Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: MohaSzerintem próbálj meg belépni a megadott felhasználónév/jelszó párossal, én is vártam a visszajelzésre, aztán, hogy nem jött, kipróbáltam... és mûködött. ;) Bár az igaz, hogy ugyanazt a nevet adtam most is meg, mint ami a régi rendszernél volt.
Én is jelentkeztem újból feltöltõnek, mert gondoltam, az a lényeg, hogy egyszer "ok"-t nyomjak a felhozott felelõsségi szerzõdés akármire, amit be is vállaltam, csakhogy azóta se tudok az ott megadott név/jelszó párossal belépni, még mindig a régi belépésem mûködik. most persze lehet, hogy (nem igazán emlékszem) ugyanazt a nevet adtam meg, és értelmetlennek találta zsozso a jelszó megváltoztatását, hagyta úgy az egészet ahogy van, de számomra akkor is fura egy kicsit... fõleg hogy kb 2 és fél hónapja ott áll feltöltve a Berserk és Gantz mangák, akkori legfrisseb file-jai és azóta nem lettek átrakva ftp-re, pedig sztem szóltam is párszor ezzel kapcsolatban, úgyhogy én egy ideje már inkább semmit se töltök föl, mert lehet hogy nem véletlenül nem rakják át a régi account-ról az új pedig nem mûködik... nemtom mit tegyek :)

Necrid^

Mit lehet kezdeni egy CDI formátumos file-al? ha vki tud segiteni naon meg köszöném.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Quote from: NecridMit lehet kezdeni egy CDI formátumos file-al? ha vki tud segiteni naon meg köszöném.
Ha a fájl kiterjesztése a CDI, akkor a filext.com -on nézd meg mi lehet az.

Ha hülyeséget mondtam akkor bocs :)

katz

Quote from: NecridMit lehet kezdeni egy CDI formátumos file-al? ha vki tud segiteni naon meg köszöném.
Virtuális CD fájl. pl Daemon Toolsal fel lehet mountolni

Moha

Quote from: katzVirtuális CD fájl. pl Daemon Toolsal fel lehet mountolni
Vagy Alcohol 120%-kal moutolni és kiírni is tudod. :p

.Attila

Quote from: MohaVagy Alcohol 120%-kal moutolni és kiírni is tudod. :p
Daemon Tools-szal szintúgy ;)

Moha

Quote from: BonciDaemon Tools-szal szintúgy ;)
Akkor bocsánat. Én még egy régebbi verzióval találkoztam, az még nem tudott írni, csak mountolni.
Csak nekem anno nem akart valamiért fölmenni a Daemon Tools, és azóta az Alcohol-t használom. ;)

.Attila

Quote from: MohaAkkor bocsánat. Én még egy régebbi verzióval találkoztam, az még nem tudott írni, csak mountolni.
Csak nekem anno nem akart valamiért fölmenni a Daemon Tools, és azóta az Alcohol-t használom. ;)
Lehet, hogy kicsit félreértve írtam.
Mount után sima nero-val meg lehet írni a cd-t.

Necrid^

#2948
:merci: Katz, moha, ill bonci
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Van valakinek ötlete, hogy miért lép ki a Soybot S&D amikor frissíteni akarom? Frissítés/Keresés, végigfut a csík és azonnal kilép a program. 1.4-es verzió.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

animoni

Bevallom tüzetesen, hogy nem tudok átváltani:(
Véletlenül nem tudná valaki megírni, hogy hogyan kell a bájtokat átváltani nagyról kissebbre vagy fordítva.
pl.:459 892k az ugy mennyi is? :confused:
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Darkstar

1 Byte = 8 bit (a bit az alap egyszég, egy jel (0 vagy 1))
1 Kilobyte = 1024 Byte
1 Megabyte = 1024 Kilobyte
1 Gb = 1024 Mb
1 Tb = 1024 Gb és így tovább a nagyobb mindíg 1024-szerese a kissebbnek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

animoni

Quote from: Darkstar1 Byte = 8 bit (a bit az alap egyszég, egy jel (0 vagy 1))
1 Kilobyte = 1024 Byte
1 Megabyte = 1024 Kilobyte
1 Gb = 1024 Mb
1 Tb = 1024 Gb és így tovább a nagyobb mindíg 1024-szerese a kissebbnek.
Köszi!
Ezt eddig én is tudtam mert egyszer már meg kellett tanulnom :__devil: !
Én azt nem értem mondjuk ha ez a szám adott 458 987kb abban egy szám sem egyezik az 1024-el. Most vonjak ki belõle 1024et vagy mit csináljak vele?Én nagyon nem értek a számítógépekhez, egy dolgot tudok vele csak csinálni :comp:
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Darkstar

Quote from: animoniKöszi!
Ezt eddig én is tudtam mert egyszer már meg kellett tanulnom :__devil: !
Én azt nem értem mondjuk ha ez a szám adott 458 987kb abban egy szám sem egyezik az 1024-el. Most vonjak ki belõle 1024et vagy mit csináljak vele?Én nagyon nem értek a számítógépekhez, egy dolgot tudok vele csak csinálni :comp:

Mivel ez kb, ezért:
458 987kb = 470002688 byte = 448,2294921875 Mb = 0,43772411346435546875 Gb. Osztani ill szorozni kell nem kivonni, bár erre gondolom magadtól is rájöttél.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

animoni

Quote from: DarkstarMivel ez kb, ezért:
458 987kb = 470002688 byte = 448,2294921875 Mb = 0,43772411346435546875 Gb. Osztani ill szorozni kell nem kivonni, bár erre gondolom magadtól is rájöttél.  :)
Az osztás-szorzás még oké:)
DE VÁÓ!! Erre ez volt az elsõ gondolatom! Köszönöm szépen!!!
Látszik, hogy tavaly átrugdostak matek vizsgán, na meg gyakorlaton is! :lame: Nem vagyok valami nagy matekos!!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Darkstar

Quote from: animoniAz osztás-szorzás még oké:)
DE VÁÓ!! Erre ez volt az elsõ gondolatom! Köszönöm szépen!!!
Látszik, hogy tavaly átrugdostak matek vizsgán, na meg gyakorlaton is! :lame: Nem vagyok valami nagy matekos!!!!

Szivesen. :) Nekem a humán tárgyak a gyenge pontom, a matek és a fizika egész jól megy.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: animoni...Én nagyon nem értek a számítógépekhez, egy dolgot tudok vele csak csinálni :comp:
:lul: Hat ez kesz. :D :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Mit kell tenni annak érdekében, hogy az MSN kiírja, éppen mit hallgatok winampon?

katz

Quote from: BonciMit kell tenni annak érdekében, hogy az MSN kiírja, éppen mit hallgatok winampon?
F10 :D

Rounin

Quote from: katzF10 :D

o.O

Na persze :] Ezzel sokat segítettél neki ;) Különben is, a windows media player támogatása van beépítve. Az se tûnik mûködni nekem :/

katz

Quote from: Rounino.O

Na persze :] Ezzel sokat segítettél neki ;) Különben is, a windows media player támogatása van beépítve. Az se tûnik mûködni nekem :/
CS F10 lameness. Nem bírtam kihagyni, pedig egyes szervereken autokick jár érte :D

.Attila

Quote from: katzCS F10 lameness. Nem bírtam kihagyni, pedig egyes szervereken autokick jár érte :D
Hehe :)
Nemrég megint eljátszották: nyomd meg az F10-et, mint cheat on gombot, erre 2 player disconnected by user :)

Darkstar

Quote from: BonciMit kell tenni annak érdekében, hogy az MSN kiírja, éppen mit hallgatok winampon?

Ha nem valami automata dologra gondoltál, akkor az MSN+-ban A Plus!/különleges jelzõk/winamp dalcím opció segíthet. Ez a beszélgetéshez beírja az akt dalcímet. (Ha még nincs fent az MSN+, vigyázz, hogy telepítésnél ne engedd meg neki a támogatás (reklám) telepítését. Én megszívtam vele.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: DarkstarHa nem valami automata dologra gondoltál, akkor az MSN+-ban A Plus!/különleges jelzõk/winamp dalcím opció segíthet. Ez a beszélgetéshez beírja az akt dalcímet. (Ha még nincs fent az MSN+, vigyázz, hogy telepítésnél ne engedd meg neki a támogatás (reklám) telepítését. Én megszívtam vele.)
De nekem nem a beszélgetésbe kell, hanem a nevem mögé.

Darkstar

Quote from: BonciDe nekem nem a beszélgetésbe kell, hanem a nevem mögé.

Akkor nincs ötletem.  :confused:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#2965
Quote from: DarkstarAkkor nincs ötletem.  :confused:
Na, odáig már eljutottam, hogy winamp plugin kell. Most keresem a plugint. Találtam már egyet, ami aláírásban mutatja, hogy mit hallgatok éppen :)

edit: ja, és a problémámra is megtaláltam már a megfelelõ plugint MSN now playing néven, csak vmi .dll filet hiányol...

edit2: probléma megoldva, minden tökéletesen mûködik.

Fazék

#2966
tudtok valami olyan bejáratott, kedvelt programot, ami mindenféle újrakódolás nélkül szépen összenyom 2 ill. több avi/ogm/mkv, szóval akármilyen videófájlt, illetve akár hangfájlokat is egy darab fájlba?
(persze mindig konkrét típuson, kódoláson belül maradva, szóval nem a fentiek keverésével :))

m46u5

#2967
Quote from: Fazéktudtok valami olyan bejáratott, kedvelt programot, ami mindenféle újrakódolás nélkül szépen összenyom 2 ill. több avi/ogm/mkv, szóval akármilyen videófájlt, illetve akár hangfájlokat is egy darab fájlba?
(persze mindig konkrét típuson, kódoláson belül maradva, szóval nem a fentiek keverésével :))
VirtualDub (avi, mpg) - http://virtualdub.sourceforge.net/
1. Betöltöd az elsõ file-t (ha azonos néven van a többi, csak sorszámozva van pl: movie01.avi, movie02.avi, stb... - akkor automatikusan betölti a többit is)
2. File->Append AVI segment... betöltöd egyesével a többi darabot - ez a lépés csak akkor kell, ha nem töltené be automatikusan a többi darabot
3. Az Audio és Video menüpont alatt kiválasztod a "Direct stream copy" funkciót (ott legyen a pötty! Az audio-nál automatikusan ezt teszi be)
4. Elmented új néven

VirtualDubMod - http://virtualdubmod.sourceforge.net/
Nandub - http://ndub.sourceforge.net/
Ez a változat kicsit több lehetõséget nyújt (mpg2, ac3)
Használata ugyanúgy

Mkv és ogm formátummal így még nem szórakoztam, de talán mivel ezek egy kicsit komolyabb konténer formátumok, szerintem elõször ki kellene belõlük szedni a képet, hangot, aztán VirtualDub-al összeilleszteni, majd vissza pakolni a konténerbe.
/De persze lehet hogy van jobb megoldás is - bár nem tudom, ha mondjuk egy mkv file-ban van felirat, azokkal hogyan boldogulna/

Edit:
Mkv-nál én így csinálnám (talán):
1. MKVEtract GUI-val kiszedném a képet és a hango(ka)t. /leírás: http://animeaddicts.pozor.hu/content.php?content.77/
2. VirtualDubMod, vagy Nandub progival összeraknám a képet és a hangot (külön-külön az egyes darabokat), így gyakorlatilag elértem, hogy a VirtualDub-nál leírt módszert tudjam alkalmazni. - Nandubot akkor tudtam jól használni, ha több hangfile-t kellett az aviba beletennem!
3. Alkalmazom a fentebb leírt összeillesztési procedúrát
4. Visszapakolom egy mkv file-ba.

Edit2:
Fontos: Ha vbr-es a hang, nem biztos, hogy megy az összeillesztés, mert nem azonos a bitráta (videónál tök mindegy, csak azonos legyen a képméret) - ebben az esetben érdemes az audio menüpontnál "Full processing mode"-ra váltani, beállítani valami értelmes audio codecet a Compression... menüpont alatt.
/Javaslom a következõk közül választani: Lame MP3 Codec, OGG Vorbis Audio Codec, Radium MP3 Codec/
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

katz

Quote from: m46u5Edit2:
Fontos: Ha vbr-es a hang, nem biztos, hogy megy az összeillesztés, mert nem azonos a bitráta (videónál tök mindegy, csak azonos legyen a képméret)
Általában nem szokott menni. Elõtte külön el kell Wav-ba menteni a hangot cbr-el és ugy beemelni, csak annyi, h a kész videonál, vmi audio compressort célszerû alkalmazni, h ne 1Gb legyen a filmnek csak a hangja.

m46u5

#2969
Quote from: katzÁltalában nem szokott menni. Elõtte külön el kell Wav-ba menteni a hangot cbr-el és ugy beemelni, csak annyi, h a kész videonál, vmi audio compressort célszerû alkalmazni, h ne 1Gb legyen a filmnek csak a hangja.
Ha mondjuk nekem lenne két db vbr-es avi file-om, betölteném az elsõt, a képet direct stream módra, a hangot full processing módra tenném, kiválasztanék mondjuk egy Radium MP3 Codec pl 160 Kbit/s-es változatot, elmenteném egy másik néven, majd megcsinálnám ez a másik darabbal is.
Egy db filét (processzortól, és filmhossztól függõen) kb 2-4 perc alatt újrakódolja, így gyakorlatilag 10 percen belül kész az összeillesztendõ 2 db avi file-om
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."