Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Zsiga on 2006-06-17, 12:52:33
Próbáljátok úgy hogy bemásolás helyett Control Panel(Vezérlőpult)/Fonts(Betűtípusok)/File(Fájl)/Install new font(Új betűkészlet telepítése), így elvileg működnie kell.

:merci:
Kipróbálom!  :smile:

Rounin

Quote from: Zsiga on 2006-06-17, 12:52:33
Próbáljátok úgy hogy bemásolás helyett Control Panel(Vezérlőpult)/Fonts(Betűtípusok)/File(Fájl)/Install new font(Új betűkészlet telepítése), így elvileg működnie kell.

Na érdekes, nekem többnyire pont ezt a megoldást nem szokta szeretni :)

Zsiga

Quote from: Rounin on 2006-06-17, 15:56:41
Quote from: Zsiga on 2006-06-17, 12:52:33
Próbáljátok úgy hogy bemásolás helyett Control Panel(Vezérlőpult)/Fonts(Betűtípusok)/File(Fájl)/Install new font(Új betűkészlet telepítése), így elvileg működnie kell.

Na érdekes, nekem többnyire pont ezt a megoldást nem szokta szeretni :)
Ezért írtam hogy elvileg. :D

SaiyaGin

Quote from: Zsiga on 2006-06-17, 15:57:38
Quote from: Rounin on 2006-06-17, 15:56:41
Quote from: Zsiga on 2006-06-17, 12:52:33
Próbáljátok úgy hogy bemásolás helyett Control Panel(Vezérlőpult)/Fonts(Betűtípusok)/File(Fájl)/Install new font(Új betűkészlet telepítése), így elvileg működnie kell.

Na érdekes, nekem többnyire pont ezt a megoldást nem szokta szeretni :)
Ezért írtam hogy elvileg. :D

Nekem működött.  :smile:

Bruce

Quote from: Manitu on 2006-06-16, 12:11:08
Quote from: Bruce on 2006-06-15, 09:04:38
Egy munkatársam megkért hogy keressek neki valami hangfelismerő szoftvert, amivel diktálhat a wordbe meg parancsokat osztogathat a gépének... ez már szvsz a lustaság netovábbja, de mivel már megígértem gondoltam titeket is megkérdezlek, hátha tudtok valami jó és működőképes programot... akár elérhetőséggel is ;) :rolleyes:
Scansoft Dragon NaturallySpeaking. Nagyon korrekt beszédfelismerő, Wordöt, Windowst, szinte mindent lehet vele dirigálni. Egyetlen baja van, hogy csak angolul ért (legalábbis fél éve még így volt). De ha szép amerikai angol kielytéssel tud a munkatársad beszélni, akkor nagyon tudom ajánlani.
Köszi szépen, majd utánanézek! Mondjuk hogy angolul ért-e azt erősen kétlem, de azért majd megkeresem neki, ha más nincs :rolleyes: :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Selmo

Quote from: SaiyaGin on 2006-06-17, 10:17:12
Letöltöttem egy betűtípust a netről, bemásoltama C:/Windows/fonts-ba, az IrfanView felismeri, de a Word-ben nem tudom használni. Mit tegyek?
(Azt írja ki, hogy "nincs telepítve a rendszeren".)
Idióta Windows módszer. :ejj: Nyisd meg a vezérlőpult betűtípusok mappáját és akkor regisztrálja az új betűtípusokat a rendszer...

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

srácok, milyen parancsot kell beraknom mplayerbe, hogy lejátsza az mkvt? mert amikor elíndíitom akkor rögötn kilép.(Azumanga-t akarok nézni) Bsplayerrel meg nem jeleníti meg a felíratot.-.-(megkérdi, hogy betöltse-e mondom neki, hogy igen de nem csinál rá semmit.-.-)
Vlknek ötlete?

Fazék

Quote from: Alkyra on 2006-06-18, 11:49:26
srácok, milyen parancsot kell beraknom mplayerbe, hogy lejátsza az mkvt? mert amikor elíndíitom akkor rögötn kilép.(Azumanga-t akarok nézni) Bsplayerrel meg nem jeleníti meg a felíratot.-.-(megkérdi, hogy betöltse-e mondom neki, hogy igen de nem csinál rá semmit.-.-)
Vlknek ötlete?

sztem érdemes az windows all codec csomagot leszedni mplayer-hez és kitömöríteni a codecs könyvtárba. hátha ez megoldás a problémádra. ha nem, akkor esetleg érdemes hibakimenetnek egy txt file-t megadni, hogy lásd mi a problémája a file-al.

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2006-06-18, 11:49:26
srácok, milyen parancsot kell beraknom mplayerbe, hogy lejátsza az mkvt? mert amikor elíndíitom akkor rögötn kilép.(Azumanga-t akarok nézni) Bsplayerrel meg nem jeleníti meg a felíratot.-.-(megkérdi, hogy betöltse-e mondom neki, hogy igen de nem csinál rá semmit.-.-)
Vlknek ötlete?

Rakd fel a VSFilter-t, azzal menni fog a felirat minden lejátszó alatt. :) (Egyébként meg a kért parancs WinXP console-ban:
cd program files
cd mplayer
del *.*
cd..
rd mplayer
és használj MPC-t és ffdshow-t...;))

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 12:25:29
Rakd fel a VSFilter-t, azzal menni fog a felirat minden lejátszó alatt. :) (Egyébként meg a kért parancs WinXP console-ban:
cd program files
cd mplayer
del *.*
cd..
rd mplayer
és használj MPC-t és ffdshow-t...;))
idióta :haha:

véletlenül se hallgass rá Alkyra!  :lazza:

Alkyra

a progit letöltöttem.:) de azért műszaki fősulira járok..értem, hogy mik azok a parancsok ott.:)
EGyb. az egy plugin? Működik is?

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2006-06-18, 13:17:01
a progit letöltöttem.:) de azért műszaki fősulira járok..értem, hogy mik azok a parancsok ott.:)
Nem is baj ha érted, ettől függetlenül szerintem jobban járnál az általam említett kombinációval. Az MPC egy jó lejátszó, az ffdshow meg egy kis kodek-pack, míg az MPlayer egy sz*r lejátszó és egy óriási kodek-halom a videókhoz nem értő, de magukat nagyon okosnak gondoló "linux1337"-eknek... ;)

Quote from: Alkyra on 2006-06-18, 13:17:01
EGyb. az egy plugin? Működik is?
Csak tippelni tudok hogy mit akartál ezzel a mondatoddal...  :redface: Ha arra gondolsz, hogy a VSFilter egy plugin-e, akkor nem. Ez egy különálló program, ami automatikusan betöltődik ha szükség van rá (ha valamilyen videót játszol le amiben van felirat-sáv is). És hogy működik-e? Igen, azért ajánlom. :)

Selmo

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy VLC Media Player és nincs semmi féle kodek és hasonló problémád. ;)

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Mindenki hogy kardoskodik a különféle lejátszók mellett... érdekes, nekem a windows media player + winamp kombó egy örökkévalóság óta tökéletesen bevált, semmi codec probléma, semmi egyéb gond. Miért kell agyonbonyolítani? :hehe: (jahm, nincs codec-pack.. )

Zsiga

Quote from: Rounin on 2006-06-18, 17:06:34
Mindenki hogy kardoskodik a különféle lejátszók mellett... érdekes, nekem a windows media player + winamp kombó egy örökkévalóság óta tökéletesen bevált, semmi codec probléma, semmi egyéb gond. Miért kell agyonbonyolítani? :hehe: (jahm, nincs codec-pack.. )
Én is ezt kérdezem, minek felrakni ezerféle codecet a gépre akár egy codecpack akár az említett "mindentlejátszó" playerek formájában? :) Kell egy lejátszó (akár az ami az oprendszerben alapból bennevan), meg kell az a néhány codec amire szüksége van az embernek, mondjuk DivX, XviD, h264, mp3, vorbis, aac, ac3, és ennyi. Meg mondjuk egy VSFilter a feliratokhoz ha nem kezeli a lejátszóprogi alapból, és egy splitter.

Fazék

#4395
nem ugyanezt mondtam én is?

mplayer - 2-3 parancsikon TC-ben és semmit se kell parancssorral szórakoznod, garantáltan ez eszi a legkevesebb gépteljesítményt és amit itt nekiálltatok támadni, hogy windows all codec-et javasoltam hozzá, az össz-vissz egy bz2 tömörített file, amit csak ki kell csomagolni az mplayer codecs könyvtárába, nem kell telepíteni, és hibátlanul működik minden videó...

vlc player egyszeri kipróbálása során csúnyán elbukott nálam, azóta is kerülöm

mondjuk azt megnézem, hogy melyik mov file-t viszi magában a wmp, vagy mpc... ahhoz kéne quicktime is. mplayer-hez nem.

Selmo

Quote from: Rounin on 2006-06-18, 17:06:34
Mindenki hogy kardoskodik a különféle lejátszók mellett... érdekes, nekem a windows media player + winamp kombó egy örökkévalóság óta tökéletesen bevált, semmi codec probléma, semmi egyéb gond. Miért kell agyonbonyolítani? :hehe: (jahm, nincs codec-pack.. )
Nincs ez agyonbonyolítva, mint Pistike gépén a kodek pakkok. Én mondjuk WMP-t alapból uninstalltam, mert béna, + zabálja a prociidőt. Mplayer tényleg a legjobb, de én szeretem egérrel, láthatóan beállítani a dolgokat és nem nyerő, hogy egy MKV lejátszáshoz meg kell jegyeznem 5-6 gombot, hogy elő tudjam csalogatni a megfelelő hang- és feliratsávot. Ezért használok VLC-t.
Amúgy azért szoktam ezt ajánlani, mert egy csomó ember jön a fenn van a gépemen x, és y, meg z lite kodek pakk és mégse megy a film. Kezdjük azzal, hogy az ilyen kodek pakkok egy része rendesen alávág a rendszernek és néhány játék egyszerűen behal tőle. Legutóbb pl. az öcsém járt így a Max Payne 2-vel, azóta nála is VLC van fenn. A másik pedig, hogy nem szeretem az olyan dolgokat, mikor egy film 3 összetevőjét 3 különböző programmal kell állítgatnom. Ezért is tértem át a MPC-ről.
Quote from: Fazék on 2006-06-18, 17:49:47
vlc player egyszeri kipróbálása során csúnyán elbukott nálam, azóta is kerülöm
Ez furcsa. Mi is történt?

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Fazék on 2006-06-18, 17:49:47mondjuk azt megnézem, hogy melyik mov file-t viszi magában a wmp, vagy mpc... ahhoz kéne quicktime is. mplayer-hez nem.
Én meg mondjuk azt nézném meg mikor fogja formátumhűen megjeleníteni az mplayer az assa felíratokat. És szvsz azzal sűrűbben találkozik egy animefan mint a mov file-okkal.


Rounin

Quote from: Selmo on 2006-06-18, 18:10:54
Nincs ez agyonbonyolítva, mint Pistike gépén a kodek pakkok. Én mondjuk WMP-t alapból uninstalltam, mert béna, + zabálja a prociidőt. Mplayer tényleg a legjobb, de én szeretem egérrel, láthatóan beállítani a dolgokat és nem nyerő, hogy egy MKV lejátszáshoz meg kell jegyeznem 5-6 gombot, hogy elő tudjam csalogatni a megfelelő hang- és feliratsávot. Ezért használok VLC-t.

Hááát...mkv hang- és feliratsávjaihoz elég az egérrel kettőt kattintatom és ott van, amin akarom :) (igen, a béna directvobsub van fent a gépemen T_T lehet bombardolni mennyire lame T_T (volt rá precedens^^))
Az, hogy wmp zabálja a prociidőt, nem tűnt fel. Igazság szerint csak lusta lehetek, ezért nem kerestem más megoldást, na meg ami jól működik (=tökéletesen megfelel arra, amire akarom használni) azt minek bolygassam, nemdebár? :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-06-18, 17:49:47
mondjuk azt megnézem, hogy melyik mov file-t viszi magában a wmp, vagy mpc... ahhoz kéne quicktime is. mplayer-hez nem.
Persze, mert bele van fordítva a QT-codec is, még jó hogy nem kell neki külön. Épp ez a lényeg, az MPlayerbe belepakolnak mindenféle szemetet hogy a szegény n00b-ok le tudjanak mindent játszani, én meg inkább csak azt rakom fel amire valóban szükségem van. Mellesleg ez kb. olyan érv volt mintha én azt mondanám hogy azért jobb egy Trabant mnit egy F1-versenygép mert a trabinak van ablaktörlője, vagy önindítója... ;)

Quote from: Selmo on 2006-06-18, 18:10:54
A másik pedig, hogy nem szeretem az olyan dolgokat, mikor egy film 3 összetevőjét 3 különböző programmal kell állítgatnom. Ezért is tértem át a MPC-ről.
Mit állítasz másik programban? Én mindent az MPC főablakában állítok, illetve egyszer a telepítés után beállítom az ffdshow-t és a Haali splitter-t (összesen kb. 5 perc), így még a felirat és hangsáv nyelvét se kell mindig állítgatni, automatikusan beáll angolra.

Selmo

Quote from: Manitu on 2006-06-18, 18:20:04
Én meg mondjuk azt nézném meg mikor fogja formátumhűen megjeleníteni az mplayer az assa felíratokat. És szvsz azzal sűrűbben találkozik egy animefan mint a mov file-okkal.
Hamarosan. Már dolgoznak rajta. :jee:
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 18:45:32
Mit állítasz másik programban? Én mindent az MPC főablakában állítok, illetve egyszer a telepítés után beállítom az ffdshow-t és a Haali splitter-t (összesen kb. 5 perc), így még a felirat és hangsáv nyelvét se kell mindig állítgatni, automatikusan beáll angolra.
Megmondom. Amikor találkoztam egy OGM fájllal, akkor az ogg splitter szépen előugrott a tácán és kiválasztottam a megfelelő hangsávot. Ha a felirattal problémám volt, akkor a vobsub - ami szintén a tálcán ücsörgött - megfelelő részében beállítottam. Persze ezek csupán a tálcán akkor ücsörögnek, ha folyik egy lejátszás és a vobsub is csupán arra az egy fájlra jegyezte meg a beállításokat.
És elhiszem, hogy amit Te ajánlasz, az egy jól működő alternatív megoldás, de még mindig 3 programot kell kezelnem/frissítenem/állítanom. Lusta vagyok és kész! :jee: Nem akarok meggyőzni senkit, de senki ne mondja azt, hogy 3 programot szemmel tartani jobb, mint egyet.
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 18:45:32
Persze, mert bele van fordítva a QT-codec is, még jó hogy nem kell neki külön. Épp ez a lényeg, az MPlayerbe belepakolnak mindenféle szemetet hogy a szegény n00b-ok le tudjanak mindent játszani, én meg inkább csak azt rakom fel amire valóban szükségem van.
Valóban, szegény noob szeret egy lejátszóval bíbelődni és nem 5-tel. A feltett VLC-m meg 25,6 MB. Nem tartom valószínűnek, hogy megölne ez a rettentően sok hely. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 18:45:32
Persze, mert bele van fordítva a QT-codec is, még jó hogy nem kell neki külön. Épp ez a lényeg, az MPlayerbe belepakolnak mindenféle szemetet hogy a szegény n00b-ok le tudjanak mindent játszani, én meg inkább csak azt rakom fel amire valóban szükségem van. Mellesleg ez kb. olyan érv volt mintha én azt mondanám hogy azért jobb egy Trabant mnit egy F1-versenygép mert a trabinak van ablaktörlője, vagy önindítója... ;)
komolyan nem értelek, hogy mi a fenéről beszélsz...
mplayer codec-ekkel együtt 37,2 MB és semmit sem szemetel a registry-ben az általad említettekkel szemben, lejátszáskor mindig csak ahhoz a codec-hez nyúl hozzá, amelyiket használnia kell. magyarázd már meg nekem, hogy ebben mi a felesleg...  :confused:

Selmo

#4402
Quote from: Fazék on 2006-06-18, 19:51:00
komolyan nem értelek, hogy mi a fenéről beszélsz...
mplayer codec-ekkel együtt 37,2 MB és semmit sem szemetel a registry-ben az általad említettekkel szemben, lejátszáskor mindig csak ahhoz a codec-hez nyúl hozzá, amelyiket használnia kell. magyarázd már meg nekem, hogy ebben mi a felesleg...  :confused:
Pontosan, nem beszélve a sok ax filterről, amivel a system32 könyvtárat teleszórják. :ejj:

EDIT: És zsozsonak tökéletesen igaza van. +1 :jee:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-06-18, 18:10:54
Quote from: Fazék on 2006-06-18, 17:49:47
vlc player egyszeri kipróbálása során csúnyán elbukott nálam, azóta is kerülöm
Ez furcsa. Mi is történt?
ez még a kezdeti ismerkedés volt a programmal és pár amúgy is problémás videóval furcsaságokat művelt, persze az is lehet hogy csak én voltam a béna, szóval vszleg amúgy a program jó, mert sokan elégedettek vele, de végül úgy döntöttem, nem egyszerűbb annyival, hogy emiatt váltsak az eddig szinte hibátlanul bevált mplayer-ről :)

Manitu

Quote from: Selmo on 2006-06-18, 19:42:47
Valóban, szegény noob szeret egy lejátszóval bíbelődni és nem 5-tel. A feltett VLC-m meg 25,6 MB. Nem tartom valószínűnek, hogy megölne ez a rettentően sok hely. :redface:
A Zsiga által említett codec-kombináció (ami nagyjából megfelel a CCCP pack tartalmának) maximum 5 mega :D De ez igazándiból nem olyan fontos, kétlem hogy manapság egy-két mega olyan sokat számítana.
Quote from: Selmo on 2006-06-18, 19:42:47
Hamarosan. Már dolgoznak rajta. :jee:
Hát, az eddigi haladás nem igazán győzött meg, ha ílyen ütemben folytatják, talán jövő ilyenkorra tud is annyit, mint a vobsub tavaly ilyenkor. De ha egyszer megcsinálják, akkor az mplayer tényleg egy nagyon jó lejátszó lesz.
Quote from: Selmo on 2006-06-18, 19:42:47
Megmondom. Amikor találkoztam egy OGM fájllal, akkor az ogg splitter szépen előugrott a tácán és kiválasztottam a megfelelő hangsávot. Ha a felirattal problémám volt, akkor a vobsub - ami szintén a tálcán ücsörgött - megfelelő részében beállítottam. Persze ezek csupán a tálcán akkor ücsörögnek, ha folyik egy lejátszás és a vobsub is csupán arra az egy fájlra jegyezte meg a beállításokat.
És elhiszem, hogy amit Te ajánlasz, az egy jól működő alternatív megoldás, de még mindig 3 programot kell kezelnem/frissítenem/állítanom. Lusta vagyok és kész! :jee: Nem akarok meggyőzni senkit, de senki ne mondja azt, hogy 3 programot szemmel tartani jobb, mint egyet.
Nos, ez nem teljesen igaz, ugyanis a spliterhez meg a vobsubhoz neked nem kell hozzányúlnod, a lejátszó szépen kikeresgéli hogy milyen streamek vannak a fájlban, és beteszi őket a saját menüjébe, így onnan tudod állítani őket. Az más kérdés, hogy ha akarod, közvetlenül a splitterben is állíthatod, illetve hogy a lejátszó is splitteren keresztül állítja, de ez már csak technikai részletkérdés. Általában az sem érdekli az embert, hogy a játékok a videókártya driverén keresztül érik el a kártyát. Ezek is tekinthetők egyfajta drivernek, és ha zavar, hogy ott vannak a tálcán, hát kiveszel egy pipát a beállításoknál, és már nem is jelennek meg.
Meg különben is, nem mindegy, hogy a hangsáv váltáshoz tálcán kell kattintanod kettőt, vagy a lejátszó menüjében?


Draconire

Ajánljon már valaki egy egyszerű progit amivel avi-ból ki tudom szedni a hangot, lehetőleg MP3-ba.
Még nem próbálkoztam ilyennel, szóval ha noob kérdés ne bántsatok.  :smile:

Fazék

#4406
Quote from: Gmer on 2006-06-18, 20:24:10
Ajánljon már valaki egy egyszerű progit amivel avi-ból ki tudom szedni a hangot, lehetőleg MP3-ba.
Még nem próbálkoztam ilyennel, szóval ha noob kérdés ne bántsatok.  :smile:
virtualdub
lehet hogy nem a legegyszerűbb, de azt hiszem ez képes rá :)

szerk: na most kipróbáltam, és jól felsültem vele, mert 2 perce keresem, hogy tudnám kiszedni vele az avi-ból a hangot :haha:
de csak meglesz :)

szerk2: egyelőre csak a file fül-beli "Save WAV..." opciót találtam meg hozzá :)

szerk3: emlékeztem hogy valamivel többet tud a virtualdubmod, de hirtelen csak azt hittem, hogy az mkv és társaival bánik jobban :)

Manitu

Quote from: Gmer on 2006-06-18, 20:24:10
Ajánljon már valaki egy egyszerű progit amivel avi-ból ki tudom szedni a hangot, lehetőleg MP3-ba.
Még nem próbálkoztam ilyennel, szóval ha noob kérdés ne bántsatok.  :smile:
Virtualdubmod
Streams->stream list. Itt kiválasztod a kellő hangsávot (avinál nagy valószínűséggel nincs is más), aztán katt a demux gombra.
Olyan formátumban kapod meg a hangot, ahogy az aviban volt, ha mp3, akkor mp3ban, ha ogg akkor oggben.
Ha viszont ac3-as hang van benne, akkor mkvtoolnix-al próbálkozz. Kissé bonyolultab a felülete, de hasonló rendszerű.


Draconire

Quote from: Manitu on 2006-06-18, 20:42:50
Virtualdubmod
Streams->stream list. Itt kiválasztod a kellő hangsávot (avinál nagy valószínűséggel nincs is más), aztán katt a demux gombra.
Olyan formátumban kapod meg a hangot, ahogy az aviban volt, ha mp3, akkor mp3ban, ha ogg akkor oggben.
Ha viszont ac3-as hang van benne, akkor mkvtoolnix-al próbálkozz. Kissé bonyolultab a felülete, de hasonló rendszerű.
:merci: ez kapásból működött, ezért kapsz egy karmát
/sorry Fazék, de a sima Virtualdub-bal nem akart összejönni :smile: /

Fazék

Quote from: Gmer on 2006-06-18, 21:07:13/sorry Fazék, de a sima Virtualdub-bal nem akart összejönni :smile: /
no problemo, nekem se sikerült :D tényleg a virtualdubmod való erre :)