Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: kikuchiyo on 2012-07-14, 21:01:23
Pl én. [spoiler], nem Én[/spoiler]

De nem biztos, hogy én tapasztalataim a típussal kapcsolatban bármennyire is relevánsak számodra, mert erre is érvényes a gyártóknak az a bosszantó hülyesége, amit Flaser felhozott: a Linksys WRT54G márkajelzés alatt, majdnem ugyanolyan kék dobozban legalább 7 különböző készüléket hozott forgalomba. A különböző "hardware revision"-ök alatt azt kell ugyanis érteni, hogy más vezérlőchip, más RF modul és eltérő mennyiségű memória található bennük. Nekem v7-es van (asszem), és erre pl. nem lehet a DD-WRT-t feltenni, mint a v1-v4-re, mert nincs elég memória benne hozzá. (Legalábbis pár éve, amikor utánanéztem, így volt)

Az OpenWRT ellenben megy rajta:
http://wiki.openwrt.org/toh/start#linksys

Ez persze nem csoda, hisz a nyers rendszer baromi kevés dolgot tartalmaz, így nem is eszik annyi helyet, aztán a csomagok/programok felrakásánál lehet próbálkozni, hogy mi fér bele a keretbe.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

Kerdes: technikailag nem tul kepzett embernek kene jelszavakat megadnom, hogy aztan o ossza tovabb akinek kell.
Emailben tudom elerni leghatekonyabban, de hat emailben passwordot kuldeni, pfuj.

Van valami ertelmes megoldas erre?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Több emailben elküldeni részletekben?
Valamilyen feladvány formájában? Bár mondjuk ez lehet, hogy rosszabb eredményre vezet :angyali:

Darkstar

jelszavak text fileba -> encrypted tömörítés -> mail -> kitömörítéshez jelszó telefonon.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Ha katonák, akkor talán értékelni fogják a régi jó konspirációs módszert (lásd még: Svejk :D):

megbeszélni velük, hogy egy bizonyos könyv bizonyos kiadása lesz a "kulcs", aztán az emailben annyit írni, hogy "6. oldal, 2. sor, 3. szó első betűje" s. í. t.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Lemaradtam valamiről, lehallgatják az emaileket? A csatolt txt/jpg/zip fájlt is?

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2012-07-15, 22:14:37
Lemaradtam valamiről
Igen.

Ugyan (a) Kvikveg gépe és levelezőszervere, valamint (b) Kvikveg levelezőszervere és a címzett levelezőszervere, végül (c) címzett levelezőszervere és címzett gépe közti kommunikációs csatornák védhetőek (SSL/TLS), de magukon a szervereken az email gyakorlatilag plain text létezik (modulo kis trükközés). Na most ha ez valami fontosnak a jelszava (márpedig Kvikveg, ha jól tudom, ilyenekkel is foglalkozik), akkor se a gmail.com, se a t-online.hu karbantartói, de fokozottabb esetben még a saját cég levelezőszerverének adminisztrátora se ismerheti a jelszót, ergo nem küldjük plain text emailben. Plusz ha valamilyen módon egyszer a jövőben feltörik a céges levelezést és találnak benne plain text jelszót, akkor a támadók így eszkalálni tudják megszerzett hozzáférésüket.

Szükségmegoldásnak jó amit Darkstar mond, hosszú távú megoldás nyilván PGP vagy hasonló forrás-cél titkosítási szolgáltatás.

Selmo

Ezek szerint csak én vagyok vele úgy, hogy megkapott jelszavas levelet azonnal törölni kukából is.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#15069
Honnan lehetne a legujabb stabil wordpresshez minta default adatbazis latni?
Valahogy el kene dontenem, hogy az adatbazis rendben van-e?

