Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: zsozsoRossz nezni mit szarakodtok ennyit kulonfele buzi lejatszokkal :o
Csak egy lejátszóval :P A codecekkel szarakodom :)
Mellesleg kipróbáltam mplayert is, és nem tudta lejátszani a hangsávokat, mert hiányzott neki a codec.

Fazék

Quote from: TriviCsak egy lejátszóval :P A codecekkel szarakodom :)
Mellesleg kipróbáltam mplayert is, és nem tudta lejátszani a hangsávokat, mert hiányzott neki a codec.
csak ezt ne mondtad volna... :rolleyes: (zsozso mindjárt kitépi a szívedet :D) ugyanis tudtommal ilyen nem nagyon létezhet, ha a legújabb mplayer-t szedted le az mplayerhq-ról :)

.Attila

Quote from: Blimpcsak ezt ne mondtad volna... :rolleyes: (zsozso mindjárt kitépi a szívedet :D) ugyanis tudtommal ilyen nem nagyon létezhet, ha a legújabb mplayer-t szedted le az mplayerhq-ról :)
Pedig onnan szedtem, és használtam az -aid parancsot :)
Persze tuti nálam a hiba, mivel nem foglalkoztam vele, itt a probléma:
Requested audio codec family [vorbis] (afm=libvorbis) not available.
Enable it at compilation.
Cannot find codec for audio format 0xFFFE.
Meg olvassak el vmit, amihez most nincs kedvem sem idõm :)
Tény ami tény, hogy a WMP-hez képest a prociterhelése kb. a harmada, negyede, de mivel nem szoktam filmnézés közben mást csinálni, csak legfeljebb letöltés megy, így engem a WMP fogyasztása nem igazán zavar, viszont könnyebben kezelhetõ.

Fazék

#1833
sikerült! ugyan a router leírása rengeteg nyelvû, de csak pár oldalas quick-setup DHCP-s beállítást tartalmazta, de útmutatásotokat követve sikerült hogy a két gép frankón látta egymást DHCP kikapcsolásával, általam megadott IP-címekkel, csak az internet nem akart menni, pedig a router jelezte, hogy 'connected' gond nélkül... majd zseniális férfiagyammal (copyright Al Bundy) rájöttem, hogy mi lenne, ha beírnám a router-setup WAN csatlakozása alatti két DNS címet a gépeken a TCP/IP settins-ben lévõ üres rublikákba és csodák-csodájára mûködik minden (kopp-kopp) :D
pedig már megint majdnem föladtam, de mint ez is bizonyítja a kitartó munka eredménnyel jár :) (még az olyan nehezebb felfogású embereknél is mint én :hehe: )

zsozso

Quote from: TriviPedig onnan szedtem, és használtam az -aid parancsot :)
Persze tuti nálam a hiba, mivel nem foglalkoztam vele, itt a probléma:
Requested audio codec family [vorbis] (afm=libvorbis) not available.
Enable it at compilation.
Cannot find codec for audio format 0xFFFE.
Meg olvassak el vmit, amihez most nincs kedvem sem idõm :)
Tény ami tény, hogy a WMP-hez képest a prociterhelése kb. a harmada, negyede, de mivel nem szoktam filmnézés közben mást csinálni, csak legfeljebb letöltés megy, így engem a WMP fogyasztása nem igazán zavar, viszont könnyebben kezelhetõ.
Vmit nemigazan jol csinaltal mivel vorbis az alapbol bennevan az mplayerben (Kell az ogg hoz) szal mennie kene.
Pontosan melyik video az amit leszeretnel jatszani?
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoVmit nemigazan jol csinaltal mivel vorbis az alapbol bennevan az mplayerben (Kell az ogg hoz) szal mennie kene.
Pontosan melyik video az amit leszeretnel jatszani?
[ax]dual_-_episode_01_[f20ed41d].mkv

Moha

Quote from: TriviMellesleg kipróbáltam mplayert is, és nem tudta lejátszani a hangsávokat, mert hiányzott neki a codec.
Van hozzá egy codec csomag (jópár .dll, amiket csak simán az Mplayer codecs könyvtárába kell rakni), azt felraktad? Nekem azzal együtt nem volt még olyan, amit nem tudott volna lejátszani. Még a legismeretlenebb akármi codec-ek is benne vannak. ;)

zsozso

Quote from: Trivi[ax]dual_-_episode_01_[f20ed41d].mkv
Mindket audiosav tokeletesen megy nekem :o
A 0 son angol 1 esen japan van :o
[mkv] Track ID 1: video (V_MS/VFW/FOURCC), -vid 0
[mkv] Track ID 2: audio (A_VORBIS), -aid 0, -alang eng
[mkv] Track ID 3: audio (A_VORBIS), -aid 1, -alang eng
[mkv] Track ID 4: subtitles (S_TEXT/UTF8), -sid 0, -slang eng

Checking audio filter chain for 44100Hz/2ch/16bit -> 44100Hz/2ch/16bit...
AF_pre: af format: 2 bps, 2 ch, 44100 hz, little-endian 16-bit signed int
AF_pre: 44100Hz 2ch little-endian 16-bit signed int
AO: [win32] 44100Hz 2ch little-endian 16-bit signed int (2 bps)
Building audio filter chain for 44100Hz/2ch/16bit -> 44100Hz/2ch/16bit...
Starting playback...
Death is the only redemption

.Attila

Kezd a tököm tele lenni ezzel a szar mkv-val, ki a franc tud összedobni egy ilyet, amit aztán nem lehet normálisan lejátszani, hanem órákig kell szarakodni vele.
Leszedtem a codec csomagot mplayerhq-ról, beraktam codecs mappába, meg minden szar helyre, de nem jön hang. Sõt, feliratot sem játszik, pedig aztán ahhoz nem kell codec. Hátha a parancsot írom be rosszul, leírom:
mplayer.exe e:\stbstb. -aid 1 -sid 1
Se hang, se felirat, csak video.

zsozso

Quote from: TriviKezd a tököm tele lenni ezzel a szar mkv-val, ki a franc tud összedobni egy ilyet, amit aztán nem lehet normálisan lejátszani, hanem órákig kell szarakodni vele.
Leszedtem a codec csomagot mplayerhq-ról, beraktam codecs mappába, meg minden szar helyre, de nem jön hang. Sõt, feliratot sem játszik, pedig aztán ahhoz nem kell codec. Hátha a parancsot írom be rosszul, leírom:
mplayer.exe e:\stbstb. -aid 1 -sid 1
Se hang, se felirat, csak video.
Ha nemhasznalsz semmilyen kapcsolot, es a legujabb mplayerverziot hasznalod akkorsincs hang? :o /configfile ban mi van?/
Death is the only redemption

Moha

Quote from: Trivimplayer.exe e:\stbstb. -aid 1 -sid 1
Se hang, se felirat, csak video.
Passz. :( Nekem ugyanilyen paraméterezéssel ragyogóan megy a hang. A felirat viszont ált. -sid 0 val szokott menni.

.Attila

Quote from: MohaPassz. :( Nekem ugyanilyen paraméterezéssel ragyogóan megy a hang. A felirat viszont ált. -sid 0 val szokott menni.
Azt elírtam :) -sid 0 -val próbáltam indítani, nincs felirat.
Config file-t inkább csatolnám, mert bepastelni ide durva lenne, mérete meg nem akkor, hogy gondot jelentsen, késõbb majd kitörlöm. Átalakítottam txt-vé, különben nem csatolja.

zsozso

Quote from: TriviAzt elírtam :) -sid 0 -val próbáltam indítani, nincs felirat.
Config file-t inkább csatolnám, mert bepastelni ide durva lenne, mérete meg nem akkor, hogy gondot jelentsen, késõbb majd kitörlöm. Átalakítottam txt-vé, különben nem csatolja.
Nemtom honnan szedted az mplayered de az alapban kb ennyi van:

vo=directx
double=yes
font=c:/windows/fonts/arial.ttf
autosync=100
framedrop=yes
quiet=yes

Az en beallitasaim:

vo=directx
double=yes
font=c:\mplayer\mplayer\subfont.ttf <- ezt celszeru megvaltoztatni
ao=win32
autosync=100
framedrop=yes
quiet=yes
subfont-autoscale=0
subfont-text-scale=20
cache=4096
autoq=6
vf=pp
sub-fuzziness=1
Death is the only redemption

.Attila

Hmm... jó kérdés, hogy milyen mplayer volt az, amivel próbáltam, már nem emlékszem rá, honnan szedtem, viszont találtam egy másikat a gépemen, azzal megy :)
Azért az mplayer is eszi a maga 20%-át kb. Ha még azt is meg lehetne oldani, hogy legyen kezelõfelülete, ill. ne kelljen minden egyes alkalommal beírnom, hogy "mplayer.exe" stb., akkor még jó is lenne. Utóbbihoz hozzáfûznöm, hogy a "hozz létre egy parancsikont az asztalon és stb." módszer nálam ki van zárva, mert az én asztalomon csak és kizárólag lomtár, az is azért, mert nem hajlandó eltûntetni magát :)

Moha

Quote from: Triviaz én asztalomon csak és kizárólag lomtár
Mi bajod az ikonokkal? Nem értem.
Amúgy van az Mplayer-hez valami front-end proggi, amivel nem kell mindig begépelni. Vagy ha az nem tetszik, akkor rendeld hozzá a videófájlokat az Mplayer-hez.

.Attila

Quote from: MohaMi bajod az ikonokkal? Nem értem.
Próbáld ki, takarítsd le az ikonokat az asztalodról, és nézd meg ;)
QuoteAmúgy van az Mplayer-hez valami front-end proggi, amivel nem kell mindig begépelni.
Tudom, de nem az igazi.
QuoteVagy ha az nem tetszik, akkor rendeld hozzá a videófájlokat az Mplayer-hez.
Azután jutott eszembe, hogy küldtem a postot :rolleyes: Ez lesz :)

.Attila

Mit kell beírni a config file-ba, hogy automatikusan a 2. audiosávot (aid 1) és az 1. feliratsávot (sid 0) játsza le? Azt láttam, hogy feliratsávot kényelmesen lehet váltani filmnézés közben is. Audiosávval ezt nem lehet eljátszani?

Fazék

#1847
Quote from: TriviUtóbbihoz hozzáfûznöm, hogy a "hozz létre egy parancsikont az asztalon és stb." módszer nálam ki van zárva, mert az én asztalomon csak és kizárólag lomtár, az is azért, mert nem hajlandó eltûntetni magát :)
ööö.. most lehet hogy nem mondok túl nagy újdonságot, de próbáltad már, hogy asztalon jobb-klikk azon belül 'ikonrendezés szempontja' ott pedig az 'asztali ikonok megjelenítése' mellõl kiveszed a pipát? :) (és így mellesleg az a ronda lomtár ikon is eltûnik :))
én ezt használtam, amikor olyan wallpaper-em volt, hogy full-ban kellett látnom mindenképpen :D

és amikor használni akarod az asztalon lévõ ikonokat, akkor egyszerûen "visszapipálod" az opciót :)

Dragon

Trivi!
A felirat-hiány nekem is elõferdült, próbáld ki az -utf8 opciót a program indításakor
(van file amiben az angol felirat is UTF-8 kódolással van, nemtom miért)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: TriviMit kell beírni a config file-ba, hogy automatikusan a 2. audiosávot (aid 1) és az 1. feliratsávot (sid 0) játsza le? Azt láttam, hogy feliratsávot kényelmesen lehet váltani filmnézés közben is. Audiosávval ezt nem lehet eljátszani?
Csinalj 1 ikont totalcmdben es huzd ra. Vagy jelold ki es klikk az ikonra. A tobbi videot meg hasznald alap mplayerrel. Egyebkent mondtam neked, hogy honnan szedjed le a friss verziot, ha nem hallgatsz ram akkor ij :P
Death is the only redemption

Fazék

#1850
Quote from: zsozsoCsinalj 1 ikont totalcmdben es huzd ra....
zsozso te egy ZSENI VAGY!!! most kedvem lenne megcsókolni téged (ilyenkor vagyok rettentõen hálás az internet-en fellelhetõ távolságokért  :lol: )
egyszerûen ez eszembe se jutott, hogy totalcmd-ben oda a fenti sávra ráhúzzam az exe-t és csinál neki egy ikon-t, mindig félméretre váltottam és asztalra húztam ki a videó file-t, (egyedül az nyugtat, hogy volt progmatos haveroknak még az asztalon való parancsikon létrehozásával is gondjuk volt, nem ismerték a hosszú-jobb-klikk a file-on 'parancsikon létrehozás' menüpontot csak közvetlenül az asztalon "odatallózásosat" :))

