Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Fazékilletve mkv file-ok összeillesztése valahogy megoldható?
Virtualdub Mod elvileg képes rá, persze ha olyan szerencéd van, hogy le tudja kezelni a fájlodat, ugyanis a legtöbb mkv-tól egyszerûen kiakad... Meg kell próbálni, ha be tudod tölteni vele az mkvt, akkor onnantól ugyanúgy kell mint ha avi lenne...
A biztos, de macerásabb módszer, hogy kiszeded az mkvkból az összes sávot külön, összeilleszted a videósávokat, a hangsávokat és a feliratokat, majd a végeredményt visszapakolod mkvba...


m46u5

Szerintem nagyonis célszerû kicsomagolni az mkv-fileokat, s utána az egyesített részeket ismét becsomagolni mkv-ba.
Ugyanis nem hinném, hogy bármelyik dub képes lenne a feliratokat és a vbr-s hangokat egyesíteni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Manitu

Quote from: m46u5Szerintem nagyonis célszerû kicsomagolni az mkv-fileokat, s utána az egyesített részeket ismét becsomagolni mkv-ba.
Ugyanis nem hinném, hogy bármelyik dub képes lenne a feliratokat és a vbr-s hangokat egyesíteni.
Ha csak formázatlan felírat van benne, meg fix bitrátás mp3-as hang, akkor elboldogul vele... Az Ah my goddess moviet vdubmoddal sikerült eggyé kovácsolnom annó...


m46u5

Quote from: ManituHa csak formázatlan felírat van benne, meg fix bitrátás mp3-as hang, akkor elboldogul vele... Az Ah my goddess moviet vdubmoddal sikerült eggyé kovácsolnom annó...
Formázatlan felirat alatt mit értesz? :confused:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Manitu

Quote from: m46u5Formázatlan felirat alatt mit értesz? :confused:
prózaian szólva srt vagy sub. A mai "modern" szép szines, pozicionált ass meg ssa feliratokat nem szereti.


Alkyra

srácok tudtok nekem mondani egy olyan programot ami:
1- tud megnyitni s szerkezteni swf fájlokat s kiszedni belõle zenét, képet stb
2- tudok vele flash animokat csinálni
3- egyszerû a használata
4- vlk innen ért is hozzá ha esetleg kérdésem lenne.:):)

Elõre is köszönöm szépen!:tezsvir:

Xaga

Quote from: Alkyrasrácok tudtok nekem mondani egy olyan programot ami:
1- tud megnyitni s szerkezteni swf fájlokat s kiszedni belõle zenét, képet stb
2- tudok vele flash animokat csinálni
3- egyszerû a használata
4- vlk innen ért is hozzá ha esetleg kérdésem lenne.:):)

Elõre is köszönöm szépen!:tezsvir:
1- olyat nem ismerek csak olyat ami az actionscriptet szedi ki
2- Macromedia Flash
3- Macromedia Flash
4- Macromedia Flash Súgó :)

Moha

Quote from: Alkyrasrácok tudtok nekem mondani egy olyan programot ami:
1- tud megnyitni s szerkezteni swf fájlokat s kiszedni belõle zenét, képet stb
2- tudok vele flash animokat csinálni
3- egyszerû a használata
4- vlk innen ért is hozzá ha esetleg kérdésem lenne.:):)

Elõre is köszönöm szépen!:tezsvir:
1- SWF decompiler :)
2- Macromedia Flash
4- Tõlem kérdezhetsz, de elõrebocsátom, hogy nagyon kezdõ vagyok még benne, így nem biztos, hogy tudok segíteni.

Alkyra

Köszönöm szépen srácok!:tezsvir:

Alkyra

#3639
Valaki tudna nekem egy normális beállítás fájlt küldeni az Outpost Firewall Pro 3.0-hoz? Mert felraktam s vlmért nem akarja a netet engedélyezni.:D(nincs routerem) Megmondtam neki, hogy a firefoxnak maxi engedélye van de egy csomó minden mást blokkol(pl Ethernet ip hamisítás vagy mi..ilyet most hallok elõször..)

Vlk lenne egy normális beállítás fájlja?

vagy ajáljatok egy másik, normálisabb firewallt, amivel nem kell ennyit tökölni.(s nem tiltja le a fél netet amikor azt mondom neki, hogy minden szabad...)

Alkyra

Azt használtam idáig...(s semmi bajom nem volt vele, csak ezt nagyon dícsérik, hogy milyen jó...)

Alkyra

Inkább én is azt használom. Még soha nem volt gondom vele s vírust sem kaptam soha.

Necrid^

Letõltõttem az Enbo Taboo cimú hentai. az elsõ fájl nagyon szépen el inditja és lejátsza az mplayerem, de a másodikkal olyat csinál hogy el indtitom a fájlt és utána egyból bezárja. mi lehet a gond? (legujabb mplayer codec van fen)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: NecridLetõltõttem az Enbo Taboo cimú hentai. az elsõ fájl nagyon szépen el inditja és lejátsza az mplayerem, de a másodikkal olyat csinál hogy el indtitom a fájlt és utána egyból bezárja. mi lehet a gond? (legujabb mplayer codec van fen)
Indítsd el parancssorból, akkor nem zárja be az ablakot, és el tudod olvasni mit ír ki. Általában jelzi, hogy mi a probléma, ha valamit nem tud lejátszani.

Kvikveg

Vagy Wincommanderben parancssorbol elinditod

"C:\Program Files\mplayer\mplayer.exe" file.avi > wtf.txt

Aztan kukucs wtf.txt-be.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

socket 939 amd64 3200+ procin (alapból 2ghzen) meddig lehet felhúzni az fsbt? nforce3 250gb chipset, ddr400 ram.

per pill 235re van állitva és még nem kavar, 240-en már néha villogott a monitor. (200 a normál érték)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Srácok, nem tudom miért, de nálam csakúgy leállnak a játékot. A windows hibát észlel s kilép.(még a videók közben is...)
VAgy pl még elíndítani se akarja a fájlokat.(pl a Black and white 2 vagy a Fable...egy nap azt mondta nekem, hogy kész, hibát észlelt a winfos a progi leáll..én meg csak nézek)
Kétlem, hogy vírus lenne, szerintem inkább vlm windows probléma van(van is...mivel ezt nem én állítottam be s raktam fel ezzel a windowsal állandóan csak a gondok vannak...nem mûxik a pspm rajta, állandóan kifagy az ff amikor índítani akarom, a gamék is kifagynak...beh..pedig eredeti a cucc...Ennyit a Mircosoftról...)

Nah szóval, a biztonság kedvéért, most végigfutattok egy OandO(tényleg...miért nem tudok and jelet csinálni?? nem reagál a gép rá..altgr+c nem?)Defrag s Spyware Doctorral nézem, hogy esetleg vlm okoskodó kis progi piszál bele éppen, vagy esetleg mégis egy vírusról van szó...(Symatec írtóm van..)

Ha van vlknek ötlete, hogy ezek miért vannak, akkor kérem szóljon!Elõre is köszi...

Manitu

Quote from: AlkyraSrácok, nem tudom miért, de nálam csakúgy leállnak a játékot. A windows hibát észlel s kilép.(még a videók közben is...)
VAgy pl még elíndítani se akarja a fájlokat.(pl a Black and white 2 vagy a Fable...egy nap azt mondta nekem, hogy kész, hibát észlelt a winfos a progi leáll..én meg csak nézek)
Kétlem, hogy vírus lenne, szerintem inkább vlm windows probléma van(van is...mivel ezt nem én állítottam be s raktam fel ezzel a windowsal állandóan csak a gondok vannak...nem mûxik a pspm rajta, állandóan kifagy az ff amikor índítani akarom, a gamék is kifagynak...beh..pedig eredeti a cucc...Ennyit a Mircosoftról...)

Nah szóval, a biztonság kedvéért, most végigfutattok egy OandO(tényleg...miért nem tudok and jelet csinálni?? nem reagál a gép rá..altgr+c nem?)Defrag s Spyware Doctorral nézem, hogy esetleg vlm okoskodó kis progi piszál bele éppen, vagy esetleg mégis egy vírusról van szó...(Symatec írtóm van..)

Ha van vlknek ötlete, hogy ezek miért vannak, akkor kérem szóljon!Elõre is köszi...
Talán öreg a windowsod... idõnként nem árt újrarakni... Az meg hogy eredeti, semmit nem jelent, nekem is megvan eredetibe, mégis mindig a kalózt teszem fel, az valahogy stabilabb :D (meg nem kell rá szervízpekkeket telepíteni :hopp: )


Alkyra

Quote from: ManituTalán öreg a windowsod... idõnként nem árt újrarakni... Az meg hogy eredeti, semmit nem jelent, nekem is megvan eredetibe, mégis mindig a kalózt teszem fel, az valahogy stabilabb :D (meg nem kell rá szervízpekkeket telepíteni :hopp: )

Mindennap 17:00 rákeress a legfrisebb updatekre. S hogy rég raktam fel? Kéltem, bár már jóval karácsony elõtt megvolt.
Az is igaz, hogy alaposan elcseszett vlmt az isntallnál a pali..(még nemtom mit)
Úgyis terveztem, hogy nemsokára újrapakolom az egészet, úgy ahogy én akarom. :D
Elõször is min. 3 partíció lesz...mert a pali nekem csak egyet csinált!! BAH!!
EGYET! S még õt nevezik rendszergazdána vlm nagy fejes cégnél...:) Ha egy csöpp fogalma is lenne ezzel kapcs...nah mind1. Igaz, a mondás, hogyha el akarsz érni valamit akkor azt magadnak kell megtenned!

Manitu

Quote from: AlkyraMindennap 17:00 rákeress a legfrisebb updatekre.
Így keletkeznek a 3 gigás windows könyvtárak :muhahah: Az ilyesmit jobb szeretem manuálisan végezni, minek patchelném az outlookot meg a wmpt, ha soha el sem indítom õket :)


TurboK

pl azért mert a windows használhatja a fájljait egy olyan funkcióra amit te egyébként használsz, és az egy komplett hátsó bejárat a gépedhez.

Alkyra: milyen windows?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: ManituTalán öreg a windowsod... idõnként nem árt újrarakni...
Nekem két és fél éves az XP-m, és még mûködik! :kopp-kopp: :D
Lehet valami hardware baj (pl memória) is, esetleg próbálj ráereszteni egy memtest-et vagy ilyesmit.

Alkyra

Quote from: TurboKpl azért mert a windows használhatja a fájljait egy olyan funkcióra amit te egyébként használsz, és az egy komplett hátsó bejárat a gépedhez.

Alkyra: milyen windows?

Xp, SP2.

Egyébként rájöttem:
A Deamon toolsnak van vlm programhibája.(legújabb 4.0 ver..) Mert miután újra csatlakoztattam a képfájlt, minden ment, mintha misem történt volna.:)
Windows rulz...
(egyb. a spyware doki talált 7 kémet s azokat rögtön töröltem is, de a többivel nem volt probléma.)

TurboK

Quote from: White SeeDAmúgy nálam is sokszor kilépm, néha ugyan megindokolja, de van amikor azt sem.
A régi jó kis gamek pl transport tycoon meg elindúl és memória hibára hivatkozva kilép....
Simán szar az egész és nem képes normálisan kezelni a memóriát...
DOSos játék azért dob ki memóriahibát mert xp alatt nincsen DOS, csak egy alapfokú emuláció hogy azért menjen valamerre.

Alkyra: Daemon 4et nem éri meg használni, a sima 3as verzió jobb...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

m46u5

Quote from: TurboK...
Alkyra: Daemon 4et nem éri meg használni, a sima 3as verzió jobb...
Hát, ezt a kijelentést azért megvétóznám, mert azért rengeteg javítás és új védelmek támogatása van benne (asszem starforce4), amit a régiek nem nagyon tudtak kezelni.
De tény, hogy a hármas sorozatot (3.47) én is jobban szerettem.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: TurboKDOSos játék azért dob ki memóriahibát mert xp alatt nincsen DOS, csak egy alapfokú emuláció hogy azért menjen valamerre.
A Trans-nak sajátos hangkezelése van (külsõ sound driver - egy .com file) azért áll le. Dosbox alatt vígan fut, ill. a windows verzióhoz van egy patch, amivel rendesen mûxik XP alatt is. :)

TurboK

Quote from: m46u5Hát, ezt a kijelentést azért megvétóznám, mert azért rengeteg javítás és új védelmek támogatása van benne (asszem starforce4), amit a régiek nem nagyon tudtak kezelni.
De tény, hogy a hármas sorozatot (3.47) én is jobban szerettem.
Nem sok játékhoz használtam, de amihez próbáltam ott a daemon 4 alatt képembe lett vágva hogy szedjem le a virtual meghajtót, 3 mellett meg simán futott (egy kis extra trükkel).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Alkyra azért egy memtestet futtass le ( //www.memtest.org )
Turbok, nálad meg szerencse lérdése, hogy mennyit visz, fõleg egy ilyen öszvér alaplappal (ugyen NF3 chip S939-hez nem a legideálisabb).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

legutóbb még a sockat a / asus / via chipset alaplapom alatt próbáltam, ez a gép most van meg második hete és ami pc játékkal játszok az vagy crackelt vagy nincs agyonvédve.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

izé, segítsetek már nyomorult rajtam, mert egyszerûen nem tudom, hol tudom elérni a tartalmat, amit feltöltöttem az externet-es web-tárhelyemre... :rolleyes: elõre is köszi