Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

RE@L

#5040
Az is rádiós, de gondolod hogy joystic zavar be? Megpróbálom mert 1 Joystick be van dugva de nincs használva.

Fazék.... Sose gondoltam volna.... :D
Milyen sört kérsz? :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Quote from: RE@L on 2006-10-19, 12:02:23
Az is rádiós, de gondolod hogy joystic zavar be? Megpróbálom mert 1 Joystick be van dugva de nincs használva.

Fazék.... Sose gondoltam volna.... :D
régen sokszor előfordult velem ugyanez a probléma, ne tudd meg mennyit szenvedtem anno az analóg botkormányok korrekt kalibrálásával, mire egy irányba se húzott :)

Quote from: RE@L on 2006-10-19, 12:02:23Milyen sört kérsz? :)

ha jössz pénteken az Óbesterbe, akkor majd ott kitaláljuk :D

RE@L

Jönnék én szívesen, csak az a baj hogy valószínűleg dolgozom de ha nem akkor megejtjük =]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

bocsánat hogy lusta vagyok legoogle-ozni, de nem vágja valaki fejből, hogy hogyan szűntethetem meg az XP rinyálását a helyhiánnyal kapcsolatban a c meghajtón? köszi :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-20, 01:50:55
bocsánat hogy lusta vagyok legoogle-ozni, de nem vágja valaki fejből, hogy hogyan szűntethetem meg az XP rinyálását a helyhiánnyal kapcsolatban a c meghajtón? köszi :)

Bocs. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-10-20, 01:55:09
Quote from: Fazék on 2006-10-20, 01:50:55
bocsánat hogy lusta vagyok legoogle-ozni, de nem vágja valaki fejből, hogy hogyan szűntethetem meg az XP rinyálását a helyhiánnyal kapcsolatban a c meghajtón? köszi :)

Bocs. :D
nincs értelme kiírni, mert előbb vissza kell osztanom és csak utána törölhetem... és csak 40 GB-os a vinyó és mindkét másik vinyóm is csurig van, és van 3 DVD-R-em össz-vissz, és amennyiben azt mondod, hogy vegyek pár dobozzal, akkor kénytelen leszek a holnap estét színjozanul tölteni veletek, mert piára már nem fog jutni pénzem. ezt akarod, he ezt akarod? :3x3: :lazza:

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

#5047
Quote from: Selmo on 2006-10-20, 11:28:06
XPY használd egészséggel. :)
egész korrektnek tűnik. köszi :)

szerk: sajnos nem vált be... ugyanúgy nyávog az XP

kikuchiyo

#5048
Fazék: Katt, vagy Kitt.
Failure is the default option

csacsa

SOS! SOS! SOS!
Olyan gondom van, hogy chello-s netet áthelyeztünk egyik gépről a másikra, eddig nincs is gond. DE a mostani gépen nem tudjuk beállítani az internet megosztását több gépre switch-en, mert nem tudja megújítani az IP-címet a helyi kapcsolatnál. A gépben 2 alaplapon integrált hálókártya van. Ha vki tud segíteni tegye meg, mert nagyon fontos lenne.
:merci:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Próféta

Quote from: csacsa on 2006-10-20, 21:29:34
SOS! SOS! SOS!
Olyan gondom van, hogy chello-s netet áthelyeztünk egyik gépről a másikra, eddig nincs is gond. DE a mostani gépen nem tudjuk beállítani az internet megosztását több gépre switch-en, mert nem tudja megújítani az IP-címet a helyi kapcsolatnál. A gépben 2 alaplapon integrált hálókártya van. Ha vki tud segíteni tegye meg, mert nagyon fontos lenne.
Ugye az összes helyi gépen - beleértve azt is, amelyikbe a Chello be van dugva, meg azt is, amelyikbe előzőleg be volt - a helyi hálózathoz tartozó hálókártya TCP/IP beállításaiban fix érték helyett IP címet és DNS-t is automatikusan kérsz?
Illetve ugye a Chello-s gépben be van pipálva az internetkapcsolat megosztása?

csacsa

#5051
Igen, így van. És nem értjük mi a baj.???
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Próféta

Quote from: csacsa on 2006-10-20, 21:48:22
Igen, így van. És nem értjük mi a baj.???
1. Minden hálózati kábel kihúz, bedug az érintett gépekből és a switchből.
2. Switchet konnektorból kihúz, bedug.
3. Ha nem ilyen triviális a megoldás, akkor kérjük a chellos gépről egy ipconfig /all parancs kiadását és az eredmény ide kopizását. Esetleg a másik gépről is.
4. Utána kis szerencsével mi sem fogjuk érteni, mi a baj  :__devil:

Tényleg, mindkét gépen jelez hibát, csak az internetre csatlakozón, vagy csak a másikon?
A gépeken WinXP fut?

csacsa

Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Csacsa>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

        Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : csacseszka
        Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
        Csomóponttípus. . . . . . . . . . . . : Kevert
        IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
        WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem
        DNS-utótag keresési listája . . . . . : chello.hu

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat 2:

        Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
        Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce MCP Networking Con
troller
        Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-6E-71-9F-D1
        DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
        Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
        Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.247.92
        Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
        Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . :

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

        Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . : chello.hu
        Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : 3Com 3C920B-EMB Integrated Fast
Ethernet Controller
        Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-26-54-0F-0D-A2
        DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
        Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
        IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 86.101.108.157
        Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.254.0
        Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 86.101.109.254
        DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 213.46.246.111
        DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 213.46.246.51
                                                213.46.246.52
        Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2006. október 20. 20:01:22
        Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2006. október 23. 19:49:31

Minden gépen Xp fut.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

csacsa

Ez pedig egy gép a hálóból, ahová kellene a megosztás:

Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\telya>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

        Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : tellya
        Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
        Csomóponttípus. . . . . . . . . . . . : Kevert
        IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
        WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

        Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
        Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast
Ethernet NIC
        Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-13-D4-8D-02-CE
        DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
        Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
        Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.42.218
        Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
        Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . :

Bocsi a dupla postért.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Próféta

Quote from: csacsa on 2006-10-20, 22:30:56
        Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : csacseszka
        Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
        Csomóponttípus. . . . . . . . . . . . : Kevert
        IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
        WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem
        DNS-utótag keresési listája . . . . . : chello.hu
Ez semmiképp sem stimmol.
A "Helyi kapcsolat" nevű Chello kapcsolatnál próbáld meg, hogy kiveszed a pipát az internetkapcsolat megosztása elől, alkalmazod a beállításokat, majd újra berakod.
Egyelőre ennyi ötletem van.

csacsa

Quote from: Próféta on 2006-10-20, 23:02:10
A "Helyi kapcsolat" nevű Chello kapcsolatnál próbáld meg, hogy kiveszed a pipát az internetkapcsolat megosztása elől, alkalmazod a beállításokat, majd újra berakod.
Egyelőre ennyi ötletem van.
Nem volt ott pipa, de amint kipipáltam sikerült.
Köszönöm a segítséget. :merci: :merci: :merci: :merci:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-20, 13:06:43
Fazék: Katt, vagy Kitt.
az első link-en leírtakat már megcsináltam. máshol is ezt ajánlották és nem működik.

a második link-en lévő javaslat hatására megfenyegettem a gépemet, hogy letöltöm rá a teljes Knight Rider sorozatot, de azt hiszem nem vesz kellőképpen komolyan, mert erre se volt hajlandó abbahagyni a reklamálást  :3x3:

Selmo

Quote from: Fazék on 2006-10-21, 21:18:32
az első link-en leírtakat már megcsináltam. máshol is ezt ajánlották és nem működik.

a második link-en lévő javaslat hatására megfenyegettem a gépemet, hogy letöltöm rá a teljes Knight Rider sorozatot, de azt hiszem nem vesz kellőképpen komolyan, mert erre se volt hajlandó abbahagyni a reklamálást  :3x3:
Különcködik a géped, mit műveltél vele? :D

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#5059
Quote from: Selmo on 2006-10-21, 21:23:17
Quote from: Fazék on 2006-10-21, 21:18:32
az első link-en leírtakat már megcsináltam. máshol is ezt ajánlották és nem működik.

a második link-en lévő javaslat hatására megfenyegettem a gépemet, hogy letöltöm rá a teljes Knight Rider sorozatot, de azt hiszem nem vesz kellőképpen komolyan, mert erre se volt hajlandó abbahagyni a reklamálást  :3x3:
Különcködik a géped, mit műveltél vele? :D
azt hiszem öntudatra ébredt... :eek: de annyira megkedveltem már, képtelen vagyok elpusztítani :redface: de hiszek benne, hogy végül az emberiség elpusztítása után, be fogja látni hogy hibázott és jó útra fog térni :)

kikuchiyo

Ez érdekes, mert én is végrehajtottam rajta ezt a műtétet (még régen), és azóta nem rinyál. Lehet, hogy a C: (ill. általában a rendszerpartíció) kivétel, és amiatt mindenképpen szól?
Failure is the default option

Selmo

Nem, nálam 1 particíó van és néma kussban van, mióta beállítottam. Fazék gépe sztrájkol, vagy öntudatra ébredt. :eek:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Miért van az, hogy a Zoomplayer elég gyakran elfelejti a beállított billentyűket? Pl ráteszem A-ra a hangsávváltást, néhány indításig eszerint is viselkedik, aztán visszaáll alapra.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Yakumo

Quote from: Darkstar on 2006-10-25, 16:07:33
Miért van az, hogy a Zoomplayer elég gyakran elfelejti a beállított billentyűket? Pl ráteszem A-ra a hangsávváltást, néhány indításig eszerint is viselkedik, aztán visszaáll alapra.
Look Mom, it's a bug.  :D

Cobra

Beírom ide is, mert Offtopicban hamar el fog sűllyedni:
Help, sűrgősen kellene egy 120-160Gb-os IDE HDD. 10e Ft körüli összegre gondoltam (használt), ha van valakinek egy felesleges, megvenném.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Yakumo

Quote from: Cobra on 2006-10-25, 20:27:29
Beírom ide is, mert Offtopicban hamar el fog sűllyedni:
Help, sűrgősen kellene egy 120-160Gb-os IDE HDD. 10e Ft körüli összegre gondoltam (használt), ha van valakinek egy felesleges, megvenném.
Szerintem nézd meg inkább ezt: http://lombcomp.freeweb.hu/ ;  Itt az Árlista/Merevlemezek-nél találsz Maxtort, Seagate-et, Samsung-ot is (mind 160 gigások) IDE-s változatban 15000Ft körül. Szerintem 5000Ft-ot megér az új winchi. Vagy 6000-et a Samsung esetén a 3 év garancia, amit mellé kapsz. ;) (sztem)

Cobra

Csak Blarke írta nemrég, hogy akar új gépet, gondoltam hátha van neki vagy másnak egy lecserélendő.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Yakumo

Quote from: Cobra on 2006-10-25, 20:57:18
Csak Blarke írta nemrég, hogy akar új gépet, gondoltam hátha van neki vagy másnak egy lecserélendő.
Okay, it was just an idea. ;)

Komplikato

#5068
Én gyűlölöm a kódek csomagokat, mert könnyen hazavágják vagy a Windows-t vagy "csak" a videolejátszást, de szerintem keress rá a K-Lite kódekcsomagra bátran és tedd fel. Én speciel ezt és a JetAudio lejátszót szoktam használni OGM/MKV videókhoz. Természetesen létezik pár egyszerű "Anime" kódekcsomag is, meg levadászhatsz külön OGM-hez is dolgokat, de így egyszerűbb.
(Más lejátszókkal is megy jól az OGM, de ha külső feliratot akarok hozzá használni, akkor némlyik lehal ettől.)

Ha egyprogramos megoldást keresel, akkor szerintem az MPlayer nevű lejátszót érdemes feltenni, csak annak meg kell tanulni a kezelését,még frontendes verzióét is. De akkor nem kell semmi mást telepítened.

http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm (Elég a Basic vagy a Standard verzió bőven) Persze ugyan itt leszedheted csak az OGM-hez vagy a Matroskához való kódeket magában is.
(Lehet hülye vagyok, de OGM-ből nem 0.9.9.7 az utolsó, csak mert mindenhol 0.9.9.5 vagy 0.9.9.6 van fent.)

http://www.mplayerhq.hu/design7/news-hu.html

Kellemes filmnézést!

P.S. Sikerült válaszolnom egy 4,5 éves kérdésre, ezért most elvonultam kávé beszerzése céljából. Remélem a delikvensnek azóta a fülén folyik ki az Anime.  :oops:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Kvikveg

Hogy lehet tesztelni, hogy a honlap latogatoja valodi vagy csak spider?
Konkretan ha valodi -> atugrasztja masik oldalra lepes kene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.