Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Member on 2007-06-04, 11:06:38
Erről jut eszembe, mekkora pormennyiséget bír ki a gép? :D
(Elég durván áll benne bizonyos helyeken, főként a soha nem cserélt részeken)
Amíg a por súlya alatt nem szakadnak le a bővítőkártyák vagy nem állnak le a ventilátorok addig nincs gond.
Valamelyik nap leszedtem a procihűtőmet és kb. annyi port fújtam ki belőle amennyi egy nagytakarítás alatt jön össze a porszívóba...

Kuroi Tenshi

 :ejj:
Azért annál gyakrabban illik kitakarítani a gépet.
A mechanikus, mozgó részeknek nem jó (ventik, vinyók), a hőátadást is
rontja (hűtőbordák) és a csatlakozást is.
Én párhavonta ki szoktam takarítani a gépet, pedig porszűrő is van rajta.

Alkyra

A gépem mindig takarítva van. S igen, 3 hűtő van benne. Egy a procinak, egy a tápnak s egy ami cirkuláltatja.(szerintem megvan 8cm.:))
Alapból a hőmérséklete windows alatt 70 fok...talán bele kéne raknom mégegy hűtőt? btw, updateltem az alaplap driveét. semmi nem történt.-.-(úgyanúgy meghal)
egyb. az írja a gép, hogy a videókártya 125fokig lazán bírja a megpróbáltatást.
nu most mi legyen...

Kuroi Tenshi

#6333
Azt nem veszem be, hogy lazán bírja 125°C-ig. Max egyszer...
Az én gépemben meg 6 venti van :hehe: 3, ha jól van elhelyezve,
éppenhogy elég.

CPU-terhelő progikat, főleg prime95 / orthos-t próbáltad már?
CPU-hőmérsékletet még mindig nem írtál.
Még a ramot is lehet memtest86+-al ellenőrizni, biztos, ami sicher.

Ha ezek mind nem jönnek be, akkor lehet az alaplap gariztatásán/
cseréjén gondolkozni

sirtomi

Quote from: Member on 2007-06-04, 11:06:38
Erről jut eszembe, mekkora pormennyiséget bír ki a gép? :D
(Elég durván áll benne bizonyos helyeken, főként a soha nem cserélt részeken)
Enyémben is votl por rendesen. Kipucoltam és azóta az összes venti zörög, lehet hogy por tartotta eddig egyben?! :D

Kuroi Tenshi

Kétlem :)
Ventiknél egy kis műszerolaj a csapágyazásra talán megoldja.
A zörgés lehet mástól is, pl a vinyók rezgését felerősíti a ház.

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-04, 15:41:13
Kétlem :)
Ventiknél egy kis műszerolaj a csapágyazásra talán megoldja.
A zörgés lehet mástól is, pl a vinyók rezgését felerősíti a ház.
Leginkább csak a ventiket protalanítottam és főleg a ház hátuljában levő lett hangos zörgős. Megpróbálom az olajozást, hátha segít, meg valami porszűrő sem ártana.

Kuroi Tenshi

#6337
Olcsó oszt' jó: a légbeömlő nyílásokhoz egy keretre feszített
harisnya ;) Kicsit sűrűn szőtt, ezért érdemes lesz párhetenként
kimosni, különben még jobban megfogja a légáramlást.

A hangos zörgős lehet, hogy csapágyas lett, azon az olaj csak
átmenetileg tud javítani, előbb-utóbb cserélni kell. Próbáld meg
szorosan odacsavarozni, vagy jobb, ha van gumi-rögzítő és
avval rakod fel.

sirtomi

Ez a harisnyás trükk eszembe sem jutott, pedig könnyen megoldható van pár nő a családban, majd csórok egyet :)

Darkstar

Quote from: sirtomi on 2007-06-04, 15:42:50
Leginkább csak a ventiket protalanítottam
Ugye ez nem úgy zajlott, hogy megporszívóztad magát a ventit, anélkül, hogy a lamellákat lefogtad volna? Ha mégis ez történt, könnyen lehet, hogy az a gond. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Porszívó? :eek: Nem-nem. Szétszed, lemos, megolajoz, visszatesz.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

#6341
Quote from: Selmo on 2007-06-04, 18:12:40
Porszívó? :eek: Nem-nem. Szétszed, lemos, megolajoz, visszatesz.
Láttam nem egy embert, aki a porszívós módszerrel szinte az összes ventijét csapágyassá tette egyszerre. :) (Egyszer anno nekem is sikerült...  :redface:)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Az én házamba valahogy nagyon jól áramlik a levegő. Pl az alaplapi venti egy ideig zörgött aztán leállt. Azóta nem megy a venti az alaplapon, de nem melegszik semmit. Amúgyaz is számít, hogy helyezed el a ventiket. Pl ne fújjanak egymással szembe. Az a jó, ha keresztüláramlik a levegő a házon. Nekem elől szívja be, és hátul, oldal + a tápon keresztül felül fújja ki. Ezen kívül még van egy venti a procin és a videókártyán. Nem a legcsendesebb, de annyira nem is hangos, hogy zavarjon.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Ha van egy boot DVD imagem, akkor meg tudom azt oldani, hogy nem zárom le a DVD-t és írok még fel hozzá adatot úgy, hogy továbbra is bootoljon?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-04, 21:50:24
Ha van egy boot DVD imagem, akkor meg tudom azt oldani, hogy nem zárom le a DVD-t és írok még fel hozzá adatot úgy, hogy továbbra is bootoljon?
Nem, csak ha belepakolod az iso-ba valami programmal.

Selmo

Eh, túl egyszerű lett volna így vista + 2007 egy korongon. :(

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-04, 21:53:15
Eh, túl egyszerű lett volna így vista + 2007 egy korongon. :(
Ahhoz amúgyis kellene valami bootmenu-t varázsolni mert vagy az egyik vagy a másik indulna el, de nem tudnál választani.

Selmo

:confused: Office-nak nincs bootmenüje, Vista után rögtön feltehetném ugyanarról a korongról, a legtöbb usernek ennyi elég.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-04, 22:01:57
:confused: Office-nak nincs bootmenüje, Vista után rögtön feltehetném ugyanarról a korongról, a legtöbb usernek ennyi elég.
Ja hogy Office... Aludnom kéne, 2003-at olvastam és a Server 2k3 ugrott be elsőre.  :redface:

Próféta

De próbáld csak ki, hogy berakod az ISO-ba, bútol-e úgy is.
ISO-t WinRar, 7-Zip, akármi ír-olvas.

Selmo

Most teszek egy próbát Imgburnnel, ha működik, akkor leírom a dolgokat. :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

egy tft-nél, ha szépen látom ahogy a csíkok futnak fölfelé, mit lehet tenni? megemelem a frissítést? vagy az fix 60 a tft-knél és nem lehet változtatni? vagy mit kéne beállítanom, mitől látszik ilyen durván ez? vagy minden tft-nél látszik a sasszeműeknek és ezzel nem lehet mit tenni? (75 Hz / 85 Hz különbséget seperc alatt kiszúrom, tv-ből is inkább csak a 100 Hz-eset tűri meg a szemem)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-04, 23:00:53
egy tft-nél, ha szépen látom ahogy a csíkok futnak fölfelé, mit lehet tenni? megemelem a frissítést? vagy az fix 60 a tft-knél és nem lehet változtatni? vagy mit kéne beállítanom, mitől látszik ilyen durván ez? vagy minden tft-nél látszik a sasszeműeknek és ezzel nem lehet mit tenni? (75 Hz / 85 Hz különbséget seperc alatt kiszúrom, tv-ből is inkább csak a 100 Hz-eset tűri meg a szemem)
Frissítést ne állítsd, mást nem tud. Egyébként meg mondtam hogy tartózkodj a TN-panelektől. :D Viccet félretéve nem tudom hogy mi lehet, ilyet még nem láttam. :eek:

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-06-04, 23:13:41
Quote from: Fazék on 2007-06-04, 23:00:53
egy tft-nél, ha szépen látom ahogy a csíkok futnak fölfelé, mit lehet tenni? megemelem a frissítést? vagy az fix 60 a tft-knél és nem lehet változtatni? vagy mit kéne beállítanom, mitől látszik ilyen durván ez? vagy minden tft-nél látszik a sasszeműeknek és ezzel nem lehet mit tenni? (75 Hz / 85 Hz különbséget seperc alatt kiszúrom, tv-ből is inkább csak a 100 Hz-eset tűri meg a szemem)
Frissítést ne állítsd, mást nem tud. Egyébként meg mondtam hogy tartózkodj a TN-panelektől. :D Viccet félretéve nem tudom hogy mi lehet, ilyet még nem láttam. :eek:
főleg sötét háttérnél látom nagyon, de ha odafigyelek világosnál is látszik...

de sötétnél brutálisan zavaró :(

nem gondoltam volna, hogy ilyet produkál egy teszteken ezüstérmes monitor... szinte mindenhol 80% fölé értékelték és sehol sem említettek ilyesmi hibát.
szóval ez vagy normális a tft-knél és más nem látja, vagy én vagyok rohadtul peches... nem tudom mit csináljak ezzel :(

Próféta

Amúgy véletlenül nem laptop+külső monitor? És véletlenül a videokimenet és a tápcsati nem egymás közelében vannak?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-04, 23:19:37
főleg sötét háttérnél látom nagyon, de ha odafigyelek világosnál is látszik...

de sötétnél brutálisan zavaró :(

nem gondoltam volna, hogy ilyet produkál egy teszteken ezüstérmes monitor... szinte mindenhol 80% fölé értékelték és sehol sem említettek ilyesmi hibát.
szóval ez vagy normális a tft-knél és más nem látja, vagy én vagyok rohadtul peches... nem tudom mit csináljak ezzel :(
Szerintem vidd vissza a boltba, rakass ki mellé egy másik ugyanolyat, és nézd meg őket egymás mellett. Ha a másik nem csinálja akkor garis csere, ha az is akkor asztalcsapkodás és csere egy másik típusra.

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-06-04, 23:20:13
Amúgy véletlenül nem laptop+külső monitor? És véletlenül a videokimenet és a tápcsati nem egymás közelében vannak?
hmm hát ez bizony BINGO!

mármint van a kettő között két usb port, de ezek szerint ez okozhat problémát, hogy ilyen közel van a kettő egymáshoz?? ez milyen durva már  :Eztneked:

van ennek vmi magyarázata, vagy infó erről vhol, hogy miért produkálja ez a kombó ezt a jelenséget?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-06-04, 23:27:34
van ennek vmi magyarázata, vagy infó erről vhol, hogy miért produkálja ez a kombó ezt a jelenséget?
Elektromos áram mágneses terére vagy a váltóáram 50Hz-re tippelnék.

Tegyél a kettő közé egy fémlemezt, hátha az árnyékol valamit...

/uneducated guess

Fazék

#6358
kipróbáltam összehajtogatott alufóliával, az nem segített rajta... :(

sajnos a jelenleg benne lévő aksi alig bírja 1-2 percig (szóval csak a fél másodperces áramkimaradások miatt van benne), úgyhogy ma este hosszas halasztgatások után megtartom az új aksinak az alapozását, amire vszleg még rámegy a holnap napközben is, és holnap este újrapróbálom csak aksiról, vagyis tápcsatlakozó nélkül (és vszleg minden egyebet is lehúzok a gépről ideiglenesen).

remélem nem száll el a gépem az új nagyobb kapacitású aksitól, mert morcos leszek :haha:

szerk: azt hiszem "fő az óvatosság" elvet követve tartok egy gyors adatmentést :D

Próféta

Én csak egy hülye infós vagyok, nem vagyok villanymérnök, nem tanultam Fizika C3-at meg Hálózatok és Rendszereket meg Elektromágneses Tereket, nekem ez az egész kínai, de ilyesmik mentek erről a levlistán:

[spoiler=egyelőre itt tartunk]
QuoteFrissen vásárolt LCD monitoromon fekete csíkok jönnek fenntről lefelé
folyamatosan. Szerintetek ez normális ?
Quote
Ha notebook-on használod és a vga kimenet közel van a táp bemenethez,
akkor igen  :)  Ha nem, akkor próbálj felbontást és frissítést
váltogatni, ha nem lesz jobb, akkor garancia. Legalábbis ha asztali
gépen használod és már minden beállítást kipróbáltál és sehogy se
jobb, akkor van egy köröd a szervízben, ha meg tényleg notebookra
kötötted, akkor már a leírt variáció miatt lehet, hogy olyan..
egyszerűen zavarja egymást a két jel (De azt meg nem mondom, hogy
miért és hogy:)
QuoteHát igen notebookról és .... közel van :(:(.... mit lehet ilyenkor tenni ?
Quote
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a hullámzás vajon rongálja-e a
monitort ? Esetleg elképzelhető hogy ezt a hibát ki lehet küszöbölni ?
Quoteennek nem lehet valami koze a földhurokhoz? Esetleg eppen arrol van szo?
QuoteSzervíz nem mond semmit? Lehet hivatkozni az EMC szabályok be nem
tartására.
A táp kábel biztos, hogy nem zavar, mert azon stabilizált
egyenfeszültség érkezik. Az pedig nem zavarhat. Esetleg az lehet, hogy
ha aksiról megy, akkor néhány részegység kikapcsol, hogy ne fogyasszon.
Érdemes lehet kipróbálni máshol a dolgot, hátha a környéken van valami,
ami zavarja a képkimenetet. Pl. régi rádió, vagy tápegység.
QuoteMivel kapcsolóüzemü táp, szinte biztos hogy az zavar...
Esetleg próbálj ferrigyűrűt tenni a tápegység kábelére.
(Minronikábban vagy hasonló helyen veszel akkorát amin kényelmesen átfér a
dugója, és párszor rátekered) A gyárilag rajra lévö bumszli a kábelen is ez,
de úgylátszik nem elég hatékony. Esetleg a monitorkábelre is tehetsz, azokon
is szokott lenni alapból is.
QuoteKöszönöm a válaszokat, ha sikerült megoldanom, akkor leírom, szerintem
vannak mások is akiknek ez problémát okoz .....
[/spoiler]

Hasznosnak tűnő infó kigyűjtve:
Földhurok
Földhurok videoeszközökben
Ferritgyűrű, ilyet lehet külön is kapni, az egyik levél azt tanácsolta, hogy ezen hurkold át a kábelt, ha a saját védelme nem elég...