Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: Xaga on 2006-04-13, 22:32:37Kerio helyett inkább Outpost-ot ajánlanám személyes tapasztalatok alapján.
Tartom és emelem egyel! :biggrin: Az Outpost egy jól használható és részletesen beállítható tűzfal. Megfelel saját gépre és olyan helyre is, ahol nem szeretnéd, ha elpiszkálnák a beállításait (tud a háttérben is futni, mindenféle ikon nélkül).
Szóval én is ezt tudom ajánlani. Az egyetlen negatívum, hogy elsőre szokatlan lehet a konfig felülete (főleg a szabályok beállítása) szóval kicsit több időbe telhet, míg beállítod. De csak bele kell jönni. :)

Kyo-han

SP2 tűzfallal sincs semmi gond...hatalmas előnye, h nem kell állítgatni, és meglepően jó, a sok kritika ellenére...nekem is az van csak bekapcsolva, nem szól bele semmibeami nekem jó, ami meg rossz lenne, abba beleugat, de ez a dolga :LolLolLolLol:
Hatalmas hátránya viszont, h hálozaton belül is blokkol elég sokmindent, ott már kell állítgatni, de még mindig nem egy lehetetlen dolog...viszont hogyha összevetem azzal, h ha egy kerio-t v egy za-t kell feltennem és beállítanom, h menjen rendesen, akkor bele sem kezdek, mert tök felesleges...a sok hacker úgyse hozzád fog betörni, h ellopjon pár képet, meg 1-2 fun video-t :LolLolLolLol:
Outpost még egész jó, azzal nincs annyi hajcihő, mint a za/kerio-val...jah, és tök ingyenes az 1.0 :biggrin:

Moha

Quote from: Kyo-han on 2006-04-14, 02:11:18
SP2 tűzfallal sincs semmi gond...hatalmas előnye, h nem kell állítgatni
Mert nem is lehet! :rolleyes: :biggrin: Jóformán csak ki meg be tudod kapcsolni, de nem igazán lehet konfigolni.
Quotea sok hacker úgyse hozzád fog betörni, h ellopjon pár képet, meg 1-2 fun video-t
Az lehet, de pl én nem igazán szeretem, ha akármilyen program csak úgy adatokat küld a netre. Majd én meg mondom, melyik program netezhet és melyik nem... Bár lehet, hogy ez csak egyéni paranoia kérdése...  :biggrin:

rnswarrior

Azzal a beállításokkal van.
Csökkentett mód hálózattal-ban is 530 login incorrect. Ha be tudok lépni a főoldalon akkor nem vagyok letiltva?

Kyo-han

Moha: többek között, télleg nem lehet vele nagyon alkotgatni, de mégis ott az a szerencsétlen exception list, ami azért bele-beleszól néha a dolgokba...nem poénból irogat a tűzfal frissen telepített dolgok esetében, h továbbra is azt akarod e h blokkolja, v nem...a spyware-ket meg a kerio sem állítja meg, csak a kegyetlen mészárlás  :096:

Selmo

Quote from: Kyo-han on 2006-04-14, 02:11:18
a sok hacker úgyse hozzád fog betörni, h ellopjon pár képet, meg 1-2 fun video-t :LolLolLolLol:
Valóban nem, csak SMTP szervernek használja a géped és spameket küld amíg a szolgáltatód ki nem vág a netről...

A tökéletesség unalmas.

Kyo-han

Quote from: Selmo on 2006-04-14, 19:46:19
Quote from: Kyo-han on 2006-04-14, 02:11:18
a sok hacker úgyse hozzád fog betörni, h ellopjon pár képet, meg 1-2 fun video-t :LolLolLolLol:
Valóban nem, csak SMTP szervernek használja a géped és spameket küld amíg a szolgáltatód ki nem vág a netről...

Még sose fordult elő, de még az ismerősi körömben sem, illetve az elég feltűnő lenne, hisz látványosan lassítaná a gépet...márcsak maga az a dolog is, h rákapcsolódik a gépemre, hisz onnantól oda-vissza dolgozik az övé is meg az enyim is, hisz az állapotot fent kell tartani...látványos lassulás -> gyanakvás -> feladatkezelő, h mégis mi a jóisten fut és terheli le a gépet, v a netet -> kiírtani gyökerestől a problémát :morci:

Selmo

Óh áldott naivitás...

A tökéletesség unalmas.

Kyo-han

Nem naivitás...maximalitás :D
Ha nem 300k-val töltök le, hanem csak 3-4k-val lassabban, akkor már azt keresem, h mi ennek az oka...kell az a 3-4k is :D

Moha

Quote from: Kyo-han on 2006-04-15, 00:56:45látványos lassulás -> gyanakvás -> feladatkezelő, h mégis mi a jóisten fut és terheli le a gépet, v a netet -> kiírtani gyökerestől a problémát :morci:
Kivéve, ha magát a processlistből elrejtő spyware, mert akkor biza nehéz észrevenni...

Necrid^

Keresek Az initial D kinai filmhez Angol Feliratott. aki tud segiteni nagyon megköszönném. http://www.imdb.com/title/tt0439630/
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Hiei-sama

Quote from: Necrid on 2006-04-16, 12:26:24
Keresek Az initial D kinai filmhez Angol Feliratott. aki tud segiteni nagyon megköszönném http://www.imdb.com/title/tt0439630/


Tessek: http://feliratok.dyn.hu/index.php?keres=initial+d
Remelem megfelelo.

Necrid^

Quote from: Hiei-sama on 2006-04-16, 12:41:20
Quote from: Necrid on 2006-04-16, 12:26:24
Keresek Az initial D kinai filmhez Angol Feliratott. aki tud segiteni nagyon megköszönném http://www.imdb.com/title/tt0439630/


Tessek: http://feliratok.dyn.hu/index.php?keres=initial+d
Remelem megfelelo.
ezer köszönett. megfelet.  :merci:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Közgazdászok vagy hasonlók segítségét kérem!

Költség-haszon elemzés és kockázatelemzés kellene egy projektalapító okirat elkészítéséhez, ez lesz a záródolgozatom.

Gondolom már látszik, hogy mennyire felkészült vagyok :D Csoda, hogy eljutottam idáig.

gabs

Nem tud valaki valahol elérhető korcsmáros féle "Piszkos Fred a kapitány" képregényt, scan pdf bármi.
sürgős lenne,
egyébként ez még nem jelent meg színesben, az eredeti kéne.

e-mail: divinyi@balfilm.com

kössz

Marfy

Sziasztok lenne egy hatalmas problémám egy Abit NF7 típusú alaplappal, ma vettem egy AMD 2800+ barton magos procit ami kifogástalanul működik tesztelve lett másik gépben. A régi procim egy 1800+ athlon xp és az lenne a gondom hogy mikor kicseréltem a procit az alaplap nem indult el , próbáltam a bios reset et, kivettem az elemet de semmi, vissza tettem a régi processzort és már azzal sem volt jó, ekkor mindkettő procit áttettem egy másik alaplabba ahol tökéletesen működtek, elképzelésem sincs hogy mi lehet a baj, esetleg az segíthet hogy ha bekapcsolom a gépet a billentyűzeten a Num Lock Caps Lock Scroll Lock ledek egyszerre azonos ritmusban villognak.
Ha valaki tud megoldást segítsen lécci mert teljesen tanácstalan vagyok .  :frown:

Selmo

Produkál bármit? Csipogás, fütty, winyó led világit, DVD led világít, hűtőventik felpörögnek, stb. Bár így elég lassú lesz, beléphetnél a főoldalon a chatre.

A tökéletesség unalmas.

Marfy

Quote from: Selmo on 2006-04-24, 21:05:46
Produkál bármit? Csipogás, fütty, winyó led világit, DVD led világít, hűtőventik felpörögnek, stb. Bár így elég lassú lesz, beléphetnél a főoldalon a chatre.

Semmi nincs, csak az alaplap és a proci és a billentyű ami villog, de tökmind1 mit teszek bele akkor is ugyanezt csinálja, amúgy rájöttem a proci valamiért nem megy mert jéghideg szóval ez a lap mehet a kukába pedig csak procit akartam cserélni  :bruhuhu:.

Cobra

Érdekes, ilyenkor a processzornak kellett volna inkább meghalnia, mint az alaplapnak. Vegyél ki belőle minden extra kártyát, vedd ki, tedd be a videókártyát, memóriából is csak 1 modul legyen bent. Elem kiszedése nem elég, van egy bios reset jumper is, azt is át kell rakni egy fél percre.
Ja igen, milyen tápod van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Azért húzz ki belőle minden kártyát, meg memóriát és tedd vissza, meg igazgasd meg a táp/IDE/S-ATA kábelt. Az elemet pedig legalább jó 5 percig nem szabad visszarakni a BIOS törléshez. (Amúgy tényleg gyorsabb lenne a chaten. :3x3:)

Edit: Hát nem megelőztek... :D

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Valaki megtudja mondani, hogy a Thunderbird -ben egy postafiókhoz, hogy tudom megváltoztatni az smtp szerver nevét? Mindent tudok utólag módosítani csak azt nem. Nem szeretném törölni az egész postafiókot emiatt.

Próféta

Quote from: sirtomi on 2006-04-24, 22:59:35
Valaki megtudja mondani, hogy a Thunderbird -ben egy postafiókhoz, hogy tudom megváltoztatni az smtp szerver nevét? Mindent tudok utólag módosítani csak azt nem. Nem szeretném törölni az egész postafiókot emiatt.
Eszközök, postafiókok beállításai, legalul levélküldő szolgáltató (SMTP) pont. És láss csodát...

sirtomi

Quote from: Profeta on 2006-04-24, 23:41:03
Eszközök, postafiókok beállításai, legalul levélküldő szolgáltató (SMTP) pont. És láss csodát...

Egy legördülő menü van csak, ahol az általam beírtat és valami alapértelmezettet tudok választani.

Próféta

Quote from: sirtomi on 2006-04-24, 23:44:16
Egy legördülő menü van csak, ahol az általam beírtat és valami alapértelmezettet tudok választani.
Hol van ez a legördülő menü? Mert nekem olyanom nincs.
Nézd meg még egyszer, biztos, hogy Thunderbird-ed van?  :redface:
legalább 1.0.7-s verzió? (mert azóta biztos ugyanígy néz ki)

De a lényeg, hogy nem a postafióknak van SMTP kiszolgálója, mert az SMTP a küldés, és az az összes postafióknak közös.
De ott van az SMTP beállítás a postafiókok alatt külön. Elvileg.
Ha kell, küldök szkrínshotot.

sirtomi

Quote from: Profeta on 2006-04-24, 23:54:15
Hol van ez a legördülő menü? Mert nekem olyanom nincs.
Nézd meg még egyszer, biztos, hogy Thunderbird-ed van?  :redface:
legalább 1.0.7-s verzió? (mert azóta biztos ugyanígy néz ki)

De a lényeg, hogy nem a postafióknak van SMTP kiszolgálója, mert az SMTP a küldés, és az az összes postafióknak közös.
De ott van az SMTP beállítás a postafiókok alatt külön. Elvileg.
Ha kell, küldök szkrínshotot.

Thunderbird 1.5.0.2 es van. Azért a progit még megismerem :D
Tudom hogy az smtp a küldéshez kell, ezzel van a bajom. Rosszul adtam meg most megszeretném változtatni.

Marfy

Quote from: Cobra on 2006-04-24, 21:56:53
Érdekes, ilyenkor a processzornak kellett volna inkább meghalnia, mint az alaplapnak. Vegyél ki belőle minden extra kártyát, vedd ki, tedd be a videókártyát, memóriából is csak 1 modul legyen bent. Elem kiszedése nem elég, van egy bios reset jumper is, azt is át kell rakni egy fél percre.
Ja igen, milyen tápod van?
A proci tuti jó mert másik alaplapban megy most is, amúgy kiszedtem mindent, ha csak a proci meg az alaplap volt akkor is csak villogott a billentyűzet, már csak arra kéne rájönni hogy ez mit jelenthet, az alapalp könyvében nem találtam semmit.
Amúgy 300w os táp van de az is jó.
Mepróbálok új alaplapot venni bár gyanús hogy socket A lapot lehet még újonnan kapni :(.

Cobra

Nekem van egy eladó MSI K7N-Delta2 alaplap, 10e-ért odaadom. Meg van egy 3200+ -os Bartonom is, ha érdekelne, de az 20e hűtővel együtt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manu

Az van, hogy a phpBB2-es fórumomon regisztrálnak kamu felhasználók, akik aláírásukban mindenféle lapokat hirdtenek. Robotok lehetnek, vagy vírusok. Hogy tudok megszabadulni tőlük?

Selmo

Quote from: Noki on 2006-04-25, 09:28:19
A proci tuti jó mert másik alaplapban megy most is, amúgy kiszedtem mindent, ha csak a proci meg az alaplap volt akkor is csak villogott a billentyűzet, már csak arra kéne rájönni hogy ez mit jelenthet, az alapalp könyvében nem találtam semmit.
Amúgy 300w os táp van de az is jó.
Mepróbálok új alaplapot venni bár gyanús hogy socket A lapot lehet még újonnan kapni :(.
Ehhez a konfighoz szerezz be egy 400-as tápot is. Másrészt nem bizots, hogy az alaplapnak bármi köze van a billentyűzet villogásához, ugyanis azokban is van önteszt.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2006-04-25, 18:05:01
Ehhez a konfighoz szerezz be egy 400-as tápot is. Másrészt nem bizots, hogy az alaplapnak bármi köze van a billentyűzet villogásához, ugyanis azokban is van önteszt.

Nem kell ahhoz 400W-os táp. Közel ilyen gépem volt és egy 300W-os táppal vígan ment :)