Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Azért írtam úgy, mert a vinyó gyári matricáján is SATAII van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Magamalápostolás rulz!
Szóval kinek mi a véleménye a Fujitsu-siemens notikról? Engem elsősorban az AMILO Xi1546 érdekelne. Néhány helyen alaposan lefúzzák az egész F-S vonalat a lifebookok kivételével, máshol meg azt mondják, hógy jók.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-09-03, 20:57:56
Magamalápostolás rulz!
Szóval kinek mi a véleménye a Fujitsu-siemens notikról? Engem elsősorban az AMILO Xi1546 érdekelne. Néhány helyen alaposan lefúzzák az egész F-S vonalat a lifebookok kivételével, máshol meg azt mondják, hógy jók.
én se hallottam sok jót a F-S notikról.
vegyél Toshiba-t, vagy IBM-et. azokról eddig rosszat nem hallottam.
nekem egy középkategóriás Clevo van és itthoni használatra, asztali gép helyett jó, de nem szívesen hordoznám minden nap, meg az aksija is csak 1 órát bír...

Darkstar

#4623
Azért kérdeztem, mert láttam a fent említett notit 360kért (vagy 380  :confused:), és a paramétereihez képest elég kezdvezőnek tűnik. Itt 1 direkt link, vmi ilyen teljesítményű gépet szeretnék, és nem 6-700 ezerért. :) Az Intel GMA950-est pedig szeretném elkerülni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-09-03, 20:57:56
Magamalápostolás rulz!
Szóval kinek mi a véleménye a Fujitsu-siemens notikról? Engem elsősorban az AMILO Xi1546 érdekelne. Néhány helyen alaposan lefúzzák az egész F-S vonalat a lifebookok kivételével, máshol meg azt mondják, hógy jók.
Nekem még soha semmi bajom nem volt vele, szerintem jól összerakott darab - igaz nekem Lifebook van. Ha jól amlékszem faternak van amilo-ja, ha legközelebb náluk vagyok megkérdezhetem, ha gondolod.

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-09-03, 21:13:15
Azért kérdeztem, mert láttam a fent említett notit 360kért (vagy 380  :confused:), és a paramétereihez képest elég kezdvezőnek tűnik. Itt 1 direkt link, vmi ilyen teljesítményű gépet szeretnék, és nem 6-700 ezerért. :) Az Intel GMA950-est pedig szeretném elkerülni.
hmm ahogy nézem a többi gép, hasonló konfiggal tényleg brutálisan drágább, szóval ha ezt vesszük figyelembe, akkor megéri a F-S gép 360-380-ért

Darkstar

Köszi mindkettőtöknek.  :merci:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ha néha akarsz 3D-s játékokkal játszani, akkor szerintem kerüld a WXGA kijelzőket. Meg egyébként is teljesen értelmetlem a széles képernyő.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Ha nem akarnék rajta játszani (lanpartykra pl. inkább ezt vinnén, mint a komlett gépet monitorostul + ha huzamosabb ideig vidéken vagyok), nem kéne bele a fent említett komolyabb videókártya. Bár fő profilja azért az egyeteni használat lenne, viszont két laptopra (sulis + játék) valahogy nincs keret. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-09-04, 16:38:26
Ha nem akarnék rajta játszani (lanpartykra pl. inkább ezt vinnén, mint a komlett gépet monitorostul + ha huzamosabb ideig vidéken vagyok), nem kéne bele a fent említett komolyabb videókártya. Bár fő profilja azért az egyeteni használat lenne, viszont két laptopra (sulis + játék) valahogy nincs keret. :)
no igen, szóval ha játékra kell, akkor számíts rá, hogy gondok lesznek a felbontással...

Lythis

Quote from: Fazék on 2006-09-04, 16:45:26
Quote from: Darkstar on 2006-09-04, 16:38:26
Ha nem akarnék rajta játszani (lanpartykra pl. inkább ezt vinnén, mint a komlett gépet monitorostul + ha huzamosabb ideig vidéken vagyok), nem kéne bele a fent említett komolyabb videókártya. Bár fő profilja azért az egyeteni használat lenne, viszont két laptopra (sulis + játék) valahogy nincs keret. :)
no igen, szóval ha játékra kell, akkor számíts rá, hogy gondok lesznek a felbontással...
Ha tudsz hozzá szerezni port replicator-t akkor nem (ehhez alapból adtak pl), mert rá tudod kötni az összes perifériát (monitor, egér, klav, nyomtato, stb).
Az újabb játékoknak meg ált azért van olyan felbontása, amivel el lehet lenni. Emellett pl a HL2-nek külön van opciója is, hogy 16:9-en akarod futtatni.
Illetőleg be lehet neki állítani, hogy teszem azt 1024x768-as felbontást használjon, és kilőni neki a széthúzás opciót - ezesetben csak a monitor rész két szélén látsz majd két fekete sávot (mint a szélesvásznu normál tv-s filmeknél, csak itt oldalt vannak, nem alul meg felül).

Lt. Simoan Blarke

nah. nekem is lenne par kerdesem most:
Athlon X+, az mint kideritettem, akkora teljesitmenyt produkal, mint az X MHz-s Intel proci, de kisebb orajelen, es ezt cache-sel ellensulyozza. ez hogy befolyasolja az aramfelvetelet? meg ugyanebbol a Dual Core verzio melegedesben/aramfelvetelben hol all a simahoz kepest?
ha jatszani akarok, eleg 4 ms-es TFTben gondolkodnom, vagy kell az a 2 ms?
hogy lehet beallitani azt, hogy X ido lobbyzas utan ne csak a monitort, hanem a videokartyat is leloje a gep? (ez nem annyira aram, mint inkabb hang szempontjabol erdekelne, mert baromihangos az osszhutes a gepben most.) fater mondta, hogy olvasta PC Worldben, hogy lehet ilyet, de ideadni persze nem. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-04, 19:26:32
nah. nekem is lenne par kerdesem most:
Athlon X+, az mint kideritettem, akkora teljesitmenyt produkal, mint az X MHz-s Intel proci, de kisebb orajelen, es ezt cache-sel ellensulyozza. ez hogy befolyasolja az aramfelvetelet? meg ugyanebbol a Dual Core verzio melegedesben/aramfelvetelben hol all a simahoz kepest?
ha jatszani akarok, eleg 4 ms-es TFTben gondolkodnom, vagy kell az a 2 ms?
hogy lehet beallitani azt, hogy X ido lobbyzas utan ne csak a monitort, hanem a videokartyat is leloje a gep? (ez nem annyira aram, mint inkabb hang szempontjabol erdekelne, mert baromihangos az osszhutes a gepben most.) fater mondta, hogy olvasta PC Worldben, hogy lehet ilyet, de ideadni persze nem. :D
Az AMD vs. Intel harc közel sem ilyen egyszerű, jobban jársz ha leírod hogy mennyi pénzed van procira illetve mire akarod használni, és majd mi megmondjuk hogy mi a jó választás. :) A jelenlegi helyzet röviden összefoglalva az, hogy az alsó és alsó-középkategóriában az AMD a jó választás, feljebb (50ezer Ft felett) pedig az új Intelek, a Core2 Duo család.
Anno már a 16ms-os TFT-kre is azt mondták hogy jó játékra, szerintem megteszi az a 4ms is. ;)
VGA-t tudtommal nem lehet lekapcsolni, maximum leszabályozni a hűtését és visszavenni a mag/memória frekvenciáját, de az újabb kártyák ezt általában maguktól is megteszik. Esetleg egy halkabb hűtő a kártyára jó megoldás lehet.

Lt. Simoan Blarke

ez most nem penz kerdese. :) AMD Athlon64 3.8 sock AM2 van tervezve a konfigba, es ebbol a dual core asszem 2kval dragabb, mint a sima. itt most sokkal inkabb az uzemeltetes erdekel (mennyit fogyaszt). (egyebkent meg 35k, es nem lesz ennel dragabb cerkam, meg ennel tapabb cerkam, mert minek? az uj cuccok a tudasukhoz kepest aranytalanul dragabbak, mint a one step worse holmik.)
apam allitasa szerint BIOSban van valami negyfele beallitas energiagazdalkodasra. felteszem, ezt nem tudja az en kis 5eves P3as alaplapom, de mivanhamegis, es akkor talan tudnek aludni a gep mellett. :D gugli mondjuk nem adott a tema kapcsan semmi hasznosat, azert is kerdeztem itt.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-04, 19:47:45
ez most nem penz kerdese. :) AMD Athlon64 3.8 sock AM2 van tervezve a konfigba, es ebbol a dual core asszem 2kval dragabb, mint a sima. itt most sokkal inkabb az uzemeltetes erdekel (mennyit fogyaszt). (egyebkent meg 35k, es nem lesz ennel dragabb cerkam, meg ennel tapabb cerkam, mert minek? az uj cuccok a tudasukhoz kepest aranytalanul dragabbak, mint a one step worse holmik.)
apam allitasa szerint BIOSban van valami negyfele beallitas energiagazdalkodasra. felteszem, ezt nem tudja az en kis 5eves P3as alaplapom, de mivanhamegis, es akkor talan tudnek aludni a gep mellett. :D gugli mondjuk nem adott a tema kapcsan semmi hasznosat, azert is kerdeztem itt.
Egy 3800+ X2 nagyon jó kis proci. Viszont azt ne felejtsd el, hogy az egymagos 3800+ magasabb frekvencián jár alapból mint a 3800+ X2, így az olyan alkalmazásokban amik nem használják ki a 2. magot (és ez ma még a játékok 95%-ára igaz...) lassabb a kétmagos. Az már egy másik kérdés, hogy amíg te játszol a kétmagoson, nyugodtan mehet a háttérben egy videokódolás meg egy DVD-írás. :D
Ha "a pénz nem számít", akkor én inkább azt mondanám hogy vegyél Intelt, a legolcsóbb Core2 Duo kevesebbet fogyaszt mint az A64 X2-k (bár nem jelentősen, mondjuk 65W vs. 75W), teljesítményben egy szinten van a legnagyobb X2-vel, viszont lehet alá normális, Intel chipsetes alaplapokat kapni... :) (Hadd ne meséljek hogy mennyire bugos szarok az nForce chipsetek, más jó meg még nem nagyon van, talán az új Ati-ban lehet bízni...)

Ennek a VGA-kikapcsolós dolognak meg utánanézek, mert engem is érdekelne (mondjuk engem energiatakarékossági szempontokból, szerencsére már csak a vinyóimnak van hallható hangja a gépemben), bár a PC World azért ír néha mókás dolgokat... ;)

Lt. Simoan Blarke

nem azt mondtam, hogy nem szamit a penz, hanem hogy itt nem az a fo kerdes. de amikor utoljara olvasgattam forumon a dualos intelekrol, akkor meg egyetlen online arlista se irt roluk... mivel kb 300k-bol hozom ki a gepet (24 honapos hitelre meg faszan kijon kb normalisan anyameknek :) ), es most vagyok 278-nal, egy "nem-annyira-nagy" ugras proci teren akar bele is ferne. csakhat az intel duoja valami meglehetosen uj cucc, ha jol emlekszem, es akkor az jo esetben is 70nel kezdodik :3x3:
de akkor ezek szerint a 3.8 X2 az egy jo proci. (mondjuk az alaplaprol en se hallottam tul sok jot, de szerintem nem halok bele... a mostani gepnel joforman minden jobb :D ) viszont a kihasznalasa, meg hogy szoftveres tamogatas, meg istennyila nekem nem annyira tetszik, de mintha egyre tobb dual-supportos progi jonne ki a jovoben... meg kulonbenis, kotor2 kozben dvdt irni: JO :D
az meg, hogy a pcworld mit ir... hat igen, nem tuti forras, de neha van valami alapja :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

zsozso

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-04, 20:05:54
nem azt mondtam, hogy nem szamit a penz, hanem hogy itt nem az a fo kerdes. de amikor utoljara olvasgattam forumon a dualos intelekrol, akkor meg egyetlen online arlista se irt roluk... mivel kb 300k-bol hozom ki a gepet (24 honapos hitelre meg faszan kijon kb normalisan anyameknek :) ), es most vagyok 278-nal, egy "nem-annyira-nagy" ugras proci teren akar bele is ferne. csakhat az intel duoja valami meglehetosen uj cucc, ha jol emlekszem, es akkor az jo esetben is 70nel kezdodik :3x3:
de akkor ezek szerint a 3.8 X2 az egy jo proci. (mondjuk az alaplaprol en se hallottam tul sok jot, de szerintem nem halok bele... a mostani gepnel joforman minden jobb :D ) viszont a kihasznalasa, meg hogy szoftveres tamogatas, meg istennyila nekem nem annyira tetszik, de mintha egyre tobb dual-supportos progi jonne ki a jovoben... meg kulonbenis, kotor2 kozben dvdt irni: JO :D
az meg, hogy a pcworld mit ir... hat igen, nem tuti forras, de neha van valami alapja :)

Jelen esetben a core2 a jobb valasztas kb 50k br, a lap hozza mondjuk 965 os gigabyte 32k.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-04, 20:05:54
nem azt mondtam, hogy nem szamit a penz, hanem hogy itt nem az a fo kerdes. de amikor utoljara olvasgattam forumon a dualos intelekrol, akkor meg egyetlen online arlista se irt roluk... mivel kb 300k-bol hozom ki a gepet (24 honapos hitelre meg faszan kijon kb normalisan anyameknek :) ), es most vagyok 278-nal, egy "nem-annyira-nagy" ugras proci teren akar bele is ferne. csakhat az intel duoja valami meglehetosen uj cucc, ha jol emlekszem, es akkor az jo esetben is 70nel kezdodik :3x3:
de akkor ezek szerint a 3.8 X2 az egy jo proci. (mondjuk az alaplaprol en se hallottam tul sok jot, de szerintem nem halok bele... a mostani gepnel joforman minden jobb :D ) viszont a kihasznalasa, meg hogy szoftveres tamogatas, meg istennyila nekem nem annyira tetszik, de mintha egyre tobb dual-supportos progi jonne ki a jovoben... meg kulonbenis, kotor2 kozben dvdt irni: JO :D
az meg, hogy a pcworld mit ir... hat igen, nem tuti forras, de neha van valami alapja :)
Nem tudom hogy boltban milyen áron osztogatják a Core2 Duo-t, de a Prohardveren 45-50k körül vannak, emlékeim szerint, ez durván 15ezerrel drágább mint az X2-3800. A kérdés csak az hogy milyen (árú) alaplapot terveztél az AMD alá, mert emlékeim szerint még nem nagyon vannak Core2 alá igazán olcsó lapok.
De igaz, most már nem érdemes átszervezni emiatt mindent, maradj az AMD-nél, a maradék 20ezret meg költsd el vinyóra, abból sosem elég. :D (Esetleg vegyél egy nagyobb X2-t.)
A második magot mindenképp egyre több program fogja támogatni, mert jelenleg úgy tűnik hogy ez a jövő (tavasszal-nyáron jönnek a négymagosok...), hosszútávra mindenképp ez a jó választás, a mai/régebbi játékoknak meg elég a 3800+ egyik magjának teljesítménye is az élvezhető sebességhez.

zsozso: Ha már úgyis erre jársz, meg tudod mondani hogy mit kell tennem ha szeretnék feltölteni? :)

zsozso

Quote from: Zsiga on 2006-09-04, 20:29:29
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-04, 20:05:54
nem azt mondtam, hogy nem szamit a penz, hanem hogy itt nem az a fo kerdes. de amikor utoljara olvasgattam forumon a dualos intelekrol, akkor meg egyetlen online arlista se irt roluk... mivel kb 300k-bol hozom ki a gepet (24 honapos hitelre meg faszan kijon kb normalisan anyameknek :) ), es most vagyok 278-nal, egy "nem-annyira-nagy" ugras proci teren akar bele is ferne. csakhat az intel duoja valami meglehetosen uj cucc, ha jol emlekszem, es akkor az jo esetben is 70nel kezdodik :3x3:
de akkor ezek szerint a 3.8 X2 az egy jo proci. (mondjuk az alaplaprol en se hallottam tul sok jot, de szerintem nem halok bele... a mostani gepnel joforman minden jobb :D ) viszont a kihasznalasa, meg hogy szoftveres tamogatas, meg istennyila nekem nem annyira tetszik, de mintha egyre tobb dual-supportos progi jonne ki a jovoben... meg kulonbenis, kotor2 kozben dvdt irni: JO :D
az meg, hogy a pcworld mit ir... hat igen, nem tuti forras, de neha van valami alapja :)
Nem tudom hogy boltban milyen áron osztogatják a Core2 Duo-t, de a Prohardveren 45-50k körül vannak, emlékeim szerint, ez durván 15ezerrel drágább mint az X2-3800. A kérdés csak az hogy milyen (árú) alaplapot terveztél az AMD alá, mert emlékeim szerint még nem nagyon vannak Core2 alá igazán olcsó lapok.
De igaz, most már nem érdemes átszervezni emiatt mindent, maradj az AMD-nél, a maradék 20ezret meg költsd el vinyóra, abból sosem elég. :D (Esetleg vegyél egy nagyobb X2-t.)
A második magot mindenképp egyre több program fogja támogatni, mert jelenleg úgy tűnik hogy ez a jövő (tavasszal-nyáron jönnek a négymagosok...), hosszútávra mindenképp ez a jó választás, a mai/régebbi játékoknak meg elég a 3800+ egyik magjának teljesítménye is az élvezhető sebességhez.

zsozso: Ha már úgyis erre jársz, meg tudod mondani hogy mit kell tennem ha szeretnék feltölteni? :)

945 os lap(olyan mint ami supportal 1066 os fsbt) 25k brutto. 965 os lap meg 33k brutto. Zsiga: Keress meg ircen vagy pmbe.
Death is the only redemption

Lt. Simoan Blarke

hm. ez durvan 30-cal dragabb, mint a mostani konfig. mondjuk akkor a 4milis monitoron tudok sporolni, szoval akkor szerintem megnezzuk ezt a core duo dolgot. :)
es vegul egy utso kerdes: vinyo cache-bol mennyi a "minimum", es mennyi az, amit "bazegmiafrancfogja ezt kihasznalni"? mert igy nezegetem a vinyokat is, de az, hogy 16, 32, 64 mega cache, nekem semmit nem mond. a tobb jobb, de milyen hatarokon belul? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Darkstar

64 megas cache? OMG...  :eek:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Darkstar on 2006-09-04, 21:01:22
64 megas cache? OMG...  :eek:
jah. valami 300 gigas vinyohoz. ket es felszer annyiba kerult, mint a 16 mega cache-es, szal nem tetszett az otlet. de azert gondoltam, megkerdezem...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-04, 20:59:51
hm. ez durvan 30-cal dragabb, mint a mostani konfig. mondjuk akkor a 4milis monitoron tudok sporolni, szoval akkor szerintem megnezzuk ezt a core duo dolgot. :)
es vegul egy utso kerdes: vinyo cache-bol mennyi a "minimum", es mennyi az, amit "bazegmiafrancfogja ezt kihasznalni"? mert igy nezegetem a vinyokat is, de az, hogy 16, 32, 64 mega cache, nekem semmit nem mond. a tobb jobb, de milyen hatarokon belul? :D
Vinyó cache a jelenleg forgalomban lévő asztali gépbe szánt winchestereknél lehet 8 illetve 16MB. Túl sokat nem számít, ne ez alapján dönts. (Ha fontos a csend és a megbízhatóság, ajánlom figyelmedbe a Western Digital 'Raid Edition' szériáját.) Én vinyóból vennék egy 36GB-s WD Raptort rendszervinyónak (mondjuk ez nem olcsó jószág, de már-már pofátlanul gyorsnak mondható...), és 1-2 WD Raid Edition-t (160-tól 500GB-ig vannak) adattárolásra.

Cobra

Az új Intel szerintem is jelenleg jobb választás, mint az AM2-es AMD, pedig AMD-s vagyok:)
Ha kijön a Vista, akkor meg sokkal jobban ki lesz már használva a 2 mag meg a 64bit, szóval ingyen kapsz egy kis plusz sebességet a gépedre :)
Minden mást elmondtak már előttem. Még annyit, hogy a RAM-on ne spórolj, márkás legyen és minnél több (min 1Gb)  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

RAM az 2 giga kingmax lesz, szerintem annak utana eleg sokaig elegnek kell lennie az en igenyeimhez (KotOR 1-2, alapvetoen. :D :D :D vegig akarom vegre jatszani beszaggatas nelkul :D ).

egyebkent megneztem az Inteles cuccokat. 1. baromi draga, 2.
Intel Core 2 Duo S775 E6400 2,13GHz Dobozos - HAMAROSAN!!! 53.070 63.690
Intel Core 2 Duo S775 E6600 2,40GHz Dobozos - HAMAROSAN!!! 73.820 88.590
Intel Core 2 Duo S775 E6700 2,67GHz Dobozos - HAMAROSAN!!! 121.150 145.380
a szamok nekem baromira nem mondanak semmit {az aron kivul, persze :D } (mint ahogy az "1800 MHz-s Athlon proci"-ra se tudnam ramondani, hogy az a 3000+, es olyan szinten tolja, mint az Intel 3-as procijai).
szoval hogy mukodik ezeknel az orajelezes? (meg ha ez meg egy 965-os alaplap fogja a cuccok alapjat kepezni, az +45k, ami viszont sok. 35k proci <=> 63k, meg 18k alaplap <=> 35k...)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-05, 00:28:01
RAM az 2 giga kingmax lesz, szerintem annak utana eleg sokaig elegnek kell lennie az en igenyeimhez (KotOR 1-2, alapvetoen. :D :D :D vegig akarom vegre jatszani beszaggatas nelkul :D ).

egyebkent megneztem az Inteles cuccokat. 1. baromi draga, 2.
Intel Core 2 Duo S775 E6400 2,13GHz Dobozos - HAMAROSAN!!! 53.070 63.690
Intel Core 2 Duo S775 E6600 2,40GHz Dobozos - HAMAROSAN!!! 73.820 88.590
Intel Core 2 Duo S775 E6700 2,67GHz Dobozos - HAMAROSAN!!! 121.150 145.380
a szamok nekem baromira nem mondanak semmit {az aron kivul, persze :D } (mint ahogy az "1800 MHz-s Athlon proci"-ra se tudnam ramondani, hogy az a 3000+, es olyan szinten tolja, mint az Intel 3-as procijai).
szoval hogy mukodik ezeknel az orajelezes? (meg ha ez meg egy 965-os alaplap fogja a cuccok alapjat kepezni, az +45k, ami viszont sok. 35k proci <=> 63k, meg 18k alaplap <=> 35k...)
Ezt a két tesztet nézegesd meg: Általános Core2 Duo teszt és teszt a két legolcsóbb Core2 Duo-val.
Röviden összefoglalva, ezek a procik büntetnek. Nagyon. :D

zsozso

#4646
 CPU Intel s775 Core2 Duo E6300 1,86GHz      12           1-100       40 400,00        48 480,00
8I965P-S3 i965P/ICH8 1066/800/533 SATA PCI-E DDR II 667   3 / 2   8ch - GIGABIT 4*SATA II, 3*PATA   28 800 Ft
8I945P-S3 i945P/ICH8 1066/800/533 SATA PCI-E DDR II 667   3 / 2   8ch - GIGABIT 4*SATA II, 3*PATA   21 100 Ft
Death is the only redemption

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 00:43:19teszt a két legolcsóbb Core2 Duo-val.
elolvastam, koszi. es amit olvastam, annak alapjan nekem az Athlon 4200+ X2 AM2 szimpatikusabb... alapjaraton Athlon kevesebbet fogyaszt, leterhelve ugyanannyit. az, hogy a Core2 Duo gyorsabb, nem igazan hat meg, ez kb olyan 733 MHz-es gep utan, mintha roller utan felkinalnak nekem, hogy MACH 3-mal vagy MACH 4-gyel akarok-e repkedni :) mind2 gyilkos, a kulonbseget nem fogom az elso 4-6-8 honapban eszrevenni, utana meg ugyis halad tovabb a technologia, mennek le az arak, es engem speciel abszolute nem erdekel a gepujitas ezutan a project utan 4-5 evig minimum :) viszont a fogyasztas az nekem vitalisabb szempont, napi 10-16 orakat megy a gep alapjaraton (afk, alvas, zuhanyzas, bevasarlas, edzes, miegymas okan). sokat segitettetek, koszonom szepen :) (latom, hogy tul lehet hajtani, de elvbol nem tuningolok semmit. :D )

zsozso: tudom, megneztem mas arakat is, lattam, hogy van ennyivel olcsobban, de az aranyok kb fixek voltak... meg 4200+-t nem lattam 50k alatt, de 3800+-t se 40 alatt - visionnal elobbi nincs, utobbi 35. szoval igy az ar-aranyokat kb be tudtam loni - azaz a 4200+-os konfigot olcsobban ki tudom hozni, es mint emlitettem fentebb, nekem nem erdekem, hogy ennyivel tobbet tudjon ennyivel dragabb feedelesert cserebe... (10 W alapjarati kulonbseg hosszu tavon nagyon megerzodik :\ )
de legalabb nekem is lesz tobb mit fel terra hattertaram :D

edit: thanx zsozso az arakat ;)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

zsozso

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-05, 01:36:54
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 00:43:19teszt a két legolcsóbb Core2 Duo-val.
elolvastam, koszi. es amit olvastam, annak alapjan nekem az Athlon 4200+ X2 AM2 szimpatikusabb... alapjaraton Athlon kevesebbet fogyaszt, leterhelve ugyanannyit. az, hogy a Core2 Duo gyorsabb, nem igazan hat meg, ez kb olyan 733 MHz-es gep utan, mintha roller utan felkinalnak nekem, hogy MACH 3-mal vagy MACH 4-gyel akarok-e repkedni :) mind2 gyilkos, a kulonbseget nem fogom az elso 4-6-8 honapban eszrevenni, utana meg ugyis halad tovabb a technologia, mennek le az arak, es engem speciel abszolute nem erdekel a gepujitas ezutan a project utan 4-5 evig minimum :) viszont a fogyasztas az nekem vitalisabb szempont, napi 10-16 orakat megy a gep alapjaraton (afk, alvas, zuhanyzas, bevasarlas, edzes, miegymas okan). sokat segitettetek, koszonom szepen :) (latom, hogy tul lehet hajtani, de elvbol nem tuningolok semmit. :D )

zsozso: tudom, megneztem mas arakat is, lattam, hogy van ennyivel olcsobban, de az aranyok kb fixek voltak... meg 4200+-t nem lattam 50k alatt, de 3800+-t se 40 alatt - visionnal elobbi nincs, utobbi 35. szoval igy az ar-aranyokat kb be tudtam loni - azaz a 4200+-os konfigot olcsobban ki tudom hozni, es mint emlitettem fentebb, nekem nem erdekem, hogy ennyivel tobbet tudjon ennyivel dragabb feedelesert cserebe... (10 W alapjarati kulonbseg hosszu tavon nagyon megerzodik :\ )
de legalabb nekem is lesz tobb mit fel terra hattertaram :D

edit: thanx zsozso az arakat ;)

En nem porhardver alapjan valasztanam ki a hwemet.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-09-05, 01:41:26
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-05, 01:36:54
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 00:43:19teszt a két legolcsóbb Core2 Duo-val.
elolvastam, koszi. es amit olvastam, annak alapjan nekem az Athlon 4200+ X2 AM2 szimpatikusabb... alapjaraton Athlon kevesebbet fogyaszt, leterhelve ugyanannyit. az, hogy a Core2 Duo gyorsabb, nem igazan hat meg, ez kb olyan 733 MHz-es gep utan, mintha roller utan felkinalnak nekem, hogy MACH 3-mal vagy MACH 4-gyel akarok-e repkedni :) mind2 gyilkos, a kulonbseget nem fogom az elso 4-6-8 honapban eszrevenni, utana meg ugyis halad tovabb a technologia, mennek le az arak, es engem speciel abszolute nem erdekel a gepujitas ezutan a project utan 4-5 evig minimum :) viszont a fogyasztas az nekem vitalisabb szempont, napi 10-16 orakat megy a gep alapjaraton (afk, alvas, zuhanyzas, bevasarlas, edzes, miegymas okan). sokat segitettetek, koszonom szepen :) (latom, hogy tul lehet hajtani, de elvbol nem tuningolok semmit. :D )

zsozso: tudom, megneztem mas arakat is, lattam, hogy van ennyivel olcsobban, de az aranyok kb fixek voltak... meg 4200+-t nem lattam 50k alatt, de 3800+-t se 40 alatt - visionnal elobbi nincs, utobbi 35. szoval igy az ar-aranyokat kb be tudtam loni - azaz a 4200+-os konfigot olcsobban ki tudom hozni, es mint emlitettem fentebb, nekem nem erdekem, hogy ennyivel tobbet tudjon ennyivel dragabb feedelesert cserebe... (10 W alapjarati kulonbseg hosszu tavon nagyon megerzodik :\ )
de legalabb nekem is lesz tobb mit fel terra hattertaram :D

edit: thanx zsozso az arakat ;)

En nem porhardver alapjan valasztanam ki a hwemet.
Hanem? Mutass jobbat... :rolleyes:
Mellesleg nem akarok nagyon pofátlan lenni, de azért mégiscsak:http://usteam.hu/forum/index.php?topic=454.msg83095#msg83095  :lul: