Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-10-31, 23:37:18
Mert az XP ún. hardwer lenyomatot vesz, amikor feltelepíted, alaplap, proci, winyó, stb. mind ér bizonyos pontot. Ha sok pont megváltozik, újra kell telepítened, márpedig nála most minden cserélődött a winyó kivételével. Repairt persze meg lehet próbálni, de szvsz nem fog menni.
Ez nem az aktiválás téma? Ha nem, akkor most valami nagyon újat hallottam :)

Selmo

Az én Windowsomat nem kell aktiválni és mégsem működik másolásos módszerrel. Pedig valóban sokkal egyszerűbb lenne eltávolítani minden hardvert, és a másik gépen csak felismertetni őket. Ettől függetlenül lehet, hogy azzal keverem.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#7172
Nos, eloszedtem a regi winyomat, feldugtam a regi gepbe a mostani helyere, letoroltem azt a kulcsot, osszeraktam az ujat - DVD-meghajto kerult meg melle (szepen nez ki, haz oldalra eldontve, belei kilognak :D).
Persze rosszul volt jumperelve. Kis kuzdes utan rajottem.
Felismerte oket.
Elindult.
Eeees kek halal hibakepernyo. Szep szoveg, hogy mit csinaljak es... hat azt nem mondta, hogy hova dugjam fel, de nagyjabol ennyit ert amit kiirt. :ejnye:
Eredeti win telepito megvolt, tehat a fapados javito parancssoros uzemmod mukodik.
Namost a kerdes: mi a francot csinaljak??!
Egyes opcio: a fapadossal valahogy megoldhato. Bar nem hinnem, hogy egyszeru lenne. De a fene tudja. Ha csak fel kell masolnom ra vmi telepitot meg a regi gepbe feldugva, aztan ujba dugni es parancssorosan elinditani, az megy. Szorakoztam tegnap a help paranccsal es az altal feladott opciokkal, persze csak visszafogottan. A regibe meg nem dugtam vissza, remelem mukodik majd. XD
Kettes opcio: valahogy mindent kiexportalni/masolni a regi winbol es friss telepites utan import illetve copy-paste.

edit:
Exporting...
Quote...
Select the option that corresponds to what you want the wizard to transfer--settings, files, or both, then click Next. The wizard will display a warning notifying you that if you export program-specific settings, you'll need to install those programs on the new computer.
...
Na ezt nem akartam olvasni. :/

edit2:
xp repair install
Hat persze, hogy a recovery console pontot valasztottam. Argh.

edit3:
"The default password is blank, unless you've created an administrator password "
Hehe, ezzel jol megszivtam elsore.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#7173
Bocsi, duplapost:
Glorious victory!
Lement a javito telepites a tesztwinchesteren, es megy a gep. Eddig elenyeszo mennyisegu dologra rinyalt. Pl aktivaljam megint a windowst.
Ugyhogy most veszek egy nagy levegot es megcsinalom ugyanezt az igazin. Huh.

edit joval kesobb: oh yeah, gep megy. :D
Koszi mindenkinek a segitseget.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

a gép kidobott egy userinit.exe hibát. rákerestem  :G -ön, és ezt hozta be rá elsőre, amiben azt írják, hogy lehet akár trojan is, és skenneljem át a free cuccukkal a gépet, hogy megnézzem minden oké-e vele.... annyiszor erősködik, hogy már gyanús lett. megbízható ez az oldal, vagy sem? lehet trojan az userinit.exe vagy sem? help?
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

A Windows support fórumokon keress rá, ne egy noname
oldalon ::) és főleg ne próbáld ki senki ingyenes scanjét,
ha az ragaszkodik hozzá, hogy kipróbáld.
Hasonlat: ha fáj a hasad, akkor sem egy sötét mellékutcán
keresel fel egy embert, aki ránézésre megállapítja, hogy
veseátültetésre van szükséged, és ezt ő helyben, ingyen
el is végzi.

kikuchiyo

Mi a hibaüzenet?
Arra keress rá első körben.

Illetve végezz egy keresést a C:-n, hogy hol van az a bizonyos userinit.exe. Egészséges gépen a system32 könyvtárban van és 24576 byte méretű.
Failure is the default option

Selmo

Quotec:\WINDOWS\system32\userinit.exe
on Microsoft Windows XP Workstation version 5.2600


File Version Information :

Version language : magyar
      CompanyName   : Microsoft Corporation
      FileDescription   : Userinit bejelentkeztető alkalmazás
      FileVersion   : 5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
      InternalName   : userinit
      LegalCopyright   : © Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.
      OriginalFilename   : USERINIT.EXE
      ProductName   : Microsoft® Windows® operációs rendszer
      ProductVersion   : 5.1.2600.2180

Creation Date   : 2004/08/17  14:48:34
Last Modif. Date   : 2004/08/17  14:48:34
Last Access Date   : 2007/08/17  01:08:10
FileSize   : 24576 bytes ( 24.000 KB,  0.023 MB )
FileVersionInfoSize   : 1908 bytes 
File type   : Application (0x1)
Target OS   : Win32 API (Windows NT) (0x40004)
File/Product version   : 5.1.2600.2180 / 5.1.2600.2180
Language    : magyar (0x40E)
Character Set   : 1200 (ANSI - Unicode (BMP of ISO 10646)) (0x4B0)

Build Information :
Debug Version   : no
Patched Version   : no
Prerelease Version   : no
Private Version   : no
Special Build   : no
Ebben a formájában biztosan nem trójai vagy hasonló.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-02, 13:43:32
A Windows support fórumokon keress rá, ne egy noname
oldalon ::) és főleg ne próbáld ki senki ingyenes scanjét,
ha az ragaszkodik hozzá, hogy kipróbáld.
Hasonlat: ha fáj a hasad, akkor sem egy sötét mellékutcán
keresel fel egy embert, aki ránézésre megállapítja, hogy
veseátültetésre van szükséged, és ezt ő helyben, ingyen
el is végzi.
speciel a liutilities egy totál megbízható oldal alapinformációk szempontjából, nálam még egyszer sem tévedett a kérdéses process-ekkel kapcsolatban :)
de tény hogy nem tőlük kell átnézetni a gépet. arra ott van a spybot search and destroy vagy a google 2. link a leírt eltávolítási módszerrel, amennyiben tényleg trójairól van szó.

noriko

köszönöm a csodás captain obvious-i hasonlatot, nekem sem állt szándékomban noname oldalról scanneltetni a gépet, ezért is kérdeztem rá itt, és nem nyomtam rögtön a start now-ra :rolleyes: Ott akadtam el, hogy nem tudtam, az adott oldal noname-e vagy sem, mert ott volt, hogy Microsoft partner meg ilyesmi.
És természetesen kerestem én a support oldalon is, de ott csak Windows 2000-re dobott ki hasonló hibára egy fix-et, viszont nem mertem ennyiben hagyni, mert ha mégis trójai, akkor nem lenne jó, ha jelszavakat lopkodna, vagy mittoménmiket.

Rákerestem C:-n, és úgy tűnik minden oké vele, legalábbis megegyezik kiku és Selmo változatával.  :merci:

közben fut a spyware-ölő már, ami talált is egy ettől független másik trójait... :ejj:

remélem, mostmár minden rendben lesz!
:)
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Szerintetek az mennyire róható fel a CCCP-nek, hogyha bizonyos sorozatok (pl. House, PB, Heroes) bizonyos részei jelenetváltáskor (tehát pl. amikor reklám lenne eredetileg, de az ugye ki van vágva a netre felkerült verziókból) elkezdenek szaggatni, és akkor állnak vissza "normális" lejátszási módba, ha lestoppolom, majd újra elindítom?

Vistán nem volt semmi gond, de amióta visszaálltam XP SP2 HUN-ra, azóta jelentkezik ez a zavaró probléma az új gépemen.

Selmo

Talán próbáld ki egy másik lejátszóval is, ha ott is csinálja, akkor nem árt újratenni a CCCP-t.

A tökéletesség unalmas.

Drake

Quote from: Solid Snake on 2007-11-02, 17:48:07
Szerintetek az mennyire róható fel a CCCP-nek, hogyha bizonyos sorozatok (pl. House, PB, Heroes) bizonyos részei jelenetváltáskor (tehát pl. amikor reklám lenne eredetileg, de az ugye ki van vágva a netre felkerült verziókból) elkezdenek szaggatni, és akkor állnak vissza "normális" lejátszási módba, ha lestoppolom, majd újra elindítom?

Vistán nem volt semmi gond, de amióta visszaálltam XP SP2 HUN-ra, azóta jelentkezik ez a zavaró probléma az új gépemen.

Hasonló problémákkal küzködtem xp alatt (a vistát másik gépre tettem fel, de 2 nap után format c), volt nekem olyan is, hogy meg se nyitotta a videót hiába volt új K-Lite és CCCP-m. Fe ekkor talákoztam a VLC player-rel nagyon jó, csak ajánlani tudom (sok lejátszási opciót és beállítást is ismer, folyamatosan frissítik kodekk nem kell hozzá, ha új kodeket teszel fel akkor az egyes részeket, ami ebbe benne van frissíti az újra)

röviden és tömören: szerintem próbáld ki.

Member

Persze ehhez a lejátszóhoz megfelelő idegzet kell, nálam elég bétás és folyton fagy, ha a kodek éppen nem megfelelő neki (mások ilyenkor csak kidobják, hogy "Hibát okozott a következőben és le fog állni").

Drake

Régebben tényleg bétás volt, akkor én is lemondtam róla, de mostanra nagyon frankó lett (nem pixelezi ki annyira, ha fullscreenre teszed, simítja a többi lejátszóhoz képest eléggé észrevehetóen) HD-s cuccot is ezen nézem, amúgy van neki egy olyan előnye, hogy szabad forrású, amit én ki is használtam (grafikai felületet átdolgoztam).

Fazék

#7185
tudom a kedves B S A-tól nem kéne félni, de öregem mégiscsak ragaszkodik hozzá, hogy minden legális legyen a céges gépeken.
operációs rendszerből nagyon szívesen áttérnék linux-ra, de totál hülye vagyok a témában, nem biztos, hogy szerencsés megoldás lenne, normális rendszergazdára nem fogunk pénzt áldozni, szóval marad a windows.
kérdések:

  • sztetek, ha egyik cég a másiktól megvette a gépeit kompletten megvásárolt szoftverekkel együtt és volt/van is mindegyik géphez egy WinME install lemez+matrica, akkor az továbbra is legális használatnak minősül?
  • sztetek, ha egy gépen angol nyelvű XP-re van matrica, akkor abba belekötnek, hogy magyar nyelvű van fönt?

amik 100%-osan ellenőrzötten ingyenesek céges használatra is:
7-zip
OpenOffice
ImgBurn
Free Commander

sajnálattal tapasztaltam, hogy a következő programok ugyan ingyenesek, de céges használatra meg kell venni őket:
irfanview, xnview, spybot search&destroy
szóval mindenképpen kéne találnom ezekből alternatívát, ami egy WinME-n is elfut és TELJESEN ingyenes. (irfanview alap legegyszerűbb szerkesztési opciói kellenek csak, de a paint nem elégíti ki ezt a kritériumot :)) gimp ha létezik egyszerűsített kezelői felülettel, akkor nekem az is megfelelne, spyware írtóra viszont egyelőre nem találtam alternatívát céges használatra.
még pár napot eltöltök keresgéléssel, de ha esetleg ti fejből tudtok megoldást, az sokban könnyítené a helyzetet :) köszi előre is :)

szerk: ja és vmi cégek számára ingyenes vírusírtó se ártana, mert ugyan öregem azt mondja, hogy figyelnek, ésszel neteznek, nem lesz vírus, de én jobban örülnék a legalább részleges biztonságnak :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-06, 17:50:14

  • sztetek, ha egyik cég a másiktól megvette a gépeit kompletten megvásárolt szoftverekkel együtt és volt/van is mindegyik géphez egy WinME install lemez+matrica, akkor az továbbra is legális használatnak minősül?
  • sztetek, ha egy gépen angol nyelvű XP-re van matrica, akkor abba belekötnek, hogy magyar nyelvű van fönt?
1. Igen, legáis.
2. Simán beleköthetnek ha épp olyan kedvük van.
Ilyen kérdésekben egyébként gyors és biztosan jó választ tud adni a Picipuha Hungary ügyfélszolgálat, akár telefonon akár emailben. :)

kikuchiyo

#7187
képszerkesztőnek ott van a Paint.NET (Nem támogat WinME-t :(), vírusirtásra meg legegyszerűbb, ha megveszitek a NOD32-t. 12k egy évre, egy cég nem hiszem, hogy ne tudná kifizetni.

Quote from: Zsiga on 2007-11-06, 17:58:04
Ilyen kérdésekben egyébként gyors és biztosan jó választ tud adni a Picipuha Hungary ügyfélszolgálat, akár telefonon akár emailben. :)

"Iiiigen? Tessék várni, mindjárt elmegyünk önért..." ;)
Failure is the default option

Fazék

#7188
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-06, 17:59:38
képszerkesztőnek ott van a Paint.NET, vírusirtásra meg legegyszerűbb, ha megveszitek a NOD32-t. 12k egy évre, egy cég nem hiszem, hogy ne tudná kifizetni.
szóval paint.net
danke, megnézem :) szerk: fene, átkozott WinME... na mindegy, azért az XP-s gépre fölrakom
nod32-t én is javasoltam, de egyetlen probléma vele, hogy 72k+áfa lenne 5 gépre 3 évre. rövidebb időre pedig még drágább hosszútávon.
ezt a "ne tudná kifizetni" dolgot meg mondd az öregemnek :D jelenleg kb fogalmam sincs hány éves 4 db (a kezdeti 7-ből ennyi a túlélő és ezek közül is már haldoklik 1) P3-400-as gépek vannak 486-os illetve P1-es házakban többnyire ősrégi kezelői perifériákkal :D 7 év alatt újítás, amire sikerült rávennem, hogy azért cseréljük már le a tönkrement 14-15"-os monitorokat, használt 17"-os CRT-kre, illetve nagynehezen rábeszéltük egy bemutatótermi "vevővakító" gépre, amin jelenleg is gépelek, mert a bentiek sebességéhez már nincs türelmem :D
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-06, 17:59:38
Quote from: Zsiga on 2007-11-06, 17:58:04
Ilyen kérdésekben egyébként gyors és biztosan jó választ tud adni a Picipuha Hungary ügyfélszolgálat, akár telefonon akár emailben. :)

"Iiiigen? Tessék várni, mindjárt elmegyünk önért..." ;)
no igen, pont emiatt tettem föl itt a kérdéseket :D

kikuchiyo

Mondanám, hogy "Enjoy your outdated operating system", de nálunk is pont ugyanez van. Win98-at használunk, valami ótvar celeron gépen, és az én apukám szerintem még paranoiásabb, mint a tied. :)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-06, 18:06:04
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-06, 17:59:38
"Iiiigen? Tessék várni, mindjárt elmegyünk önért..." ;)
no igen, pont emiatt tettem föl itt a kérdéseket :D
Nem kell paranoiásnak lenni, nem azt mondtam hogy kérjetek tippeket az FBI-tól jó CP-oldalakra.
Tisztában vannak a hazai helyzettel, segítőkészek, és mivel jelen helyzetben ugye épp arról lenne szó hogy mindent legalizálni szeretnétek ezért még meg is fogják köszönni. ;)
De legfeljebb csinálsz egy kamu emailcímet és arról írsz nekik.

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-11-06, 17:50:14
tudom a kedves B S A-tól nem kéne félni, de öregem mégiscsak ragaszkodik hozzá, hogy minden legális legyen a céges gépeken.
operációs rendszerből nagyon szívesen áttérnék linux-ra, de totál hülye vagyok a témában, nem biztos, hogy szerencsés megoldás lenne, normális rendszergazdára nem fogunk pénzt áldozni, szóval marad a windows.
Ha még sose linuxoztál, akkor tényleg nem biztos, hogy éles munkakörnyezetre telepítve kellene megismerkedned vele :) Amelyik gépet ME-vel vettétek, arra már meg van véve, tehát az ingyenesség ott nem is érv. Mondjuk ha van vállalkozó kedved, megpróbálhatsz valami hasonló hardverkiépítettségű (de aktív használaton kívüli) gépen telepíteni egy barátságosabbat, ma már nem akkora überszívás, mint régebben; aztán pár nap beállítgatás - segélykérés - helyrepofozgatás után megnézheted, mindent el tudtok-e végezni a szokásos munkafolyamatból.
Quote from: Fazék on 2007-11-06, 17:50:14gimp ha létezik egyszerűsített kezelői felülettel
Hát van Gimpshop, ami a photoshop felületét igyekszik utánozni, de az talán nem egyszerűsített, csak másképpen bonyolult. Ja és a honlap szerint The GIMP-et már csak az NT-s windows vonalra fejlesztik, az Me-re csak régebbi verziót lehet tenni.
Picasa pont így van, 2005-ben jött ki az utsó ME-s verzió.

Innen megpróbálhatsz válogatni: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_raster_graphics_editors

A céges gépeknek szüksége van internetre? Ha nem, akkor egész jó vírusvédelem nem beköttetni :D

Zsiga

#7192
?
Fut ME-n, van belőle magyar verzió, és céges használatra is freeware.
(Szerk.: And of course that mascot girl is fukken cute. xD)

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-11-06, 20:36:28
(Szerk.: And of course that mascot girl is fukken cute. xD)
Moar (komolyan ^^)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-11-06, 17:50:14
szerk: ja és vmi cégek számára ingyenes vírusírtó se ártana, mert ugyan öregem azt mondja, hogy figyelnek, ésszel neteznek, nem lesz vírus, de én jobban örülnék a legalább részleges biztonságnak :)
Szerinted miből élnek a vírusirtókat fejlesztő cégek? Nem az otthoni userekből, azt elhiheted. Mérget vehetsz rá, hogy ilyet nem fogsz találni, mert piszok nagy infrastruktúra kell az adatbázisok percrekészen tartásához, és ha se a home userek, se a cégek nem fizetnek, akkor kik fognak?


Fazék

#7195
Quote from: Manitu on 2007-11-06, 22:20:17
Quote from: Fazék on 2007-11-06, 17:50:14
szerk: ja és vmi cégek számára ingyenes vírusírtó se ártana, mert ugyan öregem azt mondja, hogy figyelnek, ésszel neteznek, nem lesz vírus, de én jobban örülnék a legalább részleges biztonságnak :)
Szerinted miből élnek a vírusirtókat fejlesztő cégek? Nem az otthoni userekből, azt elhiheted. Mérget vehetsz rá, hogy ilyet nem fogsz találni, mert piszok nagy infrastruktúra kell az adatbázisok percrekészen tartásához, és ha se a home userek, se a cégek nem fizetnek, akkor kik fognak?
megnyugtatlak, ezt nagyon jól tudom én is, de ettől még azért ugye megengeded, hogy rákérdezzek, hátha mégis létezik vhol csoda? :)

mellesleg ugyan folyamatos ellenőrzésre nem képes, de időnként futtathatóként itt van ez teljesen ingyenes vírusírtóként: ClamWin

szerk: ja és köszönöm a további tippeket, teszek velük egy próbát :merci:

sirtomi

Egy msn problémám van.

Melóhelyről 81000306 hibakódot dob bejelentkezés helyett, de a hibajavítás szerint semmi gond és a beállításoknál is oké minden. Proxy-n is kimegy simán.
Mi lehet a gond? Találtam pár dolgot google-el, ki is próbáltam őket, de nem segített semmi.

Member

Ezt a pixia-t már a csaj miatt leszedem. :D

Selmo

Quote from: sirtomi on 2007-11-07, 10:06:42
Egy msn problémám van.

Melóhelyről 81000306 hibakódot dob bejelentkezés helyett, de a hibajavítás szerint semmi gond és a beállításoknál is oké minden. Proxy-n is kimegy simán.
Mi lehet a gond? Találtam pár dolgot google-el, ki is próbáltam őket, de nem segített semmi.
Jelszóváltoztatást próbáltad? Néha megoldja a problémát.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2007-11-07, 16:15:28
Quote from: sirtomi on 2007-11-07, 10:06:42
Egy msn problémám van.

Melóhelyről 81000306 hibakódot dob bejelentkezés helyett, de a hibajavítás szerint semmi gond és a beállításoknál is oké minden. Proxy-n is kimegy simán.
Mi lehet a gond? Találtam pár dolgot google-el, ki is próbáltam őket, de nem segített semmi.
Jelszóváltoztatást próbáltad? Néha megoldja a problémát.
Közben megoldódott. Cég béreltvonalán volt valami gond, levelzés sem ment kifelé csak hálózaton belül.