Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-21, 15:16:37
"FSB hole"? Azaz:  x alatt jó, x-y nem, y felett megint megy?
RAM timingjai lehet, hogy nem bírják a magasabb sebességen?
PCI lock be van? Bár a 10%-ot bőven bírniuk kell...
FSB alap 200-on megy, 210-en, 220-on, 240-en és 250-en nem, feljebb nem néztem.
RAM timing a gyárilag megadott értékeken (3-5-5-10, ezt 500-on bírja, gondolom akkor 450 körül is kéne).
PCI és PCI-E lock bekapcsolva.

Kuroi Tenshi

Hát... kifogytam az ötletekből...
A chipset feszemelésen kívűl több nem jut az eszembe. Leszámítva
talán az alkatrészek fáradását, de ennyire? BIOS-frissítés?
Oh meg persze, nem melelgszik túl a proci?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-21, 15:44:01
Hát... kifogytam az ötletekből...
A chipset feszemelésen kívűl több nem jut az eszembe. Leszámítva
talán az alkatrészek fáradását, de ennyire? BIOS-frissítés?
Oh meg persze, nem melelgszik túl a proci?
Proci 45°C körül van terhelve, BIOS a legújabb, és akkor már ketten vagyunk ötlet nélkül. :)
Pedig most jól jönne +2-300Mhz, akkor talán már menne akadás nélkül a GitS2 1080p...

Cobra

Nekem SocketA-s MSI-nél (NF2U) volt Barton 3200+-szal ,hogy 203Mhz felé nem tudtam rakni :)
A mostanin még nem próbáltam, de a 400-as ramok miatt nagyon nem is akarom állítgatni, menjen inkább a CnQ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tutegal

Quote from: Zsiga on 2007-04-21, 15:46:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-21, 15:44:01
Hát... kifogytam az ötletekből...
A chipset feszemelésen kívűl több nem jut az eszembe. Leszámítva
talán az alkatrészek fáradását, de ennyire? BIOS-frissítés?
Oh meg persze, nem melelgszik túl a proci?
Proci 45°C körül van terhelve, BIOS a legújabb, és akkor már ketten vagyunk ötlet nélkül. :)
Pedig most jól jönne +2-300Mhz, akkor talán már menne akadás nélkül a GitS2 1080p...

Amikor az FSB emelést próbáltad a RAM frekvenciája auto-n volt? Az Nforce4 laphoz eddig nem sok közöm volt, úgyhogy innen csak kuruzslás, de próbáld meg a DRAM CLOCK-ot első kisérletre fix ddr 333-ra állítani. Aztán a proc. FSB-t néhány lépésben küldd el úgy 270-280-ig, lehet meglepő végeredményre jutsz :smile:
A próbához a proc. feszültsége alapon, legfeljebb a memóriának adj +0.1V-ot.
Ha beválik lehet ddr 400-as értékkel is próbálni az FSB emelést.

Zsiga

Quote from: Tutegal on 2007-04-21, 21:22:20
Quote from: Zsiga on 2007-04-21, 15:46:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-21, 15:44:01
Hát... kifogytam az ötletekből...
A chipset feszemelésen kívűl több nem jut az eszembe. Leszámítva
talán az alkatrészek fáradását, de ennyire? BIOS-frissítés?
Oh meg persze, nem melelgszik túl a proci?
Proci 45°C körül van terhelve, BIOS a legújabb, és akkor már ketten vagyunk ötlet nélkül. :)
Pedig most jól jönne +2-300Mhz, akkor talán már menne akadás nélkül a GitS2 1080p...

Amikor az FSB emelést próbáltad a RAM frekvenciája auto-n volt? Az Nforce4 laphoz eddig nem sok közöm volt, úgyhogy innen csak kuruzslás, de próbáld meg a DRAM CLOCK-ot első kisérletre fix ddr 333-ra állítani. Aztán a proc. FSB-t néhány lépésben küldd el úgy 270-280-ig, lehet meglepő végeredményre jutsz :smile:
A próbához a proc. feszültsége alapon, legfeljebb a memóriának adj +0.1V-ot.
Ha beválik lehet ddr 400-as értékkel is próbálni az FSB emelést.
A RAM-ot először DDR500-on, majd Auto-n próbáltam, akkor holnap kipróbálom alacsonyabb értéken. Remélem nem meglepően fog sípolni... :D

Kuroi Tenshi

Az xp régebben azt játszotta velem, hogy amint a wordbe kanákat
kezdek el beszúrogatni (symbols beszúrás), "hibajelentés küldése?"
panellel leállt (bár word újbóli indításával helyre lehetett állítani),
mostanában pedig a firefoxal csinálja azt, hogy az enterre adja ezt
a hibaüzenetet - bár itt is az "utolsó munkamenet helyreállítása"
segít, de akkor is idegesítő.
Mi a franctól lehet ez?

Darkstar

Miért játsza velem azt az audacity, hogy mikor egy egyébként ép (végighallgattam és nincs benne hiba) ogg-t akarom vele megmetszeni, nem hajlandó megnyitni. Egy ideig opké, utána mindíg máshol kezdődően csak zaj van.
Imigyen
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

thrall

barátnőmnek múltkor vettőnk egy SMC wireless routert, és adtak hozzá egy USB Wlan-t, vag ymifenét is :D. felraktuk, megy meg minden, de állandóan ugrál a vétel a jó és a rossz között, nemrtudja valaki, hogy mitől lehet ez, és hogy hogy lehetne megoldani?

Kuroi Tenshi

Wireless. Live with it. Sajna hozzátartozik. Nekem is változgat
jó és rossz között, bár közben a sebességre ritkábban ír mást...
Ez van. Erősebb antenna, nagyobb térerő a megoldás; vagy ha
van valami márkán belüli jelerősítő funkció (pl Broadcomnál az
Afterburner, Linksysnél valami ...-boost, stb), azt ha be lehet
kapcsolni, talán számít, bár én nem tapasztaltam belőle sokat.

thrall

de az állandó az 1-2 percenként, és meg is szakad. Egyébként itthon is ugyanilyen van, és azzal nincs gond, pedig a gép és a router kb ugyanolyan messze van

Cobra

Próbáljátok végig a csatornákat, lehet valami bezavar. Esetleg még egy USB hosszabbítóval rakjad kicsit messzebb a géptől a vevőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

thrall

rendben, kösz a segítséget, majd megpróbáljuk

Darkstar

Mostanában több screenshoton is láttam windows alá olyan "desktop toolbar"-szerűséget, mint ami pl itt látható (tudom, hogy ez nem win ^^), amire ikonokat ki tudok pakolni és akkor a desktop viszonlag tiszta marad. Tud valaki ilyen programot?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Ha még mindig Vistát használsz, akkor például a sidebarhoz vannak ilyen widgetek. Bár nekem a jó öreg gyorsindítás toolbar is tökéletesen elég, az is erre a célra szolgál.
Valamelyik régi Office-ban (talán a 98-ban, vagy a 97-ben, amelyik létezett is :D) is volt ilyen, még a win95-ös időkben, nem tudom azóta kivették-e belőle, akkor sem használtam.


Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-04-27, 12:37:39
Mostanában több screenshoton is láttam windows alá olyan "desktop toolbar"-szerűséget, mint ami pl itt látható (tudom, hogy ez nem win ^^), amire ikonokat ki tudok pakolni és akkor a desktop viszonlag tiszta marad. Tud valaki ilyen programot?
http://www.stardock.com/
Többek között ilyen programjuk is van, asszem ObjectDock a neve.

Selmo

Azaz, objectdock. Évek óta használom, nincs is ikon a desktopon. Van belőle plus verzió is, az már tabos, lehet vele szépen rendezgetni, az egyetlen hátránya, hogy fixen elfoglal egy csíkot a képernyű tetejéből. (Vagy ahová rendezed.) Ez persze regisztrációs.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Ez az, thx. Már csak a rec bin-t kéne valahogy eltűntetni az asztalról. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Ikonrendezési szempont-> asztali elemek eltűntetése? :D

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

A routerben beállítottam mindent amit kellett, de van ilyen advanced securitys oldal, amiből úgy egy kukkot sem értek, valami hozzáértő elmondaná, hogy állítgassak-e egyáltalán itt valamit?

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Az első eredete számomra is homályos, talán valami táblázatot frissít ilyen időközönként, vagy a későbbi pontokban felhasznált flood mértékeket viszonyítja ehhez? Nézd meg a helpet.

A többi nyilván denial of service ellen van; ha túl sok adott típusú csomagot kapsz, akkor bekapcsolva eldobálná őket. Ha se a Te gépeidet nem fektetik két vállra távolról, se az internetszolgáltatód nem szól be, hogy abba kéne hagyni a furcsa tevékenységet, akkor szvsz nincs értelme szigorítani. Addig én sem intézkedtem :)

A kívülről jövő pinget amúgy egyes paranoiások tiltani szokták; én nem tudom, hogy ennek van-e reális előnye, passz. A belső hálózati pingeket tiltani normál otthoni hálózatban nincs sok értelme.

Selmo

#6142
A helpje lócitromot se ér http://users.atw.hu/selmo/kepek/router2.jpg ezért kérdeztem. Mindegy, engedélyeztem, aztán ha nem lesz vele gond, akkor így is hagyom.

EDIT: Találtam valami ARP bindinget is, ez is kínai. :Kiraly: De a legjobb az automatikus idő/dátum lekérés, adjam meg hozzá az NTP server IP-jét. :lul:

A tökéletesség unalmas.

noriko

#6143
Quote from: noriko on 2007-04-03, 20:10:47
Kérdésem az lenne, hogy az OpenOffice-ban hol lehet maradandóan megváltoztatni a helyesírás ellenőrzőt magyarra? Én most nagyon nem mélyedtem bele, meg főleg a húgom használja (nekem régi Word van még), de amiket így elsőre javasoltam neki, azzal nem sikerült. Pedig átállítottunk mi minden opciót ahol megjelent a magyar nyelv, mint választási lehetőség... de persze, pont azt nem, ahol működne is.  :redface: Ha elkattintunk, mindig visszaáll angolra...
Megint csak ez lenne a kérdésem. :(

QuoteNyelvi beállítás:
Eszközök -> Beállítások -> Nyelvi beállítások -> Nyelvek - itt a
"Csak erre a dokumentumra" kockát üresen hagyni, és beállítani
a magyart

Amúgy ott a Súgó is, elég jól működik
Sajnos ez sem segített, mert ha okét nyomok, aztán megnyitom a helyesírás ellenőzőt, ugyanúgy az angolon van. És ha ott kattintom át magyarra, a következő szónál már megint visszaáll. Közben pedig a Beállítások alatt végig magyarra van állítva.
Súgó sem segített ezen a téren...
:confused:
Dareka...

Újabb felfedezés:
Ha úgy nyitjuk meg az OpenOffice-t, hogy a magyar billentyűzetre van állítva a gép, és így írjuk a szöveget, akkor marad magyar a spellchecker.
Viszont, ha úgy nyitjuk meg, hogy az angol billentyűzetre van állítva, és utána váltjuk magyarra, és kezdünk el írogatni, az ilyen szövegeknél mindig angolra áll vissza a spellchecker. Még akkor is, ha copypaste-el bemásoljuk az első módszerrel megnyitott dokumentumba. Tehát, valahogy megjegyzi a megnyitáskori billentyűzet-nyelvet, és azt rögzíti. Ez lehetséges? Át lehet állítani, hogy ne tegye?

update: YATTA!!!! Megtaláltam a megoldást!!  :hopp:
Quote from: Magyar Ispell dokumentációElőfordul, hogy olyan dokumentummal találkozunk, ahol a szöveg, vagy annak egy része hibásként jelenik meg, bár helyes magyar szavakat tartalmaz. Ennek oka, hogy a szöveg - bár magyar - más nyelvűnek lett beállítva.
Jelöljük ki a szöveget, és válasszuk ki a Formátum --> Karakter párbeszédablakban a Betűtípus lapot! Válasszuk ki a Nyelv listából a magyart, és kattintsunk az OK gombra!

Köszönöm olvasóimnak, hogy velem tartottak, az OpenOffice rejtelmeinek felfedezésében!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

#6144
sajnos most sem fogom tudni másfél hetes fórumolvasási lemaradásomat behozni, de egy fontos kérdésem lenne:

húgom egyik barátja beapplikált a gépébe egy Dension DMP3-A2 -es eszközt.
zseniálisan belerakta a rendesen használt rendszervinyóját minden adatával egyetemben, (amiről nem tudom, hogy fat32-es, vagy ntfs formázott volt,) majd tippem szerint kitalálta, hogy a vinyón lévő 32 GB szabad helyet ő csak úgy szépen leformázza fat32-esre a dension eszköz számára.
az eredmény:
csak a dension eszközben látja a gép a winchester-t, és ott is csak azt a 32 GB-os részt. direktben a gépre rákötve semmit sem észlel belőle, csak a bios.
nálam külső 3,5"-ös usb-s rack-ben bios is csak krix-krax-ként volt hajlandó fölismerni, hogy azért mégiscsak van ott valami. a windows xp sp2 látta mint usb-s háttértár, de lemezkezelőben nem látszott. első indításkor drive rescue még észlelte a 160 GB-os vinyót, de amikor nekiállt volna dolgozni, beolvasni az adatokat róla, stb, hosszas gondolkodásba kezdett, melynek nem volt vége. 5-10 perc várakozás, nem reagálás után egy hard reset-hez voltunk kénytelenek folyamodni. újraindítás után már a drive rescue sem látta a vinyót. (lehet hogy várni kellett volna még és én szúrtam el véglegesen?...)
de ha minden igaz a dension egységben továbbra is működik, csak persze azt sajnos nem igazán tudtam a notebook-hoz csatlakoztatni, szóval nem tudtuk kipróbálni.

kérdés: kíváncsi lennék, hogy mit tud egy ilyen dension egység művelni egy vinyóval, hogy a gép ennyire ne lássa utána? illetve amennyiben a srác hazavitte és a dension egységben továbbra is látszik a vinyó, akkor sztetek mennyi az esélye a helyreállításának, mivel lehetne próbálkozni?

tudom eléggé megválaszolhatatlanok és értelmetlenek a kérdések, de hátha mégis voltak másoknak hasonló tapasztalataik...

előre is köszi.

Cobra

Gondolom a Dension akármi saját filerendszert használ és törölte az eredeti fat32/ntfs-t. Nem sok esélyt látok a rég adatok helyreállítására.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga


Kuroi Tenshi

Van egy olyan sejtésem, hogy a MBR is eltűnt/sérült az átalakításban.
Sztem még meg lehet azt próbálni, hogy egy xp install lemezt berakni és
megpróbálni a helyreállítást - hátha sikerül a MBR-t helyrehozni. Lehet
még linux alól is próbálkozni, hátha ki lehet róla menteni az adatokat, de
valószínűsége csekély.
Grat a húgod barátjának  :appl:

Kvikveg

Kihivas: Wordben az utolso Cimsor1 ne szerepeljen a tartalomjegyzekben. Alternativ megoldas, ha nem cimsor, es ele oldaltorest rakok, de az gany.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-02, 17:07:49
Kihivas: Wordben az utolso Cimsor1 ne szerepeljen a tartalomjegyzekben. Alternativ megoldas, ha nem cimsor, es ele oldaltorest rakok, de az gany.
Megoldás: Run cmd.exe, cd\, c:, cd Program Files, del Microsoft Office.  :D