Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:04:56
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 01:41:26
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-05, 01:36:54
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 00:43:19teszt a két legolcsóbb Core2 Duo-val.
elolvastam, koszi. es amit olvastam, annak alapjan nekem az Athlon 4200+ X2 AM2 szimpatikusabb... alapjaraton Athlon kevesebbet fogyaszt, leterhelve ugyanannyit. az, hogy a Core2 Duo gyorsabb, nem igazan hat meg, ez kb olyan 733 MHz-es gep utan, mintha roller utan felkinalnak nekem, hogy MACH 3-mal vagy MACH 4-gyel akarok-e repkedni :) mind2 gyilkos, a kulonbseget nem fogom az elso 4-6-8 honapban eszrevenni, utana meg ugyis halad tovabb a technologia, mennek le az arak, es engem speciel abszolute nem erdekel a gepujitas ezutan a project utan 4-5 evig minimum :) viszont a fogyasztas az nekem vitalisabb szempont, napi 10-16 orakat megy a gep alapjaraton (afk, alvas, zuhanyzas, bevasarlas, edzes, miegymas okan). sokat segitettetek, koszonom szepen :) (latom, hogy tul lehet hajtani, de elvbol nem tuningolok semmit. :D )

zsozso: tudom, megneztem mas arakat is, lattam, hogy van ennyivel olcsobban, de az aranyok kb fixek voltak... meg 4200+-t nem lattam 50k alatt, de 3800+-t se 40 alatt - visionnal elobbi nincs, utobbi 35. szoval igy az ar-aranyokat kb be tudtam loni - azaz a 4200+-os konfigot olcsobban ki tudom hozni, es mint emlitettem fentebb, nekem nem erdekem, hogy ennyivel tobbet tudjon ennyivel dragabb feedelesert cserebe... (10 W alapjarati kulonbseg hosszu tavon nagyon megerzodik :\ )
de legalabb nekem is lesz tobb mit fel terra hattertaram :D

edit: thanx zsozso az arakat ;)

En nem porhardver alapjan valasztanam ki a hwemet.
Hanem? Mutass jobbat... :rolleyes:
Mellesleg nem akarok nagyon pofátlan lenni, de azért mégiscsak:http://usteam.hu/forum/index.php?topic=454.msg83095#msg83095  :lul:

Semmi bajom vele, csak nem 1 oldal alapjan valasztanek hwt magamnak.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:07:10
Semmi bajom vele, csak nem 1 oldal alapjan valasztanek hwt magamnak.
Nyilván nem egy oldal alapján kell választani, de garantálom neked hogy a jelen esetben (A64 X2 vs. Core2 Duo) akármelyik neves külföldi hardveroldal ugyanezt írja mint a PH abban a két cikkben. Meg úgy általában az a tapasztalatom, hogy korrekt cikkeket írnak. Mellé mondjuk érdemes elolvasgatni a cikkhez tartozó fórumtopicot (ahonnan még sok hasznos információt be lehet gyűjteni, illetve meg lehet hallgatni az esetleges ellenvéleményeket is), de egyébként úgy gondolom hogy szinte mindig megállják a helyüket a legnagyobbak mellett is.

zsozso

#4652
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:15:17
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:07:10
Semmi bajom vele, csak nem 1 oldal alapjan valasztanek hwt magamnak.
Nyilván nem egy oldal alapján kell választani, de garantálom neked hogy a jelen esetben (A64 X2 vs. Core2 Duo) akármelyik neves külföldi hardveroldal ugyanezt írja mint a PH abban a két cikkben. Meg úgy általában az a tapasztalatom, hogy korrekt cikkeket írnak. Mellé mondjuk érdemes elolvasgatni a cikkhez tartozó fórumtopicot (ahonnan még sok hasznos információt be lehet gyűjteni, illetve meg lehet hallgatni az esetleges ellenvéleményeket is), de egyébként úgy gondolom hogy szinte mindig megállják a helyüket a legnagyobbak mellett is.

http://techreport.com/reviews/2006q3/core2/index.x?pg=16
Erdekes nem teljesen tunik nekem ugy.

Igazabol nem ez szamit, csak az, hogy tobb helyen is korbe kell nezni, mert altalaban nem pontosak az oldalak.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:26:27
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:15:17
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:07:10
Semmi bajom vele, csak nem 1 oldal alapjan valasztanek hwt magamnak.
Nyilván nem egy oldal alapján kell választani, de garantálom neked hogy a jelen esetben (A64 X2 vs. Core2 Duo) akármelyik neves külföldi hardveroldal ugyanezt írja mint a PH abban a két cikkben. Meg úgy általában az a tapasztalatom, hogy korrekt cikkeket írnak. Mellé mondjuk érdemes elolvasgatni a cikkhez tartozó fórumtopicot (ahonnan még sok hasznos információt be lehet gyűjteni, illetve meg lehet hallgatni az esetleges ellenvéleményeket is), de egyébként úgy gondolom hogy szinte mindig megállják a helyüket a legnagyobbak mellett is.

http://techreport.com/reviews/2006q3/core2/index.x?pg=16
Erdekes nem teljesen tunik nekem ugy.
Csak átfutottam és gyorsan összehasonlítottam ezzel: http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1200&p=5, de nem igazán tűnt fel hogy hol van a különbség, mindkét oldal kis Intel-fölényt (~10%-kal kevesebb fogyasztást) mutat.

Lt. Simoan Blarke

prohardver azt irja a kicsi duok tesztjenel, hogy szemlatomast tobbet fogyasztanak uresjaratban, mint a veluk szembeallitott athlon. techreporton a leghuzosabb duo is alig fogyaszt tobbet alapjaraton, mint a 3800+-os athlon, a tobbit meg veri. (az, hogy egy valag periferia le volt love, nem igazan izgat, kepernyot es remenyeim szerint biososan a videokartyat le fogja loni az energiatakarekos uzemmod X perc utan.) na es ugye mivel nekem a fogyasztas volt a legvitalisabb szempont, ez eleg eroteljesen felrevezeto. igy szimpibb a duo. de jussunk el addig, hogy veglegesiteni lehet a konfigot, addig max. almodozhatok... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

zsozso

Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:40:53
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:26:27
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:15:17
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:07:10
Semmi bajom vele, csak nem 1 oldal alapjan valasztanek hwt magamnak.
Nyilván nem egy oldal alapján kell választani, de garantálom neked hogy a jelen esetben (A64 X2 vs. Core2 Duo) akármelyik neves külföldi hardveroldal ugyanezt írja mint a PH abban a két cikkben. Meg úgy általában az a tapasztalatom, hogy korrekt cikkeket írnak. Mellé mondjuk érdemes elolvasgatni a cikkhez tartozó fórumtopicot (ahonnan még sok hasznos információt be lehet gyűjteni, illetve meg lehet hallgatni az esetleges ellenvéleményeket is), de egyébként úgy gondolom hogy szinte mindig megállják a helyüket a legnagyobbak mellett is.

http://techreport.com/reviews/2006q3/core2/index.x?pg=16
Erdekes nem teljesen tunik nekem ugy.
Csak átfutottam és gyorsan összehasonlítottam ezzel: http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1200&p=5, de nem igazán tűnt fel hogy hol van a különbség, mindkét oldal kis Intel-fölényt (~10%-kal kevesebb fogyasztást) mutat.

Namost biztos csak nekem szamit az, hogy pl phn 19w a kulonbseg az e6700 es az 5000+ kozott mig a masik helyen meg 43w a ket proci kozotti kulonbseg. (Most sem azt mondom, hogy ph nem jo csak azt, hogy eleg nagy elteresek lehetnek siteok kozott)
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-09-05, 03:01:36
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:40:53
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:26:27
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 02:15:17
Quote from: zsozso on 2006-09-05, 02:07:10
Semmi bajom vele, csak nem 1 oldal alapjan valasztanek hwt magamnak.
Nyilván nem egy oldal alapján kell választani, de garantálom neked hogy a jelen esetben (A64 X2 vs. Core2 Duo) akármelyik neves külföldi hardveroldal ugyanezt írja mint a PH abban a két cikkben. Meg úgy általában az a tapasztalatom, hogy korrekt cikkeket írnak. Mellé mondjuk érdemes elolvasgatni a cikkhez tartozó fórumtopicot (ahonnan még sok hasznos információt be lehet gyűjteni, illetve meg lehet hallgatni az esetleges ellenvéleményeket is), de egyébként úgy gondolom hogy szinte mindig megállják a helyüket a legnagyobbak mellett is.

http://techreport.com/reviews/2006q3/core2/index.x?pg=16
Erdekes nem teljesen tunik nekem ugy.
Csak átfutottam és gyorsan összehasonlítottam ezzel: http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1200&p=5, de nem igazán tűnt fel hogy hol van a különbség, mindkét oldal kis Intel-fölényt (~10%-kal kevesebb fogyasztást) mutat.

