Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Tyrael

Quote from: BonciMegvan a goldwave, de mivel konvertálok, melyik menüpont? :confused:

edit: mivel nem találtam ilyen parancsot, hogy vbr to cbr, csináltam egyszerûen egy batch conversiont, ahol a kiszedett hangot átnyomtam 48kHz 128 kbit-es mp3-ba, nemtom segít-e ez rajta. Az eredeti 48kHz-es és 117 kbites volt.
Megvan tehát az új mp3 file, kérdésem: hogy adjam hozzá a videohoz? Nem tudom, melyik opció az.
Audio ful, wav audio
ha nem sima virtualdubod van, hanem virtualdubmod, akkor Streams menupont, stream list, add, csak akkor az eredetit meg delete/disable-ezd, mert kulonben egyszerre 2 hangsav fog szolni :)
aztan save avi, persze meg mindig direct stream copy

Tyrael

.Attila

Nos, a wav audio-t már korábban is megtaláltam, de csak wav file-t fogad el, mp3-at nem. Megpróbáltam becsapni, és átneveztem .wav-ra a file-t, akkor sem fogadja el, azt mondja, hogy ellenõrizzem, tényleg wav file-ról van szó (nem sikerült becsapni :)).

Tyrael

Quote from: BonciNos, a wav audio-t már korábban is megtaláltam, de csak wav file-t fogad el, mp3-at nem. Megpróbáltam becsapni, és átneveztem .wav-ra a file-t, akkor sem fogadja el, azt mondja, hogy ellenõrizzem, tényleg wav file-ról van szó (nem sikerült becsapni :)).
nalam az atnevezett mp3-at siman megette
ugyanugy, ahogy a kimentett hangot is wav kiterjesztessel menti el, pedig ac3 vagy mp3

Tyrael

HVp213

Quote from: Tyraelhttp://www.bunkus.org/videotools/ogmtools/index.html
ezt nezd meg, nem probaltam ki

Tyrael
THX! Ez mondjuk Linux-hoz van. Nekem meg winfosom van! De találtam a linkelt oldalból kiindulva win-hez is! Az viszont nem eszi meg a feliratot...
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila

Quote from: Tyraelnalam az atnevezett mp3-at siman megette
ugyanugy, ahogy a kimentett hangot is wav kiterjesztessel menti el, pedig ac3 vagy mp3

Tyrael
Lehet, hogy a probléma az átalakításban van. Nem tudod, hogy Goldwave-ben hogyan kell vbr-bõl cbr-be nyomni?

Tyrael

Quote from: BonciLehet, hogy a probléma az átalakításban van. Nem tudod, hogy Goldwave-ben hogyan kell vbr-bõl cbr-be nyomni?
en anno asszem ugycsinaltam meg, hogy mp3bol atnyomtam wav-ba, es wavbol vissza cbr mp3ba

Tyrael

.Attila

Quote from: Tyraelen anno asszem ugycsinaltam meg, hogy mp3bol atnyomtam wav-ba, es wavbol vissza cbr mp3ba

Tyrael
Goldwave-ben néztem a listát, és 2 változó van, amikor mp3-ba akarsz konvertálni vmit: kHz/kbit. Hogy cbr vagy vbr, ilyet nem láttam.

Tyrael

#2797
Quote from: BonciGoldwave-ben néztem a listát, és 2 változó van, amikor mp3-ba akarsz konvertálni vmit: kHz/kbit. Hogy cbr vagy vbr, ilyet nem láttam.
variable bitrate
standard bitrate
hatha igy van valami
masik forumban BeSweet nevu progit ajanljak
vbr to cbr temara
itt egy masik lehetoseg:

Demux to mp3 using VirtualDubMod
Decompress using WinAMP, (Diskwriter plugin) to PCM (WAV uncompressed)
Use LAME to encode back to mp3 and mux in VirtualDub.

meg1 velemeny:
I have actually found the _older_ version of MusicMatch Jukebox (v. 7.10.1070) to be the most convenient conversion tool for VBR to CBR. Go to the menu and choose File > Convert. You can batch convert several at a time.

Tyrael

.Attila

Köszi, akkor a MusicMatch-et fogom megnézni elõször, hamár az egy lépésben többet is megcsinál :) De ma már nem.

.Attila

#2799
No, Musicmatch-et leszedtem, lejátszás közben mutatta is, hogy a hang vbr, de a free verzióban nem találtam menüt az átalakításra.

edit: hopp, de, megtaláltam. most tesztelem, hogy tényleg cbr-be nyomja-e át.

edit2: úgy tûnik bevált. 128 kbps-os mp3-ba nyomta át. Most már csak a filmbe kell visszarakni és megnézni, hogy jó-e.

.Attila

#2800
Tudok egy tuti módszert a VirtualDubMod lefagyasztására :)
Nem engedtem átírni a headert, és adtam be a kiszedett majd átalakított hangot, az eredetit disable-re raktam, indítás éééééés... fagyás. Szóval vmi miatt nem szereti.

edit: az eredeti hang 116.8+-7.4 kbps-os, de a musicmatch csak 112-be és 128-ba ír... mi a fenét szúrok el? :beken:

edit2: egyre jobb lesz. VDM már attól kifagy, ha nem engedem neki átírni a headert, de megpróbálom lejátszani a file-t...

Tyrael

Quote from: BonciTudok egy tuti módszert a VirtualDubMod lefagyasztására :)
Nem engedtem átírni a headert, és adtam be a kiszedett majd átalakított hangot, az eredetit disable-re raktam, indítás éééééés... fagyás. Szóval vmi miatt nem szereti.

edit: az eredeti hang 116.8+-7.4 kbps-os, de a musicmatch csak 112-be és 128-ba ír... mi a fenét szúrok el? :beken:

edit2: egyre jobb lesz. VDM már attól kifagy, ha nem engedem neki átírni a headert, de megpróbálom lejátszani a file-t...
tudod mit probalj?
eloszor engedd irja at, aztan hang disabled
mentsd el
tolsd vissza
hangot nyomd be ala file-bol
save

Tyrael

.Attila

He? Ez érdekes. Úgy látszik megoldódott a helyzet, úgyhogy egy idõre ez az utolsó postom ide :)
Mindenféle preview nélkül fogtam, összeraktam a video-t meg az átalakított hangot, elmentettem, megnéztem mplayer-rel, és nincs csúszás. Beraktam VD-ba, és nem problémázik a header miatt :)
Kösz a helpet Tyrael, és a türelmedet is :merci:

Tyrael

Quote from: BonciHe? Ez érdekes. Úgy látszik megoldódott a helyzet, úgyhogy egy idõre ez az utolsó postom ide :)
Mindenféle preview nélkül fogtam, összeraktam a video-t meg az átalakított hangot, elmentettem, megnéztem mplayer-rel, és nincs csúszás. Beraktam VD-ba, és nem problémázik a header miatt :)
Kösz a helpet Tyrael, és a türelmedet is :merci:
np
anno BadBoys2-t kellett egy havernek kiirnom svcd-be, es akkor meg nem volt netem sem :)
de 1-2 het szenvedessel rajottem miert csuszik el, illetve hogy lehet kijavitani
csak azota sem vallaltam ilyet tobbet :)

Tyrael

.Attila

Quote from: Tyraelnp
anno BadBoys2-t kellett egy havernek kiirnom svcd-be, es akkor meg nem volt netem sem :)
de 1-2 het szenvedessel rajottem miert csuszik el, illetve hogy lehet kijavitani
csak azota sem vallaltam ilyet tobbet :)

Tyrael
Na majd kapsz egy reputationt, de még nem tudok adni :)

Tyrael

Quote from: BonciNa majd kapsz egy reputationt, de még nem tudok adni :)
hehe, nem kell, nem azert segitettem :)

Tyrael

Mattanja

Jól sejtem, hogy csak az én windows-omban van a prefetch könyvtárban egy "wuamkops.exe" nevû file, ami igazából egy vírus? Csak mert kb. +60-70%-ot tesz a CPU-használatomhoz... :rolleyes: Tippek?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manu

Quote from: ShiroiJól sejtem, hogy csak az én windows-omban van a prefetch könyvtárban egy "wuamkops.exe" nevû file, ami igazából egy vírus? Csak mert kb. +60-70%-ot tesz a CPU-használatomhoz... :rolleyes: Tippek?

