Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Moonshinernek: simán *** a tracker. Vagy megpróbálsz keresni másik torrentet, amelyik másik trackert használ, vagy kénytelen leszel kivárni, amíg így lejön.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Kerdes: P4 proci felett ulo ventillator 4000es fordulatszam felett van es hangos. Mindezt ugy, hogy a tap ki van veve mellole es a gephaz oldalat leszedtem. Ha ezeket visszateszem, felmegy 5000 fole es felszallashoz keszul.
1. Gephazcsere segit?
2. Ventillator/hutobordacsere??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Utóbbi. Milyen foglalat? (PGA 478 vagy LGA 775?)
Gondolom kis 60-as vagy 70es venti. Egy réz hűtőborda (esetleg
hőcsöves megoldás) 92es vagy 120as ventivel sokkal alacsonyabb
fordulatszámon és halkabban lehűti.

Kvikveg

Rezmagos hutoborda. A ventillator eee... jo kerdes... eee... passz. A rajta levo matrican rakat kod van, reszemrol kinai. A meretet megnezhetem, gondolom az kene. Kb 7cm meretu lehet. Az otthoni p3asomhoz kepest szep nagy.
478as foglalat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

478? Kissé leszűkíti a választási lehetőségeket...
Már eleve rézbordás? És milyenek a hőmérsékletek vele?

Ajánlatok:
http://depo.hu/termek/leghutes__processzorokhoz_/zalman/zalman_cnps7000b-alcu_195c25511.html
Nézd meg, hogy befér-e (kompatibilis alaplapok listája)

Az ennél jobbak már a 6-7k+ kategória

Kvikveg

#6035
Ok megnezem, nekem kollega kb ezt mutatta:
http://www.ramiris.eu/termek.php?cikkszam=13992&csoport=H%FBt%F5ventil%E1tor&page=1

Procira 50 fokot mond a figyeloprogi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Majdnem ugyanaz, csak az még nagyobb, így még nehezebben
fér el alaplapokon, házakban.

Kvikveg

Aham. Koszi!

Amugy tokjo, ami hazat kineztem 3 hete nem volt, 1 hete nem volt, es ma is azt mondtak ra, hogy "csak hetek kerdese". Ugyfelkiszolgalas csucsfokon.
:Eztneked:
Igen, az arlistaban latszik, hogy nincsen raktaron, de akkor mi a f*szert rakjak ki, ha meg kiserletet sem tesznek a beszallitasra??!
A tobbi meg ronda. Vagy szinten nincs.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

zsozso

Quote from: Kvikveg on 2007-04-03, 14:58:10
Aham. Koszi!

Amugy tokjo, ami hazat kineztem 3 hete nem volt, 1 hete nem volt, es ma is azt mondtak ra, hogy "csak hetek kerdese". Ugyfelkiszolgalas csucsfokon.
:Eztneked:
Igen, az arlistaban latszik, hogy nincsen raktaron, de akkor mi a f*szert rakjak ki, ha meg kiserletet sem tesznek a beszallitasra??!
A tobbi meg ronda. Vagy szinten nincs.

Ez nemjo? http://www.chieftec.de/?page=products_show&item=3806&k_id=1&language=uk kb 12k+fa
Death is the only redemption

Kvikveg

#6039
Kitol vennem? Csak azert, mert ceg veszi. +az asztalomon el kene fernie. :D
(Megnezem meg a reszleteket.)
15kg??! Anyam. Ezek nem kicsit konnyebbek szoktak lenni?  :eek: :haha:
Meg nem tetszik. Szoke vagyok, tudom. :)
Ja, hogy +afa. Ez is kb annyi, ha normalisan atlag cegtol vesszuk. Aki nem szallitja attol 9600+afa lenne kb.
Kollegakat megkerdezem, de ha tied es el akarod adni... bocsi...

