Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Én Fu-Si ügyfélszolgálatát fogom zaklatni, hogy miért raknak
xp tablet matricát kóddal a gépre, ha az nem is működik...
Ma csak azért nem hívtam fel, mert nem volt nálam a gép, és
így a szériaszámait sem tudtam. De ha nem lesz eredménye,
akkor lehet, hogy megpróbálom a ms-t is.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-12, 00:01:58
Vista business = 27k = drága. +office...
Campusban Business-t adnak, és az csak 3k. :)

NLZ

Tényleg, arra mi lehet a megoldás, ha a billentyűmön nem megy valamiért nem megy a & (Ctrl+C)? :D Minden más megy, csak ez nem.
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2008-08-12, 04:23:25
Tényleg, arra mi lehet a megoldás, ha a billentyűmön nem megy valamiért nem megy a & (Ctrl+C)? :D Minden más megy, csak ez nem.
AltGr+C-t próbáltad már? :D (Bocs...)

motifator

Szerintem az AltGr+C-re gondolt ő, csak nem jót írt. Amúgy valszeg valamelyik programod fogja a Ctrl+Alt+C billentyűkombinációt. A Trillian IM program nekem régen rendszeresen ezt csinálta, de a Lotus Sametime is hasonlóan tud szopatni, és ilyen az Eclipse is.
Kezdd el bezárogatni a programjaidat, előbb-utóbb, ha szerencséd van, újra lesz AltGr+C, és akkor már tudni fogod, hogy melyik program a ludas. Utána annak a settingjei között kellene szétnézni, és kilőni a billentyűkombót, ha lehet.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki

Az ATI Catalyst Control Centere is használja az AltGR+c kombót, én is szívtam vele, amíg rá nem jöttem. A Ctrl+C meg szerintem a bevitel módjára vonatkozott.

NLZ

Igen, AltGr-re gondoltam, csak már fáradt volnam. :F
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2008-08-12, 03:39:35
Campusban Business-t adnak, és az csak 3k. :)
ld 5 posttal feljebb ;)
azonban én már nem vagyok diák...

Beszéltem ma FuSi ügyfélszolgálattal, és azt mondták, hogy kérjek az
egyik márkaszervízben telepítőlemezt :) A baj csak az, hogy azok a
szervízek a város legtávolabb eső pontjain vannak ^^" - nem is tudtam,
hogy van olyan út bp-n, amit 314-ig (és még tovább is) számoznak  :eek:

Nihilus

Na ezt véletlen az FTP klisensbe írtam:
Csak a Media Player Classic-kal tudok lejátszani videókat...próbáltam már Mplayert,Zoom Playert,BS PLayer Pro-t,bármit,de nincs kép,csak hang meg felirat.Minden formátumnál így van,az avitól a leggizdább mkv-ig.A videókártyám lehet az oka?(A Splinter Cell alatt is meghalt,HD3870)Vagy valami codecprobléma?(K-Lite FULL volt,most átálltam CCC-re,hátha segít,de nem segített)
Tanácstalan vagyok.

Cobra

Esetleg overlay gond lehet. Melyik drivert használod, legfrissebb DirectX fent van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nihilus

Hm,igen,ezt meg kellett volna nézni a kérdés előtt...fel is telepítem a legújjabbakat.
Egyébként most egy sokkal komolyabb problémám lett a qva áramszünetnek köszönhetően...
Nos,gépezés közben elment az áram.Mikor visszajött,már egy vidám kék képernyő fogadott,miszerint konzisztenciát csinál a D lemezen,10 mp-em van átugrani...Átugrom,de minden rebootnál visszajön.Volt már ilyenem,hiába csinálja meg egyszer,mindig visszajön.Beindítottam a töredezettségmentesítőt a D-n,és ilyen vidám hibaüzenet fogadott:

Ígyhát futtattam a chkdsk /f parancsot:

Okézzam vagy ne okézzam?

Próféta

#8561
Quote from: Nihilus on 2008-08-16, 12:59:22
Mikor visszajött,már egy vidám kék képernyő fogadott,miszerint konzisztenciát csinál a D lemezen,10 mp-em van átugrani...Átugrom
:eek: Miért is? :gyagya:

Quote from: Nihilus on 2008-08-16, 12:59:22
Beindítottam a töredezettségmentesítőt a D-n
Azt most miért?  :confused:

Quote from: Nihilus on 2008-08-16, 12:59:22
Okézzam vagy ne okézzam?
Okézhatod, de akkor talán hagyd is lefutni indításkor...

Meg egyébként nem muszáj késlekedni a javítással, nem feltétlenül egészséges agyonhasználnod az inkonzisztens lemezköteteket.
Szóval javaslat: Igen, gyors újraindítás, és az ellenőrzés kivárása.

Nihilus

Jó kérdés,hogy miért ugrottam át...talán reflexből,mert régen mindig lemérte,és nem talált semmit...akkor meg is nézem,hogy most talán talál e rendellenességet.

Rounin

Ha végigfut az elején a szép kék ellenőrzés, de mégis visszajön, akkor meg jöhet a chkdsk.exe c: /r ^^

Nihilus

#8564
Igen,visszajön,és kösz. :jee:
Na végigment az ellenőrzés a C-n,ami tiszta,aztán a D-n,minek az eredményét nem tudtam elolvasni...Aztán bejön az XP,meg 200 hibaüzenet mindenféle regDDL-ekről és CCP haal splitterekről.És a D még mindig konzisztenciálódik...
És a bootolás sebessége is leesett 20 mp-ről 2 percre.Asszem XP reinstallnak nézek elébe. :zomg:
Ó,és már semmit sem tud lejátszani a gépem. :hopp:

Selmo

Úgy tűnik a CCCP fájljai sérültek, uninstalld és tedd fel újra, de előtte javasolt egy teljes lemezellenőrzés.

A tökéletesség unalmas.

Makos

A lomtárat el lehet tüntetni valahogy az asztalról?

Draconire

jobb klikk asztalra->ikonrendezés szempontja->asztali ikonok megjelenítése

Makos

Quote from: Draconire on 2008-08-18, 12:41:13
jobb klikk asztalra->ikonrendezés szempontja->asztali ikonok megjelenítése

Köszi :)
Nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű lesz :lame:

Nihilus

Na a konzisztenciás problémám még mindig áll.Valahogy le lehetne kaparni a chkdsk-t a D meghajtóról?Mert még a reinstall nevű feszítővastól sem engedett...Már nem maradt más megoldás,mint a D formázása,amit szeretnék elkerülni. ::)

Zsiga

Quote from: Nihilus on 2008-08-19, 02:16:01
Na a konzisztenciás problémám még mindig áll.Valahogy le lehetne kaparni a chkdsk-t a D meghajtóról?Mert még a reinstall nevű feszítővastól sem engedett...Már nem maradt más megoldás,mint a D formázása,amit szeretnék elkerülni. ::)
chkdsk.exe /f /r és akármit kérdez okézd le. Más nem fog segíteni. Ja és úgy készülj hogy egy nagyobb vinyón simán fut egy fél napot, és addig nem éred el annak a vinyónak a tartalmát, szóval este indítsd és akkor reggelre tuti végez.

Rounin

A /r magába foglalja a /f kapcsolót is, nem?

Zsiga

Quote from: Rounin on 2008-08-19, 06:06:08
A /r magába foglalja a /f kapcsolót is, nem?
Nemtom, lehet, én mindig így használtam eddig és ment gond nélkül. :)

Nihilus

Quote from: Zsiga on 2008-08-19, 05:54:08
Quote from: Nihilus on 2008-08-19, 02:16:01
Na a konzisztenciás problémám még mindig áll.Valahogy le lehetne kaparni a chkdsk-t a D meghajtóról?Mert még a reinstall nevű feszítővastól sem engedett...Már nem maradt más megoldás,mint a D formázása,amit szeretnék elkerülni. ::)
chkdsk.exe /f /r és akármit kérdez okézd le. Más nem fog segíteni. Ja és úgy készülj hogy egy nagyobb vinyón simán fut egy fél napot, és addig nem éred el annak a vinyónak a tartalmát, szóval este indítsd és akkor reggelre tuti végez.
Oké,kösz,ma este kipróbálom. ;)

Cloud

Tudnátok segíteni?  Van egy ilyenem:     T-sinus 154  pci card (wifi kártya)
Napok óta keresgélek neten driver-t hozzá, de  az istennek sem találok. Vagy ha  találok  akkor vagy fizessek érte, vagy behoz egy német oldalt. A németül meg kb két szót tudok.
Nagyon fontos lenne.   :merci:

Member

Ha nincs más, küld át a német oldalt pm-ben vagy ide, valamennyire még emlékszem, ha meg nem, idecsődítem a hugit, ő frissen nyomta.

Cloud

Ez  az  egyik oldal amit találtam.(angol nincs vele gond, csak fizessek érte :frown:)
http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=1062412

A másik ez:

http://www.soft32.com/download_182513.html

Innen viszont ha le akarom tölteni akkor elküld ide:

http://www.telekom3.de/dtag/cms/content/dt/de/start

Itt viszont nem találok driver letöltési lehetőséget....(közben rájöttem hogy át lehet váltani  oldalt angolra.De így se sikerült megtalálnom)
Nem hiszem  el hogy sehol máshol nincs fenn... :grrr:

Makos

Esetleg a T-com vagy T-online oldalán nincs? mer gondolom T-online-os a kártya.

Fazék

#8578
Quote from: Cloud on 2008-08-19, 19:36:34
Ez  az  egyik oldal amit találtam.(angol nincs vele gond, csak fizessek érte :frown:)
http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=1062412
a driverguide-nál csak regisztrálni kell magad és onnantól ingyenes 2-3 letöltés azt hiszem.
szerencsére még megvoltak egy régi regisztrációm bejelentkezési adatai, így le tudtam szedni neked.
innen tudod letölteni

Cloud