Merthogy valami aranyos nepek .ru cimekrol minden .php elejere benyomtak base64_decode-dal szepsegeket... tudnam hogyan.
Azota jelszovaltoztatas volt, reset az elozore, de az adatbazis nem volt meg. Ja meg persze update a legujabbra.
Ott viszont kiirt egy errort, de amugy azt jelzi, hogy o mar az uj. :/
[spoiler]PHP Fatal error:  Call to undefined function self_admin_url() in /home/o110357/public_html/wordpress/wp-admin/includes/update-core.php on line 698[/spoiler]
*sohaj*

Es persze mindezt akkor amikor semmi idom nincs es utazom.

edit: AAARGH minden vacak fent, van, mi a joistenert nem birnak egy rohadt SQL filet a default beallitasokkal feltolni? Argh.

edit: najo installaltam ezt a tokot. Legalabb mar ezt is tudom hogy kell. Parhuzamosan ket wordpress, mar csak ez hianyzott...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

barátnőm telefont szeretne

igények
- gps
- wifi -
- "érintőképernyős nem muszáj, ami még tetszik szétcsusztathatós oldalról"
(zene hallgatás, fényképező, lehessen rá térképet tenni)

jóáras tippek?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Port forwarding kérdés: router-en internal és external port. Torrent kliensnek kell forwardolni portokat.
Jelenleg úgy állítottam be, hogy a külső és a belső portot is megnyitottam, így működik.
Kérdés: mi a különbség a külső és a belső port között és torrentnél melyik kell, melyik nem?


Mobiltelefon: ha navigációhoz, esetleg netezéshez is szeretné használni a telefont, szerintem kelleni fog a nagyméretű képernyő, akkor pedig érintős lesz a jó választás. + android a google maps miatt. Bár én kevésbé értek a mobilokhoz, szóval ennyire tessék komolyan venni a tanácsomat.

Próféta

Quote from: .Attila on 2012-07-21, 21:59:42
Port forwarding kérdés: router-en internal és external port. Torrent kliensnek kell forwardolni portokat.
Jelenleg úgy állítottam be, hogy a külső és a belső portot is megnyitottam, így működik.
Kérdés: mi a különbség a külső és a belső port között és torrentnél melyik kell, melyik nem?

Port forwarding gyorstalpaló. Legyen a WAN IP címed mondjuk 172.42.13.37 és a SOHO router túloldalán a belső hálózatod mondjuk 192.168.42.0/8. A belső hálózaton van egy gép 192.168.42.42 IP címmel, amely valamilyen szolgáltatást üzemeltet és kéréseket fogad a 9001-es TCP (vagy UDP, de most hadd mondjam végig TCP-vel) porton. Ha beállítasz egy port forwardot a routeren, amely az 1234-es külső TCP portot a 192.168.42.42:9001 belső címre és portra továbbítja, akkor kívülről a WAN oldalról bárki csatlakozhat TCP-vel a 172.42.13.37:1234-re, és valójában a belső 192.168.42.42 gép 9001-es portjával fog beszélgetni.

Jelen esetben, ha csak egy torrent gépet üzemeltetsz, legyen a külső és a belső port azonos, és akkor kívülről úgy fog látszani, mintha a routered lenne torrent kiszolgáló azonos porton.

De ha a SOHO routeredben be van kapcsolva az UPnP, akkor elvileg mindezzel nem kell törődnöd.

.Attila

Egész pontosan mivel is nem kell törődnöm?
Ugyanis ha nem állítom be a port forwardingot a routeren, akkor tűzfalra panaszkodik.

Selmo

utorrentben UPnP bejelöl, routerben UPnP engedélyez és nem kell forwardolni semmit.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Elméletileg, gyakorlatilag nálam is hiába van bekapcsolva, bizonyos időközönként az ip változás miatt muszáj új portot nyitnom routerben.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Routeren be van kapcsolva, Vuze beállításai között nem találom, de elvileg tudja, azt mégis tűzfalra panaszkodott.
Úh. maradt a port forwarding.
Mindenesetre  :merci: a leírásért.

Amúgy az a 192.168.42.0/8 kicsit fura nekem. C típusú IP címnél /8? Tudom, hogy csak példa volt :)

Próféta

/24 akart lenni, nyelvbotlás volt :)

Kvikveg

Steam nem akar eladni. Nekem. Allandoan hibat ir ki. Del korul is, delutan is, most is. Grrr.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Cloud on 2012-07-22, 00:16:39
Elméletileg, gyakorlatilag nálam is hiába van bekapcsolva, bizonyos időközönként az ip változás miatt muszáj új portot nyitnom routerben.
Használj normális routert. :D

A tökéletesség unalmas.

Cloud


Kvikveg

#15082
GAAAAAAAAAH nem birom tovabb. :grrr:
gcc-vel forditok valamit es allandoan ezt kopi az arcomba:
undefined reference to `readline'
undefined reference to `add_history'

az usr/include/readline ott van, #include <readline/readline.h> ott van, mi a joistent felejtettem el???
gcc -Wall -g3 -lreadline -lhistory -o ....
se ad semmi ertelmeset.
Megorulok. Argh.

edit: najo egyelore kib*sztam a make projektlistajabol, ugyis csak egy tool, fulladjon meg
de azert jo lenne tudni mit nem szeretett
es most remelem, hogy a makeles nem fog megallni 2 perc mulva valami hasonlon
argh

edit: nadejo, updateltem az ubuntumat, erre multiarch lett, erre a make persze hogy nem megy. Micsoda egy f*s ez mar...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Sony Ericsson Xperia mini pro-val
van valakinek negatív vagy pozitív tapasztalata?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2012-07-23, 15:49:25
Sony Ericsson Xperia mini pro-val
van valakinek negatív vagy pozitív tapasztalata?

http://mobilarena.hu/teszt/sony_ericsson_xperia_mini_pro_igy_kell_folytatni/bevezeto.html
+ a hozzászólások, amiből van 10k+

Puru²

Quote from: Nakedape on 2012-07-23, 15:49:25
Sony Ericsson Xperia mini pro-val
van valakinek negatív vagy pozitív tapasztalata?
Nekem ilyen van ,jó kis teló csak legyen bazi nagy körmöd amivel le tudod varázsolni a töltő kupakját ,nekem mai napig nem sikerült segédeszköz nélkül leszedni.

Cloud

Nekem volt, nem jött be. Nálam inkább a tepsitelefonok amik szóba jöhetnek. :D :Kiraly:

Kvikveg

#15087
Hogy a kib*szott kurva eletbe lehet editalni a legujabb Ubuntuban a felso bar-t? Ra tudok huzni ikonokat, leszedni vagy mozgatni mar nem. Talan mozgatni igen kozepso gombbal. Semmi beallitas menuben nem talaltam semmi ertelmeset, ki volt az az utolso f*sz aki igy atalakitotta ezt? Vagy a gnome-ot.
Szuljon sunt az ilyen.

edit: obazdmeg, alt jobb gomb, ki volt az az allat, aki a sima jobb gombrol atrakta?
Ja es nem rakhatom oda ahova akarom, neeeem, ugrania kell a masik melle.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kelvor

Vettem új gépet de nagyon rám jár a rúd.

AMD FX-8150 proci
Geforce gtx 550ti kártya
4 gb ddr3 ram 2000-es
gigabyte 970A DS3 alaplap

Az van, hogy ha indítok egy játékot, nagyjából 5 percet bír a gép és autoreset vagy épp kikapcsol. Több játéknál is kipróbáltam és ugyanazt tapasztalom.
Mielőtt beraktam a procit megkentem szépen pasztával, minden a helyén van, mennek a ventilátorok ahogy kell, biost frissítettem, windows 7 van fenn. A proci hőmérséklete a "fagyás" után 40 fok körül van, 450 wattos táp van bent.
Biosban próbáltam ezt-azt állítani de ugyanaz az eredmény.

Ha filmet nézek, netezek, semmi gond nincs.

Kezdek kifogyni az ötletekből, jó lenne egy kis segítség, esetleg valakinek valami ötlet?

Fazék

Quote from: kelvor on 2012-08-02, 23:12:54
próbálj olyan hőmérsékletfigyelő programot alkalmazni, ami log file-ba tolja folyamatosan az adatokat, így lenne rá lehetőséged, hogy kiderüljön, hogy mi okozhatja a fagyást.
az hogy fagyás után 40 fok körül van a procid, az rohadtul nem jelent semmit. szinte pillanatok alatt le tud ilyen hőmérsékletre csökkeni, ha megszűnik a terhelés, azt kéne tudni, hogy fagyáskor mennyi.

milyen tápod van amúgy? bírja egyáltalán ezt a teljesítmény szükségletet?

videókártya megkapta az extra tápcsatit?