Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga


Kuroi Tenshi

#5101
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-01, 22:36:53
A depo.hu-n kívül ismertek normális hardver-árösszehasonlítót?
Depo sajnos néhány termékben és kategóriában eléggé hiányos...
Hm... lap-alja-effektus vagy nektek sincs ötletetek?

Ápdét:
aki keres, az pár óra múlva kis szerencsével talál is :o

http://kiskerarak.hu/prices/cat
egyelőre ezt találtam, hátha másnak is hasznos lesz.

Moha

Hello!

Igen, todom, megint régen mutatkoztam, és bocsánat, hogy pofátlanul megint segítségkéréssel kezdem, de....

Na szóval felújítottam a szobámat, jóformán fenekestől fel volt forgatva az utóbbi időben, most már visszaálltam normál üzemre többé-kevésbé. A problémám viszont az, hogy helyhiány miatt kénytelen leszek TFT-re cserélni a monitoromat.

Kérdés: Milyen TFT monitort javasoltok? 19-est szeretnék, mert nem sokkal drágább már a 17-esnél.
Ezeket néztem ki: Samsung 940N, Asus MM19SE, LG L1919S

Van valakinek bármelyikkel konkrét tapasztalata? Ill. melyik éri meg minőség / garancia / funkcionalitás tekintetében?
Leginkább netezésre meg film (anime :D) nézésre lesz használva, meg néha Photoshop vagy videószerkesztés. Játszani nem szoktam.

Ezeknek tükrében várom tanácsaitokat.

Előre is köszi.
Moha

Moha

Quote from: White SeeD on 2006-11-06, 16:38:52Kimaradt a legfontosabb kérdés:
Mennyi pénzt szánnál rá?  :smile:
:D
Jelenleg a szoba átalakítás miatt anyagilag padlón vagyok, szóval mindenképpen a hitelkártyámra vagy A-hitelre menne a dolog....
... de kb olyan 70e max.

Fazék

Quote from: White SeeD on 2006-11-06, 16:47:08
Quote from: Moha on 2006-11-06, 16:43:29
Quote from: White SeeD on 2006-11-06, 16:38:52Kimaradt a legfontosabb kérdés:
Mennyi pénzt szánnál rá?  :smile:
:D
Jelenleg a szoba átalakítás miatt anyagilag padlón vagyok, szóval mindenképpen a hitelkártyámra vagy A-hitelre menne a dolog....
... de kb olyan 70e max.

Hát, ennyiért, csak TN-eset kaphatsz ebben a méretben, és hát azt anime nézésre hát...
nem is az anime-zés a fő gond, hanem mint említette Photoshop is lenne, stb, szóval színek terén hasznosabb lenne hosszútávon sztem rákölteni azt a pluszt arra az említett Belinea monitorra :)

Moha

Bocs, az LCD technológiához hülye vagyok. Mi a fene az a TN meg MVA?

Belinea nem tudom.... eddig nem volt a szememben egy nagy márka.

Fazék

#5106
Quote from: Moha on 2006-11-06, 17:00:49
Bocs, az LCD technológiához hülye vagyok. Mi a fene az a TN meg MVA?
Pár szó a TFT-technológiáról

de ennél újabb cikket akartam belink-elni, csak most nem találom és sajnos a tftpanel.hu még mindig halott (legalábbis nálam elérhetetlen)

szerk: egy másik cikk

csacsa

Quote from: Moha on 2006-11-06, 16:37:23
Hello!

Igen, todom, megint régen mutatkoztam, és bocsánat, hogy pofátlanul megint segítségkéréssel kezdem, de....

Na szóval felújítottam a szobámat, jóformán fenekestől fel volt forgatva az utóbbi időben, most már visszaálltam normál üzemre többé-kevésbé. A problémám viszont az, hogy helyhiány miatt kénytelen leszek TFT-re cserélni a monitoromat.

Kérdés: Milyen TFT monitort javasoltok? 19-est szeretnék, mert nem sokkal drágább már a 17-esnél.
Ezeket néztem ki: Samsung 940N, Asus MM19SE, LG L1919S

Van valakinek bármelyikkel konkrét tapasztalata? Ill. melyik éri meg minőség / garancia / funkcionalitás tekintetében?
Leginkább netezésre meg film (anime :D) nézésre lesz használva, meg néha Photoshop vagy videószerkesztés. Játszani nem szoktam.

Ezeknek tükrében várom tanácsaitokat.

Előre is köszi.
Moha

Nekem LG L1917S monitorom van, ami nem sokkal különbözik a L1919S-től. Jó minőségű 3 év gari.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Moha

Hmm... az első cikket már olvastam egyszer. Most átnéztem a másodikat is.

Hááát....
Hátha mégis el tudom helyezni valahogy ezt a monitort. :P

Cobra

TN+ panelest neee
Csak SPVA-t érdemes olyannnak használnia, aki nem színvak vagy nem csak 256 színű alkalmazásokat használ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Jó lenne valami összehasonlítás. Media-ban ki vannak rakva ugyan, de galád módon a TV adást nyomják rájuk, ami ugyebár nem mérvadó.... ez alapján nem hasonlítom össze őket... mert hülye azért nem vagyok :P

sirtomi

TN paneles lcd monitorokon tényleg kicsit rosszabbak a színek, de az én szememnek annyira nem tűnik fel :)
Ha játszani nem akarsz, akkor PVA/MVA paneles monitorok közül szerintem szinte bármelyik jó lehet.

Kuroi Tenshi

#5112
Van egy sanda gyanúm, hogy az egyik xp cdm rossz...
Eddig minden működött évekig, most meg a laptopom is
elszállt xp-javítás közben. Még jó, hogy van linux is rajta :)
De olyan jó az, amikor elkezd javítani, majd megáll.
Újraindítás, ugyanott megáll. És megint.
Sokadszorra azt mondom, hogy mégse, erre újraindítja a
a gépet, és a telepítőt :rolleyes:

Szóval: bár windows nem megy, linuxból még elérem a
rendszert. Hogy lehet a károkat minimalizálni? Programok
javarészt másik partíción vannak, de nincs kedvem a többit
megint újra installálni.
Telepítsem újra formázás nélkül, hátha akkor csak a hibás
részeket sikerül újraírni és programokat, beállításokat
megmenteni? Másoljak beállításokat? stb.
Kösz!

Edit:
Fel, fel ifjú programfájl!
:hopp:
Mielőtt nekikezdenék...

Fazék

életemben nem foglalkoztam még többfelhasználós rendszerekkel és jogaik megnyírbálásával. valaki tudna egy gyorstalpalót nyújtani a témában? pl, hogy hogyan tudok egy vendég felhasználót teljesen elzárni a net-től, és mondjuk elindítani nála egy programot, ami folyamatosan futna, miközben átváltok a jelszós rendszergazda felhasználóra és végzem a munkámat bármiféle korlátozás nélkül? Köszi :)

Fazék

#5114
SENKI?? Itt nekifeszül egy hülye tanácstalan ember, egy egyszerű kérdéssel a sok rendszergarázdálkodó fórumitának és senki sem bír megalázóan egyszerű magyarázatokkal segíteni rajta?  :confused:

Nu sebaj, akkor gyorstalpalom önmagamat, és meglátom mit hozok ki belőle...

szerk: vagy most jól lebuktatok, hogy ti sem értetek hozzá jottányit se :hehe:

Selmo

A helyi biztonsági házirendben tudsz jogokat osztani, elvenni, de fogalmam sincs, hogy a netet le tudod-e tiltani itt. A felhasználói fiókokban a ki- és bejelentkezési módnál pedig engedélyezd a gyors felhasználóváltást, és így tudsz futtatni egyszerre több felhasználói folyamatot.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Oké kb 30k-ért akarok venni egy átmeneti videókarit amíg az UT2007 és társai megérkeznek.

Szóval szerintetek melyik a jobb?
GeForce 7300 GT 128 mb DDR3 vagy GeForce 7600 GS 256 mb DDR2? Mindkettő 30k körül van, talán a 7300 GT olcsóbb picit.
Néztem már teszteket stb de az alapján nehéz dönteni. Nem FarCry-t meg Prey-t akarok játszani, azokat már végigvittem az FX5900 XT-men.  :D Szóval melyik lenne jobb az elkövetkezendő 6-12 hónapra?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Ha megvagy SM3.0 nélkül, akkor sztem egy használt X800GTO kis oc-kal
olcsóbb és kb ugyanolyan erős, mint a 7600GS (attól függ, mit nézünk);
7300GT viszont csak alaposan huzatva közelíti meg a 7600GSt.
http://www23.tomshardware.com/graphics.html?modelx=33&model1=531&model2=532&chart=224

Disclaimer: személyesen egyikkel se találkoztam, max cikkeket és
összehasonlításokat láttam.

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2006-11-11, 16:12:00
Oké kb 30k-ért akarok venni egy átmeneti videókarit amíg az UT2007 és társai megérkeznek.

Szóval szerintetek melyik a jobb?
GeForce 7300 GT 128 mb DDR3 vagy GeForce 7600 GS 256 mb DDR2? Mindkettő 30k körül van, talán a 7300 GT olcsóbb picit.
Néztem már teszteket stb de az alapján nehéz dönteni. Nem FarCry-t meg Prey-t akarok játszani, azokat már végigvittem az FX5900 XT-men.  :D Szóval melyik lenne jobb az elkövetkezendő 6-12 hónapra?
Mid van most? Nem biztos hogy okos dolog most váltani, elég komoly változások lesznek a következő 3-6 hónapban. (Ha megjön az új középkategóriás nVidia, a 8600GT, ami a 8800GTX teljesítményéből ítélve közel 7900GTX-szinten lesz, 50k-ért. És akkor még ki tudja hogy mit forral az Ati...)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-11-11, 17:06:04
És akkor még ki tudja hogy mit forral az Ati...
De, tudjuk, R600-at :)
Mint írta, FX5900XT-je van :)
Sztem azért lehet mégis érdemes váltani:
1.) kis beruházás
2.) 8800GTX 450W-ot kér... 8600 biztos kevesebben is elmegy, de akkor is kéne
egy új táp is, meg mire az itthon is lesz és normális áron...
Én inkább kihúzom a mostani gépemen januárig és utána váltok... addig úgyse lesz
időm játszani :) :(

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-11, 17:27:18
Quote from: Zsiga on 2006-11-11, 17:06:04
És akkor még ki tudja hogy mit forral az Ati...
De, tudjuk, R600-at :)
Mint írta, FX5900XT-je van :)
Sztem azért lehet mégis érdemes váltani:
1.) kis beruházás
2.) 8800GTX 450W-ot kér... 8600 biztos kevesebben is elmegy, de akkor is kéne
egy új táp is, meg mire az itthon is lesz és normális áron...
Én inkább kihúzom a mostani gépemen januárig és utána váltok... addig úgyse lesz
időm játszani :) :(
Valóban nem nagy beruházás, de most csak bukni lehet rajta, méghozzá a szokásosnál nagyobbat. (Nézd csak meg hova esett az A64-ek ára a C2D miatt, valami hasonló várható most VGA-fronton.)
Dehogy kell új táp. :) Már a 6800Ultra-nak is 450W-os tápot írtak. Nem kell elhinni, hülyeség. Egy C2D mellett egy új 450W-os táp elvisz gond nélkül 2 8800GTX-et.
5900XT jó kis kártya, sokmindenre elég még, én kibírnám még vele egy fél évig. Én is most akartam lecserélni a 6600GT-met, de nem tettem, szerintem nem éri meg. Majd talán nyáron. Játszani egyáltalán nem szoktam mostanában, ha meg mégis akkor legtöbbször valami régebbi játékkal aminek bőven elég. De a Quake4-et meg a Prey-t közel maximális részletességgel játszottam végig (illetve a Prey-t nem mert szar volt...), és elég volt hozzá. Ami ennél többet kér (FEAR, Oblivion) az meg egyszerűen szarul van megírva, jóval drágább kártya kéne hozzá hogy valóban látványosan jobban menjen.

Dreamcleaver

Ja GeForceFX 5900 XT-m van már elég rég óta. Az FX sorozat rossz híre ellenére nagyon jól szolgált eddig. A Dark Messiah pl akadás nélkül ment high textúrákon stb. Csak hét az új shaderket meg egy-két dx9-es cuccal meggyűlik a baja. NWN 2 is élvezhető vele 800x600-ban, persze árnyékok nélkül. De most már tényleg kezd kiöregedni a srác.

Lehet tényleg meg kéne várni a 8600 GT-t, vagy majdakkor beszerezni egy 7900 GTX-t, hátha leseik az ára. December, Január ugyis vizsgaidőszak.

K_T. szóval szerinted egy használt 7800-as lenne a nyerő jelenleg?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Én most már a DX10-es kártyákig nem vennék drága videókártyát, max egy használt középkategóriásat. Tavasszal vettem az X800GTO2-met és most már jó, ha a vételi ár feléért el tudnám adni. Szóval buktam több, mint 30e-t fél év alatt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Feldin

kinek van macje? meséljen kicsit :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2006-11-11, 17:42:11
K_T. szóval szerinted egy használt 7800-as lenne a nyerő jelenleg?
ha találsz hibátlan használtat nagyon jó áron, akkor talán.
De én inkább egy kisebbet vennék. X800GTO-t már huszonezerért kapni.

Én áttettem januári vizsgaidőszak utánra a cserét. Addig még elvagyok
pár régi játékkal is. Vizsgák után pont jót tesz pár kör CS:S :lazza:
Nemrég csináltam összehasonlítást, uc-olt, uv-olt xp2400+ (1667 @1.632V)
és 9600Pro -> 2152 PCmark05, 1500 3DMark05  :muhahah:

2320-on (145 11.5 helyett 16*, 1,68V), 9600 @ 432/245 (410/230 helyett)
-> 2584 PCMark05, 1789 3DMark05, viszont +4-9°C...


Feldin: mac is for retards :hehe:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-11, 19:39:25Feldin: mac is for retards :hehe:
and linux is for geeks. so what?

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2006-11-11, 23:23:26
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-11, 19:39:25
Feldin: mac is for retards :hehe:
Aztán miért?  :confused:
Külcsín és belbecs.
Dizájn az van, viszont tartalom... hasonló teljesítményű rendszert PC-ből fele,
max kétharmad áron ki lehet hozni. Aztán még a mac hardware-upgradeket nem
is említettük... pedig az is nevetséges. Annyira módosítják csak a hardvert,
hogy a sima pc-alkatrészek ne működjenek, és utána többszörös áron adják el.
Mióta intel-pc-alapokat használnak IBM helyett, azóta már a szoftver is x86-
kompatibilis, tehát már az az érv sincs, hogy csak azon lehet a szoftvert
futtatni.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-12, 00:49:47
Quote from: Darkstar on 2006-11-11, 23:23:26
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-11, 19:39:25
Feldin: mac is for retards :hehe:
Aztán miért?  :confused:
Külcsín és belbecs.
Dizájn az van, viszont tartalom... hasonló teljesítményű rendszert PC-ből fele,
max kétharmad áron ki lehet hozni. Aztán még a mac hardware-upgradeket nem
is említettük... pedig az is nevetséges. Annyira módosítják csak a hardvert,
hogy a sima pc-alkatrészek ne működjenek, és utána többszörös áron adják el.
Mióta intel-pc-alapokat használnak IBM helyett, azóta már a szoftver is x86-
kompatibilis, tehát már az az érv sincs, hogy csak azon lehet a szoftvert
futtatni.
Mért hasonlítod az otthon OEM alkatrészekből összegányolt PC árát egy márkás, designos, jól összerakott, minőségi gép árához? Nyilván olcsóbban megkapsz egy Porsche-t vagy egy Ferrari-t mint egy Aston Martint, de azért mégse ugyanaz. ;)
Ha meg egy hasonló tudású Dell vagy Sony konfighoz hasonlítod máris nem olyan drága.
Hardvermódosításról én nem tudok, sőt, láttam régen és manapság is pl. PC-s ramot MAC-ben. Egyetlen módosítás jut eszembe, az a chip az inteles MAC-ek alaplapján ami nélkül nem lehet feltenni az OSX-et.
A szoftver meg továbbra sem "kompatibilis", mint ahogy az x86-os Windowson sem fut le egy szintén x86-os Linuxra készült program. ;)

Darkstar

#5129
Egyetértek Zsigával, leszámítva Az AM leszólását. A DBR9 az egyik kedvenc autóm. :) Edit: Jól félreértelmeztem, sorry :D Így már :tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん