Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Raggie

BsPlayer és mediai player classic is tud screenshotot csinálni. A pontos beállítás már nagyobb cumi, de azmplayerclassicban lehet képkockánként lépkedni! ;) :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manitu

Quote from: gr33n on 2006-05-13, 15:30:20
Hi!

Valaki tudna segíteni? Olyan lejátszó kéne vagy progi ami-vel tudok jó screenshot-okat csinálni. Eddiig a MCP is megtette de most valamiért nem akar engedelmeskedni. Van olyan progi amivel abban a századmásodpercben printel mikor én akarom?
MPC tud screenshotot csinálni, csak az újabbakban azt hiszem alapértelmezésben nincs hozzá hotkey rendelve. A billentyűzet beállításainál beállíthatod melyik billentyű megnyomására készítsen.
A zoomplayer is tud, alt+F az alapértelmezett beállítása, bsplayer szintén tud, ott nem emlékszem már mi a hotkey, de úgy rémlik még a menüjében is benne van a screenshot.


Raggie

Quote from: Manitu on 2006-05-13, 18:26:35
bsplayer szintén tud, ott nem emlékszem már mi a hotkey, de úgy rémlik még a menüjében is benne van a screenshot.
Alapértelmezett a Shift+P.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

gr33n

Sorry de ezt nem tudtam hova tenni...

Annyi lenne a kérdésem hogy a Dirty Pair és a Dirty Pair Flash story-ja megegyezik vagy van köze egymáshoz? És ha igen akkor mennyi?

Hiei-sama

Quote from: gr33n on 2006-05-16, 15:20:25
Sorry de ezt nem tudtam hova tenni...

Annyi lenne a kérdésem hogy a Dirty Pair és a Dirty Pair Flash story-ja megegyezik vagy van köze egymáshoz? És ha igen akkor mennyi?


http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=2498

Member

Tyű de elrondultak hirtelen. :eek:

Bruce

Végre visszakaptam az ezer éve gariba küldött 200 gigás vinyómat (pontosabban cserélték). Nos ez eddig rendben is lenne, de a vinfos ikszpé mindössze 128 gigát akar felismerni... van egy sanda gyanúm, hogy sp2 kéne, de sajna a jelen helyzet az, hogy... khm... nos akadályokba ütközik. De ha más is megerősíti, hogy addig biza nem lesz 200 a 200 amíg nem dobok rá sp2t, akkor utánajárok a dolognak.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Mattanja

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 17:02:45
Végre visszakaptam az ezer éve gariba küldött 200 gigás vinyómat (pontosabban cserélték). Nos ez eddig rendben is lenne, de a vinfos ikszpé mindössze 128 gigát akar felismerni... van egy sanda gyanúm, hogy sp2 kéne, de sajna a jelen helyzet az, hogy... khm... nos akadályokba ütközik. De ha más is megerősíti, hogy addig biza nem lesz 200 a 200 amíg nem dobok rá sp2t, akkor utánajárok a dolognak.
Nekem sp2 nélkül van agy 300 gigás, és semmi gond vele.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

gr33n

Quote from: Hiei-sama on 2006-05-16, 15:27:41
Quote from: gr33n on 2006-05-16, 15:20:25
Sorry de ezt nem tudtam hova tenni...

Annyi lenne a kérdésem hogy a Dirty Pair és a Dirty Pair Flash story-ja megegyezik vagy van köze egymáshoz? És ha igen akkor mennyi?


http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=2498

THX!  :smile:

sirtomi

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 17:02:45
Végre visszakaptam az ezer éve gariba küldött 200 gigás vinyómat (pontosabban cserélték). Nos ez eddig rendben is lenne, de a vinfos ikszpé mindössze 128 gigát akar felismerni... van egy sanda gyanúm, hogy sp2 kéne, de sajna a jelen helyzet az, hogy... khm... nos akadályokba ütközik. De ha más is megerősíti, hogy addig biza nem lesz 200 a 200 amíg nem dobok rá sp2t, akkor utánajárok a dolognak.
Nekem sp2-vel jó a 200gigás vinyóm, haveromnál meg sp2-vel is csak 80-at ismert fel a 160ból. Erre rakta fel a wint, PartitionMagic meg látta a többi részt és azzal partícionálta és formázta.
Nem értem, hogy mitől függ, hogy felismeri-e vagy sem.

Bruce

Eh. Értem. Akkor asszem maradok a partition magices megoldásnál, az talán látni fogja... vagy nemtom. Eh, melyik barom találta ki a vindózt, lője fejbe valaki :rolleyes: :D Azért köszi :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Isten áldja a CHS vagy C- vagy akármi szervízt! Immár másodszor cserélték ki, garancia újraindulással a másfél éve vett D-Link DI-514-es router-emet.
és mivel a DI-514 már kifutott széria, ezért most DI-524-est kaptam :D
Mondjuk boldogabb lennék, ha nem menne tönkre 3/4 évente a router-em és nem kéne elvinnem szervízbe évente egyszer cserére, de ha ez azt jelenti, hogy mostantól nem kell több router-t vennem, mert folyton kicserélik garancia előtti tönkremenés címszóval, akkor azt hiszem boldog leszek :D  :angyali:

sirtomi

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 17:49:55
Eh. Értem. Akkor asszem maradok a partition magices megoldásnál, az talán látni fogja... vagy nemtom. Eh, melyik barom találta ki a vindózt, lője fejbe valaki :rolleyes: :D Azért köszi :)
Ez nem is a win-től függ szerintem. Inkább bios vagy alaplap lehet. De ezt passzolom :)

Bruce

Quote from: sirtomi on 2006-05-16, 17:54:37

Ez nem is a win-től függ szerintem. Inkább bios vagy alaplap lehet. De ezt passzolom :)
Nem hinném, mert a bios is, meg a partition magic is látja... de azzal nemtom mennyire járnék jól, mert ugye legutóbb (mármint a csere előtt) is így voltam, na mondom rajtam nem fogsz ki, partition magic indít hohó, újra kétszág gigás a vinyóm, aztán jött egy vindózreinstall és megint csak százegynehányat látott a többi meg ment a kukába... és bakker csak most esett le hogy lehet hogy ez volt anno a gáz  :frown: Persze én már semmiben sem vagyok biztos. És semmin sem lepődök meg. És éssel nem kezdünk mondatot, de már késő szal mindegy...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

sirtomi

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 18:15:38
Quote from: sirtomi on 2006-05-16, 17:54:37

Ez nem is a win-től függ szerintem. Inkább bios vagy alaplap lehet. De ezt passzolom :)
Nem hinném, mert a bios is, meg a partition magic is látja... de azzal nemtom mennyire járnék jól, mert ugye legutóbb (mármint a csere előtt) is így voltam, na mondom rajtam nem fogsz ki, partition magic indít hohó, újra kétszág gigás a vinyóm, aztán jött egy vindózreinstall és megint csak százegynehányat látott a többi meg ment a kukába... és bakker csak most esett le hogy lehet hogy ez volt anno a gáz  :frown: Persze én már semmiben sem vagyok biztos. És semmin sem lepődök meg. És éssel nem kezdünk mondatot, de már késő szal mindegy...
Na majd jön egy profi és megmagyarázza, remélem :)
A lényeg, hogy most megvan mind a 200giga.

Bruce

Hát egyelőre csak elméletben van meg, szal remélem is hogy elmagyarázza... addig nem csinálok semmit. (Windows nem látja, Partition Magic látja, kinek hihetek? Nemtom.)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

sirtomi

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 18:28:57
Hát egyelőre csak elméletben van meg, szal remélem is hogy elmagyarázza... addig nem csinálok semmit. (Windows nem látja, Partition Magic látja, kinek hihetek? Nemtom.)
Haverommal mi a Partition Magic -nek hittünk. Még megvan a vinyó :)

Mattanja

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 18:28:57
Hát egyelőre csak elméletben van meg, szal remélem is hogy elmagyarázza... addig nem csinálok semmit. (Windows nem látja, Partition Magic látja, kinek hihetek? Nemtom.)
Partition magic: +1
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Van valakinek digitális kamerája és hozzá illesztőprogramja? Két program is jó lenne: sweetmovielife és MotionDV Studio. Amim van, az nem megy az XP-vel és most marhára nem akarok újrainstallálni... de még torrentet sem találtam a progikhoz. (Egyébként Canon a kamera, de lehet, hogy a szoftvernek ez mindegy.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Quote from: Bruce on 2006-05-16, 18:28:57
Hát egyelőre csak elméletben van meg, szal remélem is hogy elmagyarázza... addig nem csinálok semmit. (Windows nem látja, Partition Magic látja, kinek hihetek? Nemtom.)
Ez akkor fordulhat elő, ha a Windowsban nincs engedélyezve a 48 bites LBA hozzáférés. Ekkor ugyanis csak 137 GB-ig lát. Ha BOIS beállítási probléma nincs, akkor esetleg ez lehet a gond. Bár ezt már az SP1 is beállítja enabledre... Arról viszont fogalmam sincs, hogy ez a registryben hol szerepel. Mondjuk töltsd le ezt: http://www.tune-up.com/ és a System Control/Drives fülön nézd meg, hogy be van-e állítva. Ha igen, akkor nincs ötletem.

A tökéletesség unalmas.