Nekem nincs ilyenem, csak valami wuauclt.exe-m de az se eszik a CPU-ból semmit.

Mattanja

Quote from: ManuNekem nincs ilyenem, csak valami wuauclt.exe-m de az se eszik a CPU-ból semmit.
Kösz, az nálam is ok. Próbáltam google-ban is, de 2 francia linket dobott csak fel, azokkal pedig nem megyek sokra. Bár a neveik alapján...
1. aide pour un cheval de troie
2. Virus dont je n'arrive pas a me debarrasser
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Darkstar

#2809
Quote from: ManuNekem nincs ilyenem, csak valami wuauclt.exe-m de az se eszik a CPU-ból semmit.

Az nekem is van, viszont wuamkops.exe-nek nyoma sincs. A vírusirtó mit mond? Próbáltad már törölni?

Edit: a Symantec online vírusadatbázisban sincs benne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: ShiroiKösz, az nálam is ok. Próbáltam google-ban is, de 2 francia linket dobott csak fel, azokkal pedig nem megyek sokra. Bár a neveik alapján...
1. aide pour un cheval de troie
2. Virus dont je n'arrive pas a me debarrasser
HijackThis!-t próbáltad már futtatni? Az készít egy log-file-t a futó alkalmazásokról és azt erre az oldalra beillesztve, hátha meg tudja mondani mit csinál az az exe, stb. Nem biztos, hogy elõrébb jutsz vele, de egy próbát megérhet. :)

Mattanja

#2811
Quote from: DarkstarA vírusirtó mit mond? Próbáltad már törölni?
Érdekes módon a nod32 nem találja meg.
Quote from: BlimpHijackThis!-t próbáltad már futtatni?
Mindjárt megpróbálom...
Edit: ez sem ismeri ezt a file-t. :lol:
Viszont talált egy rakás másikat, amit javítani kellene. Tuti ez a program? Hagyhatom, hadd javítsa õket (Fix checked)?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Tyrael

Quote from: ShiroiÉrdekes módon a nod32 nem találja meg.

Mindjárt megpróbálom...
probaltad mar torolni?
vagy valami anti trojan-nal, anti spy/ad-aware cuccal leszedni?

Tyrael

Alkyra

Nekem semmilyen exe nincsen abban a könyvtárban. :D
de szerintem az egy vírus vagy minimum egy spam.
(amióta csak az eszemet tudom(=amióta netem van)
én nem találkoztam vírusokkal(hála a ZAnak meg a FFnek).
Szal az én gépem az tiszta mint a lelkiism...izé mint a hó.  :lul:   :rolleyes:
de mielõtt bármit csinálnál vele elõször kérdezd ki egy szakértõ véleményét.

Alkyra

Héy, én találtam vlm-t.
Ez azt mondja, hogy nem egy vírus...hanem vlm windows updater program...

http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/wuauclt/

Talán ez segít.Olvassátok el ti is.

Mattanja

#2815
Quote from: Tyraelprobaltad mar torolni?
Miért, abból nem lehet gond?  :lame:
Quote from: AlkyraHéy, én találtam vlm-t.
Ez azt mondja, hogy nem egy vírus...hanem vlm windows updater program...

http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/wuauclt/

Talán ez segít.Olvassátok el ti is.
Nem ezt keressük, hanem a "wuamkops.exe" - t. De azért jó tudni, hogy mi ez a másik .exe! :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Darkstar

Quote from: AlkyraHéy, én találtam vlm-t.

Shiroinak a "wuamkops.exe"-vel van gondja a wuauclt.exe elvileg mindenkinél meglévõ ártalmatlan file.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstarwuauclt.exe elvileg mindenkinél meglévõ ártalmatlan file.
A Winfosnál semmit sem lehet tudni :)

Mattanja

Quote from: BonciA Winfosnál semmit sem lehet tudni :)
Pontosan ezért nem akartam én sem törölni ezt a másikat... ;)
Edit:
Szóval amire azt mondja a HijackThis, hogy "must be fixed", azt megcsináltathatom vele? Vagy van valami jobb megoldás?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Alkyra

Quote from: DarkstarShiroinak a "wuamkops.exe"-vel van gondja a wuauclt.exe elvileg mindenkinél meglévõ ártalmatlan file.

Gomen, félreolvastam.