Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

tudtok mondani tippet az OGM fileok gyorsitására? rohadtul szaggat még BSplayer-rel is. Vagy ezt a kodeket alapból 1Ghz-es gépre tervezték?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

uWeapon

Az én 488-as Celeronomon 192 MB memóriával a Cowboy Bebop kiválóan fut RadLightot használva (a DivX oldaláról szedhetõ le), csak förtelmesen instabil; nagyításra vagy bármiféle módosításra hibát jelent és leáll.
[lies] I like you! [/lies]

Nakahara

Az a baj, hogy a filmnézéshez nem ram kell, hanem proci.
Itt egy link, ami segíthet, engem még egyszersem hagyott cserben.Rengeteg dolgot meg lehet vele tanulni a filterekkel, kodekekkel kapcsolatban vele.
http://vobsub.edensrising.com/mpc.php?PHPSESSID=58e513070bb3b5079e397df4912bff81

In action(a desktopommal együtt!!)

Cloud-kun

Hali.

Lenne egy kis problémám a Flame of Recca animevel. Pont most töltöttem le az elsõ rész, de sajna egy hibaüzenettel kivág a media player.

.:{Cannot play back the file.  The format is not supported}:.

Hmm, gondoltam nem teljes a file, de sajna mivel ogm így divfix és virtualdub egyszerûen nem ismeri fel avi-nak így nem is tudom megjavítani. Van esetleg valami megoldás ilyen esetekre vagy akár le is törölhetem a file-t?

Nakahara

Ne töröld le!
Javaslom a media player 6.4,vagy az egyel fentebb ajánlott mpc használatát, ezek lejátszák az ogm-et, ha mégsem, akkor nincs fent a kodek, le kell tölteni.

Cloud-kun

Fennt van a codec és media 6-ost használok mert az a legjobb, de sajna ugy látszik hogy nem jók a filok. Egyedül a 3. rész az ami elindul de sajna ott is elcsúszik a kép és a hang, tehát a filok rosszak, kár értük. :(

Cloud-kun

Ezért utálom ezeket az ogm filokat, mert nem lehet velük csinálni semmit ha esetleg nem jók, normális avi filokat meg lehet javítani stb., de ezek. :mad:
Ilyenkor idegesítõ, hogy hiába töltötted le, no mind1.

Gauss_chan

A Flame of Recca-val valami tényleg nem stimmel, mert se kép se hang és szerintem nem codec és nem is filter probléma. Bár remélem tévedek. :)

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Cloud-kun
Ezért utálom ezeket az ogm filokat, mert nem lehet velük csinálni semmit ha esetleg nem jók, normális avi filokat meg lehet javítani stb., de ezek. :mad:
Ilyenkor idegesítõ, hogy hiába töltötted le, no mind1.

Semmi gond.
Biztos vagyok benne, hogy már csak idő kérdése és a Virtual Dub kezelni fogja az ogm fájlokat is. Én személy szerint örülök az ogm-nek. Jobb mint az avi. Bár ez csak az én véleményem. :)

Nakahara

Az tény, hogy mivel maga a formátum (.ogm(ogg vorbis hang,x-vid video)) elég új, ezért rendkívül kevés alkalmazás tudja kezelni.Én is csak 2 õt találtam, de azok is szerkesztõk, nem javítók, bár lehet hogy minimális javítási lehetõséget tartalmaznak.

Nakahara

Egyébként, az .ogm is avi, csak nem mp3, vagy más a hangja, és nem avi splitter kell hozzá, hanem ogg splitter.Az utálathoz hozzászólva:jobb, ha megszokod, mert rájöttek rengetegen, hogy mivel feleakkora egy ogg hang, mint egy mp3 ugyanolyan minõségben, ezért a videonak több hely jut, így a film minõsége jobb lesz mint egy avinak.Elterjedésével meg fognak jelenni szerkesztõ, és javítóalkalmazások majd hozzá.

zsozso

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Semmi gond.
Biztos vagyok benne, hogy már csak idő kérdése és a Virtual Dub kezelni fogja az ogm fájlokat is. Én személy szerint örülök az ogm-nek. Jobb mint az avi. Bár ez csak az én véleményem. :)

virtualdubmod http://virtualdubmod.sourceforge.net/ winfosra
mencoder http://www.mplayerhq.hu nem winfosra
Death is the only redemption

Cloud-kun

QuoteOriginally posted by zsozso
virtualdubmod http://virtualdubmod.sourceforge.net/ winfosra
mencoder http://www.mplayerhq.hu nem winfosra

Köszi a segítséget, de már probáltam a virtualdubmod-dal de sajna semmi esély nincs ár hogy megjavítsa. Ez is csak azt csinálja mint a többi (divfix, virtualdub). Az elsõ 2 résznél nem tudja megállapítani hogy milyen fajta file ez. :)  A harmadiknál már megvan hogy ez egy media file, de itt meg valami hibát ír és el se kezdni megnézni a file-t.
Azért elég régóta alkalmazzák már ezt az ogg hangot szerintem, ennyi idõ alatt azért meg kellett volna jelennie egy javító proginak is, de a gáz az hogy mégcsak nem is látja semelyik progi avi-nak a filokat, hiszen a video részét más progival akár meg is lehetne csinálni hiszen nem a hanggal van a probléma.

Nakahara

Master i call thee, master sorround me!
Hát igen, a Mester az Mester!

zsozso

QuoteOriginally posted by Cloud-kun
Köszi a segítséget, de már probáltam a virtualdubmod-dal de sajna semmi esély nincs ár hogy megjavítsa. Ez is csak azt csinálja mint a többi (divfix, virtualdub). Az elsõ 2 résznél nem tudja megállapítani hogy milyen fajta file ez. :)  A harmadiknál már megvan hogy ez egy media file, de itt meg valami hibát ír és el se kezdni megnézni a file-t.
Azért elég régóta alkalmazzák már ezt az ogg hangot szerintem, ennyi idõ alatt azért meg kellett volna jelennie egy javító proginak is, de a gáz az hogy mégcsak nem is látja semelyik progi avi-nak a filokat, hiszen a video részét más progival akár meg is lehetne csinálni hiszen nem a hanggal van a probléma.

Az ftpn írtam, hogy hibás a file nem ? ...
Death is the only redemption

Cloud-kun

QuoteOriginally posted by zsozso
Az ftpn írtam, hogy hibás a file nem ? ...

Ja, mostmár ott van. :D
Így legalább más nem jár ugy mint pl. én. Remélem hamarosan kijön valami használható verzió.

zsozso

QuoteOriginally posted by Cloud-kun
Ja, mostmár ott van. :D
Így legalább más nem jár ugy mint pl. én. Remélem hamarosan kijön valami használható verzió.

Éncsak lehúztam 1 ftprõl;>
Most visszanézve még az sfv is szar volt :D :D :D
Death is the only redemption

Nakahara

Zsozso!:hopp: :hopp: :D :D
2 percig röhögtem a poénodon!:D :D :D :hopp:

zsozso

QuoteOriginally posted by Nakahara
Zsozso!:hopp: :hopp: :D :D
2 percig röhögtem a poénodon!:D :D :D :hopp:

Gihi  ;)
Death is the only redemption

Cloud-kun

QuoteOriginally posted by zsozso
Éncsak lehúztam 1 ftprõl;>
Most visszanézve még az sfv is szar volt :D :D :D

Na igen, miután leszedtem a file-t és rossz volt gondoltam majd az .sfv megmutatja hogy mi is az igazság valójában.
Hát meg is mutatta, a nagy semmit.  :D

Venom

Hoi!

Kéne a Berserk-hez angol felirat, honnan tudnék ijet szerezni?

Arigato!

Venom


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

zsozso

QuoteOriginally posted by Venom
Hoi!

Kéne a Berserk-hez angol felirat, honnan tudnék ijet szerezni?

Arigato!

Venom

Azon van angol felirat talán nemártana bekapcsolni :zen:
Death is the only redemption

Venom

Az elsõ 5 részen van felirat, aztán belövöm a 6iket (és utána még párat) és azokon nincs felirat. Se Kíndóz Médija pléjörrel, és Radlájttal nincs felirat.

Most akkor hol kapcsoljam be? :confused:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Nakahara

Lamaságból soha nem elég!

Kérdés:
1.A régi Transformers sorozat japán-e, vagy amerikai?
2.Mennyi helyet foglal el a fórum blokk, és a kezdõoldal minden hozzátartozó hozzászólással, írással, accokkal, textel, stb-vel együtt külön-külön, és együttvéve?
3.Az emberek általában azt szeretnék tudni, hogy hogy lehet láthatóvá tenni a filmfájlban (.avi, .ogm) lévõ (text)feliratot, nekem viszont pont az ellenkezõje kellene, hogy lehet eltûntetni, mert nekem mindíg megjelent eddig?

zsozso

QuoteOriginally posted by Nakahara
Lamaságból soha nem elég!

Kérdés:
1.A régi Transformers sorozat japán-e, vagy amerikai?
2.Mennyi helyet foglal el a fórum blokk, és a kezdõoldal minden hozzátartozó hozzászólással, írással, accokkal, textel, stb-vel együtt külön-külön, és együttvéve?
3.Az emberek általában azt szeretnék tudni, hogy hogy lehet láthatóvá tenni a filmfájlban (.avi, .ogm) lévõ (text)feliratot, nekem viszont pont az ellenkezõje kellene, hogy lehet eltûntetni, mert nekem mindíg megjelent eddig?

<100mb
Death is the only redemption

Venom

Most ez nagyon nagy segítség volt hallod. :grrr:

Esetleg valaki képes lenne használható segítséget nyújtani?


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dschneider

QuoteOriginally posted by Nakahara
Lamaságból soha nem elég!

Kérdés:
1.A régi Transformers sorozat japán-e, vagy amerikai?
2.Mennyi helyet foglal el a fórum blokk, és a kezdõoldal minden hozzátartozó hozzászólással, írással, accokkal, textel, stb-vel együtt külön-külön, és együttvéve?
3.Az emberek általában azt szeretnék tudni, hogy hogy lehet láthatóvá tenni a filmfájlban (.avi, .ogm) lévõ (text)feliratot, nekem viszont pont az ellenkezõje kellene, hogy lehet eltûntetni, mert nekem mindíg megjelent eddig?

1. Ha hihetek angoltudásomnak akkor a Transformers egy amerikai, igaz "importált" születés? dolog. Az alapsztorit a Hasbro és egy japán cég, a Takara közösen dolgozta ki. Az els? sorozatot az USA-ban mutatták be 1984 tavaszán, "More Than Meets the Eye" címmel. (Tulképpen pilot volt.)

(Forrás: http://www.canit.se~optimus/tf/transformers.faq)

3. Ha beégetett a felirat akkor nincs mód kikapcsolni, egyébként (elvileg) külön opció a lejátszón. (Pl. Koala-n a "Felirat -> Nem használ")

Dschneider

Nakahara

Köszi.Már csak azért kérdeztem, mert az animenfo-n láttam egy 2003-as keltezésû Transformers anime-ot.
A felirat hogy lehet beégetett?Úgy hogy rippelésnél a DVD subját is leszedik a képrõl?Magyarul a filmet subbal együtt rippelik?Már csak azért, mert itt valaki azt mondta a fórumban (asszem Gauss-chan), hogy az .ogm-ben lévõ feliratot be kell kapcsolni.Gondoltam magamban akkor ki is lehet.

Nakahara

egyébként a link halott szerintem.

enpet

A felíratot például VirtualDub-bal véglehesen rá lehet rakni a filmre, ennek az az elõnye, hogy nem kell bajlódni a különféle lejátszóprogramokkal, hátránya, hogy nem lehet kikapcsolni, nem lehet méretet állítani stb.
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."