Namost biztos csak nekem szamit az, hogy pl phn 19w a kulonbseg az e6700 es az 5000+ kozott mig a masik helyen meg 43w a ket proci kozotti kulonbseg. (Most sem azt mondom, hogy ph nem jo csak azt, hogy eleg nagy elteresek lehetnek siteok kozott)
Mivel a teljes rendszer fogyasztását mérik, ezért lehetnek különbségek, mérettől, sebességtől és feszültségtől függően pl. a memóriamodulok is erősen eltérő fogyasztásúak lehetnek, vagy akár az alaplapi chipset kaphat más-más feszültséget különböző gyártók alaplapjainál (több fesz=nagyobb tuningpotenciál és nagyobb fogyasztás), és még ezernyi apróság. Illetve a különböző oldalak által használt tesztprogramok különböző mértékben terhelik le a procikat, stb. Alapvetően tehát azt lehet mondani, hogy mint minden kísérlet, csak azonos körülmények között hozza megismételhetően ugyanazt az eredményt, vagyis csak az adott oldalon belül lehet összehasonlítani a konkrét mért értékeket. És most felejtettem el hogy mit és miért is kezdtem el írni, szóval én eltenném magam holnapra mielőtt elalszom a gép előtt. :)

Blarke: Lehet hogy már hülyeségeket beszélek, majd holnap átolvasom mégegyszer.

Cobra

Saját ízlésed szerint dönts Blarke, csak az alaplapi chipkészletbe szólok bele: ha Intelt veszel, akkor 965-ös chipsettel szereltet vegyél, ha AMD-t, akkor 570Ultrát (ha akarsz SLI-t, akkor 570SLI-t).
Ja igen, a 2 belinkelt tesztben csak a top processzorokat tesztelték, amit átlagemberek vennének, azokat nem.
Árak miatt még ajánlom a www.pcland.hu -t, itt a hasonló X2 és Core2 között 5e Ft különbség van. Alaplapból a 965-ös Intel 10-15e-rel drágább, mint az 570-es AMD lap.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Mattanja

VHS rippeléssel kapcsolatban kérnék tanácsokat és segítséget: milyen hardware/software kell/jó/tanácsos hozzá?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

#4659
Quote from: Shiroi on 2006-09-05, 23:54:59
VHS rippeléssel kapcsolatban kérnék tanácsokat és segítséget: milyen hardware/software kell/jó/tanácsos hozzá?
valamelyik topic-ban nem is olyan nagyon rég Djinn érdeklődött videószerkesztéssel kapcsolatban, és ott mindenféle jóemberek, egész jó tippeket adtak emlékezetem szerint.
már csak elő kéne keresnem :) egy pillanat türelmét kérném :D

szerk: ITT kezdődik :)

szerk2: mondjuk ahogy olvasom, ott eléggé félbemaradt a téma megvitatása, lehet hogy más topic-ban folytatták, vagy most lehetne itt, mert engem is érdekelne :)

Mattanja

Quote from: Fazék on 2006-09-05, 23:58:08
Quote from: Shiroi on 2006-09-05, 23:54:59
VHS rippeléssel kapcsolatban kérnék tanácsokat és segítséget: milyen hardware/software kell/jó/tanácsos hozzá?
valamelyik topic-ban nem is olyan nagyon rég Djinn érdeklődött videószerkesztéssel kapcsolatban, és ott mindenféle jóemberek, egész jó tippeket adtak emlékezetem szerint.
már csak elő kéne keresnem :) egy pillanat türelmét kérném :D
Köszönöm, addig helyet foglalok a váróban.
Javítás: köszönöm a gyors ügyintézést.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

RE@L

Quote from: Shiroi on 2006-09-05, 23:59:50
VHS rippeléssel kapcsolatban kérnék tanácsokat és segítséget: milyen hardware/software kell/jó/tanácsos hozzá?

Attól függ milyen minőségben szeretnél, nekem egy ADS-es élő mpeg digitalizálóm van (külsős) FireWire ös. Amúgy elméletileg egyszerű videóbemenettel is megy, hogyha van videókarin bár nemtudom hogy szoftveresen milyen formátumban tud élőben kódolni. A videodigitalizáló rendesen működik, és frankón DVD-minőséget csinál hogyha a forrás is jó minőségű, Hi8 as kazikról (vagy 8-5 évesek a felvételek) egész korrekt felvételt csinál, jobbat mintha VHS-re játszom át. Viszont videodigitalizáláshoz, vágáshoz divx-dvd kódoláshoz memória kell nagyon. 512 vel éppen hogy megyegetett defektesen, de amióta 2 GB van benne meg se nyikkan dolgozik rendesen.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Két hülye probléma, amivel nem tudok mit kezdeni... Hátha valaki találkozott már ilyesmivel.

1. Van egy XViD-mpeg4-es kodekkel tömörített avi fájlom. Az Adobe Premiere Pro szuperprogi importálja, de a kép fekete! Mi lehet a baj? Felraktam kodekeket darabonként meg KLite kodek packban is, de nem megy, mintha a progi nem találná meg a kodekeket...

2. Telepíteni szeretnék egy Subtitle Maker nevű progit, aminek kell a .NET runtime library keretrendszer, ami már telepítve van. Ő azonban nem boldog vele, hiába frissítem a keretrendszert: kép.

Néha utálni tudom a számítógépet az ilyen apró hibák miatt. És ha a végén kiderül, hogy én vagyok a hülye, ami nagyon is esélyes, annál rosszabb lesz a helyzet... :) De jelenleg elég tanácstalan vagyok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Ahogy megláttam hogy Premier Pro ról van szó villámkérdés: Mennyi memóriád van? Faternek sose ment a videóvágás, én nemigazán foglalkoztam vele hagytam hogy majd ő. 1-2 GB memória alatt soha a büdös életben nem igazán fog menni a videóvágás, legalábbis nekünk 512 vel nem ment. De amióta 2 GB van azóta minden klafa. Ha feliratozni akarsz szvsz Subtitle Workshop, felhasználóbarát és professzionális.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@L on 2006-09-08, 01:55:03
Ahogy megláttam hogy Premier Pro ról van szó villámkérdés: Mennyi memóriád van? Faternek sose ment a videóvágás, én nemigazán foglalkoztam vele hagytam hogy majd ő. 1-2 GB memória alatt soha a büdös életben nem igazán fog menni a videóvágás, legalábbis nekünk 512 vel nem ment. De amióta 2 GB van azóta minden klafa. Ha feliratozni akarsz szvsz Subtitle Workshop, felhasználóbarát és professzionális.
Lehet, hogy az a gond? Pedig csak 1 óra hosszú a videó...
Subtitle Workshop szerintem nem tud *.sup fileokat csinálni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

HEEEEEEEEEEEEEEEELP!!!

Mivel nem tudom igazán hova írhatnám a problémámat, úgy döntöttem, ez a topic áll legközelebb a bajomhoz:
Napok (hetek) óta anem tudok fellépni az FTP-re! Mielőtt megkérdi vki, igen, regisztrálva vagyok meg minden.
Tudnátok segíteni?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Manitu

Hát, ha megmondod miben kéne, akkor talán.
Milyen programmal próbálod/Milyen hibaüzenetet kapsz/Passzív mód be van kapcsolva/Nem vagy bannolva/Mi változott a gépeden amióta nem tudodsz fellépni (hw/sw)?
Kérdezni tudni kell...


Zen

Quote from: Manitu on 2006-09-08, 22:43:13
Hát, ha megmondod miben kéne, akkor talán.
Milyen programmal próbálod/Milyen hibaüzenetet kapsz/Passzív mód be van kapcsolva/Nem vagy bannolva/Mi változott a gépeden amióta nem tudodsz fellépni (hw/sw)?
Kérdezni tudni kell...
:eek: :eek: :eek:
Hát... Internet Explorerrel, mint mindig (régen működött). Hibaüzenetet nem kapok, csak nem lép be, újra és újra kidobja a bejelentkező ablakot.
Hardwer és softwer ügyében semmi sem változott, legalábbis semmi olyasmi, ami befolyásolja a rendszert.
Passzív módról nem tudok, és nem hiszem, hogy be lenne kapcsolva, olyanról h bannoltak pedig nem kaptam értesítést, úgyhogy az se lehet gond.

Kérdezni meg tudni kell, de ha nem tudom mi a probléma nem is tudok rákérdezni, ugye?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

Quote from: Zen on 2006-09-08, 23:10:19
Quote from: Manitu on 2006-09-08, 22:43:13
Hát, ha megmondod miben kéne, akkor talán.
Milyen programmal próbálod/Milyen hibaüzenetet kapsz/Passzív mód be van kapcsolva/Nem vagy bannolva/Mi változott a gépeden amióta nem tudodsz fellépni (hw/sw)?
Kérdezni tudni kell...
:eek: :eek: :eek:
Hát... Internet Explorerrel
:eek: na IE-t felejtsd el gyorsan. használd Total Commander ftp kapcsolatát
beállításhoz a Members résznél kikeresed Moha fórumtagot (moderátort :)) és az aláírásában ott van a részletes leírás link-je.

Fazék

abból lehet gond, hogy DX9-et telepítek föl egy gépre, amiben csak egy max DX7 fícsőröket támogató Voodoo 3 3000-es kártya van?

kikuchiyo

Elvben nem, mert állítólag felülről kompatibilis a régebbi DirectX verziókkal, és ha a hardver nem támogatja az újabb funkciókat, akkor nem is erőlteti...
de én azért csinálnék egy rendszervisszaállítási pontot.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-09, 00:52:21
Elvben nem, mert állítólag felülről kompatibilis a régebbi DirectX verziókkal, és ha a hardver nem támogatja az újabb funkciókat, akkor nem is erőlteti...
de én azért csinálnék egy rendszervisszaállítási pontot.
vhogy ezt az átok rendszervisszaállítás funkciót mindig elfelejtem használni :)
köszi a tippet.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-09-09, 00:45:38
abból lehet gond, hogy DX9-et telepítek föl egy gépre, amiben csak egy max DX7 fícsőröket támogató Voodoo 3 3000-es kártya van?
Semmi gond nem lehet belőle, S3Trio-ra is felmegy a DX9. Egy egyszerű hasonlattal élve nagyjából olyan mintha egy 8x DVD-íróba 16x lemezt vennél.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-09-09, 01:14:30
Quote from: Fazék on 2006-09-09, 00:45:38
abból lehet gond, hogy DX9-et telepítek föl egy gépre, amiben csak egy max DX7 fícsőröket támogató Voodoo 3 3000-es kártya van?
Semmi gond nem lehet belőle, S3Trio-ra is felmegy a DX9. Egy egyszerű hasonlattal élve nagyjából olyan mintha egy 8x DVD-íróba 16x lemezt vennél.
ok, köszi én is így tippeltem, csak gondoltam azért rákérdezek :)

Zen

Quote from: Fazék on 2006-09-08, 23:32:55
Quote from: Zen on 2006-09-08, 23:10:19
Quote from: Manitu on 2006-09-08, 22:43:13
Hát, ha megmondod miben kéne, akkor talán.
Milyen programmal próbálod/Milyen hibaüzenetet kapsz/Passzív mód be van kapcsolva/Nem vagy bannolva/Mi változott a gépeden amióta nem tudodsz fellépni (hw/sw)?
Kérdezni tudni kell...
:eek: :eek: :eek:
Hát... Internet Explorerrel
:eek: na IE-t felejtsd el gyorsan. használd Total Commander ftp kapcsolatát
beállításhoz a Members résznél kikeresed Moha fórumtagot (moderátort :)) és az aláírásában ott van a részletes leírás link-je.
:merci:, megpróbálom!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

RE@L

Ramiz! Mondom, nem tudom 100% osan biztosra, de az is hótzicher hogy amíg nem került 2GB memória a gépbe addig itthon 1x se jött össze a videóvágás, egyedül a konvertálás ment. (Divx-ből DVD-be)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Darkstar

Amelyik gép a neten van, beállítottad, hogy engedje a netkapcsolat megosztását?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lt. Simoan Blarke

ne routeren keresztul kosd ossze, hanem kozvetlenul, crossover kabellel (felteve, hogy az egyikbe tudsz tolni PCMCIA-t). utana a netkonfigolas lefuttatasa utan van ra X% esely, hogy mukodjon. nem tudom, mi alapjan, de nekem 3. probalkozas utan sikerult. (csak pislogtam, hogy az asztali gep miert lepett fel msnre :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lt. Simoan Blarke

a winXP erdekesen konfigol. arra tisztan emlekszem, hogy csak akkor tudtam kozvetve kimenni a netre, ha mindketto gepen ugyanazt a konfigot futtattam le (a "rajtam keresztul kapcsolodik" utan egyik se latta a masikat, szoval kozvetlen kapcsolat kellett) - szoval baromsagot allitottam be, _de_ mukodott... mondjuk lehet, hogy ez PCMCIA-s atjarasi feature? :3x3:

egyebkent amit Darkstar mond, az nekem le volt tiltva, es ugy is ment  :muhahah:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster