Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

a mostani alaplap sajna gagyi ugyhogy mindenképpen cserélni kell (1x fél évet szenvedni vele bõven elég volt).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Rage

#3601
Quote from: KvikvegAnnyit mondott, hogy kirakta betette parszor, jelenseg maradt. Gep nem vonyit az ejelen, hogy gondja lenne a vga-kartyaval. A gep a regi vga-kartyaval pompasan elmegy.
Hajjaj, akkor minel elobb vigye vissza azt a kartyat, mert allitom, hogy az a hibas. Az ilyen CUCCok kiegeszito tapfeszultseg NELKUL is el KELL, hogy induljanak, max. jelzi a drivere, hogy nincs bedugva.
A noname 400W-os tapot ugyan nem tartom jo valasztasnak, de biztos lehetsz afelol, hogy messze nem ad akkora terhelest neki a vga-d, hogy o legyen a ludas.
(Chronos gepeben 300W-os Chieftec tappal olyan vigan megy a 6600GT, hogy az valami vicc, gyanitom, hogy meg 40%-ig sincs terhelve a tap.)

Mindenesetre amit javaslok:
1. Vidd csak vissza azt a VGA-t, mert nagy valoszinuseggel hibas.
2. A sajat erdekedben vegyel egy _normalis_ tapot. Megeri az esetleges tobbletkiadas, mert egy gagyi tap bizony nagyon csunya dolgokat is tud muvelni a geped egyeb alkatreszeivel. Nem art az elovigyazatossag.

Edit: Az alaplap _CSAK_ akkor "vonyit", ha NINCS benne videokartya.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Kvikveg

Quote from: Rage...
Edit: Az alaplap _CSAK_ akkor "vonyit", ha NINCS benne videokartya.
Erre ertettem a csipogast en is. :)
Mindenesetre ha valami hibajelzest csipog/nem csipog hibajelzest, akkor van honnan elindulni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Quote from: RageMindenesetre amit javaslok:
1. Vidd csak vissza azt a VGA-t, mert nagy valoszinuseggel hibas.
2. A sajat erdekedben vegyel egy _normalis_ tapot. Megeri az esetleges tobbletkiadas, mert egy gagyi tap bizony nagyon csunya dolgokat is tud muvelni a geped egyeb alkatreszeivel. Nem art az elovigyazatossag.
oks. rendicsek! akkor kedden elintézem. :merci:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

#3604
Quote from: RageHajjaj, akkor minel elobb vigye vissza azt a kartyat, mert allitom, hogy az a hibas. Az ilyen CUCCok kiegeszito tapfeszultseg NELKUL is el KELL, hogy induljanak, max. jelzi a drivere, hogy nincs bedugva.
A noname 400W-os tapot ugyan nem tartom jo valasztasnak, de biztos lehetsz afelol, hogy messze nem ad akkora terhelest neki a vga-d, hogy o legyen a ludas.
(Chronos gepeben 300W-os Chieftec tappal olyan vigan megy a 6600GT, hogy az valami vicc, gyanitom, hogy meg 40%-ig sincs terhelve a tap.)
ööööö he? :confused: azért ne essünk túlzásokba kérem... 40%... persze :) bevallom semmi rendes képesítésem nincs a témában, de azért látatlanban ilyen biztosan kijelenteni, hogy nem a táp a ludas... :rolleyes: na mindegy
Quote from: RageMindenesetre amit javaslok:
1. Vidd csak vissza azt a VGA-t, mert nagy valoszinuseggel hibas.
2. A sajat erdekedben vegyel egy _normalis_ tapot. Megeri az esetleges tobbletkiadas, mert egy gagyi tap bizony nagyon csunya dolgokat is tud muvelni a geped egyeb alkatreszeivel. Nem art az elovigyazatossag.
a 2. ponttal egyetértek. ellenben az elsõ pont igazáról csak akkor gyõznél meg, ha kipróbálná másik jó gépben és ott se indulna el. lehet hogy én vagyok túl macerás, de szeretem kipróbálgatni, mielõtt visszaviszem a szervízbe. sok helyen olyan köcsög a szervíz, hogy garancián belül is(!) amennyiben kivizsgálják és nem találnak hibát benne, akkor mivel pocsékoltad az idejüket, felszámolnak óradíjat (~5k/h), szóval pl errõl is érdemes elõre érdeklõdni. plusz ha másik gépben mûködik, akkor csak az idejét pocsékolja a várakozással, a kivizsgálással, stb. sztem. persze könnyen lehet hogy a további próbálkozások másik gépben a kártyával se vezetnének sehova és így lenne idõpocsékolás, de fene tudja. Necrid-en áll a döntés. :)
Quote from: RageEdit:/B] Az alaplap _CSAK_ akkor "vonyit", ha NINCS benne videokartya.
igen, de természetesen ebbe az is beletartozik, hogy az a "nincs ott" érzékelés érintkezési hiba miatt lehet, valami vacak porcica vagy akármi miatt... :)

Necrid^

Quote from: Fazéka 2. ponttal egyetértek. ellenben az elsõ pont igazáról csak akkor gyõznél meg, ha kipróbálná másik jó gépben és ott se indulna el. lehet hogy én vagyok túl macerás, de szeretem kipróbálgatni, mielõtt visszaviszem a szervízbe. sok helyen olyan köcsög a szervíz, hogy garancián belül is(!) amennyiben kivizsgálják és nem találnak hibát benne, akkor mivel pocsékoltad az idejüket, felszámolnak óradíjat (~5k/h), szóval pl errõl is érdemes elõre érdeklõdni. plusz ha másik gépben mûködik, akkor csak az idejét pocsékolja a várakozással, a kivizsgálással, stb. sztem. persze könnyen lehet hogy a további próbálkozások másik gépben a kártyával se vezetnének sehova és így lenne idõpocsékolás, de fene tudja. Necrid-en áll a döntés. :)
Tegnap ki lett probálva hugom gépen. ott sem volt kép. ott is ugyan ugy kép halál. bár mondjuk elég gyenge a gép (celeron 1.1, 265ram, 230W táp). de gondolom mülkodnie kellet mert ki huztam a dvd lejátszok.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Tutegal

Quote from: TurboKÉrdemes venni olyan PCIe-s alaplapot amin van egy bónusz AGP slot is, vagy inkább keressek olyat ami full PCIe-s, és van rajta integrált video meg slot rendes pcie videokártyának? Bõviteni akarom majd a gépet (uj proci és alaplap) de nincsen csak agp videokártyám.

PCIe-t és AGP-t egy alaplapon most csak az ULI M1695 chipje tud tisztességesen kezelni. Ezzel a készlettel eddig csak az Asrock 939DUAL-SATA2 alaplap jelent meg.
Nekem ez eddig AGP-s videokártyával is bevált. Asrock, szóval nagyon olcsó, ennek ellenére tisztességesen összerakott lap. A baj vele az, hogy csak 3 PCI foglalat van benne, abból is az elsõt betakarhatja egy komolyabb hûtésû AGP kártya.  

Quote from: zsozsoAkkor azt javaslom vard meg a socket am2-t fel ev es ittvan.

Van rajta M2 foglalathoz való processzorkártya bõvítõhely is. :)

Moha

Quote from: Rage2. A sajat erdekedben vegyel egy _normalis_ tapot. Megeri az esetleges tobbletkiadas, mert egy gagyi tap bizony nagyon csunya dolgokat is tud muvelni a geped egyeb alkatreszeivel. Nem art az elovigyazatossag.
Ezt aláírom! Nálunk egy P2-es gépet anno teljesen hazavágott egy Skyhawk nevezetû gyönyörûséges táp. Bekapcs, pukkanás, füst és a gép halott. A procin kívül semmi nem élte túl, még a billencs és az egér is elszállt. A proci is valszeg csak azért maradt meg, mert nem kell neki az 5V (annak a feszültsége ugrott meg).
Na, azóta nekem is egy 360-as Chieftec táp ketyeg a gépemben. :)
Chieftec, Enermax és esetleg DTK táp ha kapsz valahol. Ezek jók, a tucatáru Mercury és "quality made by Codegen" tápok nem túl jók. Eleve pl. messze nem adnak le annyi teljesítményt, ami rájuk van írva. Aztán össze kell hasonlítani õket: a jó tápoknak már a súlyán érezni, hogy nem spórolnak ki belõlük mindent úgy, mint az olcsó gagyikból. :)
A házakkal is vigyázni kell, mert egyesekbe képesek Acorp (ez nagyon gagyi) vagy "vargánya" (ez meg egyenesen öngyilkosság) tápot rakni, szóval oda kell figyelni.

zsozso

Quote from: MohaEzt aláírom! Nálunk egy P2-es gépet anno teljesen hazavágott egy Skyhawk nevezetû gyönyörûséges táp. Bekapcs, pukkanás, füst és a gép halott. A procin kívül semmi nem élte túl, még a billencs és az egér is elszállt. A proci is valszeg csak azért maradt meg, mert nem kell neki az 5V (annak a feszültsége ugrott meg).
Na, azóta nekem is egy 360-as Chieftec táp ketyeg a gépemben. :)
Chieftec, Enermax és esetleg DTK táp ha kapsz valahol. Ezek jók, a tucatáru Mercury és "quality made by Codegen" tápok nem túl jók. Eleve pl. messze nem adnak le annyi teljesítményt, ami rájuk van írva. Aztán össze kell hasonlítani õket: a jó tápoknak már a súlyán érezni, hogy nem spórolnak ki belõlük mindent úgy, mint az olcsó gagyikból. :)
A házakkal is vigyázni kell, mert egyesekbe képesek Acorp (ez nagyon gagyi) vagy "vargánya" (ez meg egyenesen öngyilkosság) tápot rakni, szóval oda kell figyelni.
Sajnos mar ez sem eletbiztositas, vmelyik nap neztunk epp 1 olyan tapot ami az arahoz kepest gyanusan nehez volt, szetkapva pedig a hatoldalan 1 bazinagy sulyt talaltunk a kedves vevok megtevesztesere... (termeszetesen ugyanazok a papiralkatreszekbol van mint a tobbi gagyi)
Death is the only redemption

Kvikveg

Quote from: zsozsoSajnos mar ez sem eletbiztositas, vmelyik nap neztunk epp 1 olyan tapot ami az arahoz kepest gyanusan nehez volt, szetkapva pedig a hatoldalan 1 bazinagy sulyt talaltunk a kedves vevok megtevesztesere... (termeszetesen ugyanazok a papiralkatreszekbol van mint a tobbi gagyi)
Basszus, ez azert mar vastagon csalas. :eeek::grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rage

Quote from: Fazékööööö he? :confused: azért ne essünk túlzásokba kérem... 40%... persze :) bevallom semmi rendes képesítésem nincs a témában, de azért látatlanban ilyen biztosan kijelenteni, hogy nem a táp a ludas... :rolleyes: na mindegy
Igen, egeszen biztosan ki merem jelenteni, es szavaimban semmi tulzas nem volt. Peldaul a PH! (is) szokta merni teszteknel a rendszer teljes teljesitmenyet, vess egy pillantast mondjuk erre a kepre. A64 3800+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 1024MB Corsair TwinX1024-3200XL, egy PATA-s 160 gigas Hitachi HDD, egy ASUS DVD-ROM, mindez egy -mellekesen messze nem a legjobb minosegu- Cooler Master 450W-os tappal megtamogatva. Latszik, hogy egyik kartyaval sem eri el a fogyasztas meg a 250W-ot sem, 100%-os terheles mellett, es finoman szolva egyik kartya sem egy 9800Pro. ;) Meg ha noname dzsunka is az a tap, csak le tud adni 70-80W-ot (terheles nelkuli allapot) a nevleges 400-hoz kepest...
痛みを感じる方向に、出口がある!

Fazék

Quote from: RageIgen, egeszen biztosan ki merem jelenteni, es szavaimban semmi tulzas nem volt. Peldaul a PH! (is) szokta merni teszteknel a rendszer teljes teljesitmenyet, vess egy pillantast mondjuk erre a kepre. A64 3800+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 1024MB Corsair TwinX1024-3200XL, egy PATA-s 160 gigas Hitachi HDD, egy ASUS DVD-ROM, mindez egy -mellekesen messze nem a legjobb minosegu- Cooler Master 450W-os tappal megtamogatva. Latszik, hogy egyik kartyaval sem eri el a fogyasztas meg a 250W-ot sem, 100%-os terheles mellett, es finoman szolva egyik kartya sem egy 9800Pro. ;) Meg ha noname dzsunka is az a tap, csak le tud adni 70-80W-ot (terheles nelkuli allapot) a nevleges 400-hoz kepest...
oké, most ledöbbentem :eeek: egyszerûen mindenhonnan annyira azt sulykolják belém, hogy 400W-os táp alatt már nem is érdemes venni, mert annyit fogyaszt a gép, meg egyes kalkulátorok-al számolva is olyan értékek jönnek ki, amik alátámasztanák a nagy teljesítményigényt, és én hittem ennek a hype-nak... sorry. (de van mentségem, mert odaírtam, hogy nem értek hozzá :haha: :) )

Rage

#3612
Quote from: Fazékmeg egyes kalkulátorok-al számolva is olyan értékek jönnek ki, amik alátámasztanák a nagy teljesítményigényt
ROTFLOL!

Haha, ez am a "trukkos" kalkulator. Szemfules usereknek ugyanis konnyeden vilagossa valhat, hogy ez a cucc az eszkozok elmeleti (!) maximalis fogyasztasat adogatja ossze, majd ugy tunteti fel, mintha MINIMUM ennyit fogyasztananak. :p Mondjuk pl. egy tapokat gyarto cegnek nyilvan "ez a dolga", de ezt akkoris atveresnek tartom. :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

Cobra

Nekem 269W jött ki, és viszonyleg reális értékek vannak megdva, bár tény, hogy ez a maximum áramfelvételük, nem az átlagos vagy minimum. Nálam üresjáraton kb 180W-ot vesz fel a gép, és teljes terhelésnél se éri el az itt megadottat (kb 220w, ha jól emlékszem).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

annyit még segítenétek, hogy megmondjátok, mivel mértétek a gépetek teljesítmény igényét? köszi :)

sirtomi

Azért ez nem olyan egyszerû, hogy 100%-os terhelés mellett is csak 250W-ot fogyaszt a gép aztán elég a 400W-os táp. Nem csak a felvett teljesítmény számít, hanem, hogy mekkora az áramfelvétel az egyes ágakon. Hiába csak a táp 40-50% -át használja a rendszer, ha a táp nem képes biztosítani a megfelelõ áramot. Nekem egy igen gyenge gépem van. 900MHz Celeron, 384MB SD ram, GF2MX 32MB, NEC2500A dvdíró, és 300W-os tápom van, ennek ellenére nem tudok 2szeresnél gyorsabban dvd-t írni, mert nem bírja a táp. Elszáll minden író progi energiakalibrálási hibával.

zsozso

Quote from: sirtomiAzért ez nem olyan egyszerû, hogy 100%-os terhelés mellett is csak 250W-ot fogyaszt a gép aztán elég a 400W-os táp. Nem csak a felvett teljesítmény számít, hanem, hogy mekkora az áramfelvétel az egyes ágakon. Hiába csak a táp 40-50% -át használja a rendszer, ha a táp nem képes biztosítani a megfelelõ áramot. Nekem egy igen gyenge gépem van. 900MHz Celeron, 384MB SD ram, GF2MX 32MB, NEC2500A dvdíró, és 300W-os tápom van, ennek ellenére nem tudok 2szeresnél gyorsabban dvd-t írni, mert nem bírja a táp. Elszáll minden író progi energiakalibrálási hibával.
Emberek fogjatok mar fel nem az a lenyeg hogy hany wattot irnak ra arra a szerencsetlen femdobozra. Lehet 5millio watt is a tapra irva ha az again nem ad le megfelelo ampert. Ezert van az,  hogy pl 1 300w os enermax tobbre kepes mint 1 500w os noname...
Death is the only redemption

sirtomi

Quote from: zsozsoEmberek fogjatok mar fel nem az a lenyeg hogy hany wattot irnak ra arra a szerencsetlen femdobozra. Lehet 5millio watt is a tapra irva ha az again nem ad le megfelelo ampert. Ezert van az,  hogy pl 1 300w os enermax tobbre kepes mint 1 500w os noname...
Na, valami ilyesmit akartam mondani én is, csak nem vagyok profi a témában :D

Cobra

A valós fogyasztást fogyasztásmérõvel lehet mérni (ki gondolta volna :) ), amit jobb elektronikai üzletekben (pl Conrad), illetve az osztrák Metroban lehet kapni. Olyan, mint egy idõkapcsoló, csak méri az átfolyó áram erõsségét és feszültségét.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

m46u5

Quote from: CobraA valós fogyasztást fogyasztásmérõvel lehet mérni (ki gondolta volna :) ), amit jobb elektronikai üzletekben (pl Conrad), illetve az osztrák Metroban lehet kapni. Olyan, mint egy idõkapcsoló, csak méri az átfolyó áram erõsségét és feszültségét.
Ja, apu hozott még haza anno kipróbálásra a régi munkahelyérõl, s gépemre kb 150-et mutatott (P43GHprescott, 1GBram, Ati9700Pro, 1pata, 1sata, 1scsi, DVDíró, DVDolvasó, meg még néhány apróság)
Bár röhej, hogy a monitorra asszem többet mutatott (22"Compaq).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Cobra

22-es CRT eszi rendesen az áramot, az én 17-esem is fogyaszt majdnem 100W-ot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Itachi