Amugy itt van olyantol, aki remelhetoleg szallitja is:
http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=007849
Meg ez is szep:
http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=000634
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2007-04-03, 15:33:38
Kitol vennem? Csak azert, mert ceg veszi. +az asztalomon el kene fernie. :D
(Megnezem meg a reszleteket.)
15kg??! Anyam. Ezek nem kicsit konnyebbek szoktak lenni?  :eek: :haha:
Meg nem tetszik. Szoke vagyok, tudom. :)
Ja, hogy +afa. Ez is kb annyi, ha normalisan atlag cegtol vesszuk. Aki nem szallitja attol 9600+afa lenne kb.
Kollegakat megkerdezem, de ha tied es el akarod adni... bocsi...
15kg az jó, legalább van benne anyag és valószínűleg a hangszigetelése is jó. Mondjuk nekem sem tetszik :D

zsozso

Quote from: Kvikveg on 2007-04-03, 15:33:38
Kitol vennem? Csak azert, mert ceg veszi. +az asztalomon el kene fernie. :D
(Megnezem meg a reszleteket.)
15kg??! Anyam. Ezek nem kicsit konnyebbek szoktak lenni?  :eek: :haha:
Meg nem tetszik. Szoke vagyok, tudom. :)
Ja, hogy +afa. Ez is kb annyi, ha normalisan atlag cegtol vesszuk. Aki nem szallitja attol 9600+afa lenne kb.
Kollegakat megkerdezem, de ha tied es el akarod adni... bocsi...

Amugy itt van olyantol, aki remelhetoleg szallitja is:
http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=007849
Meg ez is szep:
http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=000634

Jo hat nem mindenkinek jon be a chieftec design, dehat kinek mi. Amugy gorunban lehet kapni.
Death is the only redemption

Kvikveg

:D Koszi, megjegyzem magamnak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2007-04-03, 15:36:21
15kg az jó, legalább van benne anyag és valószínűleg a hangszigetelése is jó. Mondjuk nekem sem tetszik :D
Nyehe, ma megyek ezért ;D

Kviki, sztem procihűtőt könnyebb és olcsóbb cserélni, mint házat - vagy ez
még mindig az a ház, amit pár hónapja mondtál?  :3x3:

Sztem házakért nézz körbe a depo-n is. Ha nem jött volna (vagy nem jön
össze) a mai, akkor ilyen házat vennék a következő gépemnek:
2db 120as ventihely van benne (1 mellékelve), porszűrő, könnyen összerakható,
jól van megcsinálva, stb. Legolcsóbb br 9840; 350W-os CM táppal (szódával
elmegy kategória - de ha nem lesz nagyon igénybe véve a géped, sztem kibírja)
pedig br 11760.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-03, 16:08:03
Quote from: sirtomi on 2007-04-03, 15:36:21
15kg az jó, legalább van benne anyag és valószínűleg a hangszigetelése is jó. Mondjuk nekem sem tetszik :D
Nyehe, ma megyek ezért ;D

Kviki, sztem procihűtőt könnyebb és olcsóbb cserélni, mint házat - vagy ez
még mindig az a ház, amit pár hónapja mondtál?  :3x3:

Sztem házakért nézz körbe a depo-n is. Ha nem jött volna (vagy nem jön
össze) a mai, akkor ilyen házat vennék a következő gépemnek:
2db 120as ventihely van benne (1 mellékelve), porszűrő, könnyen összerakható,
jól van megcsinálva, stb. Legolcsóbb br 9840; 350W-os CM táppal (szódával
elmegy kategória - de ha nem lesz nagyon igénybe véve a géped, sztem kibírja)
pedig br 11760.
Aztaq...  :eek: *alleesik*
Igen, az a haz. :ejj: Pont azert dilemma, mert sztem az uj huto alig ferne bele, a tapot meg tuti nem tudnam visszanyomorgatni ebbe a zseni hazba. Szoval haz mindenkeppen kell tippem szerint.
Koszi, megnezem ezt is, egesz csinos darab. :)

Mivel a hazamban 1 floppy, 1 winyo, 1 rack es 1 DVDolvaso van, bazi nagyot ugysem veszek, de most hogy latom mik vannak... :3x3:

edit: oh, yeah 4500as fordulatszaaaammm...  :haha: Az osztonzes megvan a cserere.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Gregory

Egy kis vírusírtási segítséget szeretnék kérni[vagyis inkább tanácsokat, tapasztalatokat].
Jelenleg a gépemen van egy Sygate Personal Firewall. A gép teljesítményében nem tapasztaltam negatív elváltozásokat[ cpu-használat megnövekedése; fagyás; etc.], és a dl/ul sávom is megy rendesen, amennyivel mennie kell.
Elvileg mégis vírus van a gépen. Anyám informatikatanárként dolgozik, és azt mondta, h a munkahelyén az F-Secure vírusírtó+windows tűzfal kombó tökéletesen működik.
A windows tűzfallal kapcsolatosan rögtön ellenkeztem, ezért van most a Sygate, de az F-Secure-t felraktam, de a belogolás a szokásosnál 3-4 perccel többet vett igénybe, és a normál Start -->Kikapcsolás---> Kikapcsolás se müxött, ezért leszedtem.
Valaki tud esetleg megoldást az F-secure problémára, vagy ajánlani egy jó vírusírtót[format c-n kívül persze]?

Draconire

Quote from: Gregory on 2007-04-03, 18:47:51
vagy ajánlani egy jó vírusírtót[format c-n kívül persze]?
NOD32

Manitu



sirtomi

Quote from: Gmer on 2007-04-03, 18:51:57
Quote from: Gregory on 2007-04-03, 18:47:51
vagy ajánlani egy jó vírusírtót[format c-n kívül persze]?
NOD32
Szintén NOD32!

noriko

Kérdésem az lenne, hogy az OpenOffice-ban hol lehet maradandóan megváltoztatni a helyesírás ellenőrzőt magyarra? Én most nagyon nem mélyedtem bele, meg főleg a húgom használja (nekem régi Word van még), de amiket így elsőre javasoltam neki, azzal nem sikerült. Pedig átállítottunk mi minden opciót ahol megjelent a magyar nyelv, mint választási lehetőség... de persze, pont azt nem, ahol működne is.  :redface: Ha elkattintunk, mindig visszaáll angolra...
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

oowriter > word. Hasznos progi.

Nyelvi beállítás:
Eszközök -> Beállítások -> Nyelvi beállítások -> Nyelvek - itt a
"Csak erre a dokumentumra" kockát üresen hagyni, és beállítani
a magyart :)

Amúgy ott a Súgó is, elég jól működik ;)

Cobra

Víruskeresőből vagy Nod32 vagy Symantec Antivirus (NEM u.a, mint a Norton Antivirus).

Bár nagyon régóta nem volt Intelem, de tudtommal a S478-asoknak még nem kellett 1 kilós hűtő (itt a Zalmanra gondolok). Jó ár/teljesítmény arányű hűtőnek ajánlom a Glacialtecheket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

A Prescott magos procik már a 478-asra is megjelentek (bár a
kétmagosak legalább még nem), és azoknak is volt 100+W THDje,
ha jól emlékszek. A Zalman 7000es és 7700as további előnye,
hogy halkabb, mint a Glacialtech (nekem is volt, ill. valahol még
meg is van). Ja és ezek még jóval alacsonyabb súlyúak voltak, a
7700Cu-val kezdtek el nehezek lenni; de a GeminII-t még mindig
nem überelik :D (procihűtő 2×120-al egymás mellett... legalább a
vrm-et és a ramokat is hűti :D )

noriko

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-03, 21:32:12
Amúgy ott a Súgó is, elég jól működik ;)
A topic is!  :D
Köszi a segítséget!

Újabb kérdésem:
Internet Explorert hol lehet úgy beállítani, hogy amikor a browserbe írok be egy címet, dobja ki a history-t? Addig eljutottam, hogy az Internet opitons-ban beállítottam, hogy hány napra őrizze meg a history-t, de ezzel nem hozza be a hasonló oldalak listáját, amikor gépelem befelé...
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Failure is the default option

noriko

 :hehe:

Amúgy a sajátomon azt használok.
De az IE is tud olyat amit írtam nem? Vagy ez a Firefox-ból rémlik?
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

A content fülön tudod beállítani elvileg.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Erre gondolsz?

Fogalmam sincs, hogy lehet beállítani. :)
Failure is the default option

noriko

Aha, arra gondoltam.

Köszi Darkstar, tényleg ott volt!  :cool:
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Most akarok routert venni, eredetileg egy 7004VBR-t akartam, de a WBR-14G-2 alig drágább és van rajt wireless is. Kérdés, megéri-e panelba csak ezért megvenni, mert jelelnleg csak ha hoz valaki laptopot, az használja ki, és ugyanúgy be tudjuk dugni azt is ugye. :) Vagy valakinek van más ötlete? Nem kell semmi extra, simán 2-3 gép között lesz a net megosztva.

A tökéletesség unalmas.