Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

DWz

Ja, tuti a kis ventillator, de azt olcson kapsz ujat, 2-300 ft-ert, azt hiszem. A winchestert hallanad, ha az lenne, sokkal furabb hangja van.

Fazék

a rack-ekkel csak óvatosan :D nálam egy úgy bekrapált, hogy azt hittem a vinyót is viszi, vagyis szépen kijelezte a vadiúj félig megrakott 120 gigás samsung-ra, hogy az éppenséggel 650 gigás és akarom-e formázni? egy ideig elgondolkodtam, hogy megér-e 530 giga ennyi adatvesztést... :D de rack-ből kiszedve már tökéletesen működött. a másik rack-em 3 ventis, és indítás után egy 3-4 percig hajszárító hangerővel funkciónál, majd szép lassan észreveszi magát és elhalkul. ha nálad a türelem nem segít, akkor tényleg tök olcsón lehet venni bele újat... sok szerencsét

DWz

Azert jobb, ha vesz ujat, plane, ha ennyibe kerul. Uj winchester 'kicsit' dragabb, ha elromlik. ;)

Itachi

Valaki mondjon már egy helyet ahol egy megbízható ,nem fizetős spywarekillert le lehet tölteni.Előre is köszi. :merci:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: LorenorValaki mondjon már egy helyet ahol egy megbízható ,nem fizetős spywarekillert le lehet tölteni.Előre is köszi. :merci:  :zen:
De szépen kérdted :rolleyes:
Nem tudom, hogy fentlévő Spyware progikat leöl-e, de a bejövőket (legalábbis a próbálozókat) leöli: Proport
Egy baja van, hogy 2002-es. Az újabb változata meg fizetős, majd egyszer utánanézek, hogyan lehet beszerezni.

Xaga

Lavasoft Ad-aware progija a tökéletes megoldás szvsz.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Itachi

And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Moha

Valaki küldhetne nekem infot PM-ben vagy linkeket a BitTorrent-ről. Kicsit kezdem már unni, hogy a DC-n alig van valami. De sajna a BitTorrentről nem sokat tudok :(
Egy részletesebb leírás kellene, hogy kell használni, hogy megy a megosztás/letöltés, hogy el tudjak indulni.

Előre is kösz.

.Attila

Quote from: MohaValaki küldhetne nekem infot PM-ben vagy linkeket a BitTorrent-ről. Kicsit kezdem már unni, hogy a DC-n alig van valami. De sajna a BitTorrentről nem sokat tudok :(
Egy részletesebb leírás kellene, hogy kell használni, hogy megy a megosztás/letöltés, hogy el tudjak indulni.

Előre is kösz.
DC-n alig van vmi? Rossz helyen vagy.

Moha

Quote from: TriviDC-n alig van vmi? Rossz helyen vagy.
Akkor esetleg valami jó HUB cím?

.Attila

Quote from: MohaAkkor esetleg valami jó HUB cím?
Crazy CatGirl Anime Hub:
hub1.crazycatgirl.com
hub után 1-4 között lehet mászkálni, de akár mind a 4-re felmehetsz.

DWz

Quote from: MohaEgy részletesebb leírás kellene, hogy kell használni, hogy megy a megosztás/letöltés, hogy el tudjak indulni.

Előre is kösz.

Bittorrent egy program neve, amivel .torrent fileokat lehet letolteni. Kell hozza egy program, ami pl. lehet a bittorrent. Felinstallod. Latszolag nem tortenik semmi, de az ne zavarjon.

Ugy mukodik, hogy megkeresel valami anime-s torrent oldalt, ahol .torrent fileok vannak. Ilyen torrent oldal pl. a SuperNova, aminek elsodlegesen nem az Anime a 'profilja' de azt is tartalmaz. Ha talalsz egy linket, ami egy .torrent-re mutat, letoltod, dupla klikk rajta, es mar be is toltodik a bittorrent progi, es rakeres a neten. Ha megtalalja, elkezdi tolteni. Itt az szamit, hogy hanyan toltik egyszerre, mert minnel tobben, annal gyorsabban jon, viszont a progi maga olyan, hogyha letotlesz egy kis darabot, rogton kezdi is feltolteni. Ez most ertheto volt? Remelem. :)

Viszont ha kicsit profibb programot akarsz, akkor Azureus , de ahhoz pedig Sun Java  kell, mert avval mukodik. Sokkal tobbmindent lehet beallitani, upload limit pl.

Ha van valami kerdes, post, vagy PM, valaszolok.

Moha

Quote from: DWzItt az szamit, hogy hanyan toltik egyszerre, mert minnel tobben, annal gyorsabban jon
Hogyhogy akkor gyorsabb, ha sokan töltik?
QuoteViszont ha kicsit profibb programot akarsz, akkor Azureus, de ahhoz pedig Sun Java kell, mert avval mukodik.
Eleve a Sun Java-t töltöttem le anno. Kell a bajnak a Microsoft bugos utánzata  :hehe: Amúgy is a Java a Sun fejlesztése.

Engem most így kapásból az AudioGalaxy-ra emlékeztet a rendszer. Apropó, hallottam, hogy szinte folyamatosan mennie kell, hogy jöjjenek a cuccok, de ugye azért le lehet lőni a proggit, hogy ne töltsön állandóan? Mert 15GB a havi fogralmi limitem és csínnyán kell vele bánnom. Chello "rulez" :p

DWz

Quote from: MohaHogyhogy akkor gyorsabb, ha sokan töltik?Eleve a Sun Java-t töltöttem le anno. Kell a bajnak a Microsoft bugos utánzata  :hehe: Amúgy is a Java a Sun fejlesztése.
Gondolj csak bele. Van egy 700 mbos file. Ha megosztjak/toltik mondjuk 10en benabb kapcsolattal, akkor mindenkinek jon mondjuk 7k/s-el. Ha mondjuk megosztjak 10000en meg benabb kapcsolattal is, akkor is mindenkinek jol jon, mondjuk 60k-val, vagy a kapcsolatod max-aval. Ez ilyen korbemegosztos rendszer.


Quote from: MohaEngem most így kapásból az AudioGalaxy-ra emlékeztet a rendszer. Apropó, hallottam, hogy szinte folyamatosan mennie kell, hogy jöjjenek a cuccok, de ugye azért le lehet lőni a proggit, hogy ne töltsön állandóan? Mert 15GB a havi fogralmi limitem és csínnyán kell vele bánnom. Chello "rulez" :p
AGt nem ismerem sajna. De persze, le lehet loni a progit, amikor lejott, siman kilepsz belole, es kesz.

Moha

Quote from: DWzHa mondjuk megosztjak 10000en meg benabb kapcsolattal is, akkor is mindenkinek jol jon, mondjuk 60k-val, vagy a kapcsolatod max-aval. Ez ilyen korbemegosztos rendszer.
Ha jól értem, akkor annyi felhasználótól tölti egyszerre, amennyitől csak lehet, és kis darabokban összeáll a fájl, igaz? Elég biztonságos ez így? Úgy értem, ha egy kis darab megsérül, lehet, hogy el van b*szva az egész file... :(

Az AudioGalaxy egy mp3 megosztó hálózat volt. Volt hozzá egy kis konzol proggi, ami küldte/fogadta a fájlokat, és a weben lehetett keresni, elindítani a letöltéseket. Az volt a jó benne, hogy ha otthon ment a program, máshonnan is indíthattál letöltést, és mire hazamentél, lent volt a zene. Csak a RIAA és érdekeltségei bezáratták a rendszert. Sz'al ugyanúgy járt, mint anno a Napser.

DWz

AGalaxy, ertem.

Nem, nem serul a file, mert a program rogton ellenorzi, hogy a letoltott resz jo-e, vagy nem. Ha nem jo, nem csapja hozza a letoltott fileodhoz.

Moha

Quote from: DWzAGalaxy, ertem.

Nem, nem serul a file, mert a program rogton ellenorzi, hogy a letoltott resz jo-e, vagy nem. Ha nem jo, nem csapja hozza a letoltott fileodhoz.
Oké, a többit már valószínű ki tudom tapasztalni. Köszi a segítséget!  :merci:

Isi101

Sziasztok !

Nem tudtok véletlenül valahol feliratot a Full metal panichoz,
Ill. a folytatásaihoz?

Már mindentt kerestem, de sehol sem találok :(

zsozso

Quote from: Isi101Sziasztok !

Nem tudtok véletlenül valahol feliratot a Full metal panichoz,
Ill. a folytatásaihoz?

Már mindentt kerestem, de sehol sem találok :(
A feliratok megtalalhatoak a fileokban. Nincs fent felirat nelkuli file az ftpn (legalabbis nem tudok rola)
Death is the only redemption

DWz

Quote from: MohaOké, a többit már valószínű ki tudom tapasztalni. Köszi a segítséget!  :merci:

Barmikor. :) Bittorrent nem nehez szerencsere.

Isi101

Igazad van Zsozso, mindben ott van, én voltam láma :)
(A Vdubmod meg is mutogatja, ha szépen kérem :) )
Báár... valamiért nem tudom el?varázsolni a Mpayer classic kicsit makacs,
de még próbálkozom vele.
Egyébként magyar felirat nem létezik hozzá?
Angolból nagyon gyenge vagyok.

Cobra

A //www.animevilag.hu -n vannak magyar feliratok, de nem biztos hogy jó az időzítésük az ftp-n lévő fileokhoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xaga

Ért vki a scannerekhez?? Van BenQ 640P tipusú scannerem de az istenért sem tudom scannelésre bírni XP alatt. Olyat ír ki hogy:
Read Image data failure!
Please restart the scanner.

Code[1682:1118]


Vki van valami 5lete? (azon kívül hogy dobjam ki és vegyek 1 újjat)

Isi101

#984
Próbálj meg a portbeállításokba piszkálgatni kicsit, hátha segít.
(sajna a Benq lapján nem találtam + a tiedet, igy nem tudom milyen usb- soros-lpt?)
biosban nincs letiltva a port?
eszközkezel? nem jelez hardwerütközést?

Én egy Epson printerrel nem bírok hasonló módon:(

Xaga

Portokhoz én nem nyulok (nem is értek hozzá) egyébbként SCSI a cucc és csak ő van rajat printer usb-n közlekedik.

Moha

Az XP általában nehezen boldogul az újabb scannerekkel. Annyit tudok mondani, keress hozzá driver frissítést, az talán megoldja a gondot.

Ha végképp nem megy, próbáld meg a Bill Gates módszert ("szálljunk ki és szálljunk vissza"). Szóval néha az is elég, ha minden kábelt széthúzol, aztán visszadugod, közben újraindítod a rendszert (és szidod a Micorsopsot :p ).

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

DWz

Quote from: Isi101Igazad van Zsozso, mindben ott van, én voltam láma :)
(A Vdubmod meg is mutogatja, ha szépen kérem :) )
Báár... valamiért nem tudom el?varázsolni a Mpayer classic kicsit makacs,
de még próbálkozom vele.
Egyébként magyar felirat nem létezik hozzá?
Angolból nagyon gyenge vagyok.

Media Player Classiccal en is szenvedtem egy kort, de aztan megvolt a megoldas: Ki kell kapcsolni a beepitett OGM filtert, es feltenni az eredetit. Ekkor mar tudja kulso filterbol jol lekezelni a feliratot is, nem csak a hangsavokat.

Xaga

Quote from: CobraXaga: http://www.benq.at/ServiceAndSupport/Drivers/drivers.cfm?product=27#dl
itt a pirosan kiemelt szöveg alatti pdf-et nézd meg

Az alapján instaláltam és azt értem el hogy legalább megtalálja a scannert mert eddig azt se tette.