Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Nyafog a gépem, hogy az épp rajta lévű Ubuntu-változat támogatása lejárt, így kénytelen vagyok frissíteni, és akkor már legyen 12.04, ami állítólag LTS.

Viszont ez az Unity vagy mi, amit erőltet, eléggé kényszerzubbonynak tűnik. Mi van helyette?
Ki mit használ?

Failure is the default option

Selmo


A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Thx, bár elsőre elég fapadosnak néz ki.

Megnézem még az awesome-t is.
Failure is the default option

Selmo

Nekem pont az egyszerűsége jött be, ám nézz meg pár képet az ICEWM felületről és utána mondd, hogy fapados. :D

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Összehasonlítási alapom van, a Cégnél van alkalmam dolgozni olyan unixxal, amiről ha szerencséd van, akkor nem is hallottál - ahhoz képest az icewm, amit még az egyetemen láttam a CERN-től kapott terminálokon, keleti kényelem :D

Ez az awesome egész érdekes egyelőre - meglátom, mennyire válik be.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2012-12-31, 18:00:07
Nekem pont az egyszerűsége jött be, ám nézz meg pár képet az ICEWM felületről és utána mondd, hogy fapados. :D
Jaj. Ne. Csak azt ne.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2012-12-31, 14:25:30
Nyafog a gépem, hogy az épp rajta lévű Ubuntu-változat támogatása lejárt, így kénytelen vagyok frissíteni, és akkor már legyen 12.04, ami állítólag LTS.

Viszont ez az Unity vagy mi, amit erőltet, eléggé kényszerzubbonynak tűnik. Mi van helyette?
Ki mit használ?

Nálam ugyan most ubuntu server + xfce felület van, de esetleg
Mint? Úgy tudom, hogy abból kukázták az újabbfajta ubuntus
hülyeségeket, és a gyári programokat is használhatóbbakra
cserélték le.

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-01-02, 02:40:56
Nálam ugyan most ubuntu server + xfce felület van, de esetleg
Mint? Úgy tudom, hogy abból kukázták az újabbfajta ubuntus
hülyeségeket, és a gyári programokat is használhatóbbakra
cserélték le.

Lehet, hogy végül ez lesz. Úgyis gondolkodom, hogy veszek egy ssd-t a gépbe, arra meg célszerűbb lesz szűzen telepíteni.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2012-12-31, 14:25:30
Viszont ez az Unity vagy mi, amit erőltet, eléggé kényszerzubbonynak tűnik. Mi van helyette?
Ki mit használ?
Az Ubuntut használó kollégám megelégedéssel használja az Unityt, nagyon megszerette. Igaz, ő nem LTS-lovag, 12.10-e van. Ha te idővel sem szereted meg az Unityt, akkor viszont semmi sem akadályoz abban, hogy a csomagkezelőből felrakd a GNOME Shellt, nem kell ehhez oprendszert váltani.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2013-01-02, 22:06:15
Quote from: kikuchiyo on 2012-12-31, 14:25:30
Viszont ez az Unity vagy mi, amit erőltet, eléggé kényszerzubbonynak tűnik. Mi van helyette?
Ki mit használ?
Az Ubuntut használó kollégám megelégedéssel használja az Unityt, nagyon megszerette. Igaz, ő nem LTS-lovag, 12.10-e van. Ha te idővel sem szereted meg az Unityt, akkor viszont semmi sem akadályoz abban, hogy a csomagkezelőből felrakd a GNOME Shellt, nem kell ehhez oprendszert váltani.
+1 en is lecsereltem egyszeruen es kesz...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

összeállítás:
CPU: i5-3570k
Hűtés: CM 212 EVO
Mobo: Gigabyte Z77X-D3H
RAM: 2x4GB Geil DDR3 EVO Leggero 2133MHz
VGA: Sapphire HD7870 2GB OC edition
SSD: OCZ Agility 4 128GB
valami terás adat vincsi
Táp: Enermax Triatlor FC 550W
Ház: CM elite 430
valszeg monitor: Dell U2312HM

Vélemény? Játékra, HD filmezésre és mérsékelt overclock-ra szánt konfig.

+kérdés: megéri gépbe venni Blu-ray olvasót(sima DVD helyett) ha van az embernek már egy TV-re kötős HD médialejátszója? Vagy semmi értelme?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Nagyon kellenek neked azok a Geil ramok? Főleg ha mérsékelt OC-t akarsz.

BD szvsz felesleges, ha van médialejátszód, de ezt neked kell eldöntened. Ha szereted gyűjteni a BD filmeket, vagy BD-re akarsz írni, akkor talán érdemes...

Raggie

Miért, mi baj azokkal a ramokkal? Egyébként elég olcsón jutok hozzájuk.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

Felesleges a 2133-as ram, nem tudsz olyan magas órajelet beállítani. 1600-as bőven elég, esetleg 1866-os, az alig drágább és talán jobb lesz az újraeladási értéke.
Alaplapoknál a Gigának mostanában rossz híre van minőség terén, inkább Asus vagy Asrock.
A tápot nem ismerem, elég kérdéses a bele. Ha modulárisat akarsz, akkor FSP Aurum 550, Be Quiet Straight Power 480W CM vagy Enermax Modu82+ 425W. Ha nem kell moduláris, akkor 400 körüli FSP, Chieftec, Be Quiet (E8 vagy E9 jelzésű) is elég.
SSD-ből a Samsung 830 lenne a legjobb, de azt már nem kapni. 840 is jó, csak lassabb valamivel, illetve van a 840pro, de az meg jóval drágább. Persze az Agility se nagyon rossz, de a Samsungok gyorsabbak és megbízhatóbbak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Raggie on 2013-01-04, 15:10:48
Miért, mi baj azokkal a ramokkal? Egyébként elég olcsón jutok hozzájuk.

Nem fogod kihasználni őket.

.Attila

#15435
Ha olcsó a RAM, akkor felesleges azon spórolni, hogy talán nem fogja kihasználni. Amúgy ha jól látom, az alaplap húzható akár 2800ig is, miért ne tudná kihasználni a RAMot? De lehet, én láttam rosszul valamit.

Jónak tűnik konfig, két dolog, ami (nekem) kérdés lenne:
- Nincs firewire az alaplapon (ami nem baj, ha nem kell)
- Utánakérdeznék a videokártya hűtőjének, mennyire hatékony, de még inkább, hogy mennyire zajos. Ha játszol, a kártya dolgozni fog, ha pedig zajos a hűtő, az gáz.

Bár én nem vagyok benne ennyire a témában, úgy tudom, hogy az Enermax tápok a jó minőséget jelentik.
Alaplap: passz, nekem gigabyte van, azt talán érdemes megjegyeznem, hogy anno nekem a geil ramok nem voltak barátságban vele, így corsair-re váltottam. De ez típusonként változhat, esetleg érdemes csekkolni az alaplap ram kompatibilitási listáját, ha biztosra akarsz menni.

BD: ez abszolút rajtad múlik. Nekem felesleges lenne, nem veszek BD filmeket, kiírni meg semmit nem írok ki lemezre. Minden vinyón van, ha valamit mégis cipelni kéne, akkor pendrive, TV-re meg wifin megy a film, de mehetne akár pendrive-on is.

Még egy megjegyzés: nézd meg, hogy a processzor mit támogat és mit nem, mert adott esetben be lehet fürödne vele, ha mégis kéne.
http://ark.intel.com/products/65520/Intel-Core-i5-3570K-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz
Bár ez tudja az alap virtualizációt, én pl. szereztem be olyan gépet, aminek a processzora nem támogatja, aztán néztem, hogy mi a frászért nem akar nekem működni sem a virtualbox, sem a vmware.

NLZ

#15436
Nem az, hogy nem használja ki, hanem hogy a ram sebességnövekedése minimális hatással van a teljesítményre. Bár ezt még egy i7-2700K -s procival láttam tesztelve, de az architektúra nagyon nem változott a mostani generációban.
De ha tényleg nem drágább, akkor nyugodtan.

Jah, meg ha ennyire tuninghuszár gép, akkor gondolom sok játékot szeretnél rá, szal érdemes megfontolni, hogy elég lesz-e az a 128 gigás SSD.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2013-01-04, 16:22:37
Nem az, hogy nem használja ki, hanem hogy a ram sebességnövekedése minimális hatással van a teljesítményre. Bár ezt még egy i7-2700K -s procival láttam tesztelve, de az architektúra nagyon nem változott a mostani generációban.
De ha tényleg nem drágább, akkor nyugodtan.

Ezt aláírom, sőt.
Még a videokártya húzásában sem vagyok biztos, hogy megéri.
Én beszereztem egy mocsok jó hűtőt hozzá, konstans 100%-on pörög, még sincs hangja, viszont nem tudtam 54 fok fölé vinni a kártyát.
Így addig húztam a kártyát, ameddig csak lehetett, 2-3fps-t nyertem (Crysis), ennyiért nem éri meg szerintem.

Csak a proci van húzva, nem tudom, mennyit ér valójában, de még abban sem vagyok biztos, hogy nagyon megdobná a teljesítményt.

NLZ

Quote from: .Attila on 2013-01-04, 16:26:09
Én beszereztem egy mocsok jó hűtőt hozzá, konstans 100%-on pörög, még sincs hangja, viszont nem tudtam 54 fok fölé vinni a kártyát.
FurMarkot is nézted? :D
Jó, persze az nem reális, meg ne is offoljunk. :)
[reserved]

.Attila

FurMark volt az, amivel a hőfokot és a stabilitást vizsgáltam :)
Szóval jah, a FurMark produkálta az 54 fokot.

