Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Hát, ha nekem lenne 4-500k-m, akkor nem Apple Cinema Displayt vennék, hanem egy EIZO 24"-est...

BTW. még mindig nem tudom, hogy kell a VSFiltert meggyőzni, hogy megnyissa a külső feliratokat.
Failure is the default option

Ramiz

Mozillában el lehet érni, hogy folytassa a megszakadt letöltést?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Draconire

#5012
A helyzet a következő:
Egy win-reinstall alkalmával az történt, hogy a formázási utáni szakasz után a windows az újraindulást követően hiányzó dll fájlért kiáltott és nem volt hajlandó folytatni a telepítést. Újra le lett formázva és így már ment minden ahogy kell.
De.
Valamiért induláskor két XP-t jelez, és ugye választani lehet, hogy melyik induljon. Na most az egyik az megy rendesen, a másik pedig ugyanazzal a fentebbi dll hibával szenved és nem csinál semmit.
kérdés: hogy lehet eltüntetni azt a hibás XP-t(melynek nincs semmi nyoma a vinyón, lévén az formázva volt), úgy, hogy ne lássa a gép?

Fazék

#5013
Quote from: Gmer on 2006-10-17, 21:56:15
A helyzet a következő:
Egy win-reinstall alkalmával az történt, hogy a formázási utáni szakasz után a windows az újraindulást követően hiányzó dll fájlért kiáltott és nem volt hajlandó folytatni a telepítést. Újra le lett formázva és így már ment minden ahogy kell.
De.
Valamiért induláskor két XP-t jelez, és ugye választani lehet, hogy mejik induljon. Na most az egyik az megy rendesen, a másik pedig ugyanazzal a fentebbi dll hibával szenved és nem csinál semmit.
kérdés: hogy lehet eltüntetni azt a hibás XP-t(melynek nincs semmi nyoma a vinyón, lévén az formázva volt), úgy, hogy ne lássa a gép?
én csak a tüneti kezelésben tudok segítő kezet nyújtani:
vezérlőpult/rendszer/speciális/ indítás és helyreállítás és ezen opción belül fölül az ablakban, sztem egész értelemszerűen ott vannak a beállítási opciók. ha nem menne és ennél részletesebb segítség kell, akkor copy-paste-eld ide, amit a szerkesztés gombra bead (a gyökérben lévő boot.ini file-t fogja megnyitni neked szerkesztésre)

Darkstar

Az a helyzet (szerintem), hogy a második formázás hibás volt, és az MBRben bentmaradtak a másik telepítés infoi. De hogy onnan egy ismételt teljes (nem gyors) formázás nélkül hogy lehetne kiszedni, nemtudom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Draconire

Quote from: Darkstar on 2006-10-17, 22:12:42
Az a helyzet (szerintem), hogy a második formázás hibás volt, és az MBRben bentmaradtak a másik telepítés infoi. De hogy onnan egy ismételt teljes (nem gyors) formázás nélkül hogy lehetne kiszedni, nemtudom.
Erre gyanakszom én is, mert 1. bátyám csinálta 2. állítása szerint gyorsformázással...
Hát mindegy végülis, Fazék (utólag belegondolva tényleg elég kézenfekvő) megoldása működik.  :merci:
(mentségemre legyen mondva: ilyen indítási beállításokra eddig nem volt szükségem, ezért még csak eszembe se jutott, de legalább ma is tanultam valami hasznosat XD)

Próféta

Quote from: Darkstar on 2006-10-17, 22:12:42
Az a helyzet (szerintem), hogy a második formázás hibás volt, és az MBRben bentmaradtak a másik telepítés infoi. De hogy onnan egy ismételt teljes (nem gyors) formázás nélkül hogy lehetne kiszedni, nemtudom.
Ha valóban ez a helyzet, akkor Recovery konzolban fixmbr parancs.
De hogy ez-e a helyzet, aztat én nem tudom.

Draconire

Quote from: Próféta on 2006-10-17, 22:27:44
Ha valóban ez a helyzet, akkor Recovery konzolban fixmbr parancs.
De hogy ez-e a helyzet, aztat én nem tudom.
"This method is recommended only if you are an advanced user who can use basic commands to identify and locate problem drivers and files."
Vagyis inkább nem próbálom most elkezdeni a használatát XD

A gép most már megy rendesen, a használójának megfelel, szóval nekem ez így jó  :D
De azért köszönöm a segítséget :)

Fazék

#5018
XP-s gép 1GB ram. ti mekkora lapozófile-t használnátok ehhez? csak mert most vettem csak észre, hogy a felséges XP úgy gondolja nékije szüksége van 1,5 GB-ra alapból (amit mindenképpen lefoglal), de kedvére még kinyújtózhat 3 GB-ra... namármost nekem ez nem tetszik túlságosan. sztetek mennyi az amivel még gond nélkül üzemeltethető? köszi.

pl most ennyit eszik a gép, és kb a nap nagy részében így fut: screenshot

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-18, 02:50:45
XP-s gép 1GB ram. ti mekkora lapozófile-t használnátok ehhez? csak mert most vettem csak észre, hogy a felséges XP úgy gondolja nékije szüksége van 1,5 GB-ra alapból (amit mindenképpen lefoglal), de kedvére még kinyújtózhat 3 GB-ra... namármost nekem ez nem tetszik túlságosan. sztetek mennyi az amivel még gond nélkül üzemeltethető? köszi.

pl most ennyit eszik a gép, és kb a nap nagy részében így fut: screenshot
Nálam fix 1GB már másfél éve, és soha nem volt vele gond.

sirtomi

Egyik haverom, úgy a hogy van kikapcsolta a lapozófájl használatát, úgy gondolta az 1GB memória elég lesz. Szerintem csoda, de tökéletesen működik minden :)

Cobra

Ha nem használ memóriaigényes programokat, akkor nem lesz gond, de ahogy kéne több, mnt ~600Mb egy programnak, akkor csúnya dolgokat csinálhat :)
Fazék, ha nem akarsz nagyobb memóriaignyű programokat használni, akkor elég 1Gb swapfile, ha kell a memória, akkor állítsd fix 2Gb-ra. Nálam mondjuk nem tudom miért, de ha kevesebbre állítom be, mint az ajánlott méret, akkor kibővíti időnként a swapfile-t, hiába van maximumnak megadva a kisebb érték.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Fazék on 2006-10-18, 02:50:45
XP-s gép 1GB ram. ti mekkora lapozófile-t használnátok ehhez? csak mert most vettem csak észre, hogy a felséges XP úgy gondolja nékije szüksége van 1,5 GB-ra alapból (amit mindenképpen lefoglal), de kedvére még kinyújtózhat 3 GB-ra... namármost nekem ez nem tetszik túlságosan. sztetek mennyi az amivel még gond nélkül üzemeltethető? köszi.

pl most ennyit eszik a gép, és kb a nap nagy részében így fut: screenshot
Alapnak fél gigára állítottam, maximumnak meg egy giga. Nem sűrűm negy a fél giga fölé.


Fazék

Oké, beállítom 1 giga fixre és meglátjuk. Köszi mindannyiótoknak :)

kikuchiyo

Nálam a 768 MB RAM mellé 1 GB lapozófájl van beállítva. Afölé, ha akarna, sem tudna menni, merthogy az otthonául szolgáló partíció is 1 gigás.
Ez elégnek tűnik, de azért vannak fura jelenségek: pl. ha Notepaddal véletlenül megnyitok egy nagy (>3-500 MB) fájlt szerkesztésre (Total Commanderben F3 helyett F4-et nyomok mondjuk), akkor végtelenül lelassul az egész rendszer, megeszi az összes memóriát lapozófájlostul, és kilőni is csak kínkeservesen lehet.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-18, 14:03:23Ez elégnek tűnik, de azért vannak fura jelenségek: pl. ha Notepaddal véletlenül megnyitok egy nagy (>3-500 MB) fájlt szerkesztésre (Total Commanderben F3 helyett F4-et nyomok mondjuk), akkor végtelenül lelassul az egész rendszer, megeszi az összes memóriát lapozófájlostul, és kilőni is csak kínkeservesen lehet.
ez 1,5-3 GB lapozófile-al is simán megtörtént nálam :)

Selmo

Quote from: Cobra on 2006-10-18, 11:08:23
Nálam mondjuk nem tudom miért, de ha kevesebbre állítom be, mint az ajánlott méret, akkor kibővíti időnként a swapfile-t, hiába van maximumnak megadva a kisebb érték.
Szintén.  :ejj:
Quote from: kikuchiyo on 2006-10-18, 14:03:23
Nálam a 768 MB RAM mellé 1 GB lapozófájl van beállítva. Afölé, ha akarna, sem tudna menni, merthogy az otthonául szolgáló partíció is 1 gigás.
Ez elégnek tűnik, de azért vannak fura jelenségek: pl. ha Notepaddal véletlenül megnyitok egy nagy (>3-500 MB) fájlt szerkesztésre (Total Commanderben F3 helyett F4-et nyomok mondjuk), akkor végtelenül lelassul az egész rendszer, megeszi az összes memóriát lapozófájlostul, és kilőni is csak kínkeservesen lehet.
Használj mást, pl. Editpad-ot. A memóriát ugyanúgy megzabálja, de 2 klikk és kilőtted. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Valaki segítsen mert mindjárt fogom a késem meg a baseballütőm és rendetrakok a Tréonlájnnál...
Hogy a jó büdös francba tudom beállítani Thunderbird alatt az SMTP-jüket?

Fazék

#5028
Quote from: Zsiga on 2006-10-18, 21:47:57
Valaki segítsen mert mindjárt fogom a késem meg a baseballütőm és rendetrakok a Tréonlájnnál...
Hogy a jó büdös francba tudom beállítani Thunderbird alatt az SMTP-jüket?
ha jól emlékszem az a trükk, hogy valamiért bénák és még mindig nem t-online.hu, hanem axelero.hu végződést kell megadni neki (bár ha arról van szó, hogy az eddig más levelezőkliensben hibátlanul működő smtp címet nem fogadja el, akkor viszont gőzöm sincs mi lehet a probléma, mert nekem gond nélkül sikerült átállnom bat-ról thunderbird-re)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-18, 22:35:59
Quote from: Zsiga on 2006-10-18, 21:47:57
Valaki segítsen mert mindjárt fogom a késem meg a baseballütőm és rendetrakok a Tréonlájnnál...
Hogy a jó büdös francba tudom beállítani Thunderbird alatt az SMTP-jüket?
ha jól emlékszem az a trükk, hogy valamiért bénák és még mindig nem t-online.hu, hanem axelero.hu végződést kell megadni neki (bár ha arról van szó, hogy az eddig más levelezőkliensben hibátlanul működő smtp címet nem fogadja el, akkor viszont gőzöm sincs mi lehet a probléma, mert nekem gond nélkül sikerült átállnom bat-ról thunderbird-re)
Na közben megoldódott...
Ez a f*ssz*pó banda csak úgy engedi használni az SMTP-t ha megadok hozzá egy Tréonlájnos email-címet meg a hozzá tartozó passt. Még szerencse hogy anyám emlékezett az emiljére amit kapott az ADSL mellé. A legszebb az hogy ezt nem említik a leírásukban...

Kuroi Tenshi

Működik az úgy is, ahogy Fazék mondja, nekem is volt evvel bajom.
Valahol még talán itt van a post... csak msot már nem állok neki keresni :p

sirtomi

Számítógépem még mindig kikapcsol menet közben. De tettem megfigyeléseket :)
Legtöbbször játék közben lövi ki a monitort és a hangot, mintha lekapcsoltam volna a gépet, de az mégis megy. Kb 15 perc játék után ez van, néha simán winben is lelövi, de ott változó, hogy mennyi idő után. Van, hogy 3 nap, de van, hogy 5 perc.
VGA ventije forog rendesen, meg is fogdostam, meleg, de nem forró.

Valakinek valami tippje, hogy mi lehet ez?

Cobra

Memtestet futtass le, ha az nem talál hibát vagy nem fagy le közben a gép, akkor lehet tovább keresgélni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Cobra on 2006-10-19, 11:10:28
Memtestet futtass le, ha az nem talál hibát vagy nem fagy le közben a gép, akkor lehet tovább keresgélni.
Memtesztet futtattam egy korábbi probléma miatt, de az megoldódott egy XP reinstallal :)
Azért megpróbálkozom vele mégegyszer. Valami jó tesztprogit is tudnál mondani?

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-10-19, 11:13:22Memtesztet futtattam egy korábbi probléma miatt, de az megoldódott egy XP reinstallal :)
Azért megpróbálkozom vele mégegyszer. Valami jó tesztprogit is tudnál mondani?
memtest86+
az eredeti memtest86 már sajnos nem fut le pár rendszeren, szóval ezt érdemes használni memóriatesztelésre. ha 7-8 pass után semmi hibát nem szúr ki, akkor nem a memóriával van a gond

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-10-19, 11:20:42
memtest86+
az eredeti memtest86 már sajnos nem fut le pár rendszeren, szóval ezt érdemes használni memóriatesztelésre. ha 7-8 pass után semmi hibát nem szúr ki, akkor nem a memóriával van a gond
Asszem ezt használtam legutóbb, nekiugrok mégegyszer.
Mennyi idő alatt fut le egy teljes teszt 1GB memórián? Úgy rémlik, hogy baromi sokáig tartott legutóbb.

Fazék

#5036
Quote from: sirtomi on 2006-10-19, 11:26:36
Quote from: Fazék on 2006-10-19, 11:20:42
memtest86+
az eredeti memtest86 már sajnos nem fut le pár rendszeren, szóval ezt érdemes használni memóriatesztelésre. ha 7-8 pass után semmi hibát nem szúr ki, akkor nem a memóriával van a gond
Asszem ezt használtam legutóbb, nekiugrok mégegyszer.
Mennyi idő alatt fut le egy teljes teszt 1GB memórián? Úgy rémlik, hogy baromi sokáig tartott legutóbb.
baromi sok idő... csak úgy ajánlott futtatni, hogy estére otthagyod a gépet, vagy hogy elmész dolgozni napközben...
ha már egyszer lefuttattad pár hete, akkor könnyen lehet, hogy a memóriák továbbra is hibátlanok és máshol kell keresni a probléma okát, de hirtelen nincs ötletem a szokásos táp-hiba fölvetésen kívül...

sirtomi

Lefuttatom mégegyszer, mert lehet az is gon. Legutóbb win újrarakása segített, de most meg ez a probléma van. Úgyhogy most mindent végig próbálok megint :)

RE@L

Szerintem Ilyenről még nem hallottatok!

Labtec Power Wireless Desktop Plus keyboardom van. Drivere fenn, windows illesztőprogram csak sima szabvány 101-102 gombos.... (nincs hozzá más) Sehol se tapasztaltam még, de mostanság kedvem támadt egy kicsit Most Wanted-ezni. Felraktam és rögtön az tűnt szembe hogy eszméletlenül látványosan balra húz a kocsi.... Átbindoltam a gombot és akkoris. Bármit csinálok balra húz... Ha erre valaki megoldást tud mondani vendégem 1 sörre!!! (Ha kell futárral kiküldetem =])

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Quote from: RE@L on 2006-10-19, 11:50:37
Szerintem Ilyenről még nem hallottatok!

Labtec Power Wireless Desktop Plus keyboardom van. Drivere fenn, windows illesztőprogram csak sima szabvány 101-102 gombos.... (nincs hozzá más) Sehol se tapasztaltam még, de mostanság kedvem támadt egy kicsit Most Wanted-ezni. Felraktam és rögtön az tűnt szembe hogy eszméletlenül látványosan balra húz a kocsi.... Átbindoltam a gombot és akkoris. Bármit csinálok balra húz... Ha erre valaki megoldást tud mondani vendégem 1 sörre!!! (Ha kell futárral kiküldetem =])
kishúgod/öcséd nem dugott be véletlenül valami joystick-ot a gépbe, amit te esetleg nem szúrtál ki? :)
amúgy érdekes a probléma. próbáltad már, hogy kihúzod az egeret?