod, jó esély van rá hogy megjelenik a másik oldalra valaki.

De pl csak hogy legyen kontstruktívabba megpróbáljam eltolni, eme ismerős milyen márkát/tipust ajánlana akkor helyette?
[spoiler]ROUND TWO, FIGHT! -ot kerestem, de a rászánt idő alatt nem lett meg.[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: fema on 2012-07-13, 01:13:38
Mellesleg miért van, hogy ezen a fórumon, ha segíteni akarok valakinek valahogy, akkor kapásból lehurrognak és kb. kiforgatják a szavaim...

Kedves mimózalelkűkém, csak megállapítottam, hogy nálam eddig több
tp-link eszköz is megfordult, csak eggyel volt gond, de ott sem maga
a termék, hanem az, hogy sokkal többre akarták használni, mint amire
való volt (egy cégben egy sima otthoni soho routeren csüngtek kb
két tucatnyian, folyamatosan nagy fájlokat tologatva fájlszerver felé,
s csodálkoztak, hogy belassul, nem bírja a terhelést. Hát könyörgöm,
ezt nem erre tervezték, a benne lévő switch áteresztőképességének
ez már magas, erre a ténylegesen ekkora terhelésre méretezett vállalati
darabok valóak). Mindegyik gyártónál előfordulnak jó és rossz darabok
is; itt legalább hasonló hardvert olcsón megkapod és van rá 5 év gari.

fema

Nem vagyok mimózalelkű.  ^^"

@Kada. Csak egy? Mindkét postomban azt írtam, hogy több.

^ Erről beszéltem, hogy mindenki úgy veszi, amit mondok, mintha valami hatalmas nagy sérelem lenne. A múltkor is úgy förmedt rám valaki, hogy azon gondolkodtam, hogy nem tud olvasni vagy csak elvakultan védi a haverját.
Tudom én, hogy most nem erről van szó, ennyire azért ismerem Kadat a postjaiból, csak ezen mutattam meg, min voltam fennakadva. :D Remélem, megérted, kösz! :P

Visszatérve a routerekre... Azzal kezdtem, hogy "Tudom, hogy minden modell más". A problémák, amiket hallottam, sose arról szóltak, hogy nem megfelelően akarták használni őket. Ennyit azért értek én is, ezek otthoni helyek voltak többnyire. Amire én gondoltam, az az, hogy 2 ismerősömnek is voltak olyan gondjai vele, hogy miután egyszer beléptél a routerre, utána azzal az eszközzel nem engedett be, még akkor sem, ha a dhcp által előzőleg kiosztott IP-t beállítottad se (fw frissítés volt, os váltás volt, stb.). Egy harmadik TP-LINK egy falusi kocsmában lett volna, de ott is valami ilyesmi volt a probléma.
Nem azt mondom, hogy minden TP-LINK rossz, de ha az övével is gondok vannak, akkor ne ugyanolyanra cserélje ki szerintem. De ez megint csak szerintem van így. Ha megfogadja, jó, ha nem, nekem az is. Nem kényszer, csak a tapasztalataim akartam megosztani.  ;)

U.i.: visszaolvasva úgy tűnik, mintha meg lennék sértődve, de nem, csak fáradt vagyok. :D

Edit: És pls, ne vedd sértésnek vagy ilyesmi...  ^^

Flaser

#15047
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-07-13, 02:14:26[spoiler]
Quote from: fema on 2012-07-13, 01:13:38
Mellesleg miért van, hogy ezen a fórumon, ha segíteni akarok valakinek valahogy, akkor kapásból lehurrognak és kb. kiforgatják a szavaim...

Kedves mimózalelkűkém, csak megállapítottam, hogy nálam eddig több
tp-link eszköz is megfordult, csak eggyel volt gond, de ott sem maga
a termék, hanem az, hogy sokkal többre akarták használni, mint amire
való volt (egy cégben egy sima otthoni soho routeren csüngtek kb
két tucatnyian, folyamatosan nagy fájlokat tologatva fájlszerver felé,
s csodálkoztak, hogy belassul, nem bírja a terhelést. Hát könyörgöm,
ezt nem erre tervezték, a benne lévő switch áteresztőképességének
ez már magas, erre a ténylegesen ekkora terhelésre méretezett vállalati
darabok valóak). Mindegyik gyártónál előfordulnak jó és rossz darabok
is; itt legalább hasonló hardvert olcsón megkapod és van rá 5 év gari.
[/spoiler]

A TP-Link routerekkel van ugyanakkor egy nagyon sunyi, ordas probléma: A régi D-Link ADSL modemekkel egyszerűen nem jönnek ki és folyamatos vonalszakadásokat produkálnak! (Pontosabb D-Link 360 és 360R szériás modellekkel amiből kismillió van az országban hála a T-nek és olyan gány minőségűek is). Ami baromi idegesítő, hogy ezt tipikusan torrentezés, vagy egyéb sok kapcsolatot igénylő tevékenységnél jön elő, aztán fogod a fejed, hogy mit kúrtál el.

Hogy, ez kinek a hibája az jó kérdés. Mondjuk vlm.-t sugall, hogy a TP-Link elismeri a hibát, de bőszen a D-Linkre mutogat, míg a D-Link reakciója eddig a "Problem? What problem? There's no problem" típusú corporate unadulterated bullshitre korlátozódott.

Az egészben az a szívás, hogy mire erre rájöttem (pontosabban végre találtam egy Prohardveres hozzászólást ami leírta a problémát), én már a 3. (fajta!) firmware-t próbáltam ki és csináltam modem diagnosztikát is, amely kítűnő volt így fogtam a fejem, hogy mi a fene lehet rosszul belőve a routeren, hisz messze nem hajtottam túl.

Az esetben az volt kurva sunyi, hogy korábban is gyanakodtam a modemre, de félrevitt az a plusz csavar, hogy a sima ADSL diagnosztika ragyogó eredményeket adott.

Most ott tartok, hogy modem csere, habár így utólag, (hogy tudom, hogy a szaros D-Link termék firmware-e van elbaszva, és nem kicsit...) lehet, hogy van egy másik alternatíva is, egy új, maszek firmware a modemre... hogy ez segít, arra nem mernék megesküdni mivel a firmware maga igazából a hagyományos (vonalból, T-Home faszság) ADSL problémák orvoslására született a kapcsolat paraméterinek finomhangolásával.

EDIT: Sőt, szinte biztos vagyok benne,  hogy a firmware nem segít, mivel csak azokra az új 360R-ekre jók, amikben Trendchip helyett Broadcom chipset van. (Azaz ugyanaz a márka, termék, "típus", s mégis tök más :p)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

White SeeD

#15048
Szóval akkor ez a modem-router párosítás nem nyerő.
Fasza, újabb 5K kiadás modemre. :frown:
Azért visszaviszem routert is hátha még is csak az a hibás.

Meh, vehettem új modemet, azzal megy.
A régit meg csak azért nem ismeri fel a router mert 1-2 helyen meg van perzselődve, de ettől függetlenül ha simán gépre kötöm akkor megy ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

mert 1-2 helyen meg van perzselődve


LOL.

Darkstar

Quotemert 1-2 helyen meg van perzselődve

Wat
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2012-07-13, 11:44:21
1-2 helyen meg van perzselődve

hmmm....
villámcsapás, rövidzár, folyadék, kiszáradt-kipukkadt kondi, mi történt?

White SeeD

Hát, csak ami egy öreg sohakinemkapsolt modem belsejében lehet.
Pár púpos kondi, pár koromnyom, megégett hangyahullák stb.
De mindezek ellenére ment. Csak a router baszott működni vele.
Viszont most már egész jó sebeséggel megy a torrent és nem szakadozik ha 2-nél több megy egyszerre.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Tehát akkor az már haldoklott, ígyis-úgyis cserés volt :)

Cloud

Srácok, van itt aki Linksys WRT54G routert használ?

kikuchiyo

Pl én. [spoiler], nem Én[/spoiler]

De nem biztos, hogy én tapasztalataim a típussal kapcsolatban bármennyire is relevánsak számodra, mert erre is érvényes a gyártóknak az a bosszantó hülyesége, amit Flaser felhozott: a Linksys WRT54G márkajelzés alatt, majdnem ugyanolyan kék dobozban legalább 7 különböző készüléket hozott forgalomba. A különböző "hardware revision"-ök alatt azt kell ugyanis érteni, hogy más vezérlőchip, más RF modul és eltérő mennyiségű memória található bennük. Nekem v7-es van (asszem), és erre pl. nem lehet a DD-WRT-t feltenni, mint a v1-v4-re, mert nincs elég memória benne hozzá. (Legalábbis pár éve, amikor utánanéztem, így volt)
Failure is the default option

Cloud

Itt a gondom:

http://prohardver.hu/tema/mindent_a_linksys_wrt54g_gl_gs_routerrol/hsz_11539-11539.html



A lényeg hogy most keresek egy olyan embert aki a saját tápjával ki tudná próbálni, vagy legalább meg tudná nézni hogy tényleg halott-e a rouer.

Cobra

Nekem 2 éve a tápja halt meg a WRT54G-nek, szerencsére 1 nappal azelőtt, hogy meghozta a T-Home a saját routerét az Adsl-hez, így mehetett a kukába az egész. Mondjuk másik táppal nem próbáltam, de ha jól rémlett kimértem a tápot és nem jött belőle áram.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

A gond hogy nincs cuccom a kiméréshez.

fema

Quote from: Cloud on 2012-07-14, 22:39:18
A gond hogy nincs cuccom a kiméréshez.

Ha kimérés alatt a feszültségre gondolsz, ami kell, az a user guideban benne van, ami itt van: http://homesupport.cisco.com/en-us/wireless/lbc/wrt54G