NLZ

Quote from: .Attila on 2013-01-04, 16:29:10
FurMark volt az, amivel a hőfokot és a stabilitást vizsgáltam :)
Szóval jah, a FurMark produkálta az 54 fokot.
Na még így utoljára, milyen hűtő milyen kártyához? :D
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2013-01-04, 16:33:39
Quote from: .Attila on 2013-01-04, 16:29:10
FurMark volt az, amivel a hőfokot és a stabilitást vizsgáltam :)
Szóval jah, a FurMark produkálta az 54 fokot.
Na még így utoljára, milyen hűtő milyen kártyához? :D

Arctic Cooler Twin Turbo Pro egy Asus ATI HD5770-en.
Igaz, kicsit a műanyag távtartókat meg kellett reszelni :)

Cloud

Quote from: .Attila on 2013-01-04, 16:29:10
FurMark volt az, amivel a hőfokot és a stabilitást vizsgáltam :)
Szóval jah, a FurMark produkálta az 54 fokot.

Furmark-al gyilkolni szegény vga-kat... :D   VGA tuning után én játékokkal teszteltem mindig, miután rámszóltak hogy soha nem fog egy játék alatt sem annyira izzadni a cucc mint a szőrős fánknál.


"Ha olcsó a RAM, akkor felesleges azon spórolni, hogy talán nem fogja kihasználni. Amúgy ha jól látom, az alaplap húzható akár 2800ig is, miért ne tudná kihasználni a RAMot? De lehet, én láttam rosszul valamit."

Attól függ hogy mennyi az az "olcsó ram"  Plusz a kérdésem hogy minek. Alap tuning nélkül is elég lesz a konfig jó ideig, plusz lett írva is hogy "mérsékelt tuning"-ot követne el csak.

A kártyád nem mai csirke amúgy, becseszne ha túlságosan is melegedne. Mondjuk a király hűtőd is sokat tesz ehhez.

.Attila

Nem hát, 2,5 éve vettem, az elején gondolkoztam, hogy talán egyszer upgrade-elek majd, azóta sem éreztem szükségét, úh. marad.
Az eredeti hűtővel húzás nélkül olyan 78 fokot produkált FurMark-ban, húzással meg már kezdett ijesztő lenni.
A miniporszívó hangot viszont nem bírtam, így azonnal alternatíva után néztem. Kissé pénzkidobás volt, akkoriban volt az MSI-nek egy klafa 5770 kártyája, de hát nekem az Asus-t ajánlották. Mondjuk az AC még az MSI-t is kenterbe verte.

Raggie

Geil ramok: 13k-ért veszem ezeket és kb 12k lenne a 1600-as szóval sztem ennyit megérnek! :D

én néztem RAM teszteket és ott pont azt láttam, hogy az 1333-1600 ugrás nem olyan sokat használ, de az 1600-2133 jóval többet számít. Mindegy. Kipróbáljuk! :D

Az alaplapnál egy asus z77 és eközött vaciláltam, de végül több helyen is utánanézve ez tűnt jobbnak. Most egy 96 GB-os SSD-m van és azon is jól elfér egyszerre két-három játék a win7 mellett. Többet párhuzamosan úgysem szoktam tolni.

Enermax táp nem jó? ez a táp 25k, az a másik amit írtatok mennyi kb?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Jó hát annyiért bőven megéri szerintem a ram.


Enermax Triatlor szerintem nem rossz, ahogy nézem egyedül az ára miatt szívják sokan a fogukat meg a hangja miatt. Terhelve kicsit hangos...

Flaser

Monitor: szerintem fizess egy picit többet és Dell U2312 helyett U2412M-t vegyél, ami nemcsak, hogy 1 collal szélesebb, de mivel 16:10-es, függőlegesen is nagyobb (ez jól jön ha 4:3-as tartalmat nézel/használsz) lehetőleg innen, legalább pixelgaranciával. Gépet szinte biztos, hogy bővítesz/fejlesztesz az elkövetkező 5 évben, monitort már nem biztos így azon nem garasoskodnék.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Azért a 20e Ft nem kis felár 1"-ért és 120 sorért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Szerintem egyáltalán nem éri meg.

Cloud

Quote from: Flaser on 2013-01-04, 19:19:53
Monitor: szerintem fizess egy picit többet és Dell U2312 helyett U2412M-t vegyél, ami nemcsak, hogy 1 collal szélesebb, de mivel 16:10-es, függőlegesen is nagyobb (ez jól jön ha 4:3-as tartalmat nézel/használsz) lehetőleg innen, legalább pixelgaranciával. Gépet szinte biztos, hogy bővítesz/fejlesztesz az elkövetkező 5 évben, monitort már nem biztos így azon nem garasoskodnék.

Szerintem jó az amit kinézett, felesleges ennyi pluszt fizetni...