edit:
Quote from: zsozsoVagy jelold ki es klikk az ikonra.
ezt még kifejtenéd? mert lehet hogy félreértem, szóval kijelölöm a lejátszandó file-t és a létrehozott TC-es mplayer ikonra kattintva le kéne hogy játssza, mert nekem ezt nem csinálja, vagy valami mást is kéne állítani ehhez, vagy tök másról beszélsz? :D

zsozso

Quote from: Blimpzsozso te egy ZSENI VAGY!!! most kedvem lenne megcsókolni téged (ilyenkor vagyok rettentõen hálás az internet-en fellelhetõ távolságokért  :lol: )
egyszerûen ez eszembe se jutott, hogy totalcmd-ben oda a fenti sávra ráhúzzam az exe-t és csinál neki egy ikon-t, mindig félméretre váltottam és asztalra húztam ki a videó file-t, (egyedül az nyugtat, hogy volt progmatos haveroknak még az asztalon való parancsikon létrehozásával is gondjuk volt, nem ismerték a hosszú-jobb-klikk a file-on 'parancsikon létrehozás' menüpontot csak közvetlenül az asztalon "odatallózásosat" :))

edit:  
ezt még kifejtenéd? mert lehet hogy félreértem, szóval kijelölöm a lejátszandó file-t és a létrehozott TC-es mplayer ikonra kattintva le kéne hogy játssza, mert nekem ezt nem csinálja, vagy valami mást is kéne állítani ehhez, vagy tök másról beszélsz? :D
Uh azthittem az ilyen alap "trukkoket" mindenki ismeri :o
Parameterek koze: ?"%P%O.%E" -sid 0 -aid 1
Ilyenkor feldob 1 ablakot es meg tovabbi opciokat is hozzairhatsz ;)
Kerdojel nelkul meg defaultbol elinditja.
Death is the only redemption

Fazék

#1852
Quote from: zsozsoUh azthittem az ilyen alap "trukkoket" mindenki ismeri :o
Parameterek koze: ?"%P%O.%E" -sid 0 -aid 1
Ilyenkor feldob 1 ablakot es meg tovabbi opciokat is hozzairhatsz ;)
Kerdojel nelkul meg defaultbol elinditja.
TE EGY ISTEN VAGY! :hail:

(bár egy pár percig eltartott mire rájöttem, hogy induló könyvtárnak '.'-ot kéne megadni és nem árt, ha a paramétereket nem a parancs, hanem a paraméterek sorba írom be - én idióta... :D)


de, hogy a törpök élete nem csak játék és mese, elõjönnék a következõvel, bár gondot nem okoz (amit mi sem bizonyít jobban, hogy csak most vettem észre), de ezt mondja nekem az mplayer (még az eredeti csak 'c' átjavítva 'h'-ra config file-al is) :
Quoteh:/windows/fonts/arial.ttf doesn't look like a font description, ignoring.
Cannot load font: h:/windows/fonts/arial.ttf
de ettõl függetlenül immár vígan lejátssza a feliratokat és most már tényleg jó az útvonal :) szóval nem lényeges, csak kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mi a baja... :)

csatoltam az output-ot, este majd törlöm, de addig is hátha vkit érdekel :) - szóval a ***-al jelölt sorok, amiket az error-output-ra küld

.Attila

Quote from: zsozsoUh azthittem az ilyen alap "trukkoket" mindenki ismeri :o
Parameterek koze: ?"%P%O.%E" -sid 0 -aid 1
Ilyenkor feldob 1 ablakot es meg tovabbi opciokat is hozzairhatsz ;)
Kerdojel nelkul meg defaultbol elinditja.
Ezt a felhúzott ikon módosítás menüjében kell beírni? Én beírtam, de nem csinálja meg a változatásokat, és semmilyen kis ablak nem ugrik fel.

Fazék

Quote from: TriviEzt a felhúzott ikon módosítás menüjében kell beírni? Én beírtam, de nem csinálja meg a változatásokat, és semmilyen kis ablak nem ugrik fel.
javaslom ezt a szöveget a figyelmedbe:
Quote from: Blimpbár egy pár percig eltartott mire rájöttem, hogy induló könyvtárnak '.'-ot kéne megadni és nem árt, ha a paramétereket nem a parancs, hanem a paraméterek sorba írom be...
de megnyugtató, hogy nem csak nekem nem ment elsõre :D

Itachi

Nagy bajban vok.Valami gáz van a böngészömmel.Alap explorer t használok.Nem jelenít meg lapokat.A usteam et is hol megjelenítí hol nem.Megnéztem, a böngészõ beállításokat, de semmi furát nem találtam.A usteam et és 4chan általában megnyitja, de pl, gamefaqs, google!!!!, forsaken server oldal, stb nem nyitja meg.A fura az,hogy semmi különöset nem csináltam, egyik percrõl a másikra lett ien.ja és a hangulatjeleket sem akarja már egy jó ideje kirakni, ha rájuk kattintok.Itt csak annyi lesz ,hogy nem teszi õket ki, de más fórumon, miután írtam kb egy oldalt, kiakarom rakni a hangulatjelet a végére és erre visszalép törölve az egész írásomat.Ami ,fura, hogy ezt is hol engedi, holnem...Nem igazán értem, mi a baja, és másböngészõt se tudok leszedni, mert a google nem mûxik.Ha vki tud plz segítsen.Elõre is köszi.:merci: ( ezt azért rakta ki mert nem rákattintottam, hanem beíram a hangulatjel nevét)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

zsozso

Quote from: ItachiNagy bajban vok.Valami gáz van a böngészömmel.Alap explorer t használok.Nem jelenít meg lapokat.A usteam et is hol megjelenítí hol nem.Megnéztem, a böngészõ beállításokat, de semmi furát nem találtam.A usteam et és 4chan általában megnyitja, de pl, gamefaqs, google!!!!, forsaken server oldal, stb nem nyitja meg.A fura az,hogy semmi különöset nem csináltam, egyik percrõl a másikra lett ien.ja és a hangulatjeleket sem akarja már egy jó ideje kirakni, ha rájuk kattintok.Itt csak annyi lesz ,hogy nem teszi õket ki, de más fórumon, miután írtam kb egy oldalt, kiakarom rakni a hangulatjelet a végére és erre visszalép törölve az egész írásomat.Ami ,fura, hogy ezt is hol engedi, holnem...Nem igazán értem, mi a baja, és másböngészõt se tudok leszedni, mert a google nem mûxik.Ha vki tud plz segítsen.Elõre is köszi.:merci: ( ezt azért rakta ki mert nem rákattintottam, hanem beíram a hangulatjel nevét)
Hasznalj mozilla/firefoxot ne azt a fo*talicska explodert.
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: Blimpjavaslom ezt a szöveget a figyelmedbe:

de megnyugtató, hogy nem csak nekem nem ment elsõre :D
Én nem a parancs sorba írtam, hanem a paraméteresbe, induló könyvtárnak meg mit kell megadni?

Moha

Quote from: TriviPróbáld ki, takarítsd le az ikonokat az asztalodról, és nézd meg ;)
Én általában olyan wallpapert használok, amin elférnek az ikonok, anélkül, hogy eltakarnák a lényeget. ;)
Quote from: Blimpnem ismerték a hosszú-jobb-klikk a file-on 'parancsikon létrehozás' menüpontot
És a windows menü billentyût sem? Azzal is feljön ugyanaz. :)
Quote from: zsozsoUh azthittem az ilyen alap "trukkoket" mindenki ismeri :o
Parameterek koze: ?"%P%O.%E" -sid 0 -aid 1
Ilyenkor feldob 1 ablakot es meg tovabbi opciokat is hozzairhatsz ;)
Kerdojel nelkul meg defaultbol elinditja.
Ezzel kapcsolatban csak ismételni tudom Blimpet. Te egy zseni vagy!!! Eddig én is ugyanúgy félméretre raktam a commandert, mint Blimp. De most megvilágosodtam, hála neked! :merci:
Blimp, te meg a számból vetted ki a szót! :D
Quote from: Itachimásböngészõt se tudok leszedni, mert a google nem mûxik
Egy javaslat: Firefox :)

Fazék

#1859
Quote from: TriviÉn nem a parancs sorba írtam, hanem a paraméteresbe, induló könyvtárnak meg mit kell megadni?
egyetlen egy darab pontot, ezt ni:  .  <-- aztat ott :) és pont. (ezzel jelzed számára, hogy az aktuális könyvtárban ügyködjön :))

edit:
Quote from: MohaÉs a windows menü billentyût sem? Azzal is feljön ugyanaz.
azt sem ismerték, mármint pontosabb a 'nem használták' kifejezés :) amúgy én is inkább a windows-menü billentyût használom, jóval gyorsabb :)