Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

#2970
Köszi a segítséget, ma már fáradt vagyok hozzá, de holnap kipróbálom majd. :)

edit: Gyorsan fellépõ jövõbeni helyhiány miatt még most gyorsan összeillesztettem a két avi file-t és 100%-osan mûkszik minden. :) Belenéztem/hallgattam/feliratot ellenõriztem és minden rendben levõnek tûnt. Köszi mégegyszer a segítséget.

edit2: kérdés: AC3 hang is lehet VBR, vagy nagy hülyeséget kérdezek? :)

edit3: GSpot-tal megnéztem és azt mondja a hangra hogy AC3 és CBR-es. Szóval ha így az általad leírt módon összeillesztem, akkor elméletileg frankón mindenféle "veszteség" nélkül történik meg az illesztés, ugye? :)

m46u5

Quote from: FazékKöszi a segítséget, ma már fáradt vagyok hozzá, de holnap kipróbálom majd. :)

edit: Gyorsan fellépõ jövõbeni helyhiány miatt még most gyorsan összeillesztettem a két avi file-t és 100%-osan mûkszik minden. :) Belenéztem/hallgattam/feliratot ellenõriztem és minden rendben levõnek tûnt. Köszi mégegyszer a segítséget.

edit2: kérdés: AC3 hang is lehet VBR, vagy nagy hülyeséget kérdezek? :)

edit3: GSpot-tal megnéztem és azt mondja a hangra hogy AC3 és CBR-es. Szóval ha így az általad leírt módon összeillesztem, akkor elméletileg frankón mindenféle "veszteség" nélkül történik meg az illesztés, ugye? :)
Kipróbáltam, és gond nélkül összeillesztettem egy ac3-as hangú filmet (Nagy zûr Kis Kínában)
Amúgy szerintem az ac3-nak álandó, elõre meghatározott értéke lehet, mert mikor egy ac3 buheráló progival (HeadAC3he v0.23a - oda vissza kódol ac3, mp3, mp2, wav, vorbis formátumokat) és kiválasztottam az ac3 célformátumot egyszerûen letiltotta az egyéb beállítási lehetõségeket.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Damnatus

A chobits recap 1-2 feliratot keresem, akinek megvan, el tudná nekem küldeni emailben?
(A 26 részes (avi) felbontásban a 9 és a 18. rész, akinek így van meg az is jó, hozzá tudom igazítani a filmhez.)
Köszönöm elõre is. ;)

animoni

Nem tudná valaki elmondani,hogy hogyan lehet a legegyszerûbben eljutni Budapesten a Népligetbõl a Stadion autóbusz állomásra?
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

katz

Quote from: animoniNem tudná valaki elmondani,hogy hogyan lehet a legegyszerûbben eljutni Budapesten a Népligetbõl a Stadion autóbusz állomásra?
1-es villamossal pár megálló

EDIT: a bkv szerint pontosan 5 megálló

animoni

Quote from: katz1-es villamossal pár megálló

EDIT: a bkv szerint pontosan 5 megálló
Köszi szépen! :jee: A lehetõ legegyszerûbb út :haha: ! Nem vagyok budapesti és nem is nagyon járok arra, nem igazán ismerem a közlekedést ott :lame: .
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Necrid^

Tud vki segiteni hogy mit lehet kezdeni a gcm fórmátumos filelal?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

katz

Quote from: NecridTud vki segiteni hogy mit lehet kezdeni a gcm fórmátumos filelal?
Tessék

GameCube Image File This image file requires an emulator to run on a PC.

Necrid^

Quote from: katzTessék

GameCube Image File This image file requires an emulator to run on a PC.
Kösz..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Cobra

Most már nekem is lenne egy kérdésem :)
Ajánljatok egy olyan programot, amivel mp3-at vissza lehet alakítani audio CD -re, illetve lehet állítani az mp3 minõségét. Még sose csináltam ilyet, úgyhogy bocsánat a láma kérdésért  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraMost már nekem is lenne egy kérdésem :)
Ajánljatok egy olyan programot, amivel mp3-at vissza lehet alakítani audio CD -re, illetve lehet állítani az mp3 minõségét. Még sose csináltam ilyet, úgyhogy bocsánat a láma kérdésért  :)
Musicmatch Jukebox segítségével pontosan be lehet állítani, milyen mp3 filet akarsz csinálni, mekkora kbps-sel, és mindezt batch conversion-nel. Gondolom fordítva is sok opciót enged. Én ezt használtam arra, hogy a Mai HiME hangját vbr-bõl cbr-re nyomjam.

csacsa

sziasztok!
lenne egy nagy kérdésem. az ogm file-t mivel lehet úgy lejátzani, hogy ne szaggasson be, és a felirat is látszódjon? Mert a bsplayer elsem indítja, a jetaudio pedig nem teszi rá a feliratot.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Darkstar

Quote from: csacsasziasztok!
lenne egy nagy kérdésem. az ogm file-t mivel lehet úgy lejátzani, hogy ne szaggasson be, és a felirat is látszódjon? Mert a bsplayer elsem indítja, a jetaudio pedig nem teszi rá a feliratot.

Milyen teljesítményû géped van? Lehet, hogy azért szaggat.  Mplayerrrel próbáltad lejátszani?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

csacsa

Quote from: DarkstarMilyen teljesítményû géped van? Lehet, hogy azért szaggat.  Mplayerrrel próbáltad lejátszani?

most lett a gép "felújjítva" úgyhogy ezzel nem lehet gond, meg elég nagy teljesítményû a gép. szerintem a codec lesz a gond, de nem akarok acemegát felrakni. Megpróbálom majd mplayerrel hátha megy, de múltkor még a filet se indította el.  :bruhuhu:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

noriko

gaaah! nem tudom megváltoztatni az avatarom...:/
pedig már nem is vagyok olyan letört mint a képen...
ha közben felfogja a változtatást, akkor persze nem aktuális, de addigis HELP!
"I wish I could, but I don't want to."

katz

Quote from: norikogaaah! nem tudom megváltoztatni az avatarom...:/
pedig már nem is vagyok olyan letört mint a képen...
ha közben felfogja a változtatást, akkor persze nem aktuális, de addigis HELP!
User CP > Edit Avatar > oldal alján fel tudsz tölteni képet

noriko

Quote from: katzUser CP > Edit Avatar > oldal alján fel tudsz tölteni képet
i know that. de nem hagyja. marad a régi valamiért...
"I wish I could, but I don't want to."

katz

Quote from: norikoi know that. de nem hagyja. marad a régi valamiért...
pill, megnézem

katz

Quote from: norikoi know that. de nem hagyja. marad a régi valamiért...
Ez stimmel az uj képnél?
The maximum size of your custom image is 128 by 128 pixels or 100.0 KB

Darkstar

Quote from: norikoi know that. de nem hagyja. marad a régi valamiért...

Ezt nálam is csinálta, csak az aláírásnál. Töröl a régit vagy ami most megvan, aztán töltsd fel az újat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

#2990
a feltételek stimmelnek, már többször cseréltem, eddig mindig sikerült...
törölni bezzeg törli  :rolleyes:

...pedig most olyat próbáltam feltenni, ami már volt korábban egyszer..
(aláírásváltoztatást felfogta.)
"I wish I could, but I don't want to."

katz

Quote from: norikoa feltételek stimmelnek, már többször cseréltem, eddig mindig sikerült...
törölni bezzeg törli  :rolleyes:

...pedig most olyat próbáltam feltenni, ami már volt korábban egyszer..
(aláírásváltoztatást felfogta.)
Hiba a mátrixban :)
Probálj berakni egyet a fentlévõ lehetõségek közül, és ha az sikerül, próbálj meg egy costum képet.

.Attila

Quote from: katzHiba a mátrixban :)
Probálj berakni egyet a fentlévõ lehetõségek közül, és ha az sikerül, próbálj meg egy costum képet.
Egy kosztümös képet? :p

m46u5

Quote from: csacsamost lett a gép "felújjítva" úgyhogy ezzel nem lehet gond, meg elég nagy teljesítményû a gép. szerintem a codec lesz a gond, de nem akarok acemegát felrakni. Megpróbálom majd mplayerrel hátha megy, de múltkor még a filet se indította el.  :bruhuhu:
Tedd fel ezt, akkor BSPlayer-el is fog menni (meg a felirat is):
http://www.doom9.org -> Downloads -> Filters (show all filters) - ide katt -> Vorbis Direct Show filter implementation. (OggDS0995.exe - 475844 Byte)
Megjegyzés a linkhez: bal egérgombbal kattints rá, mert ha jobbal próbálod nem szedi le!
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

sirtomi

Quote from: csacsamost lett a gép "felújjítva" úgyhogy ezzel nem lehet gond, meg elég nagy teljesítményû a gép. szerintem a codec lesz a gond, de nem akarok acemegát felrakni. Megpróbálom majd mplayerrel hátha megy, de múltkor még a filet se indította el.  :bruhuhu:
Mplayer -rel nekem eddig nem volt gondom. 900-as Celeronom van és minden filmet szaggatás nélkül lejátszik.