Bruce

Quote from: Selmo on 2006-05-16, 21:49:59
Quote from: Bruce on 2006-05-16, 18:28:57
Hát egyelőre csak elméletben van meg, szal remélem is hogy elmagyarázza... addig nem csinálok semmit. (Windows nem látja, Partition Magic látja, kinek hihetek? Nemtom.)
Ez akkor fordulhat elő, ha a Windowsban nincs engedélyezve a 48 bites LBA hozzáférés. Ekkor ugyanis csak 137 GB-ig lát. Ha BOIS beállítási probléma nincs, akkor esetleg ez lehet a gond. Bár ezt már az SP1 is beállítja enabledre... Arról viszont fogalmam sincs, hogy ez a registryben hol szerepel. Mondjuk töltsd le ezt: http://www.tune-up.com/ és a System Control/Drives fülön nézd meg, hogy be van-e állítva. Ha igen, akkor nincs ötletem.
hohó, ezer hála már nézem is! Majd mondom mi lett :D

szerk.: ezer hála, megvan, igen, ez vala a ludas a dologban...  már windows is látja a teljes vinyót... úgy néz ki, valami miatt nem kapcsolódott be automatikusan... Na, ezentúl erre is figyelek :D Még eccer köszi :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

sirtomi

Van egy jó kis webes térképi alkalmazásunk. Ha az eléréséhez szükséges linket bemásolom az explorerbe, akkor simán elindul az oldal. De ha elmentem a kedvencek közé és onnan akarom indítani, akkor elszáll egy hibával. Az alkalmazás tömve van javascripttel és úgy tűnik, mintha az egyik frame-be még nem töltötte volna be a html lapot, mikor már hivatkozna annak tartalmára.
FF-ben működik rendesen és kollégám ugyanolyan explorer böngészőjében is, csak nálam és a főnök gépén nem megy :)

Mi lehet ez a probléma? Fél napom ráment már, de nem tudtam rájönni.

Fazék

#4192
Milyen szerkesztő programmal tudok átlátszóvá tenni egy színt egy képen? Köszi :)
(jelenleg van Paint és Irfanview :D)

másik kérdés:
miért nem foglalkozik egyetlen általam talált oldal se a BBCode table tag-ek használatával?? tudna vki olyan oldalt adni, ahol megtudhatom hogyan paraméterezhető itt?

Member

Powerpointba beviszed, ott a képek menüben átlátszó szín választása, aztán vmilyen képlopóval kiszeded és elmented, mint Gif-et (lehetőleg a bal felső képkocka is átlátszó legyen)
Vagy egyszerűbbet és kettőt? :)

Fazék

#4194
Quote from: Member on 2006-05-17, 19:23:55
Powerpointba beviszed, ott a képek menüben átlátszó szín választása, aztán vmilyen képlopóval kiszeded és elmented, mint Gif-et (lehetőleg a bal felső képkocka is átlátszó legyen)
Vagy egyszerűbbet és kettőt? :)
elég macerásan hangzik, de míg nincs jobb javaslat, addig egy próbát megér. köszi.

szerk: kipróbáltam Word-ben átlátszóvá tettem, majd másol, beilleszt, de nem komálta, átlátszó helyett feketévé tette a fehér színt a képen...
pedig Word-ben nagyon szépen látszik az átlátszó részeknél a szöveg ha úgy rakom, szóval jó lenne... :(

szerk2: milyen képlopóra gondoltál amúgy?

Member


Fazék

#4196
Quote from: Member on 2006-05-17, 19:32:51
Ha nincs képlopód: Eccerű, de jó
köszi, sikerült ezzel kilopni a képet, ellenben az átlátszóságot nem hozta magával, hanem maradt a fehér szín... :frown:

szerk: de most talán megvan, hogy hol bénáztam el. próba.
szerk2: ez se nyert...

Member

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 19:46:06
köszi, sikerült ezzel kilopni a képet, ellenben az átlátszóságot nem hozta magával, hanem maradt a fehér szín... :frown:
Akkor egy kicsit vegyél bele a környékből is, ami ugyanúgy fehér és jelöld be az átlátszó pipát a gifnél (bár gondolom, ezt már megtetted)

Fazék

#4198
Quote from: Member on 2006-05-17, 19:47:19
Quote from: Fazék on 2006-05-17, 19:46:06
köszi, sikerült ezzel kilopni a képet, ellenben az átlátszóságot nem hozta magával, hanem maradt a fehér szín... :frown:
Akkor egy kicsit vegyél bele a környékből is, ami ugyanúgy fehér és jelöld be az átlátszó pipát a gifnél (bár gondolom, ezt már megtetted)
igen az volt a szerkesztés és ott virult ki a pofám, hogy így már biztos jó lesz, de egyelőre még nem nyert... próbálkozom és próbálkozom tovább

szerk: kész, én föladtam, ehhez túl béna és türelmetlen vagyok...
EZT a képet szerettem volna 100 pixel magassággal a fehér színt átlátszóvá tenni, de egyszerűen sehogy sem jön össze nekem...

szerk2: és természetesen köszi a segítséget, ment a karma pont :)

Member

Megnéztem. Az a baj, hogy a kép JPEG és ezért a háttér nem egyenletesen fehér, hanem árnyalatokkal dúsított. Órákig el tudnék játszani vele, azt hiszem, mire minden pötty eltűnik. :frown: