Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

m46u5

Quote from: Slayer_Ace:merci: :merci:

Edit: Az sajnos nincs ott amit én szeretnék :(
Az kár, mondjuk javasolnám a 13 dvd-s TotalTraining videókat, ahol az alapoktól mutatnak mindent...
Csak hát azt elég sok idõ lelszedni. (de donkey-n fennvan ha esetleg használnád)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Slayer_Ace

Quote from: m46u5Az kár, mondjuk javasolnám a 13 dvd-s TotalTraining videókat, ahol az alapoktól mutatnak mindent...
Csak hát azt elég sok idõ lelszedni. (de donkey-n fennvan ha esetleg használnád)
Hát, nem tudom...igazából csak egyetlen dologra lennék kíváncsi, a 13 dvd-t végignézni meg nem hiszem, hogy lenne idõm

deaththief

Helo mindenki.Azt szeretném megtudni hogy hogy lehet berakni hsz-eknél az animációkat és az idézeteket
 


Moha

Quote from: deaththiefHelo mindenki.Azt szeretném megtudni hogy hogy lehet berakni hsz-eknél az animációkat és az idézeteket
Animációk:
Feltöltöd valahova webre (pl atw.hu, uw.hu, stb), aztán belinkelet (a szerkesztõben van egy kép ikon (Insert image), ezzel be tudod rakni. Aláírásba és hozzászólásba is lehet képet beszúrni, de kérlek vedd figyelembe a szabályzatot! Tehát ne szúrj be túl nagy méretû vagy felbontású képet, ha mindenképpen valami ilyet szeretnél megosztani a többiekkel, akkor csak linkeld be (kép ikon helyett földgömb ikon - Insert link)

Idézetek: a hozzászólás szerkesztõben kijelölöd az idézni kívánt szöveget és a QUOTE ikont (kép ikontól eggyel jobbra) megnyomod. Vagy, ha valakinek az üzenetére akarsz reagálni, akkor egyszerûen a hozzászólás sarkában megnyomod a "Quote" gombot - ezzel automatikusan behozza idézetbe a hozzászólást - amibõl persze érdemes csak azt a bizonyos részt meghagyni, amire reagálni szeretnél, pláne ha egy hosszú hsz-ról van szó.

Remélem sikerült választ adni a kérdésedre. ;)

deaththief

#3814
Valamiért nem jelenik meg a gif-em,ami 156kb-os :(



 


Moha

Pedig a cím az jó. Én annyira nem ismerem az atw-t, de szerintem akkor nem engedi a közvetlen linkelést. Próbálj más tárhelyet, vagy töltsd fel a usteam galériába.

deaththief

#3816
Quote from: MohaPedig a cím az jó. Én annyira nem ismerem az atw-t, de szerintem akkor nem engedi a közvetlen linkelést. Próbálj más tárhelyet, vagy töltsd fel a usteam galériába.
Zsír.thx

                                 

És ezt mindig be kell majd linkelnem?
 


Yakumo

Quote from: deaththiefÉs ezt mindig be kell majd linkelnem?


:D Nézz fentre ott van egy User CP, katt aztán azon belül Edit Signature, na ott linkeld be a képet és akkor ott is marad;) (mert ugye jelenleg csak a postodba raktad be, nem az aláírásodba:D)

deaththief

 


Manitu

Quote from: MohaPedig a cím az jó. Én annyira nem ismerem az atw-t, de szerintem akkor nem engedi a közvetlen linkelést. Próbálj más tárhelyet, vagy töltsd fel a usteam galériába.
Úgy látom már megoldódott, de azért leírom: atw-rõl is lehet direktben linkelni, csak trükkös: http://users.atw.hu/USERNAME/amitlinkelniakarsz címet kell használni.


Member

Quote from: ManituÚgy látom már megoldódott, de azért leírom: atw-rõl is lehet direktben linkelni, csak trükkös: http://users.atw.hu/USERNAME/amitlinkelniakarsz címet kell használni.
És lehetõleg hetente egyszer ellenõrizd, hogy töröltek e. :rolleyes: Bár néha csak 2 órára leáll a szerverük...

deaththief

Quote from: MemberÉs lehetõleg hetente egyszer ellenõrizd, hogy töröltek e. :rolleyes: Bár néha csak 2 órára leáll a szerverük...

Kb 4hónapja regeltem azt az oldalt és nem is nagyon használom.Eddig se nem törölték és nem is vettem észre szerverleállást :S
 


Member

Quote from: deaththiefKb 4hónapja regeltem azt az oldalt és nem is nagyon használom.Eddig se nem törölték és nem is vettem észre szerverleállást :S
Ha pl. nekem nem látható az aláírásom egy fél órára, azt másnak nem tudom tulajdonítani...
Ezek szerint neked kb. 2 hónapod van még hátra. Én is azt hittem, hogy örökké atw-s leszek, erre egyszer csak bejön helyette a "notused" ablak. :grrr: Ha nem használod, nincs gáz, nem fognak neki jelentõséget tulajdonítani, viszont ha van napi legalább 15 látogatód meg nem vagy feltûnõen warez, úgy kidobnak, hogy csak lesel. Nekem is van egy atw-s tárolóm, max mindig újraregelem. :rolleyes:

deaththief

UW jobb sz.tem,de annak kisebb a tárhelye :( .Pénzt meg nem adok webhostingra.Marad az atw :S
 


Manitu

Quote from: MemberÉs lehetõleg hetente egyszer ellenõrizd, hogy töröltek e. :rolleyes: Bár néha csak 2 órára leáll a szerverük...
Hát nekem semmi bajom velük. Már vagy két éve megvan az oldalam, és nem nagyon volt vele probléma. Max az ftp elérés nem mûködött néha, de már vagy fél éve olyan sem volt. És a linkeléssel sem problémáznak, nem egy fórumba onnan linkeltem az avataromat, és nem szoktak panaszkodni, hogy nem látszik :D


Slayer_Ace

videószerkesztéssel kapcsolatos kérdés

Relunx

A következõ lenne a problémám:
ePSXe emulátorral tolok egy gamet, 30 perc játék után a win-fos xp kékhalált nyom azzal hogy az "anvioctl.sys" file okozhatott vmi hibát és a rendszer érdekében a winfos leállítja a rendszert, majd a fizikai memót elkezdi kilistázni, majd újraindul a gép...
EZT MI???? ÉS MIT TEGYEK ELLENE?

Relunx

Kuroi Tenshi

Talán nyomj egy keresést a gépen, hogy pontosan mi és hol is van ez a fájl.
Sztem videókarival kapcsolatos lesz(legalábbis úgy sejtem)
Ha az, akkor frissíts drivert, vagy cserélj kártyát.
Amúgy nem hülye az az xp, csak akkor nyom kékhalált, ha már nagy gáz van

Relunx

System32-ben van a file, és lövésem sincs hogy mihez van, vagy hogy driver-e egyáltalán...én lenni :lame:  ilyen ügyekben...

Relunx

Kuroi Tenshi

Jobb katt -> tulajdonságok.
Gyakran szokott ott az egyik fülben lenni valami gyártóra utaló szöveg

Relunx

Majd ha hazaértem akkor több infót is mondok, most épp melóban vagyok...ha végképp nemtom megoldani majd írok PM-et...Egyébként foglalmam sincs hogy mit érek azzal hogy tudom hogy milyen driver-hez kapcsolódik...a vége ugyis az lesz hogy kikell vmit cserélni...egyébként ez az egyetlen egy emulált game ahol xaraxik a gép...

Relunx

Moha

#3831
Quote from: Slayer_Acevideószerkesztéssel kapcsolatos kérdés
Ha olyan effektet akarsz, mint a képen (hogy átmenetes kerete van a képnek), akkor szerintem a legegyszerûbb, ha pl. photoshopban csinálsz egy fekete-fehér képet, a megfelelõ színátmenetes kerettel, aztán azt használnod maszk-ként (chroma key).
Remélem érthetõ voltam...

Illetve Vegas Video-ban pl. Cookie Cutter effektel lehet még ilyet csinálni.

Kuroi Tenshi

Quote from: RelunxEgyébként foglalmam sincs hogy mit érek azzal hogy tudom hogy milyen driver-hez kapcsolódik...a vége ugyis az lesz hogy kikell vmit cserélni...
Néha elég egy-egy régi driver helyett újat felrakni, és utána jobban megy... bár a kékhalál már súlyosabb gondokat jelez...

Slayer_Ace

Quote from: MohaHa olyan effektet akarsz, mint a képen (hogy átmenetes kerete van a képnek), akkor szerintem a legegyszerûbb, ha pl. photoshopban csinálsz egy fekete-fehér képet, a megfelelõ színátmenetes kerettel, aztán azt használnod maszk-ként (chroma key).
Remélem érthetõ voltam...

Illetve Vegas Video-ban pl. Cookie Cutter effektel lehet még ilyet csinálni
.
Photoshop sajnos nem jó, mert nem egy képet, hanem egy videót szeretnék ilyenre megcsinálni (amúgy teljesen érthetõ voltál:))
Adobe Premier-rel vagy Adobe After Effects-el nem tudsz valami megoldást?
(ha más nem, akkor megtanulom használni a Vegas-t)

Moha

Quote from: Slayer_AcePhotoshop sajnos nem jó, mert nem egy képet, hanem egy videót szeretnék ilyenre megcsinálni (amúgy teljesen érthetõ voltál:))
Úgy értettem, hogy photoshoppal csak egy maskot csinálsz, aminek pl a szélét elhomályosítod, a közepe marad fekete, aztán ezt a maszkot alkalmazod a videószerkesztõben, hogy a fekete sáv helyére rakja be a gépet (ill, a chroma key-el az elhomályosított részre is)
QuoteAdobe Premier-rel vagy Adobe After Effects-el nem tudsz valami megoldást?
Mivel hogy ezt a két programot soha nem használtam, így sajna nem. :(

Alkyra

Quote from: Kuro_TenshiTalán nyomj egy keresést a gépen, hogy pontosan mi és hol is van ez a fájl.
Sztem videókarival kapcsolatos lesz(legalábbis úgy sejtem)
Ha az, akkor frissíts drivert, vagy cserélj kártyát.
Amúgy nem hülye az az xp, csak akkor nyom kékhalált, ha már nagy gáz van

tényleg? nekem állandóan nyavajog a memória miatt s meghal...(mindig mondja, hogy kapcsoljam ki az árnyékolást meg ilyen hülyeségek)
Lehet hogy a rammmal van vlm baj, azért nem mûxik a pspm...hmmm

Kuroi Tenshi

Memóriája a videókarinak is van ;) az árnyékolást pedig a videókari végzi. Ha kikapcsolod, több erõforrás marad másra.
Persze, a gpu és grafikus kártya memóriája mellett nem árt cpu, ram, hdd sem, meg sok más egyéb faktor

Alkyra

Quote from: Kuro_TenshiMemóriája a videókarinak is van ;) az árnyékolást pedig a videókari végzi. Ha kikapcsolod, több erõforrás marad másra.
Persze, a gpu és grafikus kártya memóriája mellett nem árt cpu, ram, hdd sem, meg sok más egyéb faktor

Nah, igen, de ez még mindig nem magyarázza meg, hogy miért nem tudok könyvtárakat készíteni a pspmen(fájlokat tok másolni).
S mivel ugye az egész psp a könyvtárrendszerre épül ezért lõttek az egésznek.

Tukan

#3838
Sziasztok!

Az lenne az én nagy problémám, hogy most kaptam a net szolgáltatómtól publikus ip-t és most nem érem el sem az oldalt, sem az FTP-t (most egy haveromtól szólok hozzá).
Elõtte pedig minden rendesen mûködött. Tudna valaki segíteni?
Nem tudom, hogy milyen információ(k) ra lenne szükség, azért az ip-met megadnám: 88.87.230.203

Elõre is köszönöm, Roland

Tutegal

Quote from: TukanSziasztok!

Az lenne az én nagy problémám, hogy most kaptam a net szolgáltatómtól publikus ip-t és most nem érem el sem az oldalt, sem az FTP-t (most egy haveromtól szólok hozzá).
Elõtte pedig minden rendesen mûködött. Tudna valaki segíteni?
Nem tudom, hogy milyen információ(k) ra lenne szükség, azért az ip-met megadnám: 88.87.230.203

Elõre is köszönöm, Roland

KabelszatNet?
Úgy nézem, õk is a Pantel hálózatát használják. Néha elõfordul, hogy Pantelen keresztül route-olt cím külföldinek látszik az usteam-en.
Próbáld meg közvetlenül a 193.202.89.3 címet. Nem nagy esély, de egy próbát megér:)
Küldj egy tracert az gépedrõl az usteamre, a kapott listát ha elküldöd zsozsonak mailben, abból kiderül mi a gond.