Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: TriviEz elég kimerítõ volt, köszi :)
Akkor az elsõ, mert õszintén szólva a böngészés nem olyan lassú, hogy nagyobb cache kelljen hozzá. Az 1. változat még olcsóbb is ráadásul :)
viszont ha már notebook-ról van szó, azt is figyelembe kell venni, hogy egy 7200-asnak nagyobb a fogyasztása, mint az 5400-asnak, vagyis kevesebb ideig bírja majd aksival... :)

.Attila

Quote from: Blimpviszont ha már notebook-ról van szó, azt is figyelembe kell venni, hogy egy 7200-asnak nagyobb a fogyasztása, mint az 5400-asnak, vagyis kevesebb ideig bírja majd aksival... :)
Fogyasztás nem szempont, csak a teljesítmény ;) Nem szeretem aksiról használni (eleve leveszi a proci meg egyéb részek teljesítményét).

Cobra

Trivi, az Mplayerhez visszatérve, lehet, hogy az ékezetes könyvtárak zavarnak be.
HDD-bõl én is inkább a 7200-asat javaslom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Egy kérdés a Chello-sokhoz:
Mennyire figyeli a UPC, hogy le van-e osztva a net?
Mert összeraktam routernek egy gépet és már minden kész is volna, csak nem vagyok még 100% a dologban, hogy belevágjak.
Van valakinél hasonló rendszer (ahol pl egy számítógép a router és nem egy egyszerû hálózati eszköz)? Örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait.

Elõre is köszi.
Moha.

Fazék

Quote from: MohaEgy kérdés a Chello-sokhoz:
Mennyire figyeli a UPC, hogy le van-e osztva a net?
Mert összeraktam routernek egy gépet és már minden kész is volna, csak nem vagyok még 100% a dologban, hogy belevágjak.
Van valakinél hasonló rendszer (ahol pl egy számítógép a router és nem egy egyszerû hálózati eszköz)? Örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait.

Elõre is köszi.
Moha.
nálam ADSL privát van és router (bár általában csak 1 gépet használok úgyis, szóval még ha büntetnének is szemétség lenne) de eddig semmit nem próblémáztak. annyi bajom van, hogy mióta átállítgattam a router-t, dhcp kikapcs satöbbi, kb 24 óránként ha jól sejtem bontás és re-connect-nél egyszerûen leáll a gépeken a net, a router pedig azt jelzi, hogy connected, és a disconnect parancsra se reagál, csak áramtalanítás után áll helyre a lelkivilága... :confused:
egy barátoméknál is router-en keresztül megy az ADSL, nekik se volt semmi problémájuk belõle. kábelrõl viszont nincs tapasztalatom, szóval gondolom nem sokat segítettem :D

.Attila

Ugyan én nem vagyok járatos a témában, de honnan látná a UPC/Axelero, hogy neked több gép van csatlakoztatva a netre routeren keresztül? A routernek egy ip címe van, arra küldi, ill. onnan fogadja az adatot a szolgáltató, a többi már a router dolga, arról a szolgáltató nem tud. Vagy mégis? :confused:

Marfy

Quote from: MohaMennyire figyeli a UPC, hogy le van-e osztva a net?
Mibõl tudják észrevenni hogy osztva van a net?

Xipe

Quote from: TriviUgyan én nem vagyok járatos a témában, de honnan látná a UPC/Axelero, hogy neked több gép van csatlakoztatva a netre routeren keresztül? A routernek egy ip címe van, arra küldi, ill. onnan fogadja az adatot a szolgáltató, a többi már a router dolga, arról a szolgáltató nem tud. Vagy mégis? :confused:


arrol mar nem, mivel a router osztja el a jelet 2 v tobb fele.
akkor tudna rola ha sorba lennenek kotve a gepek egymassal.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Kösz a tippeket.
Annyira nem ismerem az IP routing mélységeit, de azt tudom, hogy - elvileg - a UPC minden küldött és fogadott IP csomag fejlécét eltárolja.
Bár ha jól sejtem az IP fejlécben nincs benne a helyi gép MAC azonosítója, csak a routeré, igaz?
Proxy-t nem használok amúgy (a proxy általában a HTTP kérésben leadja a "forwarded to" mezõben, hogy hova megy tovább a csomag - ez viszont az IP fejlécében nincs benne, igaz?)
A kábeles netnél nincs ez a 24 óránkénti bontás, viszont azt tudják figyelni esetleg, hogy mennyi ideig aktív a kapcsolat. A router ugyanis valsz'leg 0-24 fog menni, eddig viszont csak olykor-olykor hagytam éjszakára bekapcsolva a gépet.
Az is igaz viszont, hogy mikor lent voltak kábelmodemet cserélni, a fikckó észrevette a helyi hálós HUB-ot, de mondtam, hogy nincs leosztva a net, és ennyivel el lett intézve...
Mindegy. Ha minden jól megy, holnap beállítom.

Xipe

Quote from: MohaKösz a tippeket.
Annyira nem ismerem az IP routing mélységeit, de azt tudom, hogy - elvileg - a UPC minden küldött és fogadott IP csomag fejlécét eltárolja.
Bár ha jól sejtem az IP fejlécben nincs benne a helyi gép MAC azonosítója, csak a routeré, igaz?
Proxy-t nem használok amúgy (a proxy általában a HTTP kérésben leadja a "forwarded to" mezõben, hogy hova megy tovább a csomag - ez viszont az IP fejlécében nincs benne, igaz?)
A kábeles netnél nincs ez a 24 óránkénti bontás, viszont azt tudják figyelni esetleg, hogy mennyi ideig aktív a kapcsolat. A router ugyanis valsz'leg 0-24 fog menni, eddig viszont csak olykor-olykor hagytam éjszakára bekapcsolva a gépet.
Az is igaz viszont, hogy mikor lent voltak kábelmodemet cserélni, a fikckó észrevette a helyi hálós HUB-ot, de mondtam, hogy nincs leosztva a net, és ennyivel el lett intézve...
Mindegy. Ha minden jól megy, holnap beállítom.

igazabol a szereloembert nem nagyon erdekli a dolog.
volt olyan ismerosom aki megkerte ra kosse be neki a routert.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipeigazabol a szereloembert nem nagyon erdekli a dolog.
volt olyan ismerosom aki megkerte ra kosse be neki a routert.
nekem meg pont a szerelõ javasolta a routert-t és mondta hogy úgyse tudják észrevenni, max ha kijönnek a lakáshoz, akkor meg legfeljebb nem engedem be õket, amíg eltûntetem a nyomokat... :)

Xipe

Quote from: Blimpnekem meg pont a szerelõ javasolta a routert-t és mondta hogy úgyse tudják észrevenni, max ha kijönnek a lakáshoz, akkor meg legfeljebb nem engedem be õket, amíg eltûntetem a nyomokat... :)


igen, en is harom gep utan huzigalom allandoan a CAT-5 kabeleket ha jon az UPC's neni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

Nézzétek csak meg, hogy külön IP-nek látszanak kívülrõl a külön gépek!
Nekem még a virtuális gépen futó Debian is külön IP-t kapott, amikor azon keresztül neteztem.
Namost ezeket az IP-ket nem a routeretek adja, szóval a szolgáltatónak tudnia kell róla.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: zsozsoTalan probald meg atrakni masik dirbe pl c:\emplojer hatha az a baja.
Nem segített :comp:
Lesz itt format c: de rendesen :bsd: Csak kapjam vissza cd-met.

.Attila

Megint egy technikai kérdésem lenne:
Van vkinek Airplus technológiás D-Link wlan-ja? Vagy ismeri? Nálam a router és a wlan is airplus-os, ami azt jelenti, hogy 22 mbit-en is megy elvileg, nem csak 11 mbit-en. Ennek ellenére mégiscsak 11-en megy, pedig a config 22-re van beállítva.

.Attila

Na, postoljon már vki ide, mert még a végén floodolni fogok :)
A lényegre térve: nem szeretem, ha a desktopomon ikonok vannak, egyet viszont az istenért sem tudok letakarítani, ez pedig a lomtár. Az asztal beállításainál lehet választani, hogy "Asztalon lévõ ikonok testreszabása" vagy mi. Ott mindent el lehet tûntetni, csak a lomtárat nem. Hogyan lehet leimádkozni az asztalról? A miatyánk nem segít :D

Xipe

Quote from: TriviNa, postoljon már vki ide, mert még a végén floodolni fogok :)
A lényegre térve: nem szeretem, ha a desktopomon ikonok vannak, egyet viszont az istenért sem tudok letakarítani, ez pedig a lomtár. Az asztal beállításainál lehet választani, hogy "Asztalon lévõ ikonok testreszabása" vagy mi. Ott mindent el lehet tûntetni, csak a lomtárat nem. Hogyan lehet leimádkozni az asztalról? A miatyánk nem segít :D


szerintem sehogy, szerintem max lathatatlanna tudod tenni, vagy kiszeded az ikon-t.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: TriviNa, postoljon már vki ide, mert még a végén floodolni fogok :)
A lényegre térve: nem szeretem, ha a desktopomon ikonok vannak, egyet viszont az istenért sem tudok letakarítani, ez pedig a lomtár. Az asztal beállításainál lehet választani, hogy "Asztalon lévõ ikonok testreszabása" vagy mi. Ott mindent el lehet tûntetni, csak a lomtárat nem. Hogyan lehet leimádkozni az asztalról? A miatyánk nem segít :D
Úgy tudom nem lehet eltüntetni, de esetleg kicserélheted az ikont egy "üres ikonra". Akkor nem látszik. Bár ez elég favágó megoldás.  :eeek:
Biztos mondanak okosabbat.  :rolleyes:

edit: Xipe-al nem lehet versenyezni  :_piszka:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: Djinnedit: Xipe-al nem lehet versenyezni  :_piszka:

Piszkaljal csak Djinn.
Tetszik a figyelmed.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Marfy

#1909
Quote from: TriviNa, postoljon már vki ide, mert még a végén floodolni fogok :)
A lényegre térve: nem szeretem, ha a desktopomon ikonok vannak, egyet viszont az istenért sem tudok letakarítani, ez pedig a lomtár. Az asztal beállításainál lehet választani, hogy "Asztalon lévõ ikonok testreszabása" vagy mi. Ott mindent el lehet tûntetni, csak a lomtárat nem. Hogyan lehet leimádkozni az asztalról? A miatyánk nem segít :D
Próbáld az üdvözlégy máriát :). látod megy ez

 Ha nem szeretnénk az Asztalon látni a Lomtár ikonját, töröljük a REGEDIT-tel az alábbi kulcsot. Hogy késõbb vissza tudjuk állítani, készítsünk a kulcsról egy biztonsági mentést, ehhez a bejegyzésen klikkeljünk jobb gombbal, majd válasszuk az exportálás pontot. HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Classes\ CLSID\ {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

nem próbáltam úgyhogy nem biztos hogy müxik.
Edit: Kipróbáltam és nekem jó volt, remélem te is sikerrel jársz.

Fazék

Quote from: TriviMegint egy technikai kérdésem lenne:
Van vkinek Airplus technológiás D-Link wlan-ja? Vagy ismeri? Nálam a router és a wlan is airplus-os, ami azt jelenti, hogy 22 mbit-en is megy elvileg, nem csak 11 mbit-en. Ennek ellenére mégiscsak 11-en megy, pedig a config 22-re van beállítva.
nekem D-Link wlan van, 11 mbit-es és nekem se hozza a max-ot, de azért többet a felénél. nincs bekapcsolva véletlenül wep vagy micsoda titkosítás? ha jól tudom, az kb felezi a teljesítményt, vagy vmi ilyesmit olvastam anno, de nem értek a témához, szóval nyugodtan javítsatok ki.
Quote from: TriviNa, postoljon már vki ide, mert még a végén floodolni fogok :)
A lényegre térve: nem szeretem, ha a desktopomon ikonok vannak, egyet viszont az istenért sem tudok letakarítani, ez pedig a lomtár. Az asztal beállításainál lehet választani, hogy "Asztalon lévõ ikonok testreszabása" vagy mi. Ott mindent el lehet tûntetni, csak a lomtárat nem. Hogyan lehet leimádkozni az asztalról? A miatyánk nem segít :D
erre már egyszer válaszoltam itt. remélem segít rajtad. :)

.Attila

Quote from: Blimpööö.. most lehet hogy nem mondok túl nagy újdonságot, de próbáltad már, hogy asztalon jobb-klikk azon belül 'ikonrendezés szempontja' ott pedig az 'asztali ikonok megjelenítése' mellõl kiveszed a pipát?  (és így mellesleg az a ronda lomtár ikon is eltûnik )
én ezt használtam, amikor olyan wallpaper-em volt, hogy full-ban kellett látnom mindenképpen

és amikor használni akarod az asztalon lévõ ikonokat, akkor egyszerûen "visszapipálod" az opciót
Ez valóban eltûnteti az összes ikont, ám a hátterem iszonyat pixeles lesz tõle. Hogy hogyan hozza össze azt, hogy az ikonok eltûntetése mellett pixeles lesz a háttér, az számomra rejtély.
Egyelõre annyit csináltam, hogy a lomtár ikon helyére egy üres ikont raktam, viszont a lomtár neve ettõl még nem tûnik el. Hülye winfos.

Fazék

Quote from: TriviEz valóban eltûnteti az összes ikont, ám a hátterem iszonyat pixeles lesz tõle. Hogy hogyan hozza össze azt, hogy az ikonok eltûntetése mellett pixeles lesz a háttér, az számomra rejtély.
most hogy mondod, tényleg ezt én is tapasztaltam... viszont tudom nem a legjobb, de megoldás a problémára, ha átméretezed a desktop-od méretére a képet, és akkor már nem fogja rontani a minõségét, mert én úgy tapasztaltam, hogy csak a desktop-méretnél nagyobb háttérképek esetén romlik a minõség. hogy pontosan mitõl, azt én se értem, de nekem így rendesen mûködik. próbáld ki sztem, ha nem túl gyakran váltogatod a háttért, akkor nem olyan vészes 1-1 képet átméretezni sztem :)

Djinn

#1913
Quote from: TriviEz valóban eltûnteti az összes ikont, ám a hátterem iszonyat pixeles lesz tõle. Hogy hogyan hozza össze azt, hogy az ikonok eltûntetése mellett pixeles lesz a háttér, az számomra rejtély.
Egyelõre annyit csináltam, hogy a lomtár ikon helyére egy üres ikont raktam, viszont a lomtár neve ettõl még nem tûnik el. Hülye winfos.
Kukán jobb gomb -> Properties -> Recycle Bin Itt lehet változtatni a Title-t.
De nem tudom vannak-e következményei.  :eeek:
Lehet, hogy ezzel valami elxaródik, Nem tudom...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Marfy

ÁÁÁ kitöröltem a Registry-ból azt a sort és most meg nem birom visszahozni a lomtárat :comp: , de viszont tutira mûködik és még pixeles sem lesz a kép ;).

.Attila

Quote from: Blimpmost hogy mondod, tényleg ezt én is tapasztaltam... viszont tudom nem a legjobb, de megoldás a problémára, ha átméretezed a desktop-od méretére a képet, és akkor már nem fogja rontani a minõségét, mert én úgy tapasztaltam, hogy csak a desktop-méretnél nagyobb háttérképek esetén romlik a minõség. hogy pontosan mitõl, azt én se értem, de nekem így rendesen mûködik. próbáld ki sztem, ha nem túl gyakran váltogatod a háttért, akkor nem olyan vészes 1-1 képet átméretezni sztem :)
Csakhogy nálam a desktop a nagyobb jóval :)
Melyik az a sor Noki?

Marfy

Quote from: TriviMelyik az a sor Noki?
Elég ha a Regedit keresõjébe ezt: {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} beírod az kikeresi és csak simán letörlöd.
Utnánna megfogod a Lomtárat és Del és vót nincs :).
De vissza nem tudom hogy jön ne is kérdezd ezzel még én is gondban vagyok. :)

Djinn

Quote from: NokiÁÁÁ kitöröltem a Registry-ból azt a sort és most meg nem birom visszahozni a lomtárat :comp: , de viszont tutira mûködik és még pixeles sem lesz a kép ;).
Én meg kitöröltem a Titlet ott ahol írtam és azt nem tudom visszahozni.
De egyébként nekem is eltünt  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Marfy

Quote from: DjinnÉn meg kitöröltem a Titlet ott ahol írtam és azt nem tudom visszahozni.
De egyébként nekem is eltünt  :)
Ha sikerül vissza hozni szólj ;), vagy örökre lomtár nélkül maradok. :)

Djinn

Quote from: NokiHa sikerül vissza hozni szólj ;), vagy örökre lomtár nélkül maradok. :)
Nem én nem nyúltam a regedit-be bele.
Ezt csináltam. De mindegy mert mûködik, csak nincs neve. Kuka van de nincs alatta név.  :rolleyes:
Hogy b***ázok én mikor valaki ilyen jellegû hibával nyaggat. Erre én is ezt csinálom  :rotflol:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"