Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Köszi a segítséget Próféta, az életbe nem jutott volna ez a hülyeség az eszembe  :merci:

holnap kikérem az öregem tanácsát is, ő azért mégiscsak villamosmérnök :D
nekem ez a földhurok/ferritgyűrű stb dolog már elég magas, fizikából mindig is megragadtam a "na ezt má nem veszem be" kategóriánál :haha: [spoiler](repülők is hogyafrancba maradhatnának már fönt, ne beszéljetek nekem itt mindenféle hülyeségeket a levegőbe)[/spoiler]
:muhahah:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-06-04, 23:42:25
sajnos a jelenleg benne lévő aksi alig bírja 1-2 percig

remélem nem száll el a gépem az új nagyobb kapacitású aksitól, mert morcos leszek :haha:
Slightly (un)related:
ha azért bírja az akksi csak olyan rövid ideig, mert nagy a fogyasztása a notinak
és az akksi már több ezerszer lett feltöltve és kisütve, akkor nem segít, de ha
állandóan csak bedugva volt és nagyon ritkán teljesen lemerítve, akkor a kapacitás
egy részét helyre lehet állítani, ha párszor egymás után teljesen feltöltöd, majd
teljesen kimeríted.

Nagyobb kapacitású akkutól nem kéne notinak elszállnia, a feszültséget, csatlakozást
viszont figyeld.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-05, 00:01:02
Quote from: Fazék on 2007-06-04, 23:42:25
sajnos a jelenleg benne lévő aksi alig bírja 1-2 percig

remélem nem száll el a gépem az új nagyobb kapacitású aksitól, mert morcos leszek :haha:
Slightly (un)related:
ha azért bírja az akksi csak olyan rövid ideig, mert nagy a fogyasztása a notinak
és az akksi már több ezerszer lett feltöltve és kisütve, akkor nem segít, de ha
állandóan csak bedugva volt és nagyon ritkán teljesen lemerítve, akkor a kapacitás
egy részét helyre lehet állítani, ha párszor egymás után teljesen feltöltöd, majd
teljesen kimeríted.
köszi a tippet, tényleg ilyen "folyamatosan bedugva volt" esetről van szó, kipróbálom a helyrehozását :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-05, 00:01:02Nagyobb kapacitású akkutól nem kéne notinak elszállnia, a feszültséget, csatlakozást
viszont figyeld.
azokkal nincsen gond, aksikat áruló cégtől vettük a notebook típusszámának megadásával, és még vettünk "pár" dolgot mellé a cégnek, szóval vélhetően odafigyeltek, hogy jót adjanak :)

Lythis

Megaupload elérésére van valakinek valami alternatívája? Rohadt country slotok miatt az idegbaj kerülget, az Alexa Toolbart meg nem akarom feltenni, mert csak. User agent switcher meg b*szik működni.

Manitu

Getlink nevű progi. Megadod neki a megauploados linket, vársz 40 másodpercet, majd a visszakapott direkt linkről már húzhatod is a cuccot.


Lythis

Quote from: Manitu on 2007-06-05, 00:42:11
Getlink nevű progi. Megadod neki a megauploados linket, vársz 40 másodpercet, majd a visszakapott direkt linkről már húzhatod is a cuccot.
:merci:

Alkyra

#6366
nu, fejlemények vannak. először is:
-ez a hiba csak a wownál forduk elő(vampire the masqurade alatt semmi ilyen nincs s cnc3nál)
-nem a hőmérséklet miatt.(64 fok volt a GPU mikor kihalt megint)
-haveromnak ugyanez volt csak atival
-windows reinstall nem segít
-driver cserék nem segítenek

haver azt mondta, hogy keresni kell vlm speckó drivert hozzá...hmmm. mivel ez nvidia ezeknek nincsen speckó drivere....-.- szip...


edit: hm. úgytűnik, hogy nem én vok az egyetlen...a wow nem szereti a nvidias kártyákat..mindenféle hibák jönnek elő a többi játékosoknak.(black wow, pixelek meghülyülnek, újraindul a gép stb stb) talán le kéne cserélnem a videókártyát?:)

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2007-06-04, 18:09:39
Quote from: sirtomi on 2007-06-04, 15:42:50
Leginkább csak a ventiket protalanítottam
Ugye ez nem úgy zajlott, hogy megporszívóztad magát a ventit, anélkül, hogy a lamellákat lefogtad volna? Ha mégis ez történt, könnyen lehet, hogy az a gond. :D
Porszívó nem is került a gép közelébe :)

Cobra

Ezzel kellett volna kezdened Alkyra, hogy WoW, akkor nem kellett volna ennyit kínlódnod :)
Valóban több helyen olvastam, hogy gondok vannak a WoW-nál különböző Nvidia kártyákkal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2007-06-05, 09:52:20
-ez a hiba csak a wownál forduk elő(vampire the masqurade alatt semmi ilyen nincs s cnc3nál)
-haveromnak ugyanez volt csak atival

a wow nem szereti a nvidias kártyákat..mindenféle hibák jönnek elő a többi játékosoknak.(black wow, pixelek meghülyülnek, újraindul a gép stb stb) talán le kéne cserélnem a videókártyát?:)
Talán inkább le kéne cserélni a játékot? :)

Alkyra

#6370
Quote from: Cobra on 2007-06-05, 10:35:07
Ezzel kellett volna kezdened Alkyra, hogy WoW, akkor nem kellett volna ennyit kínlódnod :)
Valóban több helyen olvastam, hogy gondok vannak a WoW-nál különböző Nvidia kártyákkal.

amíg nem voltam biztos benne addig nem írtam.
most akkor meg mit tegyek? nincs pénzem arra, hogy lecseréljem egy másikra...


Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-05, 11:13:42
Talán inkább le kéne cserélni a játékot? :)

Ha megdöglök akkor is lesz egy 70es karim!!! :lul: :lul: :szemuveges: másrészt a wownál nincs jobb mmorpg jelenleg...(bár ez személy függő..)

Lythis

Kukába az NVidia-val, és vegyetek ATI-t :P
/reklám_off

Alkyra

Quote from: Lythis on 2007-06-05, 14:28:23
Kukába az NVidia-val, és vegyetek ATI-t :P
/reklám_off


ya...tényleg atit kéne venni...csak most nincs pénzem rá...vajon visszacserélik a videókártyát.:) a garancia mondjuk erre nem terjed ki.-_-

Gregory

Vmiért nem tudom hallgatni se winamppal se wmp-vel az /a/ radiót. Megnyitom az ogg file-t, kiírja, h 'Connecting', aztán ott leáll, és nem történik semmi...
Más online rádiók viszont müxenek[mind magyar, mind külföldi], szal nem tudom mi lehet a probléma...

Darkstar

Quote from: Gregory on 2007-06-05, 18:35:05
Vmiért nem tudom hallgatni se winamppal se wmp-vel az /a/ radiót. Megnyitom az ogg file-t, kiírja, h 'Connecting', aztán ott leáll, és nem történik semmi...
Nálam sem jó, nem tudom, mi lehet
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

#6375
Kicsit meguntam, hogy ffdshow mellett állandóan megáll pause utána kép 5 secre és minden kifényképezett kép pixelháború (sztem K_T is unja már :D), a CCCP Pack meg hibát jelez ki NVidia.dll-re és el sem indul a telepítő.

A kérdésem, hogy milyen kodec pack használható még?

EDIT: Feltettem KLite-ot, az viszont nem enged képet kifényképezni.

Kuroi Tenshi

Hiba nvidia.dll-re?  :3x3:
Próbálj forceware drivert frissíteni.

Szvsz: próbálj meg egy win gui-s mplayert. Van néhány komplett
pack mpc-szerű kezelőfelülettel, szóval nem kell parancssorokkal
szenvedni, ha nem akarsz.

Prt scr + paint kombó sem megy?

Member

Eddig akárhányszor frissítettem a driverért ennek a 3Ds vacaknak, mindig összeomlott és emlékszem hogy pl. egyetlen játék sem futott anno utána.

Nem tudom, hogy a Paint mennyit fejlődött két oprendszer között, de akárhányszor megnyomhatom azt a bizonyos gombot, nem történik semmi... :/

Kuroi Tenshi

Prt scr -> paint + ctrl-v

Milyen kártya az? Nem lehet, hogy csak másfajta driver kell hozzá?

Member

Aranyos, amint inaktív lesz a paint, nem enged semmit, még az asztalt sem tudom lefényképezni. Szóval a Paint-el csak a Paint-et tudom lekapni.

Geforce 2MX400
A hozzá adott CDn található drivert használom folyamatosan.

Kuroi Tenshi

Még mindig Mistake edition? ...
Hivatalos nvidia driverek? http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp
Előbb print screen, utána paint elindítása, majd ctrl+v, vagy Beillesztés. Az se?
Sztem mplayert még próbáld meg, hátha azzal jobban fog menni.

Member

Ugyanazt a fantasztikus élményt nyújtja, hogy ha elindítom a lejátszót a kép lementése után, akkor a képfájlt megnyitva a paintban nézhetem a filmet.

Még megpróbálom ezt, aztán feladom. Az a vicces, hogy ugyanúgy mennek a videók, mintha még mindig fent lenne a KLite, pedig már lekaptam pár perccel ezelőtt. :wtf:

kikuchiyo

Úgy híjják a jelenséget, hogy overlay.

megoldás: MPC File -> take screenshot v mi a halál vagy
mplayer -vo gl2 -vf-add screenshot, lejátszás közben s gomb.
Failure is the default option

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

CCCP-t így már sikerült feltenni. (Mintha a képernyő felbontása is értelmesebb lenne)
Az átfedés nem kapcsolható ki benne sehol? Mert a lejátszókon belüli OFF nem jelent semmit.

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-05, 22:11:27
megoldás: MPC File -> take screenshot v mi a halál vagy
"Get Current Image Failed, hr=8000ffff"

kikuchiyo

Más kérdés:
hamarosan lejár a cfosspeed 30 napos próbaverzió.
Honnan tudnám öööö... tisztességesen megvásárolni?
Failure is the default option

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Lythis

öhm.. tudna valaki elérési linket szolgáltatni a nod32 patch-hez? :D

Próféta

A cfospeed az ugye az a program, ami semmi észrevehetőt nem javít az internetforgalmadon, de uninstallkor direkt látványosan elcseszi az összes TCP window meg hasonló beállítást, hogy hiányozzon? :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.