Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-01-03, 20:51:06Fazék: Neked is azt a 160-as Hitachi-t tudom ajánlani amit Darkstarnak, ugyanazon okokból.
ehhez tudsz típusszámot is mondani? IDE vinyó? SATA-t még nem támogatja az alaplapja az ismerősnek. köszi :)

szerk: ez az? Deskstar 7K160

Zsiga

#5461
Quote from: Fazék on 2007-01-04, 00:19:34
Quote from: Zsiga on 2007-01-03, 20:51:06Fazék: Neked is azt a 160-as Hitachi-t tudom ajánlani amit Darkstarnak, ugyanazon okokból.
ehhez tudsz típusszámot is mondani? IDE vinyó? SATA-t még nem támogatja az alaplapja az ismerősnek. köszi :)

szerk: ez az? Deskstar 7K160
Igen, ő lenne az. Nem is tudtam hogy van belőle 80-as is... Mondjuk itthon nem láttam még sehol, csak a 160GB-s változatot.
Szerk.: A legtöbb vinyóból még adnak ki P-ATA csatolósat is, nem csak S-ATA-t, ha jól emlékszem ebből is van..

Szerk. #2: http://prohardver.hu/hirek/2006-10-25/piacon_hitachi_uj_merevlemezei.html

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-01-04, 00:46:28
Quote from: Fazék on 2007-01-04, 00:19:34
Quote from: Zsiga on 2007-01-03, 20:51:06Fazék: Neked is azt a 160-as Hitachi-t tudom ajánlani amit Darkstarnak, ugyanazon okokból.
ehhez tudsz típusszámot is mondani? IDE vinyó? SATA-t még nem támogatja az alaplapja az ismerősnek. köszi :)

szerk: ez az? Deskstar 7K160
Igen, ő lenne az. Nem is tudtam hogy van belőle 80-as is... Mondjuk itthon nem láttam még sehol, csak a 160GB-s változatot.
Szerk.: A legtöbb vinyóból még adnak ki P-ATA csatolósat is, nem csak S-ATA-t, ha jól emlékszem ebből is van..

Szerk. #2: http://prohardver.hu/hirek/2006-10-25/piacon_hitachi_uj_merevlemezei.html
ok, köszi a tippet :)
bár sajnos a vásárlást már egy barátnőjére bízta, akinek a barátja tud a chs nagykerben vásárolni, és gondolom leemelik neki az első samsung-ot a polcról szuperakciós áron, ami kb bármelyik olcsóbb boltban ugyanennyiért megkapható lett volna. de azért igyekezni fogok a meggyőzésükben, hátha mégis lehet rájuk hatni

noriko

Jelentem, a gép végre hallgatott ránk, és megtörtént a recovery. :)
Így a nap második fele a programok upgrade-elésével, és retuningolásával telhetett. juhé..  :redface:
Továbbra is BUÉK!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-01-03, 20:58:48
Ja, a Samsungokkal tényleg vigyázzatok, nekem volt a gépben egy darabig, de piszok hangos volt és rázta a házat rendesen.

Akkor ez nem csak nálam van így..phew. Ilyenkor kicsit arrébb tolom és rendben van :angyali:. Akkor viszont samsung, maxtor kerülendő, wd drága.. mi marad? :p Hitachi?

Yakumo

Hmm... öcsém gépében is Samsung van és meg se nyikkan, pláne nem rezonál. Úgy látszik volt/van egy aljas kúszóbab széria belőle.  :3x3:

Rounin

Hát az enyém most is rezgeti a házat... fél centivel arrébb raktam, most mély bugó hangot ad a ház :D Illetve az asztal. Ha megelem fél centivel, elmúlik. Na mindegy, hangos zene mellett fel sem tűnik :angyali:

Yakumo

Quote from: Rounin on 2007-01-04, 09:37:33
Hát az enyém most is rezgeti a házat... fél centivel arrébb raktam, most mély bugó hangot ad a ház :D Illetve az asztal. Ha megelem fél centivel, elmúlik. Na mindegy, hangos zene mellett fel sem tűnik :angyali:
Mekkora a vinyó? (mostmár érdekel miért vagy melyik széria csinálhatja ezt)

Rounin

Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,0
Lemez modelszám,SAMSUNG SP0812N
Lemez revízió,TK100-24
Lemez sorozatszám,S00MJ10XA10299
Teljes méret,76347 MB

Parancsolj. Ennél többel nem szolgálhatok, jóccakát :angyali:

Yakumo

Kösz! :D Kimerítő válasz volt.
Az öcsémé 160 gigás, de majd még utánanézek a különbségeknek.

sirtomi

Én 200-as Samsungom sem rezegteti a házat és nem is hangos szerintem. Vagy csak a ház jó masszív és jól hangszigetel :)

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-01-04, 10:59:10
Én 200-as Samsungom sem rezegteti a házat és nem is hangos szerintem. Vagy csak a ház jó masszív és jól hangszigetel :)
szerintem az utóbbiról van szó :)
az én 120-as samsung-om is hangos, és ráz.

a 120-as WD-m hozzá képest kisangyal :)

kikuchiyo

Rounin: rakj a ház tetejére valami súlyt! Nálam a csillagászati évkönyv kötetei beváltak erre a célra. Csillapítja a rezgést és pont kéznél van. :)
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Yakumo on 2007-01-04, 10:22:03
Az öcsémé 160 gigás, de majd még utánanézek a különbségeknek.
Dettó, ráadásul a ház oldalai fent sincsenek, mégis halk. Lehet, hogy a kisebbek hangosabbak csak?

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Nekem a 200as hangoskodott.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-04, 12:08:47
Rounin: rakj a ház tetejére valami súlyt! Nálam a csillagászati évkönyv kötetei beváltak erre a célra. Csillapítja a rezgést és pont kéznél van. :)

Odahaza angol szótár volt rajta + tányér + modem (ha tányér + szótár lekerült, akkor csinálta ezt), itt reggel rádobtam a cd tartó táskát, azóta kussol ^^.

Darkstar

Hogy tudom ellenőrizni, hogy egy videó rendben van-e, ha nincs hozzá sfv file-om, de az aniDBről ki tudom nézni a számsort. Anno leírta valaki részletesen (azt hiszem Fazék), de a fórum keresőmotorja semmit nem ér (kizártnak tartom pl, hogy az sfv szó nem fordul elő sehol)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Total Commanderben ráállsz a kérdéses fájlra és File->Create CRC Checksums. Csinál egy sfv-t, megnézed F3-mal és a számot összehasonlítod azzal, amit az AniDB mond.
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

#5479
Éredemes a CRC32 plugint használni, ezzel lehet ellenőrizni a fájlokat, SFV-ből, MD5-ből vagy a fájlnévből akár. Illetve ki lehet íratni vele a CRC-t így könnyebb utánanézni AniDB-n. ;)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

A legegyszerűbb ráereszteni az Anidb-O-Matic-ot. ;)

Ramiz

Firmware-elésben valaki otthon van? Orion 5000M-esem van és már eleve nem találtam firmware-t a neten. Akkor nincs is? Vagy szereljem szét, nézzem meg belül és az alapján keressek (ergo ne az "Orion 5000M" szót Google-zzam hülyére :D )?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Ne pazarold az ídőd, nem sok esély van az újabb firmware-re. De ezt nézd végig, hátha: http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1269
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Azt már néztem. :) Akkor nem is lesz vagy csak még nem? Igazából nem égető, csak jól esne, ha más fájlnevű feliratokat is el tudnék indítani és növelni is tudnám a feliratméretet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-01-04, 00:19:34
ehhez tudsz típusszámot is mondani? IDE vinyó? SATA-t még nem támogatja az alaplapja az ismerősnek. köszi :)
Hasonló helyzetből én arra az ötletre jutottam, hogy egy pci-s raid-kártya
2-3 eFt-ért megoldja a dolgot :) (láttam olyat is az stlab-től, amin 2 sata és
egy ide van, ez majd a pata-hiányos p965-be is jó lesz... valamikor...)

Moha

Hello!

Tud valaki ajánlani egy olyan média lejátszó programot, ami a háttérben tud futni és megfelelően reagál a multimédiás billentyűzet gombjaira?

Anyum ugyanis (szerencsétlen) elvállalt egy melót, és egy 3 órás előadást kellene begépelni a hanganyag alapján. Namost ez baromi nehéz úgy, hogy folyton kattintgatnia kell. És hiába a multimédiás billentyűzet, nem teljesen úgy műxik, ahogy kéne.
Windows media player pl reagál a pause gombra, de kapásból előre is ugrik, emiatt folyton vissza kell kattintani a szövegszerkesztőbe.
A Winamp meg megmarad a háttérben, de ha megnyomom a pause-t, akkor leáll, a következő megnyomáskor viszont nem onnan folytatja, ahol állt, hanem az elejéről.
Esetleg van-e ilyennel valakinek tapasztalata?

Amúgy egy BTC Office keyboardom van, és 2-es Winamp. Szerintetek 5-ös winamp v. 9-es Media Player vinné a dolgot?

Manitu

Multimédiás gombokra reagálóval nem tudok szolgálni, de 2-es winamphoz van egy pluginom, amivel billentyűkombinációkat rendelhetsz a funkciókhoz. Mondjuk win+x a play, win+c a pause. Click. Évekig használtam, remekül működik.


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-01-07, 02:55:30
Multimédiás gombokra reagálóval nem tudok szolgálni, de 2-es winamphoz van egy pluginom, amivel billentyűkombinációkat rendelhetsz a funkciókhoz. Mondjuk win+x a play, win+c a pause. Click. Évekig használtam, remekül működik.
Most esett le amit fél éve írtál a nick-es topicba. :lul: :tezsvir:

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2007-01-07, 02:27:03
Namost ez baromi nehéz úgy, hogy folyton kattintgatnia kell. És hiába a multimédiás billentyűzet, nem teljesen úgy műxik, ahogy kéne.
Windows media player pl reagál a pause gombra, de kapásból előre is ugrik, emiatt folyton vissza kell kattintani a szövegszerkesztőbe.
A futó programok között Alt+Tabbel is lehet váltani. Nagggyon hasznos kombó.
Alt-ot lenyomva tartod, megjelennek a futó programok. Tabbel lehet válogatni.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-07, 03:06:40
A futó programok között Alt+Tabbel is lehet váltani. Nagggyon hasznos kombó.
Alt-ot lenyomva tartod, megjelennek a futó programok. Tabbel lehet válogatni.
Khm... Ennyire azért nem vagyok n00b, hogy ne tudjam ;)
De mint mondtam, anyumnak kellene a dolog, neki pedig valami olyan kéne, hogy írás közben meg tudja állítani a lejátszást egyszerűen.

Bár, inkább megpróbálom lebeszélni az egészről, mert egy olyan illetőnek vállalta fel ezt, aki anno 1 hónapra kért tőlem kölcsön pénzt, aztán egy év alatt adta meg nagy nehezen... szóval nem az a megbzható fajta...