Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2006-10-26, 17:27:23
Hogy lehet tesztelni, hogy a honlap latogatoja valodi vagy csak spider?
Konkretan ha valodi -> atugrasztja masik oldalra lepes kene.
Jóindulatú spider (Google, stb) a téma, vagy rosszindulatú ellen akarod védeni?

Robots.txt, az együttműködő robotoknak.
Gonoszok ellen itt van az oldal, de ezt nem ismerem.

Kvikveg

Nem, csak a spidereknek felajanlok egy a valodival parhuzamos spiderelheto oldalt, de a real user ne azt nezegesse. A usernek valo ugyanis frames-javascriptes, azon meg spiderek tudtommal behalnak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2006-10-26, 17:43:53
Nem, csak a spidereknek felajanlok egy a valodival parhuzamos spiderelheto oldalt, de a real user ne azt nezegesse. A usernek valo ugyanis frames-javascriptes, azon meg spiderek tudtommal behalnak.
Frame szerkezetet érdemes kerülni, sőt manapság nem illik használni, helyette táblázatos kialakítás, de leginkább div + css oldal felépítés ajánlott.

Külön spider oldal nem ütközik pl google irányelveibe? Van sokminden amire berágnak és nem jelenik meg a lapod az eredmények között.

Selmo

#5073
Pár hete megírtam egy dvd-t többmenetesre, hogy még tudjak írni hozzá, most meg a nero azt mondja, hogy nem lehet írni rá. :eek: Most tettem fel a 6.6.1.4-et és nem találom benne az utolsó menet megnyitása opciót, merre lett eldugva, vagy mit lehet csinálni ilyenkor? (Hülyét kapok, ha fél dvd-nyi cucc marad a korongon...)

EDIT: Az RW lemezeket is gyáriknak látja, ráadásul nincs szabad hely rajtuk szerinte, asszem ez már nem nero hiba lesz. :oops:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Indításnál ha a continue multisessionra mész, akkor nem akarja folytatni?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Pontosan, azt mondja, ez lemez nem nyert. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: egyetlen felhasználói fiók van a gépen és szeretném, ha nem jelenne meg a bejelentkezési képernyő, hanem kapásból elindulna azzal a fiókkal a windows. köszönöm :)

Soldier

Quote from: Fazék on 2006-10-30, 01:30:14
lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: egyetlen felhasználói fiók van a gépen és szeretném, ha nem jelenne meg a bejelentkezési képernyő, hanem kapásból elindulna azzal a fiókkal a windows. köszönöm :)

nahn erre en is kivancsi vagyok ->nalam is létezik ez a "problema" es kicsit idegesít -> szvl sb help pls ty

Fazék

#5078
Quote from: Soldier on 2006-10-30, 01:34:11
Quote from: Fazék on 2006-10-30, 01:30:14
lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: egyetlen felhasználói fiók van a gépen és szeretném, ha nem jelenne meg a bejelentkezési képernyő, hanem kapásból elindulna azzal a fiókkal a windows. köszönöm :)

nahn erre en is kivancsi vagyok ->nalam is létezik ez a "problema" es kicsit idegesít -> szvl sb help pls ty
kicsit hülye vagyok :)
ha nekem kell a segítség, akkor általában a kisujjamat se vagyok hajlandó megmozdítani, de ha máson lehet segíteni, akkor azonnal ugrom a lehetőségre és meg is találtam ezt a leírást a "probléma" megoldására :)
máris kipróbálom, hogy működik-e :)

szerk: bevált :D csak az AutoAdminLogon karakterláncot kellett hozzáadnom a registry-hez a megadott helyen 1-es értékkel és hibátlanul működik :)

szerk2: mégse vált be... második indításnál már újból megadta az egyetlen választási lehetőséget... :(

Ramiz

Nekem is ugyanez a problémám megvan. :)
GO, GO, FAZÉK!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#5080
Quote from: Ramiz on 2006-10-30, 02:17:13
Nekem is ugyanez a problémám megvan. :)
GO, GO, FAZÉK!!! :D
én igyekszem, de ez a mocsok windows ellenem van... hiába állítom át azt a autoadminlogon értéket 1-re, ő mindig visszaállítja az első újraindítás után (ahol szépen becsületesen a beállításhoz hűen automatikusan be is jelentkezik) 0-ra az értéket, szóval következő újraindításnál újból ott a bejelentkezési képernyő... :(
de még dolgozom az ügyön, nem adom föl ilyen könnyen!  :lazza:

szerk: de azért ti is próbáljátok ki, hátha nálatok rendesen működik és nem áll vissza 0-ra...

Kuroi Tenshi

Nem tudom, hogy csináltátok, de nekem itt mindig egyből bejelentkezett.
Egy időszak volt kivétel, ott a .net zavart be, mert létrehozott magának
egy saját fiókot :rolleyes: de vhogy az is megoldódott.

Fazék

#5082
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-30, 02:36:51
Nem tudom, hogy csináltátok, de nekem itt mindig egyből bejelentkezett.
Egy időszak volt kivétel, ott a .net zavart be, mert létrehozott magának
egy saját fiókot :rolleyes: de vhogy az is megoldódott.
igen, vszleg abszolút direkt ill. totál bénaságból csinálja ezt ez a sok felhasználó, gondolhatod mekkora szórakozás nekik :rolleyes:

amúgy az én gépemen se szokta kérni (most anyám gépét próbálom tönkrevágni), mert telepítéskor, össz-vissz egyetlen fiókot hozok létre, és odafigyelek, hogy véletlenül se adjak meg jelszót a fiókhoz telepítéskor és így mindig hibátlanul bejelentkezett automatikusan

szerk: valaki kipróbálná, hogy a lenti link leírása szerint cselekedve az autoadminlogon bejegyzés értéke visszaáll-e náluk is egy újraindítás után 0-ra?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-10-30, 02:47:35
igen, vszleg abszolút direkt ill. totál bénaságból csinálja ezt ez a sok felhasználó, gondolhatod mekkora szórakozás nekik :rolleyes:
:rolleyes:
Neked is így segítsen az ember...

Sok xp install után egyszer se volt ilyen a .net-est leszámítva, tehát mégiscsak :rolleyes:

Fazék

#5084
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-30, 02:36:51Neked is így segítsen az ember...
tudod csak a stílusodra próbáltam felhívni a figyelmedet, mintha azt akarnád mondani ezzel:
QuoteNem tudom, hogy csináltátok, de nekem itt mindig egyből bejelentkezett.
hogy mintha mindenki más béna lenne rajtad kívül és teljesen érthetetlen, hogy hogy jön náluk elő a probléma :)

Ha csak annyit írsz, (közben vacak FF2.0 már megint gondolkodott 2x5 mp-et 3 mp szünettel, és most egy 3. szünetet is tartott és most egy 4.-et is), hogy (és egy 5.) pl "nálam azt hiszem a .net fiókja okozta a problémát, sztem töröljétek a .net-es felhasználói fiókot" és nem a fentit + hogy "de vhogy az is megoldódott", akkor lehet nem reagáltam volna én se így, hanem kapásból a megköszönéssel kezdem :)
de amúgy köszi, mert nem gondoltam, hogy egy olyan fiók miatt nem enged bejelentkezni, ami nem is jelenik meg a válaszhatók között... a .net által létrehozott fiók törlése megoldotta a problémát, javaslom a többieknek is ezt a megoldást (bár nem tudom, hogy ebből a .net fiók törléséből, esetleg milyen problémám fog származni, majd kiderül hosszútávon, vagy sem).
de vmiért az autoadminlogon bejegyzést továbbra is visszaállítja újraindításonként 0-ra, szóval igencsak hasznos bejegyzés... de ezzel a .net felhasználófiók-törléssel bejelentkezik, szóval a probléma megoldva. köszi a tippet Kuroi Tenshi

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

újabb kérdés: amennyiben a hálózati kapcsolatokban kivettem a pipát mind a két állapot ikonmegjelenítése mellől, akkor miért jeleníti meg továbbra is, hogy "a hálózati kábel nincs bedugva"? meg lehet valahogy győzni, hogy mégse tegye ki az ikont oda?

Quote from: Ramiz on 2006-10-30, 04:01:40
Most mi van? :confused:
vezérlőpult / felhasználói fiókok / nálam volt egy akármi .net vagy vmi hasonló elnevezésű fiók is a Fazekas és a vendég (ami ki van kapcsolva) mellett. ezt a fiókot töröltem és így már automatikusan bejelentkezik az egyetlen Fazekas felhasználó

szerk: de persze fogalmam sincs, hogy mivel jár ezen fiók törlése... egyelőre nem viselte meg különösebben a gépet, szóval cselekedjetek belátásotok szerint :)

Cobra

Fazék uninstalláld a NET1.1-et és rakd fel a 2.0-t (vagy az 1.1 patch-ét), akkor biztos nem lesz gond.
WS ha jól emlékszem sima XP-d volt, nem SP2. Bár ilyen dolgokat elvileg nem művelhet, de a legtöbb frisseb program (pl az idei videodriverek) nem szeretik az SP2-nél régebbi XP-t. A monitor képelcsúszásra van magyarázat, ha CRT-t használsz, miszerint azon a felbontáson és frissítésen az a kép van beállítva rajta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Próbáld a játék felbontását ugyanakkorára állítani, mint a monitor maxa.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-10-30, 03:21:05
tudod csak a stílusodra próbáltam felhívni a figyelmedet, mintha azt akarnád mondani ezzel:
Néha ez zavar a netes társalgásban, hogy te másképp képzeled a reakciómat,
mint ahogy én azt teszem. Abszolút semmi fellengzés nem volt benne, inkább
tűnődés, hogy ti miért találkoztatok ilyennel, mit csinálhattatok másképp, hogy
ez jött ki.

.netnél én csak a bejelentkezési fiókot tűntettem el. Már régen volt, nem
emlékszem pontosan. .net2-nél már nem volt ez a külön fiókos galiba. Ha
érdekel, hogy mit csinál, nézz utána ms-nál.

WS: ilyen nekem is volt (van?), amikor gépet raktam újra, és egy vinyóra
áttettem játékokat 1:1 (mappát E:\-ről átmásoltam... tudom, nem túl elegáns,
de egyszerű :p ), majd reinstall után vinyó beköt, és később játék indít. Aztán
csak néztem, hogy jobbra van egy kétcentis csík  :3x3:
Nálam a játékok újrainstallálása segített (amit még nem raktam újra, az
talán még most is így megy)

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-10-30, 11:04:05
Fazék uninstalláld a NET1.1-et és rakd fel a 2.0-t (vagy az 1.1 patch-ét), akkor biztos nem lesz gond.
WS ha jól emlékszem sima XP-d volt, nem SP2. Bár ilyen dolgokat elvileg nem művelhet, de a legtöbb frisseb program (pl az idei videodriverek) nem szeretik az SP2-nél régebbi XP-t.
nem én telepítettem a gépet anno, és ahogy nézem fönt van a net1.1 + patch és a magyarosítás hozzá és a net2.0 is fönt van a magyarosítással. nem tudom hogy okozhat-e gondot, hogy nem lett uninstallálva az 1.1 a 2.0 telepítése előtt. a windows amúgy SP2-es és folyamatosan frissül magától.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-30, 13:03:19Néha ez zavar a netes társalgásban, hogy te másképp képzeled a reakciómat, mint ahogy én azt teszem. Abszolút semmi fellengzés nem volt benne, inkább
tűnődés, hogy ti miért találkoztatok ilyennel, mit csinálhattatok másképp, hogy ez jött ki.
hát igen, ez sajnos előfordul, várom már az internet 3.0-t, ahol esetleg már végre tökéletesen érthelmezhetőek a másik hozzászólásai általam is, a félreértéseim elkerülése végett...

Cobra

Quote from: White SeeD on 2006-10-30, 11:47:16
TFT-t használok és annak a drivereit raktam fel. a winfos fel is ismeri és megy rendesen gond nélkül és max felbontásra van állítva. Csak gamenél a nyitóképernyő és a főmenü el van csúszva. Meg mintha most lomhább lenne a gépem több rammal. Legalább is nehezebben indúl.
SP2-t meg aszem már letöltöm. Csak akkor kéne az SP1, majd mikor végez nagy valószínűséggel bejön a kékhalál és közlik hogy 100 helyen kompatiblitási hiba van és rakjam újjra a winfost :ejj:
SP2-höz tudtommal nem kell SP1, mehet fel az alapra rögtön. Ha a TFT analóg csatlakozón van rákötve a videókártyára, akkor ott is lehet rá esély, mert akkor is neked kell kézzel beállítani a képgeometriát. Szerintem az lesz, hogy a játék menüje csak 640x480 vagy 800x600 felbontású és ott ez a kép van beállítva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#5092
Adott egy router (GB b40) és két rákötött gép. Miért van az, hogy míg mind a két géphez állítottam be virtual servert a megfelelő portokkal (kép), az Azureus az én gépemen mindent ok-nak jelez, míg a hugomnál mindíg NAT Firewalled-et dob?

Kiegészítem a kérdést: van itthon egy D-link Dl-604 illetve a fent említett rozter. Melyiket használjam szerintetek? (eddig a d-link volt fent, most próbálom ki a giga-t, előfordulhat, hogy lassabbnak érzem a netet, vagy ezt tudjam be a mindkét gépen futó t0rrentek? (256os feltöltés mellett mindkettő 5kb/s-re van visszafogva))
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Ahogy látom, alaposan elkéstem, na mindegy.
Nem kell felhasználókat törölni. Lehet 50 felhasználó a gépeden, akkor is megmondhatod, melyik jelentkezzen be automatikusan.
A Micro$oft kiadott egy TweakUI nevű progit, az ilyen és egyéb "Vezérlőpultból kifelejtett" beállításokat tud elvégezni.

Darkstar: passz.
(Ugye az Azureus is tud róla, hogy őt milyen porton kéne elérni?)

Selmo

Tovább folytatva harcomat,a  következőkre jutottam: az üres RW lemezeket a nero tökéletesen kezeli, ám ha írok rájuk bármit, mindegy hogy lezárva vagy sem onnantól már gyári lemeznek számítanak 0 hellyel, ergó törölni sem tudom őket. Attól tartok windows reinstall lesz ebből, pedig szívesen elkerülném. :oops: Esetleg az összes vezérlőt újból kicsomagolom...

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Próféta on 2006-10-30, 21:25:47
Darkstar: passz.
(Ugye az Azureus is tud róla, hogy őt milyen porton kéne elérni?)
Persze, Azun belül is be van állítva (enyém a .112, ahhoz a 45999, másikhoz a másik)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

A depo.hu-n kívül ismertek normális hardver-árösszehasonlítót?
Depo sajnos néhány termékben és kategóriában eléggé hiányos...

Selmo

Letöltöttem az easy gif animatort, szereztem hozzá infót, ami azt mondja, hogy adjam meg a kódot, amikor kérdezi, csakhogy ez nem kérdez semmi ilyet. Valaki esetleg tudna ebben segíteni?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Ősi gépész bölcsesség: Ami működik azt ne próbáld megjavítani. ;)

Selmo

Csakhogy ez már csak 16 alkalommal fog működni.  :oops:

A tökéletesség unalmas.