Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Gregory

Nemrég(3-4 napja) volt egy nagyobb fagyás a gépen, és azóta érdekes lett a Feladatkezelőm. Tapasztalt már hasonlót valamelyikőtök?

A másik problémám pedig az lenne, h letöltöttem az Unreal Tournament-et (Game of the Year edition, a jobb felső sarokban pedig egy 'version 436' felirat díszeleg), de egy 5 perc játék után elkezd szaggatni, 1024x768x16 low beállításokkal is, pedig sztem azért ennek még mennie kéne rendesen a gépemen(Intel Celeron CPU 2.8GHz, 512 MB RAM, Ati Radeon 9550 videokártya)

Selmo

Egyszerűsített nézet, simán kattints duplán a szélére. :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Gregory on 2007-10-20, 19:36:50
Nemrég(3-4 napja) volt egy nagyobb fagyás a gépen, és azóta érdekes lett a Feladatkezelőm. Tapasztalt már hasonlót valamelyikőtök?
hehe, egyszer ugyanezzel a problémával fordultam a fórumhoz és ugyanazt a választ adhatom, amit én kaptam:
kattints duplán a keretre :D

szerk: eh... túl sokat szövegeltem, megelőztek :(

Gregory


noriko

Áááá my Firefox is stuck in an endless loop of sikertelen szoftverfrissítés! now what? :(
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: noriko on 2007-10-21, 00:31:57
Áááá my Firefox is stuck in an endless loop of sikertelen szoftverfrissítés! now what? :(
Wow. Szép :)
Kézzel legújabb leszed, felrak?

Cobra

FF uninstall->IE7 felrak? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#7117
Quote from: Cobra on 2007-10-21, 00:56:06
FF uninstall->IE7 felrak? :)

[spoiler=lol wut][/spoiler]

noriko

van IE7 is, onnan írtam előbb :)

viszont már túlságosan megszoktam az FF add-on-jait, nehéz lenne átszokni. Pedig felmerült, mert már nem először hülyéskedik velem... :/

mindenesetre a kézzel új verzió rápakolása megoldotta,  :merci:
csak tudnám, hogy minek rak ki ilyenkor 4 shortcut ikont a desktopra. :rolleyes:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

#7119
Kerdes: kene vmi javascript/php kod, hogy ha vki egy kep fole megy agy bizonyos szoveg jelenjen meg, ha elmegy folule tunjon el. Emlekeim szerint vmi hullaegyszeru megoldas van ra, de nem talalom.
edit: "alt" lenne a megoldas, de FF nem irja ki a kep fole.
edit2: megvan, title=lalala...

Mas: milyen jo tarhely van php sql tamogatassal, ami ingyenes, es ha tobb/nagyobb filet szedek le rola akkor nem szakad meg allandoan, mint az ultraweb?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-10-21, 20:27:42
Kerdes: kene vmi javascript/php kod, hogy ha vki egy kep fole megy agy bizonyos szoveg jelenjen meg, ha elmegy folule tunjon el. Emlekeim szerint vmi hullaegyszeru megoldas van ra, de nem talalom.
edit: "alt" lenne a megoldas, de FF nem irja ki a kep fole.
edit2: megvan, title=lalala...

Mas: milyen jo tarhely van php sql tamogatassal, ami ingyenes, es ha tobb/nagyobb filet szedek le rola akkor nem szakad meg allandoan, mint az ultraweb?
http://www.w3schools.com/jsref/jsref_onmouseover.asp

Dreamcleaver

Noob kérdés: Mi a tag arra, hogy a sigben (vagy akármelyik postban) az írás a kép mellé kerüljön, illetve, hogy egy kép két oszlop text között jelenjen meg?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-21, 23:58:13
Noob kérdés: Mi a tag arra, hogy a sigben (vagy akármelyik postban) az írás a kép mellé kerüljön, illetve, hogy egy kép két oszlop text között jelenjen meg?
speciel én táblázat tag-ekkel oldottam meg, máshogy nem tudom lehet-e

Darkstar

Én meg egyszerűen melléírtam az img tagnek :D
Meg asszem a jobbra/balra/középre formázásat is lehet használni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

[table][tr][td][/td][/tr][/table]
Az egész sing egy táblázat, abban a td-k a cellák és ha td-ket teszel egymás után, a tartalmak egymás mellett lesznek balról jobbra.
[spoiler=Így]
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-10-22, 00:03:39
[table][tr][td][/td][/tr][/table]
Az egész sing egy táblázat, abban a td-k a cellák és ha td-ket teszel egymás után, a tartalmak egymás mellett lesznek balról jobbra.
[spoiler=Így]
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
Csirke
[/spoiler]

Oh kösz! Extra pont a szájbarágásért.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

nos lenne gey olyan kérdésem, hogy hogy lehet (ha lehet eggyáltalán) egy már meglévő mp3-ban az alaphangerőt felnyomni. pl.: egy animéből kivágtam egy zenét, és kurva halk lett (gondolom vmi codec miatt lett halk), míg egy másikban meg normál hangerőn hallani...

kikuchiyo

Persze, pl. az Audacity nevű ingyenes hangszerkesztő programmal.
Importálod a fájlt, kijelölöd az egészet, effects->erősítés, elmented.
Failure is the default option

Kvikveg

mp3gain, elvileg nem ront a minosegen, nem tudom hogy csinalja. Erre csinaltak gyakorlatilag.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

#7129
kösz srácok ;)

ed.: mp3gain télleg durván csinálja, semmi veszteség vagy torzulás

Darkstar

Rivatunerben miért nem tudom állítani a vidkártya ventijének fordulatszámát? 6600GT, Vista, Rivatuner 2.05. A megfelelő helyen egyszerűen hiányzik a fan tab. Kép
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-10-25, 19:13:46
Rivatunerben miért nem tudom állítani a vidkártya ventijének fordulatszámát? 6600GT, Vista, Rivatuner 2.05. A megfelelő helyen egyszerűen hiányzik a fan tab. Kép
7800GT-vel nálam ugyanez, pedig nagyon kéne...

Fazék

Mitől lehet hogy a 3DMark06 nem indul el a gépemen?
bejön a kezdőszöveg, hogy most szépen átnézi a gépemet, és itt meg is áll. magára hagytam 5 percre a gépet és továbbra is ugyanaz a kép fogadott. feladatkezelőben 50% procit zabál ebben az állapotában.
ötlet?

Cobra

Van egy patch, hogy felismerje az újabb hardvereket, lehet az kellene felraknod. 3DMark oldaláról lejön. Ha megy, kérün kmajd egy részletes eredményt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-10-26, 22:15:53
Van egy patch, hogy felismerje az újabb hardvereket, lehet az kellene felraknod. 3DMark oldaláról lejön. Ha megy, kérün kmajd egy részletes eredményt.
köszi, ezt a patch-et nem vettem észre, ezzel már elindult :)

és elég siralmas eredményt produkált :(
CPU tesztnél a frissítés ellenére vmi gondja lehetett vele, mert 0-1 FPS közötti értékeket produkált :eek:
eredmények:
01, 02, 03, 04

természetesen OC-vel még nem szórakoztam, szóval ezek az alapállapot értékei.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-26, 22:56:03
CPU tesztnél a frissítés ellenére vmi gondja lehetett vele, mert 0-1 FPS közötti értékeket produkált :eek:
eredmények:
01, 02, 03, 04

természetesen OC-vel még nem szórakoztam, szóval ezek az alapállapot értékei.
CPU-tesztet én még nem láttam 2 fps felett, ezen nem kell meglepődni. :)
De a 3DMark úgyse CPU-benchmark, felesleges szórakozni vele, a pontszámba nem számít bele.

Fazék

áhám. hát ez mindenesetre megnyugtató :)

amúgy nem tudom hogy 2006-os viszonylatban ez milyen kinézetnek számított, de a mostani demo-k után kifejezetten bűnrondának éreztem ezeket a tesztvideókat  :wtf:

az normális hogy nem volt hang a tesztek alatt?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-26, 23:17:19
áhám. hát ez mindenesetre megnyugtató :)

amúgy nem tudom hogy 2006-os viszonylatban ez milyen kinézetnek számított, de a mostani demo-k után kifejezetten bűnrondának éreztem ezeket a tesztvideókat  :wtf:

az normális hogy nem volt hang a tesztek alatt?
Igen, nincs hang a teszteknél, az is csökkentené a teljesítményt. Az utolsó 3dMark ami felkerült a gépemre talán a 2k3 volt, így nem tudom hogy milyen a mostani, de általában úgy szokott lenni hogy addig csorog a nyálunk amíg nem kezd el 30+fps-t produkálni, onnantól már nem is olyan szép. :)

Cobra

Az első 2 teszt ugyanaz, mint a 05-ben lévő, a 3. az a hajós SM3-asított verziója, egyedül a 4. új, de az meg nem ad semmi komoly látványt. A processzorteszt meg tényleg vicc. Egyébként irígy vagyok, minden tesztben több, mint a dupláját érted el a tesztekben :(
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

videókártya hőmérsékletének kiderítésére/folyamatos figyelésére milyen programot javasoltok? vagy szimplán nézzek körül a telepítőlemezén? (na majd otthon) :redface: