Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

frozenstein

Rá tudom venni valahogy a Winamp-ot,hogy rendesen megjelenítse a japán karaktereket?

Selmo

Állítsd be neki a fontkészletet.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

#6092
LCD monitort vennék kevés pénzből, max 50-55eFt! :)

Munkára és film/anime nézésre is ezt használnám. Már a 17 colos crt-m is nagyobb mint a tv-m :D
Munka programozás, ezen kívül semmi csicsamicsa nem kell a monitorra, keskeny káva és jó lenne ha magasság is állítható lenne. 19-20 col környékén gondolkodom!

Tudtok javasolni valamit?

Szerk: Wide -ot érdemes venni vagy jó a hagyományos képméret?

kikuchiyo

A lenti gép elkezdte azt csinálni, hogy hidegindítás után nem bootol, hanem szirénázik. Nínónínó.
Resetre abbahagyja, de kikapcsolni akkor sem lehet, csak úgy, ha kirántom a konnektorból.
Újbóli próbálkozásra már elindul, de megakad azzal, hogy "CPU unworkable or changed, please recheck".

Mi lehet a baja? Tönkrement/menőfélben van az alaplap/proci? Vagy csak kimerült a CMOS elem?

Noname gép egyébként, 1.2 Celeron és valami gagyi alaplap hozzá, hátulról a harmadik dzsunka balra.
Failure is the default option

Selmo

Néha ilyen szokott lenni, általában ha belépsz a BIOSba és megnézed a CPU settingset, akkor kiderül, hogy semmi sincs átállítva és egy save&exit után már elindul rendesen. Néha azonban tényleg elszáll a CPU beállítás - általában áramszüntenél fordul elő - ilyenkor visszaállítod és save&exit. De a szirénázás nekem új dolog, szóval nem ártana átnézni a gépet belülről, nem-e mozdult el benne valami, kicsit megmozgatni benne a kártyákat, szalagokat, memóriát, procit.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Nálam akkor volt ilyen amikor az 500/cl3 ramokat megpróbáltam alapfeszen 550/cl2-re tuningolni... :D

Selmo

Az mitől van, hogy bármit állítok be, a Lomtár méretére, akkor is csak 10%-ot őriz meg, a többit pedig kidobja? :Eztneked:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-16, 15:41:06
A lenti gép elkezdte azt csinálni, hogy hidegindítás után nem bootol, hanem szirénázik. Nínónínó.
Resetre abbahagyja, de kikapcsolni akkor sem lehet, csak úgy, ha kirántom a konnektorból.
Újbóli próbálkozásra már elindul, de megakad azzal, hogy "CPU unworkable or changed, please recheck".

Mi lehet a baja? Tönkrement/menőfélben van az alaplap/proci? Vagy csak kimerült a CMOS elem?
Keress rá bios beep code -ra. A csipogásoknak van megfejtése, de biosonként más.
Ez a konnektorból kirántás nem valami szimpatikus megoldás...
Nekem akkor adta sorba azt, hogy "CPU settings have been changed. Please recheck"
(vagy vmi hasonló), amikor a cmos eleme kimerült. De akkor nem sípolt, elindult
rendesen, csak egyből behozta ezt a biossal. Sztem a kettő nem függ össze.

Darkstar

Gyorskérdés: van-e valami módszer arra, hogy 1300 file közül egyszerűen kiválasszak minden x. darabot?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-04-18, 00:15:11
Gyorskérdés: van-e valami módszer arra, hogy 1300 file közül egyszerűen kiválasszak minden x. darabot?
VBScript / shell script?
Esetleg nyitsz egy Explorer ablakot a mappára, olyan szélesre állítod, hogy vízszintesen 13 ikon férjen el, és kijelölöd az egyik oszlopot?

Darkstar

Quote from: Próféta on 2007-04-18, 00:19:55
VBScript / shell script?
Esetleg nyitsz egy Explorer ablakot a mappára, olyan szélesre állítod, hogy vízszintesen 13 ikon férjen el, és kijelölöd az egyik oszlopot?
Előbbire gondoltam, de most inkább nem. :P Az utóbbi ötlet viszont zseniális, thx. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Gregory

Hogyha többmenetes dvd-t írok, akkor az károsíthatja a dvd eddigi tartalmát, vagy tönkreteheti az egész dvd-t, hogyha több alkalommal írok rá? [gondolok itt olyanra, h a tavasszal indult animék közül felírom az eddigi részeket, aztán részenként kiírni a többit]

