Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: kikuchiyo1. Jól értem, hogy az ADSL úgy mûködik, hogy a szokásos telefonálás során kihasználatlanul hagyott magasabb frekvenciatartományban megy a digitális adat, és a szolgáltatótól kapott doboz nem tesz mást, mint leválasztja ezt a magasabb frekvenciatartományt, így internetezés közben is lehet telefonálni, és nem kell a telefonos kapcsolatért külön idõarányosan fizetni (és a forgalomtól sem függ a havidíj)?
Pontosan. A telefonkábelt használja, de nem a telefonos rendszeren megy, ergo mellette ugyanúgy megy a telefon, nincs plusz számla.
QuoteHa én bemegyek egy random számtechboltba, és veszek egy hálózati kártyát, az megfelelõ lesz?
Tökéletesen. Szinte mindegy, hogy milyen hálókártyát veszel, lényeg, hogy a gépbe be tudd rakni, és legyen hozzá driver. Egy olcsó mezei Realtek is megteszi. A szolgáltató képes 6-7 ezret is legombolni egy kártyáért, boltban meg max 2-ért megkapod. :rolleyes:
QuoteMásrészt ez a PPP over Ethernet router mire is jó egyátalán?
Elosztja a netet több gép között. Az ADSL esetében asszem nem illegális a házon (cégen) belüli elosztás. Amúgy a feladatot egy kimustrált régi számítógéppel is meg lehet oldani.
QuoteMilyen (lehetõleg ingyenes, vagy minél olcsóbb, de lehetõleg minél jobb) tûzfalprogramot tudtok ajánlani?
A Zonealarm -ot tudom mondani, bár asszem, hogy céges használatra az sem ingyenes.
Ha egy olcsó és tényleg nagytudású tûzfalat szeretnél, akkor egyértelmûen az Outpost a legjobb választás: nagyon részletesen konfigurálható, van benne "tanító" funkció és egy kis használat után elég jól el lehet boldogulni vele. El is rejthetõ a háttérbe, ha nem szeretnéd, hogy piszkáljanak a beállításain. :)
Van itthoni viszonteladója, és céges licensz esetén 10000 ft-ba kerül gépenként, ami annyira azért nem sok.
De ha tényleg olcsón akarod megúszni, rakj fel Linuxot. :p

Fazék

Quote from: kikuchiyo1. Jól értem, hogy az ADSL úgy mûködik, hogy a szokásos telefonálás során kihasználatlanul hagyott magasabb frekvenciatartományban megy a digitális adat, és a szolgáltatótól kapott doboz nem tesz mást, mint leválasztja ezt a magasabb frekvenciatartományt, így internetezés közben is lehet telefonálni, és nem kell a telefonos kapcsolatért külön idõarányosan fizetni (és a forgalomtól sem függ a havidíj)?
Jól hangzó összefoglalás, bólintok rá egyet. :haha:
Quote from: kikuchiyo2. Elvileg az ADSL végberendezés és a számítógép összekapcsolására egy Ethernet hálózati csatoló szolgál. (Vagy nem?)
A roncsban, ahová az internetet telepíteni fogjuk, nincs hálózati kártya.
A szolgáltató felajánlja, hogy ad Ethernet kártyát, vagy külsõ adaptert, vagy PPPoE routert, ám ekkor ezért külön szervízdíjat kell fizetni.
Ha én bemegyek egy random számtechboltba, és veszek egy hálózati kártyát, az megfelelõ lesz? Illetõleg milyet vegyek, hogy megfelelõ legyen?
Másrészt ez a PPP over Ethernet router mire is jó egyátalán? Mert meglehetõsen borsos ára van. Tippem az, hogy ez akkor kell, ha több gép között szeretném megosztani az internetet, de én ezt (egyelõre) nem akarom. Vagy ez (a megosztás) illegális?
Akármilyen hálókártyát bemész egy boltba max 2-3e Ft-ért veszel egyet (csak annyit kell tudnod PCI vagy esetleg 1000 éves ISA slot-okkal rendelkezik az alaplapod), mondjuk D-Link márka nem okozhat különösebb csalódást (csak router-ben) bár az is lehet hogy már az is fölöslegesen drága, van 1500-ért is hálókártya.
A router vagy akármi más segítségével történõ net-megosztás otthon privát adsl esetében általában nem teljesen legális, de úgyse törõdnek vele, nekem is meg haveroméknál is pont a beszerelõ javasolta a router-es megoldást.

Szóval semmiképpen sem érdemes a szolgáltatótól ezeket kérni, max úgy ha olcsón be is üzemelik, de különben inkább vegye meg magának az ember, jóval olcsóbban kijöhet így.

Quote from: kikuchiyo3. Vírusológiai és security fórumokban lehet olvasni olyasmit, hogy egy védtelen (azaz tûzfal nélküli) windows-os gépet felengedve az internetre perceken belül beszívhat a gyanútlan felhasználó egy-két férget, fõleg, ha win98 van a szóban forgó gépen.
Milyen (lehetõleg ingyenes, vagy minél olcsóbb, de lehetõleg minél jobb) tûzfalprogramot tudtok ajánlani? Figyelembe kell venni, hogy ez egy céges gép, azaz csak a jogtiszta megoldások jöhetnek szóba.
Illetõleg milyen megoldások vannak még? Hardveres tûzfal pl.?
Általában az ingyenes tûzfal-programoknál kikötik, hogy csak személyi használatra telepítheted, céges gépre nem, sejtésem szerint ZoneAlarm ingyenes verziójánál is így van + ZoneAlarmról elég sok rosszat hallottam, szóval én nem javasolnám. Amíg nem volt router, addig Kerio Personal Firewall -t használtam, elégedett is voltam vele.

Az IE-s ijesztegetés meg nagyon túlzás... Azzal is ugyanúgy lehet biztonságosan böngészni, amennyiben értelmesen járkál a net-en az ember, abban az esetben viszont ha tudatlanabb rokon is leül a géphez, akkor ugyebár javasolt lehet a Firefox, ami egyelõre biztonságosabbnak tûnik az ilyen emberek esetében...

Sinistro

Csak hogy én is írjak valamit:):

Quote from: kikuchiyo1. Jól értem, hogy...

Csatlakozom az elõttem szólókhoz :). Azért figyelj oda, hogy tényleg korlátlan ADSL-re fizess elõ, most már vannak olyan forgalomkorlátos (olcsóbb) csomagok is, ahol csak bizonyos adatmennyiség letöltéséig fizeted a meghatározott összeget, ha ezt túlléped, akkor rá kell fizetni a havi összegre.

Quote from: kikuchiyo2. Elvileg az ADSL végberendezés ...

A számítógépben kell lenni 1 Ethernet kártyának ahhoz, hogy csatlakozni tudj. Azonban évek óta a különbözõ alaplapgyártók olyan motherboard-okat adnak ki, amikre alapból rá van integrálva egy Ethernet-csatlakozó. Nálam ez pl. egy Realtek xyz Family Gigabit Ethernet, szerintem próbáld meg megnézni a feladatkezelõben, hogy nálad van-e hasonló. Ha igen, nem kell Ethetnet-kártyát venned. Remélhetõleg találsz majd ilyesmit, nagyon réginek kell lennie az alaplapodnak ahhoz, hogy ne legyen rajta.
Szükséged van még 1 Ethernet - modemre (routerre), ezt a szolgáltató (általában) ingyenesen biztosítja (olyan szolgáltatót válassz, aki ezt teszi).
Figyelj még arra a szolgáltatókeresésnél, hogy ne kérjenek bekötési díjat. Itt a nyár, mindenki tele van akciókkal, biztos találsz ilyet. Néhány szolgáltató sajnos még mindig fenntartja ezt az elavult szokást :(.
Ha Win 98 van a gépen, akkor fel még telepítened 1 software-t, hogy az op. rendszered felismerje, mit is szeretnél vele csinálni pontosan: ebbõl 2 féle van, ha jól emlékszem, WinPoet és a RasPPoE driver. A második szerintem jobb, letöltheted innen: http://raspppoe.com/RASPPPOE_098B.ZIP (Win98-hoz).
A megosztást nem tudom, de nekem a Drávanet RT.-nél van elõfizetésem, és õk elnézik, hogy 2 géprõl használja az ember a kapcsolatot. Mondjuk a honlapon nagy betûkkel kiírják, hogy nem lehet, de a fórumukban leírták, hogy két gépnél még elnézik a dolgot.
Aztán tessék sok animét letölteni!  :haha:

Moha

Quote from: Sinistropróbáld meg megnézni a feladatkezelõben, hogy nálad van-e hasonló. Ha igen, nem kell Ethetnet-kártyát venned. Remélhetõleg találsz majd ilyesmit, nagyon réginek kell lennie az alaplapodnak ahhoz, hogy ne legyen rajta.
Írta, hogy egy "roncs" géprõl van szó és nincs benne hálókártya.
Azon kívül pl. az én alaplapomon sincs hálókártya, pedig annyira nem is régi (Asus TUSL2-C P3-as kategóriájú lap) :p

dudu

lehet nem kéne ftpvel kapcsolatban kérdezõsködnöm nyilvános helyen, szóval ha ez már kilóg a "fû alól" akkor törlendõ.

wget-el szerenék filet leszedni ftprõl, de a semmi sem jön le. a parancs amit használtam a köv.: wget -c -g off "ftp://dudu:******@usteam.hu:31337/Anime/..." (nge lenne de kb 4 sor az egész az url jó ebben biztos vagyok)
ez a kimenet:
[INDENT]Logging in as dudu ... Logged in!
==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD /Anime/Neon Genesis Evangelion/Neon Genesis Evangelion 2003 (remastered)/TV Series ... done.
==> PORT ... done.    ==> RETR zx.eva.renewal.12.divx511.mkv ...
Error in server response, closing control connection.
Retrying.
[/INDENT]
és ez ismétlõdik vég nélkül.
ngreppel leszedtem a forgalmat tételesen de ettöl sem lettem okosabb:
[INDENT] 230 User dudu logged in...
#
T 192.168.0.13:44635 -> 193.202.89.3:31337 [AP]
  SYST..
#
T 193.202.89.3:31337 -> 192.168.0.13:44635 [AP]
  215 UNIX Type: L8..
#
T 192.168.0.13:44635 -> 193.202.89.3:31337 [AP]
  PWD..
#
T 193.202.89.3:31337 -> 192.168.0.13:44635 [AP]
  257 "/" is current directory...
#
T 192.168.0.13:44635 -> 193.202.89.3:31337 [AP]
  TYPE I..
#
T 193.202.89.3:31337 -> 192.168.0.13:44635 [AP]
  200 Type set to I..
#
T 192.168.0.13:44635 -> 193.202.89.3:31337 [AP]
  CWD /Anime/Neon Genesis Evangelion/Neon Genesis Evangelion 2003 (remastered)/TV Series..
#
T 193.202.89.3:31337 -> 192.168.0.13:44635 [AP]
  250 CWD command successful..
#
T 192.168.0.13:44635 -> 193.202.89.3:31337 [AP]
  PORT 192,168,0,13,128,53..
#
T 193.202.89.3:31337 -> 192.168.0.13:44635 [AP]
  200 PORT command successful..
#
T 192.168.0.13:44635 -> 193.202.89.3:31337 [AP]
  RETR zx.eva.renewal.12.divx511.mkv..
##
T 193.202.89.3:31337 -> 192.168.0.13:44635 [AP]
  425 Unable to build data connection: Connection refused..
[/INDENT]
szóval 425 a hibakód: rfc szabályban erre a:  425  Can't open data connection van megadva.

eddig jutottam magamtól. ha böngészõvel vagy mc-vel próbálok tölteni minden tökéletesen mûködik. Az ftp_v1 (anonim verzió) idelyén a wget is megbÍrkózott a problémával.