Tudna vki egy olyan progit mondani ami letörölt adatokat helyreállít? Az volna a helyzet, hogy egy játéknál amivel már egy ideje jáccom töröltem az összes mentést véletlenül, ami gáz mert fél év munkája van benne.:lame:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Nem tudja valaki, hogy zseni otp-nel junior kartyaval hogy tudom a telefonos szamlaegyenleglekerdezest igenybe venni??? :grrr:
06403666666 a szam. Rizsa. 1es gomb. Es innentol jonnek a gondok.
10jegyu azonositot ker.
3jegyu kodot - szamlaszam vege ez megvan.
10jegyunel a kartya szamanak utolso 10 szama kene (remelem). 1. problema: elejen szam 3 jeggyel rovidebb, mint hatuljan alairas melletti. Mindkettovel probaltam, egyikkel se mukodott. Foleg, hogy bepotyoges kozben neha foglaltat jelez a telefon...
A weblapjuk meg kb annyira informativ, mint a win help.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

#3623
Quote from: ItachiTudna vki egy olyan progit mondani ami letörölt adatokat helyreállít? Az volna a helyzet, hogy egy játéknál amivel már egy ideje jáccom töröltem az összes mentést véletlenül, ami gáz mert fél év munkája van benne.:lame:
Drive Rescue. Könnyen használható, ingyenes program, ami szépen vissza tudja hozni a törölt adatokat (persze csak ha még nem íródtak felül): letöltheted innen, vagy keress rá a neten. Ja, és amíg vissza nem hozod a fileokat, addig ne nagyon mentsél semmit arra a partícióra, ahol a mentéseid voltak, nehogy felülíródjanak az adatok.
Quote from: KvikvegNem tudja valaki, hogy zseni otp-nel junior kartyaval hogy tudom a telefonos szamlaegyenleglekerdezest igenybe venni???
Internetes szerzõdést nem kötöttél? Mert azt egyszerûbb használni. Én a telefonossal sosem bajlódtam.
Egyébként alapban tényleg a számla és a kártya utolsó számjegyei a kódok, nem tudom miért nem fogadja el. A kártya hátulján meg azért van 3 számmal több, mert az utolsó 3 az a CVV (ellenörzõ kód), amit netes vásárlásoknál szoktak kérni (már ahol hajlandóak elfogadni az electron kártyát). Esetleg írj nekik emailt. Nekem anno egész gyorsan és korrektül válaszoltak.
De szerintem kössél OTP direkt internetes szerzõdést, ott gyorsan és egyszerûen el tudsz intézni mindent.

Fazék

Quote from: ItachiTudna vki egy olyan progit mondani ami letörölt adatokat helyreállít? Az volna a helyzet, hogy egy játéknál amivel már egy ideje jáccom töröltem az összes mentést véletlenül, ami gáz mert fél év munkája van benne.:lame:
csak pénzeseket ismerek, azokhoz törést is le kéne töltened, hogy rendesen tudj visszahozni dolgokat vszleg, de azért itt van pár link, én csak az elsõt ismerem és használtam, nem tudom mennyire számít jónak köztük, esetek 30%-ban sikerült kb adatot visszahoznom vele

szerk: oh látom Moha megoldotta a gondot, akkor nem is strapálom magam :D

Manitu

Quote from: Kvikveg10jegyu azonositot ker.
Ez a kártya elején levõ szám utolsó 10 számjegye, elvileg. Azt hogy a 3 jegyû kód micsoda, azt nem tudom, én nemes egyszerûséggel felírtam a szerzõdéskötéskor a számsort, amit be kell pötyögni :)


TurboK

Quote from: ItachiTudna vki egy olyan progit mondani ami letörölt adatokat helyreállít? Az volna a helyzet, hogy egy játéknál amivel már egy ideje jáccom töröltem az összes mentést véletlenül, ami gáz mert fél év munkája van benne.:lame:
http://www.oo-software.com/en/products/oounerase/index.html

de nem biztos hogy visszaszedi a mentést, attól függ hogy a játék hogyan tárolja õket. Ha nem külön fájlban van akkor pl lehet hogy macerás lesz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Ah, sikerult. Csak nem birta a tempomat, lassitani kellett... :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

két avi összeillesztésénél az alábbi hibaüzenetet kaptam:


pontosan mit kéne ezzel kezdenem, hogy mégis össze tudjam illeszteni a két file-t és minõségromlás se legyen? elõre is köszi :)

Fazék

illetve mkv file-ok összeillesztése valahogy megoldható?