Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

crecca

Sziasztok,

Biztosan találkoztatok már a problémával. Végig kellene nézni egy sorozatot, de csak az első 3 alkalommal "olyan nagyon jó az az opening", és a többi 140 rész előtt már nem szeretnétek megnézni, de nem akartok minden résznél felállni, odamenni, elléptetni az endingnél a playlistet, beletekerni és megkeresni a következő fájlban a rész elejét, és ezt 20 percenként eljátszani ...

Jó magam 2 magoldást látok. Videoszerkesztővel megvágni és kész (ez korántsem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik) vagy egy olyan lejátszó, aminek a playlistjében időintervallumot lehet megadni a fájlokra, hogy "csak ezt jáccad na".

Inkább az utóbbi lenne a nyerő. Dörzsölt animguruk, tudtok ilyen lejátszót? Esetleg valami egész más megoldás?
Kösz a válaszokat.

Kvikveg

Az elejet meg lehet oldani: mplayer, playlistbe a fileok, es megadni a parancsban, hogy -ss ido, es akkor onnan kezdi.

Megj: biztos van erre helptopic.  :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

crecca

Pedig próbáltam rákeresni ... de itt a help topicok közt nem találtam.
CSak úgy általában meg milyen kulcsszóval :eek:?
Láttam az mplayer topicot, meg hardver szoftvert, de őket átnyálazni kicsit ehhe.
De kösz az ötletet :)

Kvikveg

Nem erre gondoltam. Ott megkerdezni. :)
Kulonben 10 000 topic lenne mar. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

mplayer használatakor az első rész közben nyomogatod az o-t, amig meg nem jelenik a bal felső sarokban a számláló.
Feljegyzed, hogy az intro mikor ér véget (tfh 1:30-kor), a következő részeket pedig az
mplayer -ss 1:30 My_favorite_anime_02.avi
módon indítod.
Be is teheted a configba, ha nagyon kényelmes vagy, ekkor a
ss=1:30
sort kell hozzászerkeszteni a config fájlhoz.
Failure is the default option

Alkyra

mostmár windows közben is csak úgy leáll a gép...Ez most akkor videókártya vagy táp?
Bár én is a tápra szavazok, annak ellenére hogy a videókártya csatija egy kicist már barna...

sirtomi

Quote from: Alkyra on 2006-10-04, 15:56:16
mostmár windows közben is csak úgy leáll a gép...Ez most akkor videókártya vagy táp?
Bár én is a tápra szavazok, annak ellenére hogy a videókártya csatija egy kicist már barna...
Az a táp miatt lesz barna szerintem.

Alkyra

Quote from: sirtomi on 2006-10-04, 16:29:28
Quote from: Alkyra on 2006-10-04, 15:56:16
mostmár windows közben is csak úgy leáll a gép...Ez most akkor videókártya vagy táp?
Bár én is a tápra szavazok, annak ellenére hogy a videókártya csatija egy kicist már barna...
Az a táp miatt lesz barna szerintem.

ok. holnap beszerzek egy normális 350W os tápot egy havertól.^^
Remélem addig nem füstöl elXD

Darkstar

Újabb kérdés a Picasa-val kapcsolatban: hogy lehet beállítani, hogy diavetítéskor nem nagyitsa teljes képernyőre a képeket?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Srácok, az szabvány, hogy minden táphoz tartozik satás csati?:) Me nekem satás vínyóm van s a haveromtól fogok most kölcsönkérni egyet s szívás lenne ha nem tudnám berakni a gépbe...

Darkstar

Quote from: Alkyra on 2006-10-04, 20:17:15
Srácok, az szabvány, hogy minden táphoz tartozik satás csati?:) Me nekem satás vínyóm van s a haveromtól fogok most kölcsönkérni egyet s szívás lenne ha nem tudnám berakni a gépbe...
Az újakon az, a régiekhez meg marha olcsón van átalakító, ami 1 molexet oszt két satára.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra


Zsiga

Egyébként a SATA-s vinyókon is szokott lenni sima 4-pines molexcsati is.

Selmo

Pár napja olyan üzeneteket kapok, hogy végzetes hiba a 0x0000000 címen nem lehet végrehajtani a read parancsot. Eddig kizárólag 2 program csinálja, ebből az egyik csak néha. A memóriára gyanakszom, de a himem nem talált hibát, más meg most nincs kéznél. És nem szedném szét a gépet, ha nem muszály, mert baromi macerás. Ötletek?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-10-04, 21:50:37
Pár napja olyan üzeneteket kapok, hogy végzetes hiba a 0x0000000 címen nem lehet végrehajtani a read parancsot. Eddig kizárólag 2 program csinálja, ebből az egyik csak néha. A memóriára gyanakszom, de a himem nem talált hibát, más meg most nincs kéznél. És nem szedném szét a gépet, ha nem muszály, mert baromi macerás. Ötletek?
nagyon sokat segít ilyenkor a hibaüzenet hajszálpontos beidézése :)
(általában nem értek a témához, de google-ba beütve, nagyon kevés dologgal találkoztam, amire ne leltem volna megoldást :))

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Zsiga on 2006-10-04, 21:08:16
Egyébként a SATA-s vinyókon is szokott lenni sima 4-pines molexcsati is.
Ezzel azt akarod mondani, hogy SATA vinyóknál a kétféle táp vagylagos? :eek: Még jó, hogy én meg mindkettőt bedugtam :D ...egyre jobban érzem, hogy hardwarehez tök hülye vagyok :redface:


Próféta

Optimista:
Ez csak annyit jelent, hogy a RAMIdle nevű program egy olyan pointert akart használni, ami sehova se mutattott. Vagyis semmi gáz, csak vacak a program. Ha eddig nem csinálta, akkor nyilván most álltak elő olyan beállítások, amik előhozzák; a reinstallja vagy más programmal helyettesítése talán megoldja a dolgot.
Pesszimista:
Hibás a memória, és ha pl. valami extra magas tartományban van címvonal-leragadás vagy ilyesmi, akkor csak az a két-három progi fog összeomlani, amelyik annyi memóriát használ (saját tapasztalat). memtest86-tal vagy valami legalább annyira dícsért másik memóriatesztelővel fürkészd végig, akár 2-3 pass-t is nyomathatsz (időigényes, tudom), mert elsőre maradhat felderítetlenül egy hiba.
Alternatív, macerás megoldás: kölcsönkérni a szomszéd ugyanolyan RAM modulját, és az eredeti helyett, de másik slotba berakni. Utána megnézni, hogy van-e így is hiba.

Zsiga

Quote from: Manitu on 2006-10-04, 22:38:36
Quote from: Zsiga on 2006-10-04, 21:08:16
Egyébként a SATA-s vinyókon is szokott lenni sima 4-pines molexcsati is.
Ezzel azt akarod mondani, hogy SATA vinyóknál a kétféle táp vagylagos? :eek: Még jó, hogy én meg mindkettőt bedugtam :D ...egyre jobban érzem, hogy hardwarehez tök hülye vagyok :redface:
Igen. Mellesleg nem szabad mindkettőt bedugni, elvileg akár meg is ölheti a vinyót. ;)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2006-10-04, 23:54:33
Igen. Mellesleg nem szabad mindkettőt bedugni, elvileg akár meg is ölheti a vinyót. ;)
lol, még jó, hogy b*sztam elolvasni a manualt :rotfl: Itt egy dugó, ott meg egy aljzat, összeillenek, akkor összedugjuk.  :redface: Fél éve úgy megy, gond nélkül. Nagyon remélem, hogy hülyebiztosra csinálták :redface:


sirtomi

Na nekem is van egy kis gondom.

Mostanában csinál olyat a gépem, hogy egyszerűen kikapcsol a monitor. Mintha kikapcsolnám a gépet, de a gép megy. Simán winben, film nézés, játék, zene hallgatás közben is előfordult már.
Ilyen kor a hang is megszűnik. Tényleg mintha kikapcsolna a gép, pedig nem :)

Semmi rendszerességet, vagy valamit amihez köthetném a problémát nem találtam. Volt hogy 3 napig folyamatosan ment a gép és nem volt semmi, van, hogy 5 perc után előjött a probléma.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez?

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-10-05, 11:35:25
Na nekem is van egy kis gondom.

Mostanában csinál olyat a gépem, hogy egyszerűen kikapcsol a monitor. Mintha kikapcsolnám a gépet, de a gép megy. Simán winben, film nézés, játék, zene hallgatás közben is előfordult már.
Ilyen kor a hang is megszűnik. Tényleg mintha kikapcsolna a gép, pedig nem :)

Semmi rendszerességet, vagy valamit amihez köthetném a problémát nem találtam. Volt hogy 3 napig folyamatosan ment a gép és nem volt semmi, van, hogy 5 perc után előjött a probléma.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez?
gondolom nem monitorba épített hangszórókat használsz.
mert akkor hirtelen olyan tippem lenne, hogy kontakthibás a tápkábele.

amikor így eltűnik a kép és a hang, hogyan tudod visszahozni?

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-10-05, 11:39:59
gondolom nem monitorba épített hangszórókat használsz.
mert akkor hirtelen olyan tippem lenne, hogy kontakthibás a tápkábele.

amikor így eltűnik a kép és a hang, hogyan tudod visszahozni?
Külön hangszóróm van :)

Eddig az egyetlen megoldás a reset. Semmire sem reagál a látszólagos kikapcs után.

Selmo

Tedd próbára a sleep-wake kombót, lehet, hogy lemegy szundikálni.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2006-10-05, 20:24:41
Tedd próbára a sleep-wake kombót, lehet, hogy lemegy szundikálni.
DE össze-vissza? Nem fél óra után, hanem bármikor előfordulhat ez, akár most gépelés közben is. Azért megnézek mindenféle beállításokat, ezt még nem tettem meg.

jettmoress

Eloszor is, a kepeket nem sikrult ujraelesszem ... azok vegkepp elvesztek ... SEHOL nincsenek  :bruhuhu:
de azert kossz az otlelet, tok jo progi az a GetDataBack  :jee:

Na es most terjek a lenyegre. Epp az elobb probaltam valami progit instalalni a gepre csak nem sikerult mert a mappa amibe instalalni akarja a Program Filesban Read-Only. Ahanyszor kiszedem visszarakja maganak. Probaltam maganak a Prgram Filesnak is kiszedni a Read-Only tulajdonsagat es ugyanugy jartam. A jogokkal is megprobaltam egy kicsit babralni ... so that the children files and folders wouldn't inherit the parents security settings (csak igy tudtam ertelmesen elmondani) ... de az sem mukodott. (ha valaki arra gondol hogy nincs jogom hozza, akkor hozzataeszem azt hogy full admin jogaim vannak a gepemen ...). Altalaban ilyenkor benymok egy szimpla format c:-t de most nincs idom egy napot "elvesztegetni" azzal, hogy minden progit, drivert (stb) ujrarakok a gepen.
Van valainek valami otlete hogy lehet a problemat megoldani winFos ujrarakas nelkul?

sirtomi

Quote from: jettmoress on 2006-10-06, 01:14:41
Eloszor is, a kepeket nem sikrult ujraelesszem ... azok vegkepp elvesztek ... SEHOL nincsenek  :bruhuhu:
de azert kossz az otlelet, tok jo progi az a GetDataBack  :jee:

Na es most terjek a lenyegre. Epp az elobb probaltam valami progit instalalni a gepre csak nem sikerult mert a mappa amibe instalalni akarja a Program Filesban Read-Only. Ahanyszor kiszedem visszarakja maganak. Probaltam maganak a Prgram Filesnak is kiszedni a Read-Only tulajdonsagat es ugyanugy jartam. A jogokkal is megprobaltam egy kicsit babralni ... so that the children files and folders wouldn't inherit the parents security settings (csak igy tudtam ertelmesen elmondani) ... de az sem mukodott. (ha valaki arra gondol hogy nincs jogom hozza, akkor hozzataeszem azt hogy full admin jogaim vannak a gepemen ...). Altalaban ilyenkor benymok egy szimpla format c:-t de most nincs idom egy napot "elvesztegetni" azzal, hogy minden progit, drivert (stb) ujrarakok a gepen.
Van valainek valami otlete hogy lehet a problemat megoldani winFos ujrarakas nelkul?
Telepítsd más könyvtárba :) Jobb ötletem nincs.

Shiroi: Szerintem az msn törli a fájlokat, nem a win tűzfalával van a gond. Én azt használom és nem volt problémám mp3 fájlok küldésével és elindításával.

gizi

Quote from: Shiroi on 2006-10-06, 00:31:35
Mennyi módja van a windows tűzfal kikapcsolásának, és melyik a leghatásosabb? Hiába kapcsoltam ki, ettől függetlenül ha msn-en kapok mp3-at és msn-ből akarom megnyitni, akkor rögtön törli. Semmi korábbi beállításomon nem változtattam, és eddig rendben ment. Továbbra is csak annyit tudok mondani változtatás terén, hogy windows újrainstallálás volt, de akkor a korábbiakra állítottam vissza mindent. Lehet, hogy valami frissítés (windows vagy msnplus update) miatt van?

Esetleg, ha valamilyen rosszindulatú program szórakozik veled? talán futtass le teljes ellenőrzést csökkentett módban.
Addicted to music :)

RE@L

Shiroi, kapd zippelve, illetve ne duplaklikkel msn ablakból nyisd meg hanem a beérkezett file-ok könyvtárból!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Alkyra

Nah. Megvolt a tápcsere...de ne tudjátok mit szenvedtünk a haverokkal...
Mikor kicseréltük először a tápot s mindent visszaköttünk a gépbe(a cdromon kívűl. arr anem volt szükségem)
s megnyomtuk a bekapcsolás gombot a gép meg se moccant.XD
néztünk egyet s átvizsgáltuk az egész gépet h jó helyre raktunk-e mindent.(bolond védelem van a csatikon szal még el se téveszgettük volna de azért megnéztük).Semmi. Nem akart beindulni.Haver ezután elment egy muliméterért
s megnéztük h egyáltalán kap e feszkót a gép. Semmi nem jött ki belőleXD Se a tápból se a csatikból.
Oké visszaszereltük a régi tápot s ekkore néztük egy nagyot...a gép ezzel a táppal se indult...
Meg se moccant...engem a szívinfarktus kerülgetett mert ez ilyen effekt csak akkor jönne elő ha az alaplap haza lenne vágva ugyebár.(bár nem volt se füst, se púposodás se szikra se semmi szal nem érettük h miért)
A videókártyán is gondolkoztunk ugyanis  a régi csatija az úgy szépen leégett(az 5vos piros kábel olyan szép fekete volt a tűvel együtt. beletelt míg leszedtük őket egymásról egy fél órába me már teljesen hozzáragadt.:)
de ezt ki kellet zárni, mivel a gép simán ment még a szerelés előtt.

Ezután áthívtuk az egyik haverunkat aki már számtalan procit látott meghalni.
Nos az első dolga az volt, hogy megnézte a procit...ami HOZZÁ volt ragasztva a hűtőbordához!XD
S úgy csontból leszedtük az alaplapról mikor a hűtőbordát eltávolítottuk. minden nagyon poros volt szal
letakarítottuk az egységeket.
Utána visszamentünk az alapokhoz: Csak a tápot kötöttük be s úgy néztük a dolgot.Semmi.(pár dolog be volt még kötve de nem kaptak áramot)
Ekkor teljesen kiszedtók az egészet majd beköttük csak a tápot a vincsit s a videókártyát(ekkora végeztünk a gép belső takarításával s gondoltuk ha már úgyis halott egy utolsó próbát megér h megnézzük él-e.)
Ha létezik Isten akkor ő meghallgatta az imáimat, mert a gép elindultXD.

Akkor még halvány lila gőzünk se volt h miért de őrültünk neki. Minden simán ment.
Utána a két maradék cuccot ami ki volt kötve (flopy s dvd rom) visszaraktuk.
A gép azonnyomban meghalt megint.XD néztünk h mivan s kiderült h a FLOPYMEGHAJTÓ vlhogy rövidzárat okozott mert csak 5Vos tápkábelt kapot( a sárgát) s nem a 12öt...
Utána átraktuk egy 12v os csatira s onnantól kezdve már semmi gond nem volt.
Ez így most rövidnek tűnhet, de reggel 9től délután 6ig ezzel szórakoztunk(el kellet menni molex sata átalakított venni me a vincsim régi s az új tápon nem volt sata csati). Mindenestre örülök neki hogy ismét az élők közt van a gépem.^^
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :merci: