Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

#6420
egy fél perc gondolkodást adtam a dolognak, és két google keresést, de még mindig nem ugrott be, hogy hogyan tudnám nagyon egyszerűen letesztelni, hogy jobb és bal része is megfelelően szól-e a hangszórómnak. minden hang frankón kijön a notebook-ból, vagy tényleg KH-s a kimenete. danke :)

mert ugyan jelenleg éppen szól a jobb és bal hangszóró is, de kicsit gyanús zenehallgatáskor.

szerk: eh, ezt nem lehet úgy érteni, hogy ne nézzetek teljesen hülyének, mindegy :)


szerk2: notebook hangkimenet szerelésének céljából sztetek van értelme szétkapnom a gépet? van esélyem megjavítani, illetve van esélyem utána hibátlanul összerakni a gépet? :haha:

Cobra

Az utolsó kérdésedre egyszerű a válasz: nincs :D
Hangteszt elvileg van a hangchip szoftverében.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

#6422
Winampban fogod a balance csúszkát és elhúzod jobbra, aztán balra? :redface: Netán a hangerőszabályozásnál?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-06-13, 23:52:40
Winampban fogod a balance csúszkát és elhúzod jobbra, aztán balra? :redface: Netán a hangerőszabályozásnál?
az a baj, hogy sajnos fogalmam sincs a zenei szakkifejezésekről stb, szóval vszleg nem tudom elmondani jól a problémát. mintha az egyik csatorna egyes "sávjai" halkabbak lennének. pl legújabb DT albumnál érzem egyértelműen most nem ugrik be melyik számnál, hogy 2-en énekelnek felváltva és LaBrie hangja totál halk a másikhoz képest. szóval egy egyszerű jobb és bal tesztnél nem jönne elő a probléma, mert mindkettő hangszóró ugyanolyan hangerővel szól, az én botfülemmel hallható zene mindkét hangszórón jól szól, mégis egyes hangszínek talán(?) teljesen elvésznek a többi hang mellett az egyik oldalon. és ehhez kéne vmi teszt... bár vszleg továbbra sem sikerült érthetően elmondanom :haha: :redface:

kikuchiyo

Első közelítésben javaslom egy fülészet meglátogatását...  :__devil: :D
Failure is the default option

Fazék

kiku, köszönöm az őszinte segítséget :hehe:

na most megtaláltam a winamp-ban a "force mono" opciót. ennek a bepipálásával garantáltan ugyanannak a hangnak kéne kijönnie a két hangszóróból, ha a balance-t jobbra-balra állítgatom? kipróbálná vki?

Cobra

Szerintem így mono-ban ugyanaz szól. Egyébként nem lehet, hogy a szám van rosszul felvéve/tömörítve vagy esetleg 5.1-be van kódolva?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Nálam is ugyanúgy szól.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-06-14, 00:49:55
Szerintem így mono-ban ugyanaz szól. Egyébként nem lehet, hogy a szám van rosszul felvéve/tömörítve vagy esetleg 5.1-be van kódolva?
nem hiszem mert vájtfülű ismerősök teljesen elégedettek ugyanezzel a rip-pel.

vszleg tényleg egyszerűen KH-s a notebook kimenet és ezzel nem tudok mit csinálni... boldog vagyok.

azért köszi a segítséget :)

Cobra

Most akkor a beépített hangszóróval van gond, vagy a line outba dugott hangszóró/fejhallgatóról? Mert a gyári hangszórók általában alkalmatlanok zene élvezhető visszaadására (Acer TM-ben lévő legalábbis egy használt Sokol-lal vetekszik).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-06-14, 01:01:12
Most akkor a beépített hangszóróval van gond, vagy a line outba dugott hangszóró/fejhallgatóról? Mert a gyári hangszórók általában alkalmatlanok zene élvezhető visszaadására (Acer TM-ben lévő legalábbis egy használt Sokol-lal vetekszik).
mondom hogy kimenet. notebook speaker kimenet. megbirizgálva a kábelt a kimenetnél vagy helyreáll a hang, vagy nem.
és biztosan nem a kábel a hibás, mert próbáltam több fülhallgatóval és több kábellel is. ugyanaz.

Cobra

Hát az pech, de ezt talán lehet javítani, de azért nem ajánlom a házilagos szétszedést.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ignus

hmmm nah első körben nem sikerült... Nemtom mi a baj. Leírom újra, hátha elírtam valamit, tegnap ideges voltam már... :D Tehát: cégnél egy szinttel alattunk bejön a telefon, ott modem és be a serverbe. onnan fel lan kábel. gépen ip automatikus, nyet van. wifi router wanjába (?) dugom a feljövő lan kábelt, és a routerhez kapott kábellel összekötöm a gépet. pingelni tudom a routert, fellépni rá már nem... :( MIVAN?! áthozom irodai gépemhez... összedugom ugyanígy. ping nicns fellépés nem megy. Kiszedem a gép beállított ip-jét -> ping megy, fellépés is. nah és mit képne beállítani?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Alapból valószínűleg nincs bekapcsolva a DHCP a routeren, ezért kell fix IP cím a rákötött gépre. Ha megmondod a router pontos típusát, akkor valószínűleg el tudjuk mondani mit mire állítsál. Nem muszáj DHCP-t használni, ha ki van kapcsolva ,akkor kézzel beállítod a fix IP címeket azoknál a gépeknél, amik akarják majd használni a routert és úgymenni fog. Az IP-k 192.168.1.100-tól indulnak (legalábbis a legtöbb routernél).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ignus

#6434
Quote from: Cobra on 2007-06-14, 10:55:40
Alapból valószínűleg nincs bekapcsolva a DHCP a routeren, ezért kell fix IP cím a rákötött gépre. Ha megmondod a router pontos típusát, akkor valószínűleg el tudjuk mondani mit mire állítsál. Nem muszáj DHCP-t használni, ha ki van kapcsolva ,akkor kézzel beállítod a fix IP címeket azoknál a gépeknél, amik akarják majd használni a routert és úgymenni fog. Az IP-k 192.168.1.100-tól indulnak (legalábbis a legtöbb routernél).

D-link 524. A laptopra nyilván nem kell beállítani, az a wirelesst használná... Most legalább eljutottam odáig, hogy betok lépni a configjába és a ping is m,egy! :D Várom válaszod!

U.i.: ha megadod a mobilod pm-ban akkor felhyvhatlak és akkor egyszerűbben eltod magyarázni
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Annyira azért nem értek hozzá, látnom kéne, hogy érdemben tudjak valamit csinálni. Ha be tudsz lépni a router menüjébe, akkor már jónak kellene lennie (feltéve, hogy jó helyre dugtad a kábeleket :) ). Csak este leszek megint, addig próbáld meg egyedül  beállítani. Még annyi lehet, hogy mivel van egy központi szerver, lehet azon van MAC cím szűrés, azért nem megy ki rajta a router.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ignus

Nah annyit már sikerült elérni, hogy az asztali gép a routeren keresztül látja a netet/hálózatot (viszont valami csoda következtében nem tud belépni a router config menüjébe: unathorised acces... szóval nem fogadja el a gyári belépőkódot ( admin) ). Viszont a wifi-s kapcsolatot még mindig nem sikerült összelőni...beállítom a routerne a jelszót, satöbbit, és amikor a laptopról próbálok kapcsolódni, akkor nem történik semmi, próbálkozik, próbálkozik, aztán semmi... :(
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Én

Sziasztok segítséh kéne: a mp3-lejátszóm írásvédetté tette magát, nem tudok se írni se törölni rajta. Nem tudjátok hol lehet ezt feloldani? Lehet hogy rohadt nagy n00b vagyok de sehhol nem találom. (formázni sem engedi)

Kuroi Tenshi

Újraflashelés? Keress hozzá új firmwaret.

sirtomi

Egykét lejátszón van valami kis gomb vagy kapcsoló amivel irásvédetté lehet tenni.
Bár ezt észrevetted volna szerintem, megint magamból indulok ki  :haha:

Manitu

Saját menüjéből sem tudod formázni? (Ha van benne ilyen) Illetve néhány lejátszón van egy icipici kapcsoló, amivel írásvédetté lehet tenni. Egy pici lyukat keress, egy lakat jellel mellette. Benne egy pöcök, amit kellően vékony tűvel át tudsz kapcsolni.


Cobra

Ignus, a router vadonatúj vagy volt már használva? Esetleg próbáld meg, hogy hosszan nyomva tartod a reset gombot (>5sec).
Ha ezután se tudsz asztali gépről bemenni, akkor passz, nem tudom mi nem tetszik neki (IE6-tal próbálkozz). Laptop milyen márka, illetve van-e benne GSM modem?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Kösz mindenkinek a tanácsért, végül megoldódott, bár fogalmam sincs hogy :) Próbáltam rá tölteni új firmware-t, azt mondta nem talált, de aztán mégis ment :)

LumberJacK

Üdv.

Tudna valaki egy linket adni a Share megosztóprogihoz? A fullos kis csomit szeretném lekapni, beállításoknak utánolvastam, de cakpakk csomit nem találtam. :-\
"First we made the Wheel
Then we made the Car
Then we made the Bomb
Now it's all gone wrong..."

kikuchiyo

Failure is the default option

LumberJacK

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-14, 22:57:05
Ez nem jó?

Dehogynem, tökéletes, köszi szépen.

Már csak azt kell megoldanom, hogy FF és win támogassa a japán karaktereket, különben nehezen fogok keresni. ^^
"First we made the Wheel
Then we made the Car
Then we made the Bomb
Now it's all gone wrong..."

Fazék

ignus: ugyanilyen D-Link DI-524-es router-em van. ugyan hálózatokhoz csak ilyen nagyon lame otthoni felhasználó szinten értek, de ha még mindig fönnáll a probléma, akkor esetleg tudok segíteni (bár nagyon könnyen lehet, hogy meghaladja tudásomat a probléma).
Milyen firmware van a router-en? (rá van írva az aljára)

noriko

#6447
a boot.ini és az ntldr milyen szinten van egymáshoz hangolva? ha módosítok a boot.ini szövegén, akkor esélyes, hogy nem fog elindulni a gép? vagyis az ntldr-t meg az ntdetect-et is kéne piszkálni hozzá?

szerk: közben belenéztem az egyik utóbbiba. lol. na ahhoz sem fogok nyúlni az tuti!  :smile:
de a válasz még érdekel!
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

n... tl;dr...

:D

Run - msconfig. Inkább csak avval piszkálj rajta, hacsak nem szeretnéd
úgyis újrarakni a gépet :D Én csak úgy a boot.ini-ben nem kotorásznék.

noriko

azért akarnék kotorni benne, mert gikszer volt a géppel, és le kellett szednem egy előregyártott boot-CD-t, ami for dummies szinten készült (szerencsére, mert így sikerül is felélesztenem a vindózt), és most így néz ki a boot.ini-m:

[Boot Loader]
timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows

[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="1ST TRY THIS seleccione esto primero" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\Windows="2ND TRY THIS essayez ceci en deuzieme" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\Windows="3RD TRY THIS wahlen Sie diesen Third" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\Windows="4TH TRY THIS selezioni questo fourth" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\Windows="5TH TRY THIS selecione este fifth" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\Windows="6TH TRY THIS seleccione este sexto" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\Windows="7TH TRY THIS essayez ceci en septieme" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(4)\Windows="8TH TRY THIS wahlen Sie dieses achte" /fastdetect
C:\="9TH TRY THIS selezioni questo nono"
D:\="10TH TRY THIS selecione este decimo"


Nekem elég lenne ebből rögtön az első opció, és törölném a többit, de mivel egy csomagban jött a másik két file-al, gondoltam végzek még előtte egy kis kutatómunkát, nehogy ezzel bezavarjak valahogy.  :D

"I wish I could, but I don't want to."