Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Ati Tray Tools pl. Lesz valószínűleg gyári is hozzá, csak az általában khm...szóval felejtős.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-27, 15:43:44
videókártya hőmérsékletének kiderítésére/folyamatos figyelésére milyen programot javasoltok? vagy szimplán nézzek körül a telepítőlemezén? (na majd otthon) :redface:
Szerintem ne fáraszd magad vele. Egyrészt tökmindegy, ha kezdene megsülni a hővédelem úgyis lekapcsolja, másrészt szívrohamot kapnál amikor meglátnál egy 80-90°C-os értéket. :D

Fazék

#7142
Milyen programot érdemes használni a videókártya bemenetéről fogadott jel fölvételéhez?
Van olyan, amit lehet időzíteni a videómagnókhoz hasonlóan?
Mindjárt nekiállok google-lal a feladatnak, de hátha ti gyorsabban tudjátok a legjobb megoldást :)

/csak mert miután anyu megtudta, hogy a kártyám képes videójelet fogadni is, és jelenleg egyetlen működő egyéb felvevőegység sem létezik a lakásban és kedvenc sorozatát áttették lehetetlen időpontba, innentől nem tehetek mást, mint megpróbálom én fölvenni.../

Rage

#7143
Quote from: Fazék on 2007-10-26, 22:56:03
Quote from: Cobra on 2007-10-26, 22:15:53
Van egy patch, hogy felismerje az újabb hardvereket, lehet az kellene felraknod. 3DMark oldaláról lejön. Ha megy, kérün kmajd egy részletes eredményt.
köszi, ezt a patch-et nem vettem észre, ezzel már elindult :)

és elég siralmas eredményt produkált :(
CPU tesztnél a frissítés ellenére vmi gondja lehetett vele, mert 0-1 FPS közötti értékeket produkált :eek:
eredmények:
01, 02, 03, 04

természetesen OC-vel még nem szórakoztam, szóval ezek az alapállapot értékei.
I lol'd @ "siralmas eredmény".
http://sysonline.hu/rage/3DMark2006_default_01.png
http://sysonline.hu/rage/3DMark2006_default_02.png

Mindezt egy Q6600, 2G DDR2-800, 8800GTS konfiggal, szal... nagyon is jó eredmény a tied. Itt is minden alapórajelen ment.

Edit: offtopic content removed
痛みを感じる方向に、出口がある!

Fazék

#7144
Rage: a siralmas eredményt a proci miatt írtam, akkor még nem tudtam, hogy az az érték a normális :)

újabb (régi) probléma: DVI bemenet használatakor a monitorom letiltja a positioning, image settings, és auto adjust funkciókat. csak a color settings, brightness, osd settings, language, factory reset érhetőek el.
szóval így a monitor irányából nincs lehetőségem korrigálni ha nem 16:10 aspect ratio-s képet jelenítene meg. ellenben ati ccc-ben találtam egy olyan opciót a Digital Panel (DVI) 3 / Attributes menüpontnál, hogy Image Scaling - Use Centered Timings, ami elméletileg azt lenne hivatott produkálni, hogy egyéb arányoknál szépen kipakol fekete csíkokat. de pl Warcraft III-ban nem csinál semmit, PoP2-WW-ben 1024x768-ban sem csinál semmit, 1280x960-nál meg kirak 1-1 fekete csíkot alulra és felülre, ezzel még jobban összenyomva szerencsétlen kedvenc hercegünket...
ötlet? program amivel tudnék ezen segíteni? danke :)

szerk:
sajnos itt is azt írják, hogy ez a probléma a mai napig fennáll és amd/ati nem igazán tud/akar kezdeni a problémával bármit is...

Fazék

#7145
teljesen más:
Civ4: BtS-ből kilépve fogta magát a gépem és az asztal 1 pillanatra fölvillantása után újraindult... mi lehet a probléma?

szerk: amúgy a videókártya rádobott egy bő 15 fokot a system hőmérsékletre... 51 alapból

Cobra

Milyen felbontáson ment a Civ4? Más játéknál olvastam azt, hogy valamiért ha más felbontáson ment, mint az asztal, akkor előidézhetett ilyet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-10-28, 22:02:40
Milyen felbontáson ment a Civ4? Más játéknál olvastam azt, hogy valamiért ha más felbontáson ment, mint az asztal, akkor előidézhetett ilyet.
ugyanúgy 1680x1050 mint a desktop
örülnék, ha csak játékspecifikus lenne ez az újraindulás, mert akkor végülis nem annyira nagy gond, csak félek, nehogy esetleg a géppel legyen a probléma...

chilip

mi az az irc?  :confused: eszik vagy isszák?  :confused:

Soldier

#7149
Quote from: chilip on 2007-10-30, 02:20:38
mi az az irc?  :confused: eszik vagy isszák?  :confused:

http://www.mirc.co.uk/translations/hungarian.html  :comp:
bár gondolom ezzel most nem lettel nagyon kisegitve   :hopp:

Próféta

Quote from: chilip on 2007-10-30, 02:20:38
mi az az irc?  :confused: eszik vagy isszák?  :confused:
Köznapi nevén chat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_relay_chat
Felraksz egy klienst, fogsz magadnak egy nicknevet, fölmész egy szerverre, ott csatlakozol egy csatornához (/join #beszelgetes-a-pikkelyes-izekrol), és amit a csatornába írnak az emberek, azt mindenki olvashatja, aki a csatornában van éppen. Plusz privát üzenetet is küldhetsz valaki másnak. Röviden ennyi.

Lehet fájlküldést is kezdeményezni azzal, akivel találkozol egy irc csatornán, ez a DCC (http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_Client-to-Client).
Szoktak úgy kalózfájlokat terjeszteni, hogy beállítanak valami csatornára egy robotot, és megfelelő parancsot üzenve neki megküld neked valami fájlt. xdcc/fserve témakör. Általában a warezt készítő csapatok először így publikálják a "munkájukat", és innen kerül fel később torrentre. Anime fansubokat különösen szeretnek így terjeszteni.

chilip

nagyon jó, 20 perc alatt eljutottam oda, hogy tudok letölteni, viszont hogy az istenbe szakítok meg ChatZillában letöltést?  :confused: próbaképp beraktam egy 170 megás fájlt, hogy majd úgyis leállítom...

Member


chilip

azé ilyen drasztikus módszert nem próbáltam, majd odafigyelek  :haha:

chilip

hogy csatlakozok !xdcclist-re nipponsei-en? mien parancsal? mer erre: /join !xdcclist     
ezt adja ki: === !xdcclist Illegal channel name   
,pedig a fejlécébe, amit mindig mutat, ottvan. Lehet elég  :lame: kérdés, de összvissz eddig vagy fél órát foglalkoztam IRC-vel...

Próféta

A csatornák nevei mindig hashmarkkal (#) kezdődnek. Nem #nipponsei a csatorna véletlenül?
Az !xdcclist nem #-kal, hanem !-jelllel kezdődik, tehát sejthetően egy parancs, amit a csatornába beleüvöltve (vagy privátban odasúgva a botnak?) a botok megmondják, mit kínálnak fel.

Valaki tegyen minket át valami help topikba.

chilip

thx, minden megy mostmár  :Kiraly:

Kvikveg

Nos, lama tsz kerdese a tapasztaltabbaknak: mi tortenhet, ha az uj alaplap/proci/chipset kombora feldugom a regi winyomat? (A tobbit egyelore hagyjuk, DVD/stb nem hinnem hogy komplikalna a dolgot ha egyszer alapvetoen felallt.)
a) k sok kerdest tesz fel, amire max ugy tudok valaszolni, hogy tesom gepen netezek (mazlista vagyok)
b) legalabb elindul es a halozat menni fog, csak drivereket kell telepitenem
Addig is olvasgatom a leirasat, a netet bongeszem, stb. De mar viszket a tenyerem.  :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Mármint az új gépen szeretnéd használni a régi Windowst? Ha igen, el kell keserítselek, ha ilyet próbálsz, akkor az XP sikítva hanyattvágja magát :) (állítólag volt, akinek ment utána is az XP, de sok esélyt nem látok rá, főleg ha minden alkatrész más, mint eddig)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Most rendszervinyóról van szó, és bootolni akarod az új gépen?
Ha nem, akkor dugd át. Ha van elég pata/sata csatlakozó meg tápkábel, akkor miért ne tehetnéd meg? Újabb gépre rakod, szóval az se valószínű, hogy a valamilyen mérethatárt túllépő partíciók miatt baj lenne.

Ha telepített oprendszer alól rántod ki a szőnyeget, az már húzósabb. Az Windows XP-nek többféle kernele van, és esetleg ha másfajta processzorcsaládra viszed át (pl. többmagosra), azt nem fogja szeretni, behalhat. Olyankor repair install kell: telepítő CD-ről bútol, telepítés megkezdése, akkor felajánlja, hogy javító telepítés legyen, kernelt és alap rendszerfájlokat javít; beállítások, feltelepített programok, stb. megmaradnak, csak a drivereket és a winupdateket kell megismételni. Elvileg.
Valahogy ezt meg lehet előzni, hogy elve felkészíted az oprendszeredet a másik kernel és chipkészlet-driverek előkészítésével, de ezt nem tudom, hogy kell. Sysprep barátai és üzletfelei között tájékozódj, vagy várd meg, amíg a tapasztaltabb kollegák írnak erről valamit.

Kvikveg

 :eek: Jujj.
Igen, a rendszerwinyo az. Amirol nagyon nem kene adatot vesztenem.
Asszem most eloszedem azt a winyomat, amirol a mostanit ghostoltak nekem. Hm.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ha ugyenezt a HDD-t akarod használni a rendszernek, mint eddig, akkor vagy a régi gépedbenn, vagy egy másikban ki kell menteni róla a dolgokat (a régi gép azért lenne jobb, mert akkor a beállításokat is tudod exportálni). Ha fontos adatok vannak rajta, akkor semmiképpen nem javaslom, hogy berakd az új gépbe és arról próbálj meg bootolni, mielőtt lemetetted volna az adatokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#7162
Quote from: Cobra on 2007-10-31, 21:57:36
Ha ugyenezt a HDD-t akarod használni a rendszernek, mint eddig, akkor vagy a régi gépedbenn, vagy egy másikban ki kell menteni róla a dolgokat (a régi gép azért lenne jobb, mert akkor a beállításokat is tudod exportálni). Ha fontos adatok vannak rajta, akkor semmiképpen nem javaslom, hogy berakd az új gépbe és arról próbálj meg bootolni, mielőtt lemetetted volna az adatokat.
Pfffhhh, igen ami szimplan adat azt most probalom atlapatolni mashova, de van egy olyan erzesem, hogy sok setupnak nezek elebe. :/
edit: csak erdeklodeskeppen: ha particionalva van akkor le tudja gyilkolni az "adat" particiot? Vagy csak a rendszerparticio borul be ilyenkor?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Kvikveg: miért akarsz bármilyen partíciót beborítani? Minek? Az adataidat miért akarod eltüntetni? Nem jó az úgy? Nem minimális munkával szeretnél működő környezetet az új gépen?

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2007-10-31, 22:20:16
Kvikveg: miért akarsz bármilyen partíciót beborítani? Minek? Az adataidat miért akarod eltüntetni? Nem jó az úgy? Nem minimális munkával szeretnél működő környezetet az új gépen?
Nyilvan, csak per pill nincs hova masolni.
A legjobban annak orulnek, ha ki ebbol, be ujba, drivert telepit, win cd szinten megvan. Csak biztositani akarom magam arra az esetre ha valami gond lenne. Ezert kerdeztem, hogy lehet-e gond az adat particioval, tehat amin nincs a winXP. Nyilvan igy is csak olyat hagynek rajta ami potolhato.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Adjak kölcsön vinyót? Tudok nélkülözni egy 80 GB-osat.
Failure is the default option

Selmo

#7166
QuoteAlaplapfrissítés XP újratelepítés nélkül (2000/2003/xp)
===================================

Egy alaplapcsere után az XP általában "megbolondul", teljes újratelepítés szükséges az újraélesztéséhez. Ezzel a trükkel azonban TALÁN(!) meg tudjuk úszni az újratelepítést.

Csináljuk a következõket.:

MÉG A RÉGI ALAPLAP LEGYEN A GÉPBEN !!!

1. Start / Futtatás --> regedit

2. Keressük meg a következő kulcsot:

HKEY_CURRENT_CONFIG \ System \ CurrentControlSet \ Enum

3. Most töröljük az Enum kulcsot!

4. Állítsuk le a gépet!

5. Cseréljük ki az alaplapot az újra!

6. Indítsuk be a gépet/XP-t.

7. Kezdjük magunkban mondogatni a "Miatyánk Microsoft"-ot! :)

Ha szerencséd van (meghallgatott a Microsoft :D ), az XP el fog indulni. Természetesen ez nem 100%, de még 50 se. :(
Ha nem megy, akkor a Windows, D&S, PF könyvtárakat nevezd át, rakj fel egy új XP-t és szépen másolgasd vissza ami kell belőle.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-10-31, 23:02:04
Ha nem megy, akkor a Windows, D&S, PF könyvtárakat nevezd át, rakj fel egy új XP-t és szépen másolgasd vissza ami kell belőle.
De miért szívjon szegény Kvikveg fölöslegesen? Mondom, XP repair installal érdemes próbálkozni egyet. D&S marad, felhasználók és beállításaik maradnak. PF marad, feltelepített programok működőképesek maradnak. Minek tovább szívni? Elég az OS néhány alapelemét felülcsapni, és kész.
Előtte viszont jó lesz azt a reg kulcsot kipróbálni, hátha bejön, akkor még fájdalommentesebb.

Selmo

Mert az XP ún. hardwer lenyomatot vesz, amikor feltelepíted, alaplap, proci, winyó, stb. mind ér bizonyos pontot. Ha sok pont megváltozik, újra kell telepítened, márpedig nála most minden cserélődött a winyó kivételével. Repairt persze meg lehet próbálni, de szvsz nem fog menni.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-31, 22:41:23
Adjak kölcsön vinyót? Tudok nélkülözni egy 80 GB-osat.
Rep pont ment. :)
Van masik winyo amugy csak az is tele van. Ami nem veszteseg ha elszall idemasolom, ami kritikus odamasolom kb. sok kritikus dolog nincs szerencsere.

Danke a regkulcs tippet!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.