Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Failure is the default option

Member

Másik kérdés: El lehet érni valahogyan, hogy a videók fényerejét is tudjam növelni, ne csak a Windows-ét? Mert az driverrel ha lehet még sötétebb lett minden és alig látszik vmi.

Manitu

Quote from: Member on 2007-06-05, 22:43:45
Quote from: kikuchiyo on 2007-06-05, 22:11:27
megoldás: MPC File -> take screenshot v mi a halál vagy
"Get Current Image Failed, hr=8000ffff"
options->playback->output -nál a videorenderert állítsd vmr7-re vagy vmr9-re. Anélkül nem fogsz screenshotokat csinálni.


Selmo

Quote from: Member on 2007-06-05, 23:44:26
Másik kérdés: El lehet érni valahogyan, hogy a videók fényerejét is tudjam növelni, ne csak a Windows-ét? Mert az driverrel ha lehet még sötétebb lett minden és alig látszik vmi.
A legtöbb lejátszó ezt tudja. Másrészt a monitoron és a driveren is állíthatsz fényerőt.

A tökéletesség unalmas.

Member

#6395
Megmentettél, válaszoltál a másik kérdésemre. :D
Meg lehet adni valahol, hogy minden lejátszó alapból rendereljen?

EDIT:
Belőttem MPC-t alaplejátszónak, jó lesz ez így.
A Driver nekem csak a Windows-on állít, a monitor pedig maxon van.

Cobra

Member, szerintem ideje lenned venni egy használható gépet :)
Videóból képet kiszedni meg egyszerűbb lett volna a VirtualDubMod-dal szerintem.
Nem tudom már Nvidia drivernél hogy van, de ha állítod a gamma-t, akkor a videók ne mlesznek világosabbak? Illetve az overlay-nél is lehet elvileg állítani fényerőt, kontrasztot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

nu lol. egyik wowos emberke rájött h mi a gáz. a tűzfalnak volt egy drivere ami túltölti a videókártyát s kinyírja.azt kikapcsoltam s minden oké lett.XD
(OutPost firefall sandbag Driver)
azé ez má lol...

Member

Quote from: Cobra on 2007-06-06, 01:12:11
Member, szerintem ideje lenned venni egy használható gépet :)
Ennek pénzügyi korlátai lesznek. :D
QuoteNem tudom már Nvidia drivernél hogy van, de ha állítod a gamma-t, akkor a videók ne mlesznek világosabbak?
Ha azok lennének, nem lenne probléma. :) Ha felnyomnám maxra, a winfos fénytömegében lenne egy sötét rész, ami nem más, mint a film. :/
QuoteIlletve az overlay-nél is lehet elvileg állítani fényerőt, kontrasztot.
Lehet, a kettő értékeit ugyanarra is tettem, de huncut, mert bizonyos frame-mennyiség után visszaáll alapállapotra. Egyedül az MPC-nél sikerült elérne, hogy a kinti fényerővel menjen, abban viszont bármit állítgathatok, nem jelenik meg semmi felirat. Lehet, hogy sz@r a videokártyám ehhez? :/

Cobra

Nagyon régen nekem is volt Gf2MX-em, nekem nem volt gond a fényerővel meg a megjelenítéssel. Lehet egy Win reinstall segítene (esetleg ME helyett 98SE).
Pénzügyi gondokra meg ott a nyári munka, már 1 havi fizetésből tudsz venni egy használhatóbb gépet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

#6400
Ez a "sötét" probléma már évek óta fennáll, és azért 4-5 havonta minimum egy reinstallt megengedek. Win98, Win98SE esetén is fennállt. Szvsz sztem a monitorral lehet vmi, kicsit régi típus, amíg Trio3Dm

REPOST:

MPC ezt írja ki, hog mkv-t vagy ogg-ot akarok lejátszani:

Runtime error!

This application has requested the Runtime to terminate it in an unsual way

Mit lehet ilyenkor tenni? :(

EDIT: Zoomplayer megoldja.

Selmo

Milyen az a gép? CPU+RAM?

A tökéletesség unalmas.