Moha

#2735
Quote from: dudu425 Unable to build data connection: Connection refused..
Itt a lényeg! Ez a hiba arra utal, hogy nem passzív módban próbál tölteni a program. Sajna wget-nél nem tudodm, hogy kell passzív módba kapcsolni, de mc-vel miért nem jó?

Edit: megvan: próbáld meg a wget-et a --passive-ftp kapcsolóval.
Így mûködnie kell, nálam legalább is megy. ;)

Alkyra

Quote from: BlimpÁltalában az ingyenes tûzfal-programoknál kikötik, hogy csak személyi használatra telepítheted, céges gépre nem, sejtésem szerint ZoneAlarm ingyenes verziójánál is így van + ZoneAlarmról elég sok rosszat hallottam, szóval én nem javasolnám. Amíg nem volt router, addig Kerio Personal Firewall -t használtam, elégedett is voltam vele.

Az IE-s ijesztegetés meg nagyon túlzás... Azzal is ugyanúgy lehet biztonságosan böngészni, amennyiben értelmesen járkál a net-en az ember, abban az esetben viszont ha tudatlanabb rokon is leül a géphez, akkor ugyebár javasolt lehet a Firefox, ami egyelõre biztonságosabbnak tûnik az ilyen emberek esetében...

Milyen rosszat hallotál a ZAról? Erre kíváncsi vagyok.

A másik az, hogy Blimpnek félig igaza van IE-vel kapcs.. Lehet azzal is biztonságosan böngészni.  :haha: Csak érteni kell hozzá.
Én egyb. azért használok ff-et mert itthon csak egy gép van 4 emberre(anyám, meg a 2 kistesó..) S azok eléggé hülyék ahhoz hogy letöltsenek egy vírust(mégha a ZA szól nekik akkor is...ugyanis nem tudnak angolul. :D :D )

Fazék

Quote from: AlkyraMilyen rosszat hallotál a ZAról? Erre kíváncsi vagyok.
Bevallom én csak egyszer használtam ZoneAlarm-ot, és egyszerûen nem volt szimpatikus a felülete, totál nagyzolós/felvágósnak tûnt az egész, elsõ ránézésre komoly programnak nem mondanám. Hát le is szedtem és maradt inkább a Kerio.

Hibákat, amiket hallottam fõleg ütközés téren említették, pl DC++ mellett anyázták többször is a ZA-t, a többi eset meg egyszerûen nem jut eszembe, csak sok helyrõl hallottam és ezzel el is vették tõle a kedvemet, hogy esélyt adjak a programnak. :)

syeren

Quote from: BlimpBevallom én csak egyszer használtam ZoneAlarm-ot, és egyszerûen nem volt szimpatikus a felülete, totál nagyzolós/felvágósnak tûnt az egész, elsõ ránézésre komoly programnak nem mondanám. Hát le is szedtem és maradt inkább a Kerio.

Hibákat, amiket hallottam fõleg ütközés téren említették, pl BCDC++ mellett anyázták többször is a ZA-t, a többi eset meg egyszerûen nem jut eszembe, csak sok helyrõl hallottam és ezzel el is vették tõle a kedvemet, hogy esélyt adjak a programnak. :)
Itt 3 gépen is ZA van és elég hatásos volt eddig. Én emellett DC-zek is.. Eddig nem volt vele probléma. Engem azért zavar egy kicsit, hogy állandóan rákérdez kiengedjen-e egy progit a netre (bár ez jó és be is lehet külön állítani). Én is hallottam már ütközésekrõl és pl. a BCDC++ telepítéskor kérte is, hogy szedjük le épp emiatt... De hagytuk és eddig még elvannak együtt....  :)

Pirula

Aki tudna nekem adni tippeket, tanácsokat, linkeket, tankönyvet, programot stb. hogy hogyan lehet elkészíteni egy az usteam fõoldalához hasonló oldalt az ne kíméljen. Html alapú oldalt készítettem már, de a php-hez meg hasonló nyalánkságokhoz lövésem sincsen. Ha jól látom azonban lehet sablonokat használni, le is szedtem egyet de még mindig nem értem hogy hogyan lehetne megoldani. Lehetõleg Dreamweaver MX alatt mûködõ dolgokat mondjatok inkább légyszi, mert azt szoktam használni, ott többé-kevésbé - inkább utóbbi - kiismerem magam.
Elõre is kösz!

Alkyra

Quote from: BlimpBevallom én csak egyszer használtam ZoneAlarm-ot, és egyszerûen nem volt szimpatikus a felülete, totál nagyzolós/felvágósnak tûnt az egész, elsõ ránézésre komoly programnak nem mondanám. Hát le is szedtem és maradt inkább a Kerio.

Hibákat, amiket hallottam fõleg ütközés téren említették, pl DC++ mellett anyázták többször is a ZA-t, a többi eset meg egyszerûen nem jut eszembe, csak sok helyrõl hallottam és ezzel el is vették tõle a kedvemet, hogy esélyt adjak a programnak. :)

Furcsa. Én is használok dc-t, de nekem semmi gondom nem volt vele.
Se install se használat. Az elején megkérdezte, hogy szabad-e kapcs. létrehoznia mondtam neki h igen s h jegyezze meg aztán kész.
Onnantól kezdve nem volt vele gond.
Nekem minden megy alatta... Mind1. Kinek mi. :D
Az a lényeg, h ne kerüljön spam + vírus a gépre oszt' jó van.
 :lul:

Fazék

Quote from: AlkyraFurcsa. Én is használok dc-t, de nekem semmi gondom nem volt vele.
Se install se használat. Az elején megkérdezte, hogy szabad-e kapcs. létrehoznia mondtam neki h igen s h jegyezze meg aztán kész.
Onnantól kezdve nem volt vele gond.
Nekem minden megy alatta... Mind1. Kinek mi. :D
Az a lényeg, h ne kerüljön spam + vírus a gépre oszt' jó van.
 :lul:
lehet hogy pont "buta júzer"-eket hallottam csak folyton panaszkodni ZA-ra :)
de nekem akkor is túl csicsás volt... amire még emlékszem a nagy számokkal kiírt másodpercenként 10-et ugró, nagyképû 'X támadás kivédve' felirat volt benne... :rolleyes: :)

Alkyra

Quote from: Blimplehet hogy pont "buta júzer"-eket hallottam csak folyton panaszkodni ZA-ra :)
de nekem akkor is túl csicsás volt... amire még emlékszem a nagy számokkal kiírt másodpercenként 10-et ugró, nagyképû 'X támadás kivédve' felirat volt benne... :rolleyes: :)

Nah az pl engem is PISZKOSUL zavar. Ki a jófenét érdekel, hogy te milyen ügyi vagy, meghogy mennyi támadást védtél ki. Tedd a dolgod és kész.

Xaga

Van egy olyan problémám hogy olyan emaileket kapok aminek a címzet részében nem is az ímél cimem van mégis megkapom de hogy. el tudja ezt vki nekem mondani?

Squall

Quote from: XagaVan egy olyan problémám hogy olyan emaileket kapok aminek a címzet részében nem is az ímél cimem van mégis megkapom de hogy. el tudja ezt vki nekem mondani?

Röhögni fogszt, de azért, mert freemail-es vagy...
Nemtom mit képesek kavarni azzal a szerencsétlen freemail-el, de mindenki kap ilyeneket...meg olyanokat, amikben a saját mail címe van, de a címzett meg esetlegesen ha adatokat közöl, az tök nem az övé...
Ha nincs kedved ilyen szemeteket kapni, akkor javaslom, h regelj máshova...jobbat nem tok...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

kikuchiyo

Köszönöm mindenkinek a válaszokat ADSL-ügyben.

Egy kérdés maradt nyitva: routert vegyünk-e vagy ne, vagy berheljek össze egy hardveres tûzfalat egy még roncsabb számítógép-dinoszaurusz (éppen akad otthon egy P1-es, amivel amúgy sem tudunk mit kezdeni) és egy célszerûen választott Linux- vagy BSD-distro felhasználásával?

Utóbbival kinek milyen tapasztalata van?
Az említett gyenge gép (P1, 16MB RAM, 1GB HDD, legalább 8 éves) alkalmas ilyesmire? Milyen linuxot vagy egyebet érdemes választani? Vagy nem éri meg fáradni vele, és inkább vegyünk egy gyári routert oszt kész?
(A cél ugye az, hogy egyszer kelljen beállítani, utána menjen magától stabilan úgy, hogy ne kelljen hozzányúlni, és persze lássa el a feladatát.)
Howto-kat, leírásokat és tanácsokat várok.
Failure is the default option

Dragon

Mennyi gépet akarsz ADSL-re kötni?
1: nyilvánvalóan nem kell plusz router
2: valószínûleg olyan modemet kapsz, amin van két csatlakozási pont, USB és UTP, az egyik gépet USB-vel, a másikat UTP-vel kötöd össze
3-4: szerintem ennyit ki tud szolgálni egy öregebb gép, de talán nem a legjobb megoldás egy "kezdõknek való" linux rá (pl. suse, vagy uhu) hanem ha routernek használod, akkor valami profibb linux kellene (mondjuk debian??) - habár ez csak magányvélemény
azt azért vedd figyelembe, hogy ebbe a gépbe is legalább annyi csatlakozó fog kelleni, ahány másikat rákötsz
4+: itt már mindenképp érdemesebb egy routert használni, már csak a csatlakozási pontok miatt
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Tyrael

Quote from: AlkyraValaki tudd egy magyar oldalt ahonnan lehet rendelni ps játékokat?(normálisan)
A Chrono Cross-t szeretném megvenni, de az 576ban nem árulnak, ebay-en van, de már csak 43 percig, amazonon pedig nem szállítanak ide magyarországra terméket. :)
HEeeelllpp meee!
en ugy tudom europaban nem jelent meg, es nem is fog.

Tyrael

Tyrael

#2748
Quote from: bpka0001. igen, többé-kevésbé így mûködik,
a fizetés a szolgáltatótól és a szerzõdésedtõl függ, de nem hinném, hogy bárhol létezne olyan, hogy a DSL kapcsolat idõtartamát percdíjban fizettetnék, legalábbis ilyenrõl még nem hallottam
2. legtöbb végberendezés egyben router is manapság, egy USB és egy UTP kábeles csatival, bármelyiket felhasználhatod, és gyakorlatilag a kettõt is egyszerre legtöbb esetben, habár ha végigolvasod majd a szerzõdést, az ilyesfajta megosztás nem engedélyezett (ezt az "üzleti csomag" keretein belül szokták engedélyzni)
3. mai ADSL routerekben van egy alap tûzfal, NAT, satöbbi, ettõl még javasolt egy a gépen futó tûzfal, olyan, ami tud programazonosítást és aszerint szûr
én a ZA-t szeretem, de van még egy rakat más, Moha biztos fog még ajánlani
manapsag mar minden otthoni csomagban engedelyezve van bizonyos feltetelekkel a megosztas.
adsl-nel mindenkeppen, de ugy tudom mar chello is nyitott eziranyban
csak hazon kivul nem oszthatod.

Iexplore: Activex-es es egyeb biztonsagi lyukak vannak meg benne szep szammal, en nem szeretem hasznalni. Ha csak megbizhato weblapokat akarsz nezegetni, akkor meg lehet biztonsagos is. De ha akar csak egyszer is elnezel valami crack/serial letoltos oldalra, mar tuti beszivsz par nyalanksagot. Persze ezek valamilyen szinten vedhetoek non-stop futo segedprogikkal (ad-aware tea-timer vagy valami ilyesmi nevu progija, meg van meg par hasonlo), de en ugy vagyok vele, hogy nem szivesen pazarolom ilyenre az eroforrast.

Tuzfal: ZoneAlarm-rol en sem rendelkezem sajat tapasztalattal, de eleg sok hozzaerto emberke panaszkodott ra. Amit en hasznalok: Sygate Personal Firewall Pro. Mindent tud, amit kell. Ki lehet engedni 1 progit egyszeri alkalomra/permanensen a netre, lehet engedelyezni/tiltani akar egyesevel a tcp/udp portokat. Lehet sajat forgalmi szabalyokat felallitani, van benne anti-hijjacking funkcio, ami megakadalyozza, hogy egyik progi egy masik "hatan" menjen ki a netre (pl. fertozott iexplore, stb). Amirol meg sok jot hallottam, az az Outpost, illetve a Kerio.

Router vs Linux szerver:
Attol fugg, mekkora lesz a halozat. Ha van elfekvo gep, akkor talan olcsobb az. Meg monitor sem kell neki sajat. Kell bele 2 halokari, egyikre bejon az adsl modembol a cuccos, masikon kimegy a switch-re. Vannak direkt ilyen router disztrok linuxbol, akad koztuk 1 floppy lemezrol mukodo iis (hdd nelkul is mehet a szerver). Iptablessel ugy szabalyozod/veded/korlatozod a forgalmat, ahogy csak akarod. Esetleg ha csak 2 gepre kell osztani, akkor ha adsl modemen van  ethernet es usb csatlakozo is, akkor siman mehet ugy, ha nincs, akkor a szerverbe 2 halokartya helyett mehet 3, es akkor mindket geppel kozvetlenul ossze lehet/kell kotni egy crosslink kabellel.
de ha varhato, hogy noni fog a halozatba kotott gepek szama, akkor egy switch vasarlasa mindenkepp javallott.

PHP-s oldal:
nemtom mar ki kerdezte, vannak sablon oldalak, ugynevezett portal rendszerek (cms). Amit php programozoi ismeretek nelkul is 5 perc feltelepiteni, es par ora alatt testreszabhato. A legelterjedtebbek: php-nuke, e107, post-nuke, mambo, drupal.
En e107-t preferalom.

E-mail:az email-ben a felado resz meghamisithato, virusok eloszeretettel csinaljak azt, hogy miutan megfertoztek a gepet, a postafiokbol ellopott cimekre tovabbkuldik magukat, es a postafiokban talalhato partnerek kozul valasztanak veletlenszeruen egyet feladonak. Ha letoltod a levelet, es belenezel a forrasba, ha nem tul profi a progi, meg ki is deritheted az eredeti feladot. en ajanlom a gmail.com -os postafiok-ot, mivel 2GB tarhely van a leveleknek, es alapbol van spamszures, ami nagy biztonsaggal megfogja a reklam/virusos leveleket, illetve kesobb tovabb bovitheto a tiltott levelek listaja.
ha kell valakinek meghivo (csak igy lehet regelni) az dobjon meg 1 pm-mel, megint van 50 meghivom

Tyrael

Dragon

Quote from: Tyraelmanapsag mar minden otthoni csomagban engedelyezve van bizonyos feltetelekkel a megosztas.
adsl-nel mindenkeppen, de ugy tudom mar chello is nyitott eziranyban
csak hazon kivul nem oszthatod.
Nekem még az van a szerzõdésemben, hogy nem szabad, de ez már vagy fél éves, szóval ki tudja.

ZA: én sem a ZA Gagyi Edition-t szeretem, hanem a ZASS-ot ;)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Alkyra

Quote from: Tyraelen ugy tudom europaban nem jelent meg, es nem is fog.

Tyrael

köszi, erre sajnis én is rájöttem.:(

RE@L

Hi all!
Szeretnék aláírásba berakni képet, csak láma vagyok html programozásban, sõt kimaradt az életembõl, :(
És nemvágom h hogyan kéne, nemszoktam ilyen láma lenni sõt szeretek utánnanézi az olyan dolgoknak ha valamit nemértek meg magamtól rájönni, de most vhogy ez nemjön össze.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Tyrael

#2752
Quote from: RE@LHi all!
Szeretnék aláírásba berakni képet, csak láma vagyok html programozásban, sõt kimaradt az életembõl, :(
És nemvágom h hogyan kéne, nemszoktam ilyen láma lenni sõt szeretek utánnanézi az olyan dolgoknak ha valamit nemértek meg magamtól rájönni, de most vhogy ez nemjön össze.
sztem ugyanugy raksz be alairasba kepet, mint ahogy a hozzaszurasba szursz be

netmegosztas: ha jol latom, akkor pl. axelero csak a legkisebb csomagjanal (ADSL Start) koti ki, hogy csak 1 gep csatlakoztathato. Szal tobbinel lehet.

Chrono Crossbol toltsd le az NTSC verziot, emulator viszi

Tyrael

RE@L

img code-ot kell szerkeszteni, én eddig képet csak attachment ként küldtem.
Úgy menne  :jee:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Tyrael

Quote from: RE@Limg code-ot kell szerkeszteni, én eddig képet csak attachment ként küldtem.
Úgy menne  :jee:
ez kerdes?

Tyrael

RE@L

Valahogy úgy...
Szal az a lényeg hogy tudok Aláírásba szöveg mellé képeket is berakni, mint anno Raggie Gordonnak is volt sörmárkák berakva....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Karma XXL

Quote from: RE@LValahogy úgy...
Szal az a lényeg hogy tudok Aláírásba szöveg mellé képeket is berakni, mint anno Raggie Gordonnak is volt sörmárkák berakva....

Az [IMG] tag segítségével.

Így:

[IMG]http://gep.szerver.tld/konyvtar/kep.jpg[/IMG]

Pirula

Quote from: TyraelPHP-s oldal:
nemtom mar ki kerdezte, vannak sablon oldalak, ugynevezett portal rendszerek (cms). Amit php programozoi ismeretek nelkul is 5 perc feltelepiteni, es par ora alatt testreszabhato. A legelterjedtebbek: php-nuke, e107, post-nuke, mambo, drupal.
En e107-t preferalom.

Tyrael
:merci: Post-nuke sablont szedtem le, viszont Dreamweaverrel semmit nem tudok kezdeni vele. Mi a teendõ? :lame:

Xaga

Quote from: Pirula:merci: Post-nuke sablont szedtem le, viszont Dreamweaverrel semmit nem tudok kezdeni vele. Mi a teendõ? :lame:

RtfM+Notepad ;)

Tyrael

Quote from: XagaRtfM+Notepad ;)
hat ilyen portalrendszereknel kb. annyi a teendo, hogy kicsomagolod, feltoltod egy tarhelyre (srv.hu dox.hu centerweb.hu atw.hu fw.hu uw.hu tar.hu stb.)
aztan vagy egy telepitofelulet jon be a fooldalon, vagypedig elotte a config file-ba kell kezzel beleirkalni az adatbazis eleresehez szukseges adatokat.
konkretabban e107ben tudok segiteni

Tyrael