Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

m46u5

Quote from: AlkyraSrácok, csak nekem vagy nektek se tud bejelentkezni az uw-s tárhelyekre?(nekem azt írja, hogy autheticaion failed a kódom pedig tuti, hogy jó...kikapcsoltam a tûzfalat s megpróbáltam úgy, de úgy se ment szal a tûzfal biztos nem leeht..)
Jah, most nálam is rossz. Majd megjavul.
Bár azt jobban fájlalom, hogy bizonyos dolgokat szarul kezel az uw.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

#3691
Quote from: White SeeD1, lehet-e rábírni ezt a vackot, hogy egy gépet/portot elõnybe részesítsen?
(szerintem nem)
2, Tudom-e korlátozni, hogy hány különbözõ ip-hez csatlakozhassoh. A szobatársam megrögzött letöltõ és nem akarom hogy a hülye dc és egyéb cuccok holt lelassítsák.
(szerintem nem:( )
3, Lehet-e olyat, hogy tisztán kettévágjam a sávot és bármi történjék is, egy-egy szálá csak 50%-ban uralhassa a teljes sávszélességet, a másik akkor is szabadon maradjon ha nem megy?
(szerintem nem: )
4, hogy tudom beállítani, hogy ne lássanak mögé, sõt ne mondja meg magáról hogy router:)
5, Nézem a leírást év arról vakerál, hogy adjak meg ip címet... De ez a dsl nem ad fix ip címet. Ráadásúl ha azt veszem, hogy egy msáik router mögé lesz berakva, akkor az foga osztani... +Amúgy sem számít, hisz már irányítva kapja a netet...
kezdésnek mondjál egy part number-t a router-hez, mert akkor tudom letölteni a leírást hozzá, különben elképzelésem sincs, milyen menük vannak benne.

nu, akkor elkezdem a segítséget, a többiek meg majd kiegészítenek/korrigálnak
1. ezt programja válogatja. amiben be lehet állítani, ott be tudod, ahol nem, ott nem :) router nem tudja megmondani nekik hol menjenek, csak engedélyezni, vagy tiltani hogy bizonyos portokat használjanak
2. ilyet elméletileg lehet. az én router-emnél megadhatok egy ip cím tartományt, és ez akár lehet 2 elemû is, vagyis ha a 2 csatlakozott akkor egy 3. már nem fog tudni. de ez totál tipp részemrõl, mivel továbbra se értek a hálózatokhoz :)
3. csak úgy lehet megoldani, ha mindkét gépre fölraktok mondjuk egy Netlimiter nevû programot, vagy akármit, ami hasonlóra képes és ott manuálisan belövitek a határokat. és onnantól a barátod jófejségén múlik, hogy nem állítja-e át utána... szóval ez csak közös megegyezéses és becsületi alapon mûködhet.
4. ööö ez miért kell? kábeled van, vagy adsl? adsl-nél ha jól tudom esélyük sincs kiszúrni a dolgot, kábelre már nem merek biztosat mondani
5. nem az ADSL-hez kell fix ip-cím, hanem a gép hálókártyájának érdemes egyet beállítani. mûködhet az automatikus címosztás a router részérõl (DHCP), de úgy vettem észre, ilyenkor sokkal kevésbé megbízható a hálózat, ezért én inkább minden gépen általam megadott ip-címre esküszöm, és dhcp kikapcsolását jobb megoldásnak érzem. a hálózaton belüli ip-cím teljesen lényegtelen a szélessávú internet szempontjából, ha jól tudom :o

hirtelen ennyit tudtam segíteni, az okosabb emberek majd javítsanak ki :) köszönöm :)

gr33n

Hi!

Szükségem lenne egy olyan emberre aki jól bír kezelni IRC-ket. Szóval.... SEGÍTSEN VALAKI! Tudom hogy az aoianime.animehq.hu-n van 1 IRC segéd vagy mi de nem megy. Valaki segítsen!

