Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Ekuseru

Chronos a WTF-t most arra érted, hogy nem tudod a választ vagy nem érted a kérdést?
日本 - 中國 - 한국

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
Chronos a WTF-t most arra érted, hogy nem tudod a választ vagy nem érted a kérdést?
Értem a kérdést, sõt tudom a választ is.;)
Csak azért írtam hogy wtf, mert elõször nem tudtam hogy mit akarsz ezzel kérdezni.
Ha már egy fájl nagyon végén jársz, és már csak pár 100 kb van hátra, akkor az emberek többsége lelép, megesik hogy az összes.
Ilyenkor átállnak olyan embernek feltölteni, aki még nem jutott el idáig...
Tehát várnod kell, amíg valaki ki nem egészíti a maradék résszel.
Sajnos ez van.:rolleyes:
Egyébként sokan szóltak már a dev-eknek hogy ezt javítsák ki, szóval elõbb-utóbb ezt is kijavítják majd.:D
Remélem segítettem.

CHRONOS

Ekuseru

日本 - 中國 - 한국

paTKany

QuoteOriginally posted by belabacsi
Gondolt egyet és nem akarja felismerni a cd-rom-omat és az írómat, és nem tudom mért. Ha belépek az eszközkezelõbe akkor látom, hogy ott van az a kics **** felkiáltójel mindkét romom inkonjánál. Ha rákkantitok valamelyikre (megnézem a tulajdonságait) Akkor ezt a szöveget írja ki:
"A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztõprogramot. Az eszközillesztõ sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)"
Nem értem. Fogalmam sincs, hogy miért nem ismeri fel õket:(:(:(:(:( Nemtom mióta van ez így kb az óta, hogy feltettem az e-mule-t, de ez nembiztos. Tegnap reggel még tuti, hogy jó volt. Lehet, hogy vírusos a gépem???:confused:

Láttam már hasonlót ott az össze-vissza egymásra installált CD író programok vágták haza a registry-t (mindegyik azt hiszi, hogy az író "csak az övé", de leginkább az Adaptec Easy-CD Creator és az IstantCD/DVD). Arra ez volt a megoldás:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;314060

belabacsi

QuoteOriginally posted by paTKany
Láttam már hasonlót ott az össze-vissza egymásra installált CD író programok vágták haza a registry-t (mindegyik azt hiszi, hogy az író "csak az övé", de leginkább az Adaptec Easy-CD Creator és az IstantCD/DVD). Arra ez volt a megoldás:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;314060

Thx, de nem ez volt a hiba hiszen csak egy cd író ptogram nevezetesen a Nero volt fenn a gépen. A Próbléma megoldódott egy jókora reinstallálás után, most ideiglenesen 98 van fenn hétvégéig mert akkor érkezika z xp. Tudom, hogy ezelõtti valahanyadik üzenetembe azt írtam, hogy elegem van awindowsból, de rájöttem, hogy nincs még egy ilyen oprendszer ami ennyi drivert támogat illetvea játékok szinte csak ezt viselik el és szuinte minden erre az oprendszerre van kihegyezve a világhálón meg mindenütt.

belabacsi

Mit jelent az, hogy  az E-mule-ban a forgalom ablakban a letöltés alatt álló fajl neve elõtt ott egy felkiáltójel?

Chronos

QuoteOriginally posted by belabacsi
Mit jelent az, hogy  az E-mule-ban a forgalom ablakban a letöltés alatt álló fajl neve elõtt ott egy felkiáltójel?
Nem felkiáltójel, hanem egy "i" betű, ami annyit tesz, hogy információ...;)
Ezek felhasználók által írt megjegyzések a fájlhoz.
Ha zöld az i betű, akkor az adott felhasználótól magas osztályzatot kapott, akkor a felhasználó meg volt elégedve a fájllal.
Tehát a piros i betű értelemszerűen az alacsony osztályzatot jelöli.
Egyébként nem mindig gond, hogy piros betű van előtte, láttam már ilyet is, hogy 700 MB-os DVDrip azért kapott 1-es osztályzatot, mert az adott felhasználó utálta azt az animét.:rolleyes:
Tehát mindenképpen olvasd el ezeket az információkat, mert pl: arra is figyelmeztethetnek, hogy a fájl sérült, stb...

CHRONOS

belabacsi

QuoteOriginally posted by Chronos
Nem felkiáltójel, hanem egy "i" betű, ami annyit tesz, hogy információ...;)
Ezek felhasználók által írt megjegyzések a fájlhoz.
Ha zöld az i betű, akkor az adott felhasználótól magas osztályzatot kapott, akkor a felhasználó meg volt elégedve a fájllal.
Tehát a piros i betű értelemszerűen az alacsony osztályzatot jelöli.
Egyébként nem mindig gond, hogy piros betű van előtte, láttam már ilyet is, hogy 700 MB-os DVDrip azért kapott 1-es osztályzatot, mert az adott felhasználó utálta azt az animét.:rolleyes:
Tehát mindenképpen olvasd el ezeket az információkat, mert pl: arra is figyelmeztethetnek, hogy a fájl sérült, stb...

CHRONOS

Thx

Ekuseru

Chronos!

Két újabb eMule-s kérdés :D :

1. Mit jelentenek a szinek a fájloknál?
2. Miért nem engedi a maximális le/feltöltési sebesség beállitását?
(le 48-ból csak 32-t enged / fel 12-bõl csak 8-at)
日本 - 中國 - 한국

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
Chronos!

Két újabb eMule-s kérdés :D :

1. Mit jelentenek a szinek a fájloknál?
2. Miért nem engedi a maximális le/feltöltési sebesség beállitását?
(le 48-ból csak 32-t enged / fel 12-bõl csak 8-at)
Az Emule oldalán lévő FAQ-ban leírtak mindent részletesen, de ha már itt vagyok:;)

1.Minél sötétebb kék a fájl mellett lévő csík, annál több embernek van meg teljesen a fájl. Ha zöld a csík az azt jelenti, hogy a fájl letöltődött teljesen, ha pedig piros, akkor nincs rá forrás.
Tehát mondjuk valakiknek megvan teljesen a fájl, akkor annál sötétebb kék lesz a csík, ha pedig mondjuk hiányzik valakinek egy rész, és ez a többieknek is hiányzik, akkor lehet benne piros "folt" is...

2. Nem engedi? :confused:
Nekem engedte, szerintem nézd meg a kapcsolatokról kimentett képemet, azon rajta van a kapacitás és a korlát.
Én mindkettőt azonos értékekre állítottam be. (pl: te állítsd be mindkettőt 48/12-re)

Nem hiszem hogy nem engedné, mert nekem is először 384/64-es netem volt, és nekem engedte az 50/10-et.
Ha valami mégse működne, akkor szólj...

CHRONOS

Ekuseru

furcsa mert 50-re engedte átállitani a letöltési sebességet, de a "hivatalos" max-ra (48-ra) nem :)
viszont most "felpörgött" 40-re a sebesség pedig eddig csak 20-25-el akaródzott menni
:hopp:
日本 - 中國 - 한국

ArchElf

QuoteOriginally posted by Chronos
Nem felkiáltójel, hanem egy "i" betű, ami annyit tesz, hogy információ...;)
Ezek felhasználók által írt megjegyzések a fájlhoz.
Ha zöld az i betű, akkor az adott felhasználótól magas osztályzatot kapott, akkor a felhasználó meg volt elégedve a fájllal.
Tehát a piros i betű értelemszerűen az alacsony osztályzatot jelöli.
Egyébként nem mindig gond, hogy piros betű van előtte, láttam már ilyet is, hogy 700 MB-os DVDrip azért kapott 1-es osztályzatot, mert az adott felhasználó utálta azt az animét.:rolleyes:
Tehát mindenképpen olvasd el ezeket az információkat, mert pl: arra is figyelmeztethetnek, hogy a fájl sérült, stb...

CHRONOS
Azt nem tudod véletlenül, hogy én (vagy akárki más), hogy tudok ilyen infókat hozzáadni a fájlhoz?
Volt már szerencsém egy két sz@rhoz, és közkinccsé tenném...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
furcsa mert 50-re engedte átállitani a letöltési sebességet, de a "hivatalos" max-ra (48-ra) nem :)
viszont most "felpörgött" 40-re a sebesség pedig eddig csak 20-25-el akaródzott menni
:hopp:
:jee:!!

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Azt nem tudod véletlenül, hogy én (vagy akárki más), hogy tudok ilyen infókat hozzáadni a fájlhoz?
Volt már szerencsém egy két sz@rhoz, és közkinccsé tenném...

AE
Rámész a megosztás menüre, kijelölöd a fájlt, és jobb klikkre kijön ez a menü:
Itt értelemszerûen a "Fájl megjegyzéseinek megváltoztatása" menüpontra kell kattintani...

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Azt nem tudod véletlenül, hogy én (vagy akárki más), hogy tudok ilyen infókat hozzáadni a fájlhoz?
Volt már szerencsém egy két sz@rhoz, és közkinccsé tenném...

AE
És íme a megjegyzés menü:;)

Itt lehet megjegyzést írni, és értékelést adni a fájlhoz...

CHRONOS

Chronos

Nem tudom, hogy csak nekem mûködik-e így, de az FTP szokatlanul lassú ma. (meg már tegnap este is észleltem ezt a problémát)
Ez abban nyilvánul meg hogy a megszokott 65-68 Kb helyett most alig akar 6 kb-al menni...:(

CHRONOS

Rhyagelle

Nekem is ez van már írtam a shoutboxban. :( Bár most 13k val megy szval még gyorsnak is nevezhetem :)
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

zsozso

Hát srácok fingom sincs mi lehet minden lassú http ftp ssh alig jön nekemis imo ****ozik a benti háló -__-
Bár most beszéltem a rencergazdival és aztmondja neki jó ...
Death is the only redemption

zsozso

Death is the only redemption

zsozso

Újjabb fejlemények:

"Haho!
nem kell aggodni, en vagyok, visszaallitom, csak a kulfoldi packet
lossok utan nyomozok, es kellett a routren a cpu ido...
Szaki"

Remélem mostmár helyrejön.
Death is the only redemption

emperor

Nekem a TEST EVA 2003-kal lenne gondom, pontosabban az Xvid-sel egyenlõre (a másik még jön le). Remeg a kép, megy csak nem folyamatosan és remegve. Az Xvid codec nem segített... vagy melyiket kéne fõltenni?:confused:
Loyalty Never Dies


    zsozso

    QuoteOriginally posted by emperor
    Nekem a TEST EVA 2003-kal lenne gondom, pontosabban az Xvid-sel egyenlõre (a másik még jön le). Remeg a kép, megy csak nem folyamatosan és remegve. Az Xvid codec nem segített... vagy melyiket kéne fõltenni?:confused:
    Használj mplayert azzal nemremeg ;)
    Death is the only redemption

    zsozso

    Mostmár eléggé helyrejött a sebesség.
    Death is the only redemption

    emperor

    QuoteOriginally posted by zsozso
    Használj mplayert azzal nemremeg ;)

    Mplayer? Azt nem ismerem. Tudsz esetleg egy linket hozzá?:)
    Loyalty Never Dies


      zsozso

      QuoteOriginally posted by emperor
      Mplayer? Azt nem ismerem. Tudsz esetleg egy linket hozzá?:)

      Már hogyne tudnék:
      http://usteam.uw.hu/forum/search.php?
      Death is the only redemption

      emperor

      #295
      QuoteOriginally posted by zsozso
      Már hogyne tudnék:
      http://usteam.uw.hu/forum/search.php?

      Kössz...:D
      De azzal sem lett jobb, viszont a DivX-s megy...
      Milyen Codec kell ahhoz az Xvid-hez?
      Loyalty Never Dies


        McDouglas

        QuoteOriginally posted by emperor
        Kössz...:D
        De azzal sem lett jobb, viszont a DivX-s megy...
        Milyen Codec kell ahhoz az Xvid-hez?

        Hmm, mplayerrel se?!

        Mien gepen nezed te ezt a videot? Mert xvid-nek erosebb vas kell kicsivel mint divx-nek, lehet ez a problema. Amugy nalam nem jelentkezik az altalad leirt jelenseg.
        Kukorica Rox ^^

        emperor

        QuoteOriginally posted by McDouglas
        Hmm, mplayerrel se?!

        Mien gepen nezed te ezt a videot? Mert xvid-nek erosebb vas kell kicsivel mint divx-nek, lehet ez a problema. Amugy nalam nem jelentkezik az altalad leirt jelenseg.

        2,20 GHz
        512 MB RAM
        Ez kevés az Xvid-nek?
        SZerintem inkább codec...
        Loyalty Never Dies


          zsozso

          QuoteOriginally posted by emperor
          2,20 GHz
          512 MB RAM
          Ez kevés az Xvid-nek?
          SZerintem inkább codec...
          Milyen mplayerrel nézted te?_?
          Csakmert amit én mondtam az beépített codec ekkel rendelkezik ...
          Ezt nézd meg ...
          http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?postid=2904#post2904
          Death is the only redemption

          zsozso

          Death is the only redemption