Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

.lit filet mi a franccal lehet olvasni? Vegre letoltottem 3 konyvet, erre nem tudom mit kezdjek vele.  :grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2007-01-07, 03:14:28
.lit filet mi a franccal lehet olvasni? Vegre letoltottem 3 konyvet, erre nem tudom mit kezdjek vele.  :grrr:
nekem ezt a Microsoft Reader-t dobta ki rá egy google keresés

illetve itt egy konvertálóprogram a formátumhoz: Convert LIT.com

Kvikveg

Koszi! A konvertalot preferalom. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Moha ha a WMP-t lerakod tálcára, akkor nem ugrik fel. Toolbar alatt a WMP-t ki kell pipálni, aakor megy le gombsorként, nem sima lerakott programként.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#5494
szükségem lenne egy kis segítségre MS Excel 2003-ban.
van egy több munkalapos munkafüzetem, aminek az egyik lapján szeretnék levédeni sok-sok cellát. kis próbálgatással már rá is jöttem hogyan kell, csak éppen marhára macerás soronként/oszloponként zárolgatni a cellákat. és oszlopon belül is kell több kihagyás is. hát csak a fontosabbaknál csináltam meg egyesével, ami táblázat kevésbé fontos, és kevés adatom van benne, tehát úgyse tudják elrontani, ott inkább nyitva hagytam az egészet. DE ugyebár azokban is van egy rakás képlet, és ugyebár kedves Excel is nekiáll rinyálni, hogy ho-hó képlet és nem zárolom, biztos hogy ezt akarom? hát persze hogy ezt akarom, ha egyszer nem hajlandó segíteni!

szóval a kérdés: volt-e annyi intelligencia az Excel készítőiben, hogy ha már egyszer ők is tudják, hogy képletes cellát nem annyira jó ötlet nem zárolni, akkor beleépítettek-e olyan lehetőséget, hogy ezeket egy nagy kijelölt területen magától zároltnak nyílvánítsa, és csak minden rajtuk kívüli (képletet nem tartalmazó) mezőt nem zároltnak? és ha igen, akkor hol van elrejtve benne ez az opció?

köszi :)

Selmo

Ha jól értem amit mondasz zároltá akarsz tenni minden cellát, ami nem beviteli mező. Kijelölöd az egész táblázatot, jobb gomb ->cellaformázás->védelem zárolás/rejtés kipipálva. A beviteli mezőknél meg ezeket kiszeded és levéded a dokumentumot. Amúgy nincs ilyen lehetőség, hogy a nem képletes mező nem zárolt, sajna kézzel kell beállítani, ha sok meződ van, amit mégcsak ki sem lehet jelölni, akkor szívás.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-01-08, 02:12:50
Ha jól értem amit mondasz zároltá akarsz tenni minden cellát, ami nem beviteli mező. Kijelölöd az egész táblázatot, jobb gomb ->cellaformázás->védelem zárolás/rejtés kipipálva. A beviteli mezőknél meg ezeket kiszeded és levéded a dokumentumot. Amúgy nincs ilyen lehetőség, hogy a nem képletes mező nem zárolt, sajna kézzel kell beállítani, ha sok meződ van, amit mégcsak ki sem lehet jelölni, akkor szívás.
hát igen a zárolással nincsen gondom, csak ezt az egyenkénti kijelölős időrabló szenvedést akartam megkerülni, de úgy nét ki továbbra is olyan emberek írják az office-t, akik az életben nem használják, és így csak a hasznos funkciók maradnak ki belőle...

Selmo

Ne is mondd, hányszor örültem volna egy egyszerű szkriptlehetőségnek, egy sima feltétellel, de nem; a legtöbb az összes cserélése. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-01-08, 02:21:12
hát igen a zárolással nincsen gondom, csak ezt az egyenkénti kijelölős időrabló szenvedést akartam megkerülni
Shift + klikk és ctrl + klikk és máris nem egyenként, bár ez gondolom
egyértelmű.