m46u5

Érdekelne van-e olyan torrent kliens progi, melyben annyi torrentet kezd el letölteni, amennyit tud, így kihasználva a letöltési sebesség maximumát.
Eddig igazándiból még csak az Azureus-t próbáltam, ami kimondottan csak torrentre készült, és bizony nem voltam megelégedve a teljesítményével, még úgy sem, hogy próbáltam átvágni, és nem a valós sebességet, hanem a lehetséges maximumot adtam meg, és így is csak max 4 torrentet kezdett el letölteni, ami szerintem nem éppen forgalomhatékony :rolleyes:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

sirtomi

Quote from: m46u5Érdekelne van-e olyan torrent kliens progi, melyben annyi torrentet kezd el letölteni, amennyit tud, így kihasználva a letöltési sebesség maximumát.
Eddig igazándiból még csak az Azureus-t próbáltam, ami kimondottan csak torrentre készült, és bizony nem voltam megelégedve a teljesítményével, még úgy sem, hogy próbáltam átvágni, és nem a valós sebességet, hanem a lehetséges maximumot adtam meg, és így is csak max 4 torrentet kezdett el letölteni, ami szerintem nem éppen forgalomhatékony :rolleyes:
Próbáld ki a BitComet -et.
Hasonló za Azureushoz, csak nem java progi, hanem C.

m46u5

Quote from: sirtomiPróbáld ki a BitComet -et.
Hasonló za Azureushoz, csak nem java progi, hanem C.
Az különösebben nem aggaszt, hogy miben készült, hanem mûködés szempontjából érdekelne, ha mondjuk beteszek a letöltési listába mondjuk 20 db cumót, akkor mennyit fog elkezdeni letölteni? Csak mert az Azureus-ban max mindig az elsõ 4-el foglalkozott (a többit persze ellenõrizte, hogy jó-e, van-e tracker, stb., csak nem kezdte el a letöltést, hanem várakoztatta, hogy az elsõ négy befejezõdjön). Ez akkor gáz, ha mondjuk a négy-bõl három mondjuk egy film méretû, és csak 1-2 kb/s-el jön, holott a net kapcsolat azért többet is elbírna (ergó, mehetne a többi file letöltés is simán).
Tehát az érdekelne, hogy egy más torrent kezelõ progiban (pl BitComet), ha beteszek jónéhány cuccot letöltésre, lehetõség szerint mindegyiket tölti, vagy a nagyrésze csak pang?
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

sirtomi

Quote from: m46u5Az különösebben nem aggaszt, hogy miben készült, hanem mûködés szempontjából érdekelne, ha mondjuk beteszek a letöltési listába mondjuk 20 db cumót, akkor mennyit fog elkezdeni letölteni? Csak mert az Azureus-ban max mindig az elsõ 4-el foglalkozott (a többit persze ellenõrizte, hogy jó-e, van-e tracker, stb., csak nem kezdte el a letöltést, hanem várakoztatta, hogy az elsõ négy befejezõdjön). Ez akkor gáz, ha mondjuk a négy-bõl három mondjuk egy film méretû, és csak 1-2 kb/s-el jön, holott a net kapcsolat azért többet is elbírna (ergó, mehetne a többi file letöltés is simán).
Tehát az érdekelne, hogy egy más torrent kezelõ progiban (pl BitComet), ha beteszek jónéhány cuccot letöltésre, lehetõség szerint mindegyiket tölti, vagy a nagyrésze csak pang?
Csak most kezdtem használni a BitComet-et, eddig sima Bittorrent klienst használta.

Lehet hogy hülye kérdés, de nem lehet olyat beállítani az Azureusban, hogy egyszerre hány fájlt kezdjen el letölteni?

.Attila

Quote from: m46u5Az különösebben nem aggaszt, hogy miben készült, hanem mûködés szempontjából érdekelne, ha mondjuk beteszek a letöltési listába mondjuk 20 db cumót, akkor mennyit fog elkezdeni letölteni? Csak mert az Azureus-ban max mindig az elsõ 4-el foglalkozott (a többit persze ellenõrizte, hogy jó-e, van-e tracker, stb., csak nem kezdte el a letöltést, hanem várakoztatta, hogy az elsõ négy befejezõdjön). Ez akkor gáz, ha mondjuk a négy-bõl három mondjuk egy film méretû, és csak 1-2 kb/s-el jön, holott a net kapcsolat azért többet is elbírna (ergó, mehetne a többi file letöltés is simán).
Tehát az érdekelne, hogy egy más torrent kezelõ progiban (pl BitComet), ha beteszek jónéhány cuccot letöltésre, lehetõség szerint mindegyiket tölti, vagy a nagyrésze csak pang?
Meg lehet mondani neki, hogy töltsön többet ;)
Asszem vhol a beállításoknál meg lehet mondani neki, hogy mennyivel foglalkozzon max. De ha ilyen nincs is, kényszerített indítással tölteni fogja azt, amire kényszeríted.