Cobra

Egyszer írható lemezre azért nem túl jó ötlet egyesével felírni a részeket, de ha van 3-4 session, az nem fog gondot okozni szerintem. Igaz csak CD-re, de írtam már fel 3 sessiont és nem volt gond vele (PC-n legalábbis, és képek voltak).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Gregory on 2007-04-19, 22:15:15
Hogyha többmenetes dvd-t írok, akkor az károsíthatja a dvd eddigi tartalmát, vagy tönkreteheti az egész dvd-t, hogyha több alkalommal írok rá? [gondolok itt olyanra, h a tavasszal indult animék közül felírom az eddigi részeket, aztán részenként kiírni a többit]
Semmi ilyen, legfeljebb a lezárások miatt kevesebb fér fel rá, és a TC csak az utolsó felírt menet méretét jelzi majd ki.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

#6104
Gépet kellene fejleszteni, vagy egy erősebb P3-as proci (1.3-1.4GHz a plafon ha jól rémlik) vagy használt P4-es proci+alaplap+RAM kellene. Hol érdemes ilyet nézegetnem, és egyáltalán van esély még P3-as procit venni, vagy közöljem az illetővel, hogy ne álmodjon?

EDIT: Jut eszembe elbírja egyáltalán egy 300W-os táp a P4-es rendszert? Típust ne is kérdezzetek, majd este rákérdezek.

A tökéletesség unalmas.

Member

Mindjárt szétvet az ideg...
Bekapcsolom a laptopot, erre közli, hogy mindjárt lemerül, pedig hálózaton volt, csak sz@r volt a konkektor, ám mielőtt átvittem volna máshova, hipernálta magát és azóta akármit csinálok, villog a hülye izzó alakú jel és semmilyen gombra nem reagál semmit (már tápon van). Mit csináljak vele, hogy ne rúgjam szét rögtön?

chilip

Quote from: Member on 2007-04-20, 12:41:50
Mindjárt szétvet az ideg...
Bekapcsolom a laptopot, erre közli, hogy mindjárt lemerül, pedig hálózaton volt, csak sz@r volt a konkektor, ám mielőtt átvittem volna máshova, hipernálta magát és azóta akármit csinálok, villog a hülye izzó alakú jel és semmilyen gombra nem reagál semmit (már tápon van). Mit csináljak vele, hogy ne rúgjam szét rögtön?

verd szét kalapáccsal :D akkor nem kell a lábad használni...

Member

#6107
Jó, de anyámé és már megint jönni fog a hatalmas hozzáértésével és bizonyítani akarja majd, hogy biztos hülye vagyok és jól elb@sztam, aztán majd az almigthy Sándorhoz kell vinni, aki tapasztalataim szerint nem tud sokkal többet, mint én. Még jó, hogy hibernálva kikapcsol a monitor, mert így még lemerülni sem akar, arra várok vagy 20 perce.
Pedig van vmi, amit csak azon a sz@ron tudok megcsinálni... :ejj:

EDIT: Úgy néz ki, hogy lemerítés után már megy. Vagy fél óra elment az életemből... :Eztneked:

kikuchiyo

Quote from: Member on 2007-04-20, 13:00:23
az almigthy Sándorhoz kell vinni


Atomtámadás ellen nem véd.

Bocs :)
Failure is the default option

Cobra

Selmo, nézz körül használt alkatrészekkel foglalkozó boltokban, bár elég kicsi az esélye, hogy kapjál egy jobb P3 processzort. P4-nek elvileg elég egy noname 300-as táp is, ha nincs benne komolyabb videókártya meg több HDD (persze itt most Prescott magos processzorra gondolok, Northwood mellé befér még pár nagyobb fogyasztó is). Ismerősnél egy 3Ghz-es Prescott megy R9600-tal és 1HDD-vel egy 350-es Mercury tápról (már mondtam neki, hogy nem egy éltebiztosítás a táp :) ).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Köszi, utánanézek, bár ha lesz is, tuti BIOS frissítés kell hozzá, a P4 esélyesebb, Amúgy semmi extra 120-as Maxtor winyó, meg passzív hűtésű 5200FX.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-04-20, 14:16:12
Köszi, utánanézek, bár ha lesz is, tuti BIOS frissítés kell hozzá, a P4 esélyesebb, Amúgy semmi extra 120-as Maxtor winyó, meg passzív hűtésű 5200FX.
Ha normális áron szeretnél hozzájutni akkor a boltokat kerüld el, irány a PH! fórum apróhirdetési rovata. ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2007-04-20, 12:14:23
Gépet kellene fejleszteni, vagy egy erősebb P3-as proci (1.3-1.4GHz a plafon ha jól rémlik) vagy használt P4-es proci+alaplap+RAM kellene. Hol érdemes ilyet nézegetnem, és egyáltalán van esély még P3-as procit venni, vagy közöljem az illetővel, hogy ne álmodjon?

EDIT: Jut eszembe elbírja egyáltalán egy 300W-os táp a P4-es rendszert? Típust ne is kérdezzetek, majd este rákérdezek.
Boltban aligha találsz; használtan már inkább.

El. Ha megnézel néhány alaposabb HW-tesztet, látszik, hogy még az erőgepek
(2/4magos, 8800GTX) sem kérnek 400W-nál többet. A 300W-ba még egy közép-
kategóriás videókártya is belefér.

Quote from: Member on 2007-04-20, 12:41:50
hipernálta magát és azóta akármit csinálok, villog a hülye izzó alakú jel és semmilyen gombra nem reagál semmit (már tápon van).
1. Nyomd meg a ki/bekapcsoló gombot. A legtöbbnél ez a hibernálás-ébresztő.
2.a Ha nem megy, nyomd 10mpig a bekapcsológombot.
2.b Ki is veheted az akksit.

Fazék

#6113
Quote from: Selmo on 2007-04-20, 12:14:23
Gépet kellene fejleszteni, vagy egy erősebb P3-as proci (1.3-1.4GHz a plafon ha jól rémlik) vagy használt P4-es proci+alaplap+RAM kellene. Hol érdemes ilyet nézegetnem, és egyáltalán van esély még P3-as procit venni, vagy közöljem az illetővel, hogy ne álmodjon?
pár használt bolt:
http://www.computerbonto.hu/
http://www.avocomp.hu/
http://www.hadrianus.hu/
http://www.iqnetwork.hu/
http://www.shchip.hu/
http://www.pcpiac.info/

igaz még egyiktől se vásároltam, és vszleg tényleg érdemesebb lehet PH aprót nézni, de hátha mégis találsz olyat, ami elfogadható árú, ezen oldalakon :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-20, 17:10:22
Quote from: Member on 2007-04-20, 12:41:50
hipernálta magát és azóta akármit csinálok, villog a hülye izzó alakú jel és semmilyen gombra nem reagál semmit (már tápon van).
2.a Ha nem megy, nyomd 10mpig a bekapcsológombot.
2.b Ki is veheted az akksit.
és megelőzött... :szipp: pedig úgy örültem, hogy végre tudok segíteni valakinek valamiben (ha egy kicsit későn is) :haha:

Zsiga

Ti elképzelhetőnek tartjátok hogy egy 3000+ Venice ne menjen 200 helyett 220-as FSB-n, egy Abit AN8-Ultra-ban? Mert én igazából nem, de mégis sípol a rohadék... :confused:

Kuroi Tenshi

Ha sípol, akkor ott más a probléma. Bár ki tudja, a gépeknek lelke
van, nem olyan könnyű megérteni :D
OC-nál először a terhelt stabilitás száll el (teszt: benchek), majd
utána az oprendszerbe se jut el, és végül nem is hajlandó bootolni.
Hogy sípoljon, ott sztem vmi más lehet. Megnézted a "bios beep
code"-ra keresve mi jön ki?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-21, 14:29:50
Ha sípol, akkor ott más a probléma. Bár ki tudja, a gépeknek lelke
van, nem olyan könnyű megérteni :D
OC-nál először a terhelt stabilitás száll el (teszt: benchek), majd
utána az oprendszerbe se jut el, és végül nem is hajlandó bootolni.
Hogy sípoljon, ott sztem vmi más lehet. Megnézted a "bios beep
code"-ra keresve mi jön ki?
Emlékeim szerint a bios beep code-ok 12 sípolásig mennek a lapomnál, olyan rovat nem volt hogy 5 percig ugyanúgy sípol. :D
Egyébként szokott sípolni ha valami beállítás nagyon nem tetszik neki, pl. ha túl magasra veszem az FSB-t. Csak ugye a 220 nem igazán a túl magas kategória. Más problémára viszont nem igazán tudok gondolni, két éve hibátlanul megy a gép, most meg csak az FSB-n tekertem egy picit.

Kuroi Tenshi

Hmm...
Kérhet még a proci, a chipset és a mem is feszt, bár az is inkább
csak a stabilitásnál jön elő, nem pedig egyből a bootolásnál.
Minden egyéb rendben van, alapfrekin ugyanígy műkdödik?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-21, 14:50:32
Hmm...
Kérhet még a proci, a chipset és a mem is feszt, bár az is inkább
csak a stabilitásnál jön elő, nem pedig egyből a bootolásnál.
Minden egyéb rendben van, alapfrekin ugyanígy műkdödik?
Igen, alapon megy most gond nélkül. A RAMnak szó nélkül bírnia kell a 220-as FSB-t mert 500-as. Az AN8-Ultra lapok bírni szokták a magas FSB-t, nem véletlenül vannak a legjobb S939 tuninglapok között. A procinak szintén bírnia kellene, 2Ghz egyáltalán nem sok, +10%. Ennek ellenére adtam egy kis +feszt, de az eredmény ugyanaz.

Kuroi Tenshi

"FSB hole"? Azaz:  x alatt jó, x-y nem, y felett megint megy?
RAM timingjai lehet, hogy nem bírják a magasabb sebességen?
PCI lock be van? Bár a 10%-ot bőven bírniuk kell...