Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Sinistro

Nagyon  :lame: kérdésem van: vannak már többen közületek, akiknek szeretnék rep pontot adni. Amíg 0-án álltam, ez nem volt lehetséges (tapasztalat :( ). Most, hogy már van 1, ez azt jelenti, hogy mindenkinek adhatok, akinek szeretnék, mindegy, hogy mennyivel áll felettem? Néztem a FAQ-ot, de nem találtam rá választ (persze lehet, hogy csak elnéztem).

Mattanja

Quote from: Sinistro1. Most, hogy már van 1, ez azt jelenti, hogy mindenkinek adhatok, akinek szeretnék, mindegy, hogy mennyivel áll felettem?
2. Néztem a FAQ-ot, de nem találtam rá választ (persze lehet, hogy csak elnéztem).
1. Tudtommal igen.
2. Használd inkább az Advanced Search-öt!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Tyrael

Quote from: SinistroNagyon  :lame: kérdésem van: vannak már többen közületek, akiknek szeretnék rep pontot adni. Amíg 0-án álltam, ez nem volt lehetséges (tapasztalat :( ). Most, hogy már van 1, ez azt jelenti, hogy mindenkinek adhatok, akinek szeretnék, mindegy, hogy mennyivel áll felettem? Néztem a FAQ-ot, de nem találtam rá választ (persze lehet, hogy csak elnéztem).
Chronos alairasaban van asszem a leiras a rep-rol.
adhatsz de az alacsonyabb rep pontu ember velemenye kevesbe nyom a latba

Tyrael

Pirula


Tyrael

Quote from: Pirula:merci: Tyrael és Xaga!
np

Tyrael

Moha

Quote from: XagaVan egy olyan problémám hogy olyan emaileket kapok aminek a címzet részében nem is az ímél cimem van mégis megkapom de hogy. el tudja ezt vki nekem mondani?
Baromi egyszerû: BCC-vel küldték neked. Magyarán te csak "titkos másolat" címzettként voltál feltüntetve, amit nem ír ki sehova. Én is rengeteg ilyen spam-et kapnék, ha nem állítottam volna be egy szûrõt, hogy ha a címzett mezõben nem vagyok benne, akkor dobja el a levelet. Javaslok neked is valami ilyesmit. :)
Quote from: kikuchiyoMilyen linuxot vagy egyebet érdemes választani?
Én az itthoni routerre Mandrake 10.1-et raktam. Mivel elég kezdõ vagyok Linux terén, sokat szenvedtem vele, de sikerült. Amióta beállítottam, szuperül mûködik. Párszor már állt le, de azért, mert elég vacak alaplap van benne... Igaz, ez egy 466-os Celeron, de egy kisebb hálózatot a megadott gép is elbír, ha kikapcsolsz minden fölösleges szolgáltatást. X-et meg ugye pláne. :)
Én itthon egy Shorewall-t raktam fel, ami megkönnyíti az IPTables beállítását + raktam mellé egy Dnsmasq-ot, hogy a DNS-eket is továbbítsa. Így totál automatán megy az egész. Csak be kell kapcsolni a routert és kész.

Tyrael

Quote from: MohaÉn az itthoni routerre Mandrake 10.1-et raktam. Mivel elég kezdõ vagyok Linux terén, sokat szenvedtem vele, de sikerült. Amióta beállítottam, szuperül mûködik. Párszor már állt le, de azért, mert elég vacak alaplap van benne... Igaz, ez egy 466-os Celeron, de egy kisebb hálózatot a megadott gép is elbír, ha kikapcsolsz minden fölösleges szolgáltatást. X-et meg ugye pláne. :)
Én itthon egy Shorewall-t raktam fel, ami megkönnyíti az IPTables beállítását + raktam mellé egy Dnsmasq-ot, hogy a DNS-eket is továbbítsa. Így totál automatán megy az egész. Csak be kell kapcsolni a routert és kész.
Grat, en nem tudtam felrakni, mert mindenaron a telepito kezzel akarta velem particionaltatni a vinyot
mikor mar elore megcsinaltam neki a particiot particion magickel, szal en suse-t raktam fel

Tyrael

Xaga

Quote from: MohaBaromi egyszerû: BCC-vel küldték neked. Magyarán te csak "titkos másolat" címzettként voltál feltüntetve, amit nem ír ki sehova. Én is rengeteg ilyen spam-et kapnék, ha nem állítottam volna be egy szûrõt, hogy ha a címzett mezõben nem vagyok benne, akkor dobja el a levelet. Javaslok neked is valami ilyesmit. :)

Mi az a BCC?

Tyrael

Quote from: XagaMi az a BCC?
BCC (Blind-Carbon-Copy)
az ilyen cimzettek nem latjak egymast, csak a sima cimzettet.

Tyrael

Alkyra

Üdv!

Lenne egy nagy kérésem a fórumon lévõ programozókhoz:

Szeretnék egy programot csinálni a játékomhoz(niton után a következõnek), de
mivel nincsen semmilyen programozói tudásom(nem tanítottak soha...),
ezért a TI segítségetek kérem.
Nem egy bonyolult programról lenne szó.(remélem..)
A lényege az, hogy lenne egy lista ami fájlok neveit tartalmazná.(s méretét)
Ezeket a fájlokat ki lehetne választani s le lehetne tölteni a listából.
(ki lehetne jelölni, hogy hova töltené le természetesen)
S most jönne a nehéz része. A programnak meg kéne jelenítenie, hogy
mekkore a fájl mérete s hogy hol tart a letöltésben.
Extraként jól jönne, ha meg lehetne csinálni, hogy a letöltést szüneteltetni lehessen.(az uw szerver ezt támogatja asszem..)
A program egyszerûen kezelhetõ lenne s stílusos(adok képeket majd s tervrajzot, hogy nagyjából miként nézzne ki), s fájl listát könnyedén
frissíteni lehetne(s a hozzá tartozó ftp elérési útvonalakat is könnyedén lehetne módosítani), de ez CSAK számomra(milyen lenne már, hogy a felhasználó módosítja a dolgokat. :D)

Nem tudom, hogy ez mennyire lenne megoldható.
Akinek kedve van hozzá s meg tudná csinálni az írjon nekem pmt légyszíves.
Nagyon hálás tudnék lenni, s nagyban feldobná a projectemet.
Fizetni s hajlandó lennék érte, mert ez nagyon fontos számomra.
(szívemet, lelkemet beleadom a játékba. :) :) )

Köszönettel,

Zen Alkyra

Karma XXL

Quote from: MohaÉn itthon egy Shorewall-t raktam fel, ami megkönnyíti az IPTables beállítását + raktam mellé egy Dnsmasq-ot, hogy a DNS-eket is továbbítsa. Így totál automatán megy az egész. Csak be kell kapcsolni a routert és kész.

Utólag így már mindegy, de tûzfal/routernek találtam az IPCop-ot. Ez egy erre a feladatra specializált mini-linux. Egyszerû felrakni (fél óra volt nekem, bár gyakorlott usernek tartom magam :) ), és utána teljesen automatikus. Konfigurálni annyi, hogy beállítod, hogy melyik kártya megy a LAN és melyik a WAN felé, meg egy-két apróságot, és huss :)

Ha a hubom nem kakált volna be, még mindig egy 486-os csinálná a LANt itthon, IPCoppal :)


Linux asztali gépre... A nagyobbik gépemen Gentoo Linuxot, a 466-os celeronomon pedig Arch Linuxot használok. Egyik se felhasználóbarát, mindkettõ szereti, ha kézzel írogatod a konfigfájlokat. Viszont teljes a szabadság, nincs dependency hell, és a gentoo-t elég nehéz kinõni :D (Az Archot tegnap már majdnem sikerült).

Bevállalósabbaknak ajánlom csak mindkettõt, Gentoo-t PIII és afölött, Archot már PII-n is (tök jól fut a GNOME2.10 és a KDE3.4 is :) )

IKJMN

Hali!

FlashFXP-vel szeretnék letölteni.Megnyomom az F8-at/quick connectet.Akkor mit kell beírni a következõkhöz:
Server or Url:???
User Name: (ezt tudom) Anonymous
Password:   (ezt tudom) a1247@freemail.hu
Remote Path:???
Poxy Server:???

Tyrael

#2772
Quote from: IKJMNHali!

FlashFXP-vel szeretnék letölteni.Megnyomom az F8-at/quick connectet.Akkor mit kell beírni a következõkhöz:
Server or Url:???
User Name: (ezt tudom) Anonymous
Password:   (ezt tudom) a1247@freemail.hu
Remote Path:???
Poxy Server:???

egyik sem talalt
server: usteam.hu port: 31337
user: usteam.hu -s felahasznaloneved
pass: usteam.hu -s jelszavad
Szoljatok, es ha kell torlom a postot.
Fo a biztonsag.

Tyrael

Moha

Nem ártana jobban körülnézni. :rolleyes:
Quote from: IKJMNUser Name: (ezt tudom) Anonymous
Ezt pl. rosszul tudod. :p

Ajánlom figyelmedbe ezt a postot, valamint az aláírásomban lévõ linket. :)

.Attila

Virtual Dub-ba kéne segítség.
A Mai Hime éppen nem fér rá egy dvd-re, viszont a köv. rész elõzetesei nem kellenek, azokat levágnám, és akkor meg is lenne oldva a probléma.
Meg is találtam, hogyan törölhetem ki ezeket a részeket, ellenben fogalmam sincs, hogy lehet a változtatást véglegesíteni úgy, hogy ne 30 gigás file-t kapjak a végén :lame:

Tyrael

Quote from: BonciVirtual Dub-ba kéne segítség.
A Mai Hime éppen nem fér rá egy dvd-re, viszont a köv. rész elõzetesei nem kellenek, azokat levágnám, és akkor meg is lenne oldva a probléma.
Meg is találtam, hogyan törölhetem ki ezeket a részeket, ellenben fogalmam sincs, hogy lehet a változtatást véglegesíteni úgy, hogy ne 30 gigás file-t kapjak a végén :lame:
direct stream copy-ra rakd a kepet is, meg a hangot is

Tyrael

.Attila

Quote from: Tyraeldirect stream copy-ra rakd a kepet is, meg a hangot is

Tyrael
És azt hol állíthatom be?
edit: ok, már megvan, már csak tesztelni kell.

.Attila

A tanácsod bejött Tyrael, most vmi más hiba merült fel:
A Mai Hime SS kódolásainál a Virtual Dub improper VBR encoding-ot talált a forrásban, és átírja az audio headert standard CBR értékekre. Figyelmeztet, hogy ettõl csúszhat a hang, ami be is jött. A rész elején még nem csúszik el, beletekertem 10 percet, és ott már észrevehetõ, zavaró csúszás volt.
Azt mondja, hogy tömörítsem ki az egész audio sávot, majd tömörítsem egy konstans bitrate-tel.
Az én célom ugyebár csak annyi, hogy a file végérõl le szeretnék venni pár percet. Most mit kéne csinálnom?

Tyrael

Quote from: BonciA tanácsod bejött Tyrael, most vmi más hiba merült fel:
A Mai Hime SS kódolásainál a Virtual Dub improper VBR encoding-ot talált a forrásban, és átírja az audio headert standard CBR értékekre. Figyelmeztet, hogy ettõl csúszhat a hang, ami be is jött. A rész elején még nem csúszik el, beletekertem 10 percet, és ott már észrevehetõ, zavaró csúszás volt.
Azt mondja, hogy tömörítsem ki az egész audio sávot, majd tömörítsem egy konstans bitrate-tel.
Az én célom ugyebár csak annyi, hogy a file végérõl le szeretnék venni pár percet. Most mit kéne csinálnom?
ki kell szedned a hangot (save wav), ezutan atnevezed a file-t mp3ra (mert nem kodolja at wav-ba, csak olyan neven menti ki)
majd valami hangszerkeszto progival atkonvertalod vbr-bol cbr-be
utana visszanyomod a hangsavot a video ala (audio fulon file, vagy vmi ilyesmi menupont, es be lehet tallozni neki)
utana save avi, es kesz
hangszerkeszto progik: goldwave, soundforge

Tyrael

Moha

#2779
Quote from: BonciMost mit kéne csinálnom?
Ha azt mondod neki, hogy NE írja át a headert, akkor is csúszik a hang? Ha nem --> probléma megoldva, ha igen, akkor:
VirtualDubMod-dal eredeti file behoz, hang lement (streams/stream list/save wav) A wav-ot odaadod egy mp3 enkódolónak és a kész mp3-at egyszerûen beemeled a stream listbe (add). Utána meg ebbõl a file-ból vágod le a végét.
Kicsit macerás, de meg lehet oldani.

Viszont ha csak sima elcsúszás van, azt az interleave-vel tudod korrigálni.

Edit: Úgy látom Tyrael már leírta ugyanezt. :)
Audio szerkesztõnek én még ajánlanám az Audacity-t. Szabadszoftver, gyors és tud közvetlen mp3-mal és ogg-vel dolgozni. :)

Tyrael

Quote from: MohaHa azt mondod neki, hogy NE írja át a headert, akkor is csúszik a hang? Ha nem --> probléma megoldva, ha igen, akkor:
VirtualDubMod-dal eredeti file behoz, hang lement (streams/stream list/save wav) A wav-ot odaadod egy mp3 enkódolónak és a kész mp3-at egyszerûen beemeled a stream listbe (add). Utána meg ebbõl a file-ból vágod le a végét.
Kicsit macerás, de meg lehet oldani.

Viszont ha csak sima elcsúszás van, azt az interleave-vel tudod korrigálni.
irta, hogy nem sima csuszas, hanem exponencionalis
kerdesre mind1 mit nyomsz mindenfelekeppen csuszni fog a vbr (tapasztalat)

Tyrael

HVp213

#2781
Ha már ilyen jól belemelegettetek itt az én problémám: Akira magyar feliratot akartam hozzáfüzni a filmhez (ogm és virtula dub mod-dal) s erre elcsúszott a hangja! Az elöbb emlitett interleave ad erre megoldást? De ha virtul dub-ba vmi beállitással meg lehetne akadályozni a csúszást még jobb lenne! Elõre is Köcc!

edit: most olvastam még feljebb! lehet nálam is vbr-es és ezért csuszik?
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tyrael

Quote from: HVp213Ha már ilyen jól belemelegettetek itt az én problémám: Akira magyar feliratot akartam hozzáfüzni a filmhez (ogm és virtula dub mod-dal) s erre elcsúszott a hangja! Az elöbb emlitett interleave ad erre megoldást? De ha virtul dub-ba vmi beállitással meg lehetne akadályozni a csúszást még jobb lenne! Elõre is Köcc!

edit: most olvastam még feljebb! lehet nálam is vbr-es és ezért csuszik?
igen, de nalad nem szabadna
ha csak ogm-be hozzaadod a feliratot, az nem erinti sem a kepet, sem a hangot, igy el sem csuszhat
szerintem veletlen ujrakodoltad a kepet, vagy a hangot, ez okozta a galibat

Tyrael

HVp213

Quote from: Tyraeligen, de nalad nem szabadna
ha csak ogm-be hozzaadod a feliratot, az nem erinti sem a kepet, sem a hangot, igy el sem csuszhat
szerintem veletlen ujrakodoltad a kepet, vagy a hangot, ez okozta a galibat

Tyrael
Ekkora :lama: lennék??? észre se veszem s ujra kodolgatok :lol:
Amúgy az az érdekes h a 2 file-ból csak a 2.nál csinál ilyet az 1.nél teljesen jó! (ugyanúgy csináltam mindkettõnél!)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tyrael

Quote from: HVp213Ekkora :lama: lennék??? észre se veszem s ujra kodolgatok :lol:
Amúgy az az érdekes h a 2 file-ból csak a 2.nál csinál ilyet az 1.nél teljesen jó! (ugyanúgy csináltam mindkettõnél!)
ki tudja, igy tavolrol ez az egyetlen 5letem
probald meg valami kifejezetten ogm szerkeszto (kep, hang, felirat ki/bepakolaszos) progival megcsinalni

Tyrael

HVp213

Quote from: Tyraelki tudja, igy tavolrol ez az egyetlen 5letem
probald meg valami kifejezetten ogm szerkeszto (kep, hang, felirat ki/bepakolaszos) progival megcsinalni

Tyrael
Naja jó fej vagyok énis tudom milyen távsegitséget adni valakinek "vakon", azért kössz
Tudsz ilyen progit mondani?
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tyrael

Quote from: HVp213Naja jó fej vagyok énis tudom milyen távsegitséget adni valakinek "vakon", azért kössz
Tudsz ilyen progit mondani?
http://www.bunkus.org/videotools/ogmtools/index.html
ezt nezd meg, nem probaltam ki

Tyrael

.Attila

Nem kínált fel választási lehetõséget, csak bejelentette, hogy ez a helyzet :)

Tyrael

Quote from: BonciNem kínált fel választási lehetõséget, csak bejelentette, hogy ez a helyzet :)
akkor neked mas verziod van :)
nekem a virtualdub, meg a virtualdubmod is kiirta, hogy problema van vele, viszont a javitasra rakerdezett

Tyrael

.Attila

#2789
Quote from: Tyraelki kell szedned a hangot (save wav), ezutan atnevezed a file-t mp3ra (mert nem kodolja at wav-ba, csak olyan neven menti ki)
majd valami hangszerkeszto progival atkonvertalod vbr-bol cbr-be
utana visszanyomod a hangsavot a video ala (audio fulon file, vagy vmi ilyesmi menupont, es be lehet tallozni neki)
utana save avi, es kesz
hangszerkeszto progik: goldwave, soundforge

Tyrael
Megvan a goldwave, de mivel konvertálok, melyik menüpont? :confused:

edit: mivel nem találtam ilyen parancsot, hogy vbr to cbr, csináltam egyszerûen egy batch conversiont, ahol a kiszedett hangot átnyomtam 48kHz 128 kbit-es mp3-ba, nemtom segít-e ez rajta. Az eredeti 48kHz-es és 117 kbites volt.
Megvan tehát az új mp3 file, kérdésem: hogy adjam hozzá a videohoz? Nem tudom, melyik opció az.