Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nakedape

jaja az átváltás nekem is feltűnt.. ki is ütött.
és nem ez nem az újonnan formatált, arral ett átmásolva ennek a tartama.. mindenestre próbálok jumpert  nézni..

alaplap meg új, tegnap bontotam ki a gépet dobozból, p4es..:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Lehet még jókor lett átmásolva :)
Ha megoldható, akkor formatáld újra a HDD-t az XP boot CD-jével. DE előtte ki kellene kötni a többi HDD-t!
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

jumper volt, csak mert a jumperhely slavenek hazudta magát, de a papíralapú infó segített. :merci: mindenkek!!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#4983
vajh' mely formátummal viseltetik a világ barátságosabban .eml lenni vagy .msg lenni? ez itt a kérdés!
danke :)

szerk: ha valami érthetetlen okból kifolyólag nem lenne teljesen tiszta, akkor Nakedape ex-levelezéséről lenne szó, hogy milyen formátumban érdemes tárolni, hogy később lazán megegye bármelyik levelezőprogram? :)

szerk2: jééé, mindkét formátumba hajszálpontosan ugyanazt menti el :) tehát a kérdés tárgytalan, sorry :)

Alkyra

Nah srácok, ismét véleményetekre s tudásotokra támaszkodom:

történt az, hogy aug. 20án kinnt voltam a rakparton...s term vittem magammal az ipodomat mint mindig mikor bárhova megyek.:) A gáz az volt, hogy nem csak én, de az ipod is elázott...s azóta nem műxik s ilyenre meg nem vonatkozik a garancia(mivel én "rontottam" el..)
Tehát úgy döntöttem, hogy vezek egy új mp3 lejátszót.
Nézegettem is a neten a Meizu M6nál megakadt a szemem. Nagyon tettszik a kütyü s ugyanolyan árban van mint az ipod.
Nektek mi a véleményetek róla? Vlknek olyan mp3 lejátszója? Mi a tapasztalata vele kapcsolatban?
Vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani?(nekem színes lcd mindenképp kell s könyvtárszerkezet felismerő rendszer is. a többi nem számít.:))

itt egy link a Meizuhoz:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=25350&cat=532&page=1

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2006-10-11, 09:39:26
Nah srácok, ismét véleményetekre s tudásotokra támaszkodom:

történt az, hogy aug. 20án kinnt voltam a rakparton...s term vittem magammal az ipodomat mint mindig mikor bárhova megyek.:) A gáz az volt, hogy nem csak én, de az ipod is elázott...s azóta nem műxik s ilyenre meg nem vonatkozik a garancia(mivel én "rontottam" el..)
Tehát úgy döntöttem, hogy vezek egy új mp3 lejátszót.
Nézegettem is a neten a Meizu M6nál megakadt a szemem. Nagyon tettszik a kütyü s ugyanolyan árban van mint az ipod.
Nektek mi a véleményetek róla? Vlknek olyan mp3 lejátszója? Mi a tapasztalata vele kapcsolatban?
Vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani?(nekem színes lcd mindenképp kell s könyvtárszerkezet felismerő rendszer is. a többi nem számít.:))

itt egy link a Meizuhoz:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=25350&cat=532&page=1
Itt olvashatsz róla jó sok véleményt, meg egy tesztet is: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=348733

Próféta

Quote from: Ymir on 2006-10-11, 13:24:10
Létezik olyan progi, ami át tudja konvertálni a png és egyéb nagyobb terjedelmű fájlokat jpeg-be?
Akármi. Pl. az ingyenes Irfanview.

Próféta

Quote from: Ymir on 2006-10-11, 13:32:40
Köszönöm a gyors reagálást! :)
Azt lefelejtettem, hogy olyan kellene aminél elég a mappát megjelölni, és automatikusan elvégezné a benne található képtartalomra.
Ezesetben ajánlhatom esetleg az Irfanview-t? :D
(T gombbal felhoz egy thumbnails böngészőt; rámész a könyvtárra, kijelölöd az összes képet, és batch conversion...)

Cobra

Alkyra nem lenne olcsóbb megjavíttatni az iPodot? Bár lehet ezeket már nem is lehet javítani...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Megkérdeztem s nem lehet megjavítani se, mivel maga az ipod ment tönkre, nem az akuja vagy a kijelzője vagy vlm hasonló.-.-

Cobra

Jobb esetben az alaplapot is lehetne cserélni, csakhát az az Apple-nek nem érné meg :) Egy ilyen készülékénl véleményem szerint az akku meg a kijelző a 2 legdrágább alkatérsz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Valaki mondjon nekem valami fapados és ingyenes képszerkesztőt, amiben tudok átlátszó vagy színtelen tulajdonságot adni egy pixelnek. Pár smileynak fehér a háttere és szeretném eltűntetni belőlük.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-10-14, 18:58:29
Valaki mondjon nekem valami fapados és ingyenes képszerkesztőt, amiben tudok átlátszó vagy színtelen tulajdonságot adni egy pixelnek. Pár smileynak fehér a háttere és szeretném eltűntetni belőlük.
Irfanview tud ilyet.

Selmo

Hol? Mert nekem 3.98-ban nem volt ilyen, vagy vak vagyok.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Ha valami olyan formátumban mened, amiben van átlátszóság (mondjuk gif), akkor megadhatod, hogy melyik palettaelem legyen az átlátszó.


Darkstar

Tudtok valami megoldást, ami "folyamatosan" cselezi ki a rapidsh*tnek azon utálatos tulajdonságát, hogy várni kell két letöltés között? Folyamatos alatt azt értem, h. ne kelljen hozzá cookiekat törölgetni, meg kapcsolatot bontani (vannak más letöltéseim is, amik végre elindultak, nemigazán akarom megint megszakítani őket.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Felraktam a CCCP-t, hogy legyen egy alternatíva az mplayer mellé, rögtön van is egy kérdésem:
A Media Player Classic a külső SSA/ASS feliratot hibásan jeleníti meg, ha teljes képernyőre váltok: nagyobbak a betűk, mint kellene nekik, vagyis nem arányosan skálázza a fontméretet. Ablakos módban helyesen jeleníti meg a feliratot.
Hogy lehetne ezt orvosolni?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-15, 21:08:04
Felraktam a CCCP-t, hogy legyen egy alternatíva az mplayer mellé, rögtön van is egy kérdésem:
A Media Player Classic a külső SSA/ASS feliratot hibásan jeleníti meg, ha teljes képernyőre váltok: nagyobbak a betűk, mint kellene nekik, vagyis nem arányosan skálázza a fontméretet. Ablakos módban helyesen jeleníti meg a feliratot.
Hogy lehetne ezt orvosolni?
Szerintem ez a VSFilter sara lesz, azt állítgasd. Egyébként nem tudom, nálam sose csinált ilyet. :)

Member

Quote from: Darkstar on 2006-10-15, 00:32:04
Tudtok valami megoldást, ami "folyamatosan" cselezi ki a rapidsh*tnek azon utálatos tulajdonságát, hogy várni kell két letöltés között? Folyamatos alatt azt értem, h. ne kelljen hozzá cookiekat törölgetni, meg kapcsolatot bontani (vannak más letöltéseim is, amik végre elindultak, nemigazán akarom megint megszakítani őket.)
Annyit tehetsz dinamikus IP esetén, hogy kinyomod a modemet, lelépsz, aztán pár perc múlva vissza. Tudtommal nincsen más megoldás.
De a Rapidshare-t már feltöltésre sem ajánlanám, néha pár nap múlva már törlik is a feltett cuccot. :ejj:

Darkstar

Quote from: Member on 2006-10-15, 21:50:31
Annyit tehetsz dinamikus IP esetén, hogy kinyomod a modemet, lelépsz, aztán pár perc múlva vissza. Tudtommal nincsen más megoldás.
De a Rapidshare-t már feltöltésre sem ajánlanám, néha pár nap múlva már törlik is a feltett cuccot. :ejj:
Azt a módszert ismerem, és mint írtam, gyakran nem alkalmas, ezért kérdeztem, van-e más. Lehet kipróbálom, hogy majd váltogatok proxyk között, nemtudom. Emiatt én sem szívesen használom, de vannak mégrosszabbak is, itt legalább a szávszél nincs korlátozva. Valamint egy csomó dolgot leginkább/kizárólag ott lehet elérni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lazzaret

Tudom ilyet itt nem kéne de hát ez van sajna. :oops: :frown:

Nem tudd nekem valaki adni egy torrent linket priviben egy Windows XP SP2-ről ami jó is?

For the admins: ha kell törlöm ezt a hozzászólást amenyiben ez sértő a fórumra tekintve


www.arkangyalok.uw.hu

kikuchiyo

Annyit sikerült kiokoskodnom a MPC/külső felirat/teljes képernyő ügyében, hogy ez nem a VSFilter hibája.
Ha a video tartalmazza a feliratot (pl. MKV), akkor betöltődik a VSFilter és a feliratok helyesen jelennek meg. Örülének és falatozának bárányt és gyümölcsevő denevért.

De ha egy sima avi mellé megnyitok egy ASS/SSA feliratot a File menü Load Subtitles parancsával, akkor a VSFilter el sem indul, hanem a MPC a saját felirat-engine-ét használja. Ez a jelek szerint bugos. Ablakos módban (eredeti felbontásban) nagyjából helyes méretűek a feliratok, de teljes képernyőre nagyítva aránytalanul nagyok lesznek és a pozicionálás is elromlik.

Hogy lehetne rávenni a VSFiltert, hogy ő renderelje a külső feliratot is?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-16, 13:15:04
Annyit sikerült kiokoskodnom a MPC/külső felirat/teljes képernyő ügyében, hogy ez nem a VSFilter hibája.
Ha a video tartalmazza a feliratot (pl. MKV), akkor betöltődik a VSFilter és a feliratok helyesen jelennek meg. Örülének és falatozának bárányt és gyümölcsevő denevért.

De ha egy sima avi mellé megnyitok egy ASS/SSA feliratot a File menü Load Subtitles parancsával, akkor a VSFilter el sem indul, hanem a MPC a saját felirat-engine-ét használja. Ez a jelek szerint bugos. Ablakos módban (eredeti felbontásban) nagyjából helyes méretűek a feliratok, de teljes képernyőre nagyítva aránytalanul nagyok lesznek és a pozicionálás is elromlik.

Hogy lehetne rávenni a VSFiltert, hogy ő renderelje a külső feliratot is?
View/Options.../Playback részben vedd ki a pipát az "Auto-load subtitles" mellől, akkor csak a VSFilter fogja betölteni a feliratot.  Mondjuk nálam mindenféle nézetben ugyanazt produkálta a beépített és a VSFilter is. :confused:

Dreamcleaver

Valaki tud ajánlani egy jó CD grabber progit? Amivel Audio CD-ből mp3-ba és esetleg más formátumokba lehet convertálni (főleg mp3). Ja és lehetőleg ingyenes valamint noob felhasználóknak való (grafikus kezelő felulet, menuk etc). Előre is köszönöm.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2006-10-16, 20:43:53
Valaki tud ajánlani egy jó CD grabber progit? Amivel Audio CD-ből mp3-ba és esetleg más formátumokba lehet convertálni (főleg mp3). Ja és lehetőleg ingyenes valamint noob felhasználóknak való (grafikus kezelő felulet, menuk etc). Előre is köszönöm.
Exact Audio Copy. Freeware (egész pontosan Cardware  :lol:), mellesleg a legjobb grabber-program. 5 perc alatt megtanulható a használata, és olyan formátumba rippel amilyenbe csak szeretnél.

Selmo

Quote from: Dreamcleaver on 2006-10-16, 20:43:53
Valaki tud ajánlani egy jó CD grabber progit? Amivel Audio CD-ből mp3-ba és esetleg más formátumokba lehet convertálni (főleg mp3). Ja és lehetőleg ingyenes valamint noob felhasználóknak való (grafikus kezelő felulet, menuk etc). Előre is köszönöm.
CDEX egyszerű, és magyarul is tud. :)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#5006
Quote from: Selmo on 2006-10-16, 23:16:17
CDEX egyszerű, és magyarul is tud. :)
+1. CDex Lame encoderrel.

Alkyra: történt velünk is hasonló :D
Nekem a mobilomból folyt utána a víz, és átmenetileg behalt. Az mp3-lejátszóm viszont átvészelte.
Azóta mindkettő működőképes.

Mielőtt kidobnád, próbáld meg ezt:
desztillált/ioncserélt, teljesen tiszta vízbe merítsd, aksi és hdd nélkül, hagyd pár percre benne, majd vedd ki és lassan hagyd megszáradni. Ha valamilyen szennyezést mosott be az eső, akkor segíthet. Kólával leöntött számológépeken műxik :)

Ha meg mindenképp venni akarsz újat, iAudio, iRiver, Creative jó cuccok. Apple csak designos külsőbe bújtatott, túlértékelt és túlárazott, agyonmarketingelt ugyanolyan bóvli, mint a feleannyiba kerülők. Mint minden Apple :)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-17, 01:23:16
Ha meg mindenképp venni akarsz újat, iAudio, iRiver, Creative jó cuccok. Apple csak designos külsőbe bújtatott, túlértékelt és túlárazott, agyonmarketingelt ugyanolyan bóvli, mint a feleannyiba kerülők. Mint minden Apple :)
Az új CoreDuo-s Mac-ek jók és még olcsók is, persze a hasonló tudású márkás PC-khez (pl. Dell, Sony) hasonlítva.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 01:34:09
Az új CoreDuo-s Mac-ek jók és még olcsók is, persze a hasonló tudású márkás PC-khez (pl. Dell, Sony) hasonlítva.
A saját magadnak összerakotthoz hasonlítva már nem annyira. Dell USÁban sokkal olcsóbb, idehaza sokkal magasabb az áruk. Viszont ha odakerülsz, hogy egy mac hardverét bővíteni kell, és duplaáron kapod szinte ugyanazt, mint a pcs verzió, röhögnöm kell.  :haha: :__devil:
Mac Pro is röhejes: dupla woodcrest (egy nem elég?), mellé pedig egy 7300gs és 512 fbdimm, amit persze csak maces verzióval lehet bővíteni :rolleyes:

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-17, 01:42:07
Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 01:34:09
Az új CoreDuo-s Mac-ek jók és még olcsók is, persze a hasonló tudású márkás PC-khez (pl. Dell, Sony) hasonlítva.
A saját magadnak összerakotthoz hasonlítva már nem annyira. Dell USÁban sokkal olcsóbb, idehaza sokkal magasabb az áruk. Viszont ha odakerülsz, hogy egy mac hardverét bővíteni kell, és duplaáron kapod szinte ugyanazt, mint a pcs verzió, röhögnöm kell.  :haha: :__devil:
Mac Pro is röhejes: dupla woodcrest (egy nem elég?), mellé pedig egy 7300gs és 512 fbdimm, amit persze csak maces verzióval lehet bővíteni :rolleyes:
Lehet azokat bővíteni akármivel, csak minőséget kell venni bele. ;) Aki megveszi az almás rambővítést 3x áron az meg is érdemli. Mellesleg Amerikában mégolcsóbb a Mac, simán olcsóbb mint a PC.
Saját magamnak összerakott hardver meg persze hogy olcsóbb, de pl. ha összeraksz nekem egy MacMini méretű és tudású gépet bolti alkatrészekből... Vagy egy iMac-et... Nekem nem mindegy az se hogy hogy néz ki meg hogy mennyi helyet foglal. Ha lenne rá pénzem (nameg menne rajta a Vista :D) akkor tuti hogy egy PowerMac lenne az asztal alatt, fent meg egy 24" ACD.
Igaz hogy az Apple-t a design és a marketing tartja életben, de egyrészt szerintem tényleg jól néznek ki, másrészt meg tudásban sincs velük baj. Ja, iPod-ot soha az életben nem vennék, pedig nagyon tetszenek külsőre. :)
(Az gáz hogy nem merem visszaolvasni ezt a postot mert félek hogy egy nagy rakás összefügéstelen hülyeség? :D Lassan megyek inkább aludni.)