De nem okoskodni jöttem, hanem egy kérdéssel:
1280x1024-es monitoron miért művelik egyes programok 1024x768-ban azt,
hogy balra fél centi kilóg a képernyőből, jobbra meg van egy kétcentis fekete
csík? Azóta volt videókártya cserélve, xp újrainstallálva, program újrarakva.

Fazék

#5499
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-08, 02:33:49
Quote from: Fazék on 2007-01-08, 02:21:12
hát igen a zárolással nincsen gondom, csak ezt az egyenkénti kijelölős időrabló szenvedést akartam megkerülni
Shift + klikk és ctrl + klikk és máris nem egyenként, bár ez gondolom
egyértelmű.
te tényleg imádod az embereket teljesen noob-nak nézni :)

szerk: CRT monitor? ott emlékezetem szerint rendszeresen kell állítgatni felbontás- és frekvenciaváltáskor a képernyő szélességét és pozícióját. legalábbis régi 15"-os Sony CRT-mel így volt
captain obvious to the rescue itt is :D

Selmo

Ez frissítési frekvencia miatti problémának tűnik. A monitor, minden frekvenciához megjegyzi a képernyő helyzetét, ha tehát ezek a programok önkényesen mondjuk 60 Hz-re módosítják a frissítést, akkor egy általad valószínűleg beállítatlan lógó képet kapsz.

Tudja valaki a windows működési idejét hogyan tudom lekérdezni? Külön program nélkül.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-01-08, 02:41:03
Tudja valaki a windows működési idejét hogyan tudom lekérdezni? Külön program nélkül.
Ez ugyan nem számolja ki neked, de az utolsó indulás dátumát/idejét megkapod, ha a command promt-ba beírod, hogy: "net statistics server"
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zsozso

Quote from: Fazék on 2007-01-08, 02:36:20
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-08, 02:33:49
Quote from: Fazék on 2007-01-08, 02:21:12
hát igen a zárolással nincsen gondom, csak ezt az egyenkénti kijelölős időrabló szenvedést akartam megkerülni
Shift + klikk és ctrl + klikk és máris nem egyenként, bár ez gondolom
egyértelmű.
te tényleg imádod az embereket teljesen noob-nak nézni :)

szerk: CRT monitor? ott emlékezetem szerint rendszeresen kell állítgatni felbontás- és frekvenciaváltáskor a képernyő szélességét és pozícióját. legalábbis régi 15"-os Sony CRT-mel így volt
captain obvious to the rescue itt is :D

Ha figyelnetek a felbontast akkor vilagos lenne,hogy az egy tft. 5:4 es crt nemnagyon van. Dvi vagy dsub?
Death is the only redemption

Fazék

#5503
Quote from: Selmo on 2007-01-08, 02:41:03Tudja valaki a windows működési idejét hogyan tudom lekérdezni? Külön program nélkül.
teljes működési időt, vagy legutóbbi Windows indítás óta eltelt időt?
az utóbbira parancssorban:
net statistics server
és a "statisztika ... óta" ill. "Statistics since …" részből kiderül

szerk: Darkstar megelőzőtt :)

@zsozso: bocsásson meg uram, de emlékezetem szerint be
tudtam állítani crt monitoron 1280x1024-es felbontást :)

szerk2: különösebb nehézségek nélkül találtam is egy monitort, aminek pont ez az ajánlott felbontása :)

Selmo

Quote from: zsozso on 2007-01-08, 02:47:28
Ha figyelnetek a felbontast akkor vilagos lenne,hogy az egy tft. 5:4 es crt nemnagyon van. Dvi vagy dsub?
Már nem azért de az 1024×768 és az 1280×1024 az standard CRT felbontás. :)

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-01-08, 02:56:56
Quote from: zsozso on 2007-01-08, 02:47:28
Ha figyelnetek a felbontast akkor vilagos lenne,hogy az egy tft. 5:4 es crt nemnagyon van. Dvi vagy dsub?
Már nem azért de az 1024×768 és az 1280×1024 az standard CRT felbontás. :)
Az előbbi nem is 5/4-es ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zsozso

Quote from: Selmo on 2007-01-08, 02:56:56
Quote from: zsozso on 2007-01-08, 02:47:28
Ha figyelnetek a felbontast akkor vilagos lenne,hogy az egy tft. 5:4 es crt nemnagyon van. Dvi vagy dsub?
Már nem azért de az 1024×768 és az 1280×1024 az standard CRT felbontás. :)

Mar nemazert, de nem :)
Crtn standard felbontas az 4:3 nem 5:4. 1280x960 a 4:3 as _standard_ felbontas.
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_display_standard
Death is the only redemption

Zsiga

#5507
Quote from: zsozso on 2007-01-08, 03:13:09
Quote from: Selmo on 2007-01-08, 02:56:56
Quote from: zsozso on 2007-01-08, 02:47:28
Ha figyelnetek a felbontast akkor vilagos lenne,hogy az egy tft. 5:4 es crt nemnagyon van. Dvi vagy dsub?
Már nem azért de az 1024×768 és az 1280×1024 az standard CRT felbontás. :)

Mar nemazert, de nem :)
Crtn standard felbontas az 4:3 nem 5:4. 1280x960 a 4:3 as _standard_ felbontas.
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_display_standard
Bizony, adminbácsi jól mondja, CRT-ből nincs 5:4-es képarányú. ;) Az meg egy dolog hogy be lehet állítani rajta más képarányú felbontást is, az 5:4-es képarányú TFT-ken is lehet 1024*768-at beállítani, csak garantálom hogy 10 másodpercnél tovább nem tudsz előtte ülni, mert vagy átállítod vagy szétvered. :)
Az már egy másik kérdés, hogy az 1280*1024 valóban standard felbontás (próbáljátok csak ki, friss XP-n VGA- és monitordriver nélkül csak a standard felbontásokat engedi beállítani, és ez is köztük lesz, a 4:3-as 1280*960 viszont nem) , de hogy mért azt senki se tudja. :D

Szerk.: Bocsánat, van 5:4-es CRT, csak nem épp egy elterjedt darab. :) Pl. a Sony gyártott ilyet az Apple-nek.

Kuroi Tenshi

#5508
Quote from: Fazék on 2007-01-08, 02:36:20
te tényleg imádod az embereket teljesen noob-nak nézni :)
Nem, az egyenkéntbe kötöttem bele - így lehet tömbönként is kijelölni :hehe: :haha:
A jan elseje után úgy tűnik, egész évem ilyen félballábas-beszólós lesz :o :haha:

Nem crt, lcd. És az eddig tesztelt felbontások (800x600, 960xvmi (w), 1024x768,
1152xvmi, 1280x1024) közül csak az 1024x768-al volt ez. Fura és kicsit zavaró.

D-sub - csak ilyen bemenete van a monitornak... Frissítési frekvenciákat még meg-
nézem reggel, de 75, ha jól emlékszem.

Quote from: Zsiga on 2007-01-08, 15:29:02
Az meg egy dolog hogy be lehet állítani rajta más képarányú felbontást is, az 5:4-es képarányú TFT-ken is lehet 1024*768-at beállítani, csak garantálom hogy 10 másodpercnél tovább nem tudsz előtte ülni, mert vagy átállítod vagy szétvered. :)
Garantálod? Sokkal tovább bírom :hehe: még a duracell-nyuszinál is :haha:

Kösz a válaszokat! :merci:


Ápdét:
megnéztem ezalkalommal a monitor menüjét is 1024x768-ra állítva - és csak ott a
vízszintes pozíció alaposan el volt tolva balra (a többinél a menü nem mutatta)
*fejetfalbaver* ki volt akkora :lame: , hogy ezt elállította :rolleyes:

Naszóval megoldódott :)

Fazék

DVD-íróhoz megfelel a 40 eres kábel is, vagy mindenképpen a 80 eres ajánlott?

Manitu



Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-01-09, 18:08:31
Bőven elég a 40 eres.
Sőt, ajánlott a 40-es, bizonyos írók nem szeretik a 80-as kábelt (főleg a csőkábeleket).
Mielőtt még valaki megkérdezi, nem tudom mi az oka (mármint a 40 vs. 80, a csőkábelt tudom), de a burn.hu fórumán (vagy akár a Prohardveren) PPeter biztos szívesen elmagyarázza az érdeklődőknek. :)

Fazék

Köszi a válaszokat, megnyugodtam :)

Rounin

#5513
Quote from: Rounin on 2007-01-04, 09:08:19
Quote from: Darkstar on 2007-01-03, 20:58:48
Ja, a Samsungokkal tényleg vigyázzatok, nekem volt a gépben egy darabig, de piszok hangos volt és rázta a házat rendesen.

Akkor ez nem csak nálam van így..phew. Ilyenkor kicsit arrébb tolom és rendben van :angyali:. Akkor viszont samsung, maxtor kerülendő, wd drága.. mi marad? :p Hitachi?

Tehát _mi_ marad? Hitachi? :_piszka:

Mit szóltok ehhez? Nagyon szar fogás lenne 17k-ért (a 250-es kiszerelés)? Lebeszélés, egyéb? Lehet n00bozni, nem durcizok be :haha:

http://www.hitachigst.com/portal/site/en/menuitem.f9b3189a2f2e122d92b86b31bac4f0a0/

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-01-14, 17:35:35
Quote from: Rounin on 2007-01-04, 09:08:19
Quote from: Darkstar on 2007-01-03, 20:58:48
Ja, a Samsungokkal tényleg vigyázzatok, nekem volt a gépben egy darabig, de piszok hangos volt és rázta a házat rendesen.

Akkor ez nem csak nálam van így..phew. Ilyenkor kicsit arrébb tolom és rendben van :angyali:. Akkor viszont samsung, maxtor kerülendő, wd drága.. mi marad? :p Hitachi?

Tehát _mi_ marad? Hitachi? :_piszka:

Mit szóltok ehhez? Nagyon szar fogás lenne 17k-ért (a 250-es kiszerelés)? Lebeszélés, egyéb? Lehet n00bozni, nem durcizok be :haha:

http://www.hitachigst.com/portal/site/en/menuitem.f9b3189a2f2e122d92b86b31bac4f0a0/
A t7k250 egy nagyon korrekt széria, gyors, halk, megbízható, én nyugodt szívvel ajánlom. :)

Cobra

Vedd meg, legalább lesz info róla, hogy milyen :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Zsiga: :merci:

Quote from: Cobra on 2007-01-14, 20:46:11
Vedd meg, legalább lesz info róla, hogy milyen :D

Őőő... neked is köszi :angyali:

Liquid Snake

Térden állva könyörgök mindenkinek h segítsen!!! 256-os Fibernetem van. Amikor csak én vagyok rákötve a modemre akkor semmi gond de amikor tesómmal együtt rajta vagyunk a Conceptronic routeren akkor mindig megszakad a net egy kis időre. Max 10 mp. Megy megy a net aztán megszakad 10mp-re aztán megint semmi baj. Megőrít mert így játszani se tudok mert ha megszakad a net akkor kidob minden szerverről meg este is ha benthagyom tölteni a gépet van amikor ilyenkor leáll a töltés én meg alszok és meg se gondolom h folyamatosan szopok befelé. Könyörgöm segítsetek!!!

Fazék

lehet hogy nem kell a megoldáshoz, de router pontos típusát beírnád?

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-14, 22:43:56
lehet hogy nem kell a megoldáshoz, de router pontos típusát beírnád?

Conceptronic C100BRS4H Broadband Router