Soldier

helpre lenne szüksegem szvl:

Pinnacle 9.4-es .. de asszem nem ez a lényeges .. virtual dubb-al darabolok divx compressional 900kbs-kel.lementem az avit-t , es ha pinnaclebe teszem be akkor egy bizonyos frame utan megall a kép és igy is rendereli le(ez a nagyobik baj) . es kiirja közbe amikor elöször "behuzom" a clipet hogy non-standart video frame-rate(23.98) gondolom ez lehet a baj  es sony vegasba illetve uleadbe teljesen jol müködik ?! van valkinek akarmilyen tippje is vagy javastlat mert kéne amit a pinnacle +-ba tudd. (codeckel probaltam több fajta bitrates is illetve multipasst de nem segitett)

ignus

#6403
Sziasztok!

Valakineke okos tanácsa? Helyzet: ADSL, Dlink modem (status led villog), net nincs... Ügyfélszolgálaton a legokosabb tanácsa a húzzuk ki kicsit volt... Valakinek valami ötlet?

Megoldódott... Kábelhiba, cserélve!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

thrall

Quote from: ignus on 2007-06-07, 10:48:50
Sziasztok!

Valakineke okos tanácsa? Helyzet: ADSL, Dlink modem (status led villog), net nincs... Ügyfélszolgálaton a legokosabb tanácsa a húzzuk ki kicsit volt... Valakinek valami ötlet?

Megoldódott... Kábelhiba, cserélve!
Szerintem kábelhiba  :hehe:

stefa

Hali

A Ghost in the Shell Solid State Society r2 japan ntsc dvd-t szeretnem h264-be encodolni. A Problemam az IVTC-vel val.Avisynth-be probalmtam Telecide(guide=1)  meg a tfm().tdecimate() -el is IVTC-zni. Ugy nez ki a 29.97->23.97 osszejon, de vannak benne interlace nyomok. DGindexet, Meguit, meg x264 -et hasznalok.Igy nez ki a D2V fileom:

DGIndexProjectFile16
7
K:\VIDEO_TS\VTS_01_1.VOB
K:\VIDEO_TS\VTS_01_2.VOB
K:\VIDEO_TS\VTS_01_3.VOB
K:\VIDEO_TS\VTS_01_4.VOB
K:\VIDEO_TS\VTS_01_5.VOB
K:\VIDEO_TS\VTS_01_6.VOB
K:\VIDEO_TS\VTS_01_7.VOB

Stream_Type=1
MPEG_Type=2
iDCT_Algorithm=5
YUVRGB_Scale=1
Luminance_Filter=0,0
Clipping=0,0,0,0
Aspect_Ratio=16:9
Picture_Size=720x480
Field_Operation=0
Frame_Rate=29970 (30000/1001)
Location=0,0,6,5aa2b

d00 1 0 2048 0 1 1 92 b2 a2 b2 b2 a2 b2 b2 a2 b2 b2 a2 b2 b2 a2

Ha valaki tudna jo avisynth scriptet adni a proper deinterlacelesehez azt megkosszonnem.

Gregory

Router ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni, mert gyakorlatilag teljesen tudatlan vagyok ebben a témában.
Az itthoni két gép közötti internet megosztására, de nem tudom, h mire kell figyelni, hogy milyen gyártók termékei megbízhatóbbak, esetleg milyen gyártótól ne vásároljak.
[tudom,  :lame: vagyok, de egyrészt ez van, másrészt pedig valahol csak el kell kezdeni]

Kuroi Tenshi

Sztem egyből wlanosat vegyél, jól jöhet még az laptopokhoz.
Nézz körül itt, ha még nem ismernéd:
http://depo.hu/?pn=products&c_main=68&c_parentid=95&c_id=127
SMC olcsó darabjaitól óvakodj; Dlink olcsóbbjai se túl megbízhatóak.
Ajánlott márkák: Draytek, Linksys, Zyxel, Asus, stb. Keress teszteket.
Nálam egy Asus wl500g-p van, amit mini fileserverré alakítottam át.
1x méterre és 3 téglafalon meg rakás bútoron át még 3-5MB/s-mal
ír/olvas a vinyójáról, de ha animét nézek, időnként beszaggat. Bár
ez sztem inkább a vinyó keresése és a kis memóriák miatt van.

Ja és a mit kell néznihez még: wep mellett legyen wpa is;
a 802.11a, b, g mellett ha van már n is, akkor az előny;
a többi jellemzőt úgyis eltúlozzák, fele se igaz a távolságnak; de ha
te is ilyen spáci router-átalakításra adnád a fejed, akkor jól jöhet
az, ha linux-alapú

Gregory

Hha wlan-osat veszek, akkor szükségem lesz wlan hálózati kártyákra is, nem?
Mert jelenleg a 2 alaplapra integrált hálókártya remekül müxik netezésre[meg gondolom hálózat esetén is, bár azt még nem próbáltam].

Btw: a BIOS-ban hol tudom megnézni/beállítani, h engedélyezve van-e a "külső" [nem alaplapra integrált] videókártya használata? Mert a múltkor próbáltam beállítani, de nem találtam meg.

Kuroi Tenshi

A wlan plusz funkció, mindegyiken megvan még a 4 ethernet.

Alaplaponként változó. Nézd végig a menüket, talán Advanced vagy ilyesmi
alatt lesz, Primary VGA néven keresd.

smash++

Lehet lame kérdés :D
Egy olyan progi kéne amivel aviból vagy mindegy miből (mkv,omg) ecet,tehát animeből tudok képet kivenni.Húú.Tehát a lényeg,hogy egy animen lévő jelenetet vagy le pause-olt képből szeretnék kinyerni egy jpg-t,hogy feltudjam használni pl wallpaper készítéshez.
Ha van ilyen progi akkor még az lenne a kérés,hogy miként csinálom ezt.
Printscreenel próbálkoztam de elkeserítő eredménnyel,gondolom nem kell bemutatni :)

Dreamcleaver

Valaki tudja, hogy lehet kilőni a folytonos windows popup üzeneteket XP-ben, ha kevés (kevesebb mint 100 mega nálam) hely van egy partíción?

azonkívül, hogy szabadítsak fel helyet természetesen

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-12, 20:21:04
Valaki tudja, hogy lehet kilőni a folytonos windows popup üzeneteket XP-ben, ha kevés (kevesebb mint 100 mega nálam) hely van egy partíción?

azonkívül, hogy szabadítsak fel helyet természetesen
futtatás regedit

hkey current user / software / microsoft /windows / currentversion / policies / explorer

value: nolowdiskspacechecks
type: reg_dword
data: 1

Selmo

http://xpy.whyeye.org/download/
Sok más mellett ezt is ki lehet vele kapcsolni. :D

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Quote from: smash++ on 2007-06-12, 20:20:08
Lehet lame kérdés :D
Egy olyan progi kéne amivel aviból vagy mindegy miből (mkv,omg) ecet,tehát animeből tudok képet kivenni.

Ez kell neked.  :smile:

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-06-12, 21:36:24
Ez kell neked.  :smile:
Aranyos, de azért egy screenshothoz nem kell egyből mindenféle progik után kapkodni. Minden videolejátszó tud készíteni, csak el kéne olvasni a helpben hogy kell ;)


Cobra

Media Player Classic tud képet csinálni, Mplayer is, talán még a VLCplayer is. Vagy VirtualDubMod (a sima ugye csak avi-t kezel).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Quote from: Fazék on 2007-06-12, 20:24:44
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-12, 20:21:04
Valaki tudja, hogy lehet kilőni a folytonos windows popup üzeneteket XP-ben, ha kevés (kevesebb mint 100 mega nálam) hely van egy partíción?

azonkívül, hogy szabadítsak fel helyet természetesen
futtatás regedit

hkey current user / software / microsoft /windows / currentversion / policies / explorer

value: nolowdiskspacechecks
type: reg_dword
data: 1
:merci:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ignus

Következő a problémám:

cégnél van kiépített net, viszont főnök akar magánál wireless-séget hogy a laptopon is tudjon mászkálva netezni ( az hogy ez miért jó, nemtudom...) kérdésem lenne hogy ha veszek egy sima wireless routert akkor azt be lehet állítani úgy hogy lankábel bele, és ő szórja a cuccost? VAgy ehhez valami speckóbb kütyü kell? SOS lenne

Server-szoba egy szinttel alatta, és nem jön át a jel, szóval nem lehet oda rakni a cuccost...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Ahol most van a netelérése (gondolom az irodájában van egy UTP kábel), ott a kábelre rádugod a routert, beállítod automatikus konfigurálásra vagy fix IP-re (amire az asztali gép volt állítva) és elvileg kész. Persze a titkosítást állítsd be és miután a laptopon be lett állítva a router elérése, kapcsold ki az SSID küldést a routeren.
Hide and fear, Cobra Commander is here !