Moha

Quote from: White SeeDMár most van pár hülye kérdésem:
1, lehet-e rábírni ezt a vackot, hogy egy gépet/portot elõnybe részesítsen?
(szerintem nem)
2, Tudom-e korlátozni, hogy hány különbözõ ip-hez csatlakozhassoh. A szobatársam megrögzött letöltõ és nem akarom hogy a hülye dc és egyéb cuccok holt lelassítsák.
(szerintem nem:( )
3, Lehet-e olyat, hogy tisztán kettévágjam a sávot és bármi történjék is, egy-egy szálá csak 50%-ban uralhassa a teljes sávszélességet, a másik akkor is szabadon maradjon ha nem megy?
(szerintem nem: )
4, hogy tudom beállítani, hogy ne lássanak mögé, sõt ne mondja meg magáról hogy router:)
5, Nézem a leírást év arról vakerál, hogy adjak meg ip címet... De ez a dsl nem ad fix ip címet. Ráadásúl ha azt veszem, hogy egy msáik router mögé lesz berakva, akkor az foga osztani... +Amúgy sem számít, hisz már irányítva kapja a netet...
1. Nem valószínû. Traffic shapingelni max a drága routerekkel lehet (vagy számítógéppel :))
2. Ha szerencséd van, akkor találsz benne ilyen opciót. De sajna anyira nem ismerem a routereket.
3. -> 1. Traffic shaping...
4. Nem látnak mögé. Kívülrõl egy IP címen fog menni az összes gép, ami a router mögött van. Szóval nem lehet rájönni, hogy nem egy gép netezik.
5. IP címet nem kell megadni. Majd DHCP-tõl fogja kapni. Csak bizonyos (nem itthoni) szolgáltatók esetében fix, nem DHCP-vel kiosztott IP van, olyankor kell neked megadnod.

Amúgy tényleg megoldható, hogy simán switch-el lógjon több gép egy ADSL vonalon. Asszem max 2 vagy 3 bejelentkezést enged a T-online, és ilyenkor minden gép saját IP címet kap, szóval közvetlen neten vannak. De szvsz router szerencsésebb.

Az említett .avi-val kapcsolatban valaki? Reindex nem segített, lejátszani végig letudtam, tekerni csak RadLight-tal sikerült és azzal is iszonyatosan lassan.

kikuchiyo

mencoderrel (vagy mással) kiszedni belõle külön a képet meg a hangot, majd újramuxolni?
Failure is the default option

Moha

Quote from: kikuchiyomencoderrel (vagy mással) kiszedni belõle külön a képet meg a hangot, majd újramuxolni?
Hangot sikerült, de képet hogy tudom feldolgozható formában? Mert Mplayer -dumpvideo opcióval kiteszi, de az csak a nyers képadat, amit semmivel nem tudok megnyitni. Mencoder közvetlen rebuld esetén ugyanolyan tekerhetetlen file-t produkál, más szerkesztõ meg mind kifagy tõle. A lejátszás önmagában meg megy. Nem értem... :confused:

Marconius

Egy kis problémám lenne: Összetett okokból kéne nekem egy olyan progi, ami feliratok megtartásával képes MKV és OGM formátumból AVI-t vagy VOB-ot csinálni. Ha valaki tudna mondani ilyet (lehetõleg freeware) és még egy linket is tenne ide, azt tényleg nagyon megköszönném!
(Ja, én nem találtam hasonló threadet, de ha mégis van, akkor bocsi)

HVp213

Quote from: MarconiusEgy kis problémám lenne: Összetett okokból kéne nekem egy olyan progi, ami feliratok megtartásával képes MKV és OGM formátumból AVI-t vagy VOB-ot csinálni. Ha valaki tudna mondani ilyet (lehetõleg freeware) és még egy linket is tenne ide, azt tényleg nagyon megköszönném!
(Ja, én nem találtam hasonló threadet, de ha mégis van, akkor bocsi)
Virtual Dub
Virtual Dub Mod
Nan Dub
(mondjuk ezek nem freeware-ek)

de ezé felelsleges volt egy uj threadet nyitni elfért volna a help-be...
(vagy a segitségbe!...stbstb)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Ramiz

Quote from: MarconiusEgy kis problémám lenne: Összetett okokból kéne nekem egy olyan progi, ami feliratok megtartásával képes MKV és OGM formátumból AVI-t vagy VOB-ot csinálni. Ha valaki tudna mondani ilyet (lehetõleg freeware) és még egy linket is tenne ide, azt tényleg nagyon megköszönném!
(Ja, én nem találtam hasonló threadet, de ha mégis van, akkor bocsi)
Itt nagyon sok segítséget találsz bármilyen hasonló problémához. Angol oldal.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Problem 1: Adott egy Suse Linux-os gép, ami file szerverként funkcionált. Úgy tûnik a HDD behülyült. A bios felismeri, nincs hülye hangja, viszont semmit nem lehet elérni rajta (particiók sem látszanak). Valószínüleg az MBR sérült meg. Kérdés: vissza lehet-e valahogy hozni az adatokat? Fontos lenne, mert egy cég többéves könyvelési adata van rajta (a hülyék még véletlen sem csináltak volna biztonsági mentést)

Problem 2: Tud valaki adni flac, wma és ogg plugint winamp 2-höz? Winamp.com-on ugyan van, de nincs kedvem telepítgetni, a sima .zip-eket jobban szeretem, egy ilyen plugin ált. úgyis csak egy sima .dll file, ahhoz meg minek telepítõ.

m46u5

Quote from: MohaProblem 1: Adott egy Suse Linux-os gép, ami file szerverként funkcionált. Úgy tûnik a HDD behülyült. A bios felismeri, nincs hülye hangja, viszont semmit nem lehet elérni rajta (particiók sem látszanak)...
Valamilyen parancs (vagy progi) van a linuxban (asszem mindegyikben), amivel vissza tudod állítani az elveszett cuccokat (partíció, file, stb.), a gáz, hogy én nem tom mi ennek a neve, de tuti van benne (vagy legalábbis fel lehet telepíteni, mint kiegészítõ progi), csak az a gáz, hogy a haverom, aki szinte biztosan vágja a dolgot (lévén õ is ökörködött partíciók visszaállításáva régebben), lövésem sincs mikor találkozom vele. (persze ha összefutok vele szólok az érdekedben).
Amúgy esetleg megpróbálhatod a win98-hoz adott fdisk-et, hátha segít rajta ("fdisk /mbr" - paranccsal)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: White SeeDHa olyan fontos szerintem rászánják azt a pár 10K-t amibe kerül, már ha sikerûl.
Hát nem tudom, Kürt Kft. nem pár 10K-ért szokott menteni... ;) Egyelõre megnézzük, hogy ha live CD-rõl bebootolunk, akkor tudunk-e valamit kezdeni vele.
Quote+Egy file szerverrõl nem csinálnak legalább havonta archíválást... Idióták...
Automata mentés volt nekik beállítva, napi rendszerességgel. Aztán már "túl lassú" lett nekik (kb 5 perc, míg lementett mindent), ezért kikapcsoltatták, hogy majd manuálisan mentenek... csak aztán elfelejtették... :rolleyes:
Quote from: m46u5Amúgy esetleg megpróbálhatod a win98-hoz adott fdisk-et, hátha segít rajta ("fdisk /mbr" - paranccsal)
Próbáltuk, nem segített. :(

Alkyra

Tudna nekem vlk egy jó dvd író programot ajánlan? Ami tud rendesen audió, videó, adat dvd-t írni s legfõképp dvd-t másolni. A neroval nagyon elegem van
90% nem csinálja meg, s sz@r az egész, ha megírja.
Elõre is köszi.

Manitu

Quote from: MohaProblem 2: Tud valaki adni flac, wma és ogg plugint winamp 2-höz? Winamp.com-on ugyan van, de nincs kedvem telepítgetni, a sima .zip-eket jobban szeretem, egy ilyen plugin ált. úgyis csak egy sima .dll file, ahhoz meg minek telepítõ.
flac
wma
ogg
Ha minden igaz ennyi elég is hozzá, bár nekem úgy rémlik a wma alapdól benne van...


Moha

#3704
Quote from: Manituflac
wma
ogg
Ha minden igaz ennyi elég is hozzá, bár nekem úgy rémlik a wma alapdól benne van...
Köszi! :merci: Wma-ból alapban csak output van benne (nekem legalább is).

Edit:
Ja, amúgy a Linux-os dolog megoldódott. Partition Magic egy kis unszolás után hajlandó volt visszahozni az elveszett particiókat, így le tudtunk mindent menteni.

TurboK

Quote from: AlkyraTudna nekem vlk egy jó dvd író programot ajánlan? Ami tud rendesen audió, videó, adat dvd-t írni s legfõképp dvd-t másolni. A neroval nagyon elegem van
90% nem csinálja meg, s sz@r az egész, ha megírja.
Elõre is köszi.
nero

edit: dvd audio hoz meg a Gear Pro Mastering Edition.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

sirtomi

Quote from: White SeeDÉn is csak a nero-t tudom ajánlani:)
Amúgy érdemes azt a szoftvert használni amit gyárilag adnak hozzá.
Ha megy LG íród van akkor frissítsd! Nekem is ez volt a baja, de már megy tökéletesen.
Én OEM írót vettem, csak nájlon zacskót adtak hozzá :)
Egyébként én is Nero-t tudom ajánlani, nekem semi gondom nincs vele. Esetleg még az Alcoholt érdemes kipróbálni, sok ismerõsöm használja.

Necrid^

Quote from: AlkyraTudna nekem vlk egy jó dvd író programot ajánlan? Ami tud rendesen audió, videó, adat dvd-t írni s legfõképp dvd-t másolni. A neroval nagyon elegem van
90% nem csinálja meg, s sz@r az egész, ha megírja.
Elõre is köszi.
Nero, eddig minden normálisan megirt.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

TurboK

Quote from: sirtomiÉn OEM írót vettem, csak nájlon zacskót adtak hozzá :)
Egyébként én is Nero-t tudom ajánlani, nekem semi gondom nincs vele. Esetleg még az Alcoholt érdemes kipróbálni, sok ismerõsöm használja.
az alcohol egy túlegyszerûsitett "félprofi" trutyi. Ugy csinál mintha több dolgot tudna de annyival nem tud többet a neronál mint egy igazi professzionális progi (mint pl a Gear Pro amit mondtam, de átlag felhasználónak arra soha nem lesz szüksége, én is csak dvda lemezek rippelése miatt használom).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Vlk tud adni egy torrentet a Disgaeahez?(lehetõleg mûködjön s legyen seeder:D)
Elõre is köszi.

Necrid^

Tud vki Aljánlani egy jó Tüzfalat? + Ingynes
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Nekem régen ZoneAlarm volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: DarkstarNekem régen ZoneAlarm volt.
kösz.. már nem kell. Rounin-dono már segitett.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Xaga

Ez egy nagyon kocka kérdés lesz de hátha tud vki nekem útbaigazítás adni, arról wan szó hogy még tavaly Digitális hálózatok nevû tantárgy hatására hogy csinálok vmi béna projectet hogy ne csak ott unjam&játszam magam halálra 2 óra közt a koliban. A "project" lényege hogy olyan karácsonyfa izzó-t akarok csinálni ami USBvel ráköthetõ gépre és onnan vezérelhetõ hogy melyik égõsor gyullagyjon ki illetve aludjon el. Mivel gimnáziumból jöttem ahol a technikaóra ismeretlen fogalom és az ének fontossabb mint a számítástechnika ezért fogalmam sincs hogy kezdjek bele :no_idea_smiley:. Tudna e vki mondani olyan irodalmat, linket aminek segítségével elindulhatnák vhogy?

Moha

Ha szabad javasolnom, szerintem inkább soros porttal próbálkozz, mint USB-vel. USB eszközt natív módon kezelni piszok nehéz. Soros portot jóval egyszerûbb programozni. :)

Xaga

Quote from: MohaHa szabad javasolnom, szerintem inkább soros porttal próbálkozz, mint USB-vel. USB eszközt natív módon kezelni piszok nehéz. Soros portot jóval egyszerûbb programozni. :)
Jah többen mondták de nekem mind2 kínai, vmi helpet tudsz adni? Soros porthoz?

Moha

Quote from: XagaJah többen mondták de nekem mind2 kínai, vmi helpet tudsz adni? Soros porthoz?
Leírás ügyben esetleg próbálkozz aProgrammer's Heaven-ön, vagy keresgélj guglin. Esetleg Delphihez tudok adni sorosport kezelõ komponenst.

Más:

Tud valaki mondani egy megbízható és ingyenes FTP szervert? (mármint programot, windowsra)

Manitu

Quote from: MohaMás:

Tud valaki mondani egy megbízható és ingyenes FTP szervert? (mármint programot, windowsra)
GuildFTPd Nekem eddig tökéletesen bevált.


Moha

Quote from: ManituGuildFTPd Nekem eddig tökéletesen bevált.
Köszi, szerintem jó lesz! :merci: Igazából annyi a lényeg, hogy lehessen normálisan felhasználókat létrehozni, és azért többet tudjon, mint az XP saját FTP szervere. :)

Xaga

Quote from: MohaLeírás ügyben esetleg próbálkozz aProgrammer's Heaven-ön, vagy keresgélj guglin. Esetleg Delphihez tudok adni sorosport kezelõ komponenst.

Thx a linket hasznos, én má megtanultam elöbb gugliz aztán kérdez smivel nem találtam